رفتن به مطلب

راهنمایی برای حل مشکل وزوزگوش

Ata_Se7en
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام عزیز متاسفانه منم با این مشکل مواجهم یه چند سالی میشه دکترا گفتن صندرم منیره  کاریش نمیشه کرد با دارو. با جراحی درست میشه ولی من جراحی نکردم الان دیگه عادت کردم امیدوارم شما هم عادت کنی واقعا خیلی سخته مخصوصا وقتی میخای بخوابی نمیزاره  ولی عادت میکنی

لینک به دیدگاه

• ارسال 69
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام عطا جان

خیلی ناراحت شدم از این قضیه

من هم از زمانی که یادم میاد این مشکل رو داشتم و دارم. البته صدا کمی با اون سمپل فرق داره. در هر دو گوش هست 24 ساعته ولی زیاد بلند نیست. شلوغی و صدای بلند تشدیدش میکنه؛ و البته میگرنم رو:دی

توی بچگی خیلی دکتر رفتم و آزمایشهای مختلف. و همه جوابها:

"هیچیت نیست! - لوس نکن خودتو - من که چیزی نمیبینم - بابا تو از منم سالم تری - اینا همش از بیکاریه - داری تلقین میکنی ولی سعی کن بهش عادت کنی ( :| ) - و... "

دیگه بیخیالش شدم. یجورایی عادت شد ولی وقتی بهش فکر میکنم یا عصبی هستم خیلی بیشتر حس میشه.

تا اینکه الان دیدم نه انگار تنها نیستم!

بهرحال تا حدی میفهمیم چه حسی داری و از ته دل امیدوارم هرچه زودتر مشکل شما و هرکس دیگه ای حل بشه.  :) 

کسرا

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام عزیز متاسفانه منم با این مشکل مواجهم یه چند سالی میشه دکترا گفتن صندرم منیره  کاریش نمیشه کرد با دارو. با جراحی درست میشه ولی من جراحی نکردم الان دیگه عادت کردم امیدوارم شما هم عادت کنی واقعا خیلی سخته مخصوصا وقتی میخای بخوابی نمیزاره  ولی عادت میکنی

سلام خدمت شما

واقعا متاسف شدم از اینکه شمام دچار هستین / بله خیلی سخته تحمل کردنش ولی خب تلاش میکنیم که ریلکس باشیم ( تو خوابم نمیتونیم ریلکس باشیم )

سلام عطا جان

خیلی ناراحت شدم از این قضیه

من هم از زمانی که یادم میاد این مشکل رو داشتم و دارم. البته صدا کمی با اون سمپل فرق داره. در هر دو گوش هست 24 ساعته ولی زیاد بلند نیست. شلوغی و صدای بلند تشدیدش میکنه؛ و البته میگرنم رو:دی

توی بچگی خیلی دکتر رفتم و آزمایشهای مختلف. و همه جوابها:

"هیچیت نیست! - لوس نکن خودتو - من که چیزی نمیبینم - بابا تو از منم سالم تری - اینا همش از بیکاریه - داری تلقین میکنی ولی سعی کن بهش عادت کنی ( :| ) - و... "

دیگه بیخیالش شدم. یجورایی عادت شد ولی وقتی بهش فکر میکنم یا عصبی هستم خیلی بیشتر حس میشه.

تا اینکه الان دیدم نه انگار تنها نیستم!

بهرحال تا حدی میفهمیم چه حسی داری و از ته دل امیدوارم هرچه زودتر مشکل شما و هرکس دیگه ای حل بشه.  :)

کسرا

سلام و درود خدمت کسری جان عزیز

ای وای انگاری خیلی از دوستان و عزیزان و کاربران از این بیماری رنج میبرند و فک کنم من آشخور باشم پیششون و خیلی ناراحت شدم از این موضوع 

بله مال بنده هم همنگونه هست و صدا زیاد باشه بدتر میشه و درست و حسابی رو اعصاب راه میره 

والا دیگه حال و حوصله لوس بازی ندارم وگرنه دریغ نمیکردم

اکثر دوستان بهم میگن و گفتن که بهش عادت کن ... ولی چرا باید بهش عادت کنیم ؟ مگه گناه ما چی بوده که نتونیم یه لحظه آرامش داشته باشیم حتی شب .

مصیبت و بدبختی کم داریم اینم آپدیت شد روش و دیگه هیچی کم و کسری ندارم /// گاهی وقتا از خدا هم شاکی میشم که حداقل این یکی رو بی خیال میشدی 

خودت که میبینی چه وضعیه زندگیمون .... ولی یه نگاه به پایین میکنم میبینم از ما بدتراشم هست و من پیششون هیچم در مقابل اونا و مشکلاتشون 

به هر حال ممنون

لینک به دیدگاه

عطا جان استاتوس دندان عقلت چطوریاست؟
 کشیدی ؟ داری؟ پر کردی؟ چطوریاس؟

شاید از دندون عقلت باشه

لینک به دیدگاه

من یه مادربزرک داشتم گوشاش مث شما وز وز داشت بردیمش دکتر اعصاب بهش داره اعصاب دادش الان دو ساله دیگه مشکل گوش نداره یا حداقل خودش میگه ندارم

از اونجایی که شما خودتون گفتید یک مقدار عصبی هستید توصیه میکنم یه دکتر متخصص اعصاب رو ببینید امیدوارم هر چه زودتر خوب بشید

لینک به دیدگاه

سلام و درود خدمت کسری جان عزیز

ای وای انگاری خیلی از دوستان و عزیزان و کاربران از این بیماری رنج میبرند و فک کنم من آشخور باشم پیششون و خیلی ناراحت شدم از این موضوع 

بله مال بنده هم همنگونه هست و صدا زیاد باشه بدتر میشه و درست و حسابی رو اعصاب راه میره 

والا دیگه حال و حوصله لوس بازی ندارم وگرنه دریغ نمیکردم

اکثر دوستان بهم میگن و گفتن که بهش عادت کن ... ولی چرا باید بهش عادت کنیم ؟ مگه گناه ما چی بوده که نتونیم یه لحظه آرامش داشته باشیم حتی شب .

مصیبت و بدبختی کم داریم اینم آپدیت شد روش و دیگه هیچی کم و کسری ندارم /// گاهی وقتا از خدا هم شاکی میشم که حداقل این یکی رو بی خیال میشدی 

خودت که میبینی چه وضعیه زندگیمون .... ولی یه نگاه به پایین میکنم میبینم از ما بدتراشم هست و من پیششون هیچم در مقابل اونا و مشکلاتشون 

به هر حال ممنون

بله درسته متوجم.

اون لوس نکن و عادت کن و ... رو مثال برخی دکترا و مردم گفتم عطا جان. که مدام این حرفارو میزنن به آدم.

ولی میبینم که خیلیاشون از صدای یکنواخت کولر هم نمیتونن بخوابن! باقی مواقع که بماند.

ویرایش شده توسط pKasra
لینک به دیدگاه

دوست عزیز خیلی ناراحت شدم.ایشالا که هر چه سریعتر مشکل شما و همه ی بچه های گل فروم حل بشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دوست عزیز خیلی ناراحت شدم این پست رو دیدم ایشاله هر چه زودتر بهتر بشی...

راسیتش بعضی مشکلات درمان نداره باید باهاش ساخت... رفتم چشم پزشکی میگم سه هاله سیاه تو چشم میبینم گاهی ... میگه مگس پرونه یه همچین چیزی بهش اهمیت نده کاریت نداره.. مشکلی ایجاده نمیکنه بهش توجه نکن عادی میشه... باید باهاش بسازی... 

اینم شما بهش اهمیت نده ارامشتو همیشه حفظ کن اهمیت نده... دیگه اذیتت نمیکنه بعد یمدت برات عادی میشه...  :(

ویرایش شده توسط Nima Mazrouie
لینک به دیدگاه

دوست عزیز من اصولا کامنت بده نیستم ولی خوب این تاپیک رو دیدم احساس کردم شما به همدردی و دلگرمی نیاز مبرمی داری ^_^ ^_^  چون آخ که دلم میخواست یکی اون موقع ها هم به من دلگرمی میداد اینقدر توی تنهای تو سر خودم نزنم.

من الان 25 سالمه و راستش اینقدری هست که این مشکلو دارم که اصلا دیگه یادم نمیاد از کی شروع شداما حداقل 10-15 سالی هست که این مشکلو دارم کلی هم دکترو بدبختی رفتم که همون جواب هایی که به اون دوستمون pKasra داده شده بود تحویل منم داده شد . این فایل صدا هم که گذاشتید کاملا شبیه ماله منه فقط شاید ماله من یکمی ظریف تر باشه . بیشتر هم توی گوش چپم هس اما گوش راستم هم خیلی خفیف احساس میکنم توش.

راستشو بخوای دیگه جزیی از زندگیم شده و اصلا نمیدونم سکوت مطلق یعنی چی دیگه :laughing: هر جا صروصدا کم باشه صداش کاملا واضحه و راه درو نداره

اما واقعا بهش عادت کردم و اصلا دیگه اذیتم نمیکنه مگه اینکه اعصابم از یجا دیگه خورد باشه همه جا هم ساکت .. اوون موقس که دیگه میگی ای توف به این زندگی این گوشم که ... :laughing:

یسری واقعیت ها رو هم که برای من پیش اومده بد نیست بدونی که طی این چندینو چند سال یهو مثلا حس کردم که یک درجه ولومش بالا رفته و هیچوقتم دیگه پایین برنگشته .. فک کنم 3-4 باری اتفاق افتاده

اما نگران نباش هر جووریم که صوت بکشه عادت میکنی اینجوری که به نظر میاد تازگیا این مشکل واست پیش اومده و اوائل راهی :D همه ی ماهایی که این مشکلو داشتیم میدونیم که اون اوائل بیچارت میکنه تا عادت کنی اما نگران نباش سعی کن خودتو مشغول کنی اصلا صوت یادت میره

امیدوارم همیشه موفق باشی و بازم میگم نگران نباش عادت میکنی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله درسته متوجم.

اون لوس نکن و عادت کن و ... رو مثال برخی دکترا و مردم گفتم عطا جان. که مدام این حرفارو میزنن به آدم.

ولی میبینم که خیلیاشون از صدای یکنواخت کولر هم نمیتونن بخوابن! باقی مواقع که بماند.

البته منم چند بار شنیدم و منظورم مزاحی بود 

بله از قضا یکی از دکترایی که رفته بودم بهم گفت بهش فکر نکن و سعی کن خودتو باهاش وقف بدی ( فک کنم ایشون متخصص نا امید کردن بودن ) 

ولی خب این خودش خیلی سخته که بهش عادت کنیی 

دوست عزیز خیلی ناراحت شدم.ایشالا که هر چه سریعتر مشکل شما و همه ی بچه های گل فروم حل بشه

سلام خدمت شما / خیلی ممنون دوست عزیزم 

درود

دوست عزیز خیلی ناراحت شدم این پست رو دیدم ایشاله هر چه زودتر بهتر بشی...

راسیتش بعضی مشکلات درمان نداره باید باهاش ساخت... رفتم چشم پزشکی میگم سه هاله سیاه تو چشم میبینم گاهی ... میگه مگس پرونه یه همچین چیزی بهش اهمیت نده کاریت نداره.. مشکلی ایجاده نمیکنه بهش توجه نکن عادی میشه... باید باهاش بسازی... 

اینم شما بهش اهمیت نده ارامشتو همیشه حفظ کن اهمیت نده... دیگه اذیتت نمیکنه بعد یمدت برات عادی میشه...  :(

سلام خدمت نیما جان عزیز / تشکر میکنم از شما 

بله کاملا درسته و باهات موافقم و درمانشم خود ماییم و خودمون باید درمونش کنیم 

والا چی بگم نیما جان شاید اولش به همون خاطر تحمل ندارم ولی خوشم نمیاد چیزی که اذیتت میکنه بهش عادت کنی

دوست عزیز من اصولا کامنت بده نیستم ولی خوب این تاپیک رو دیدم احساس کردم شما به همدردی و دلگرمی نیاز مبرمی داری ^_^ ^_^  چون آخ که دلم میخواست یکی اون موقع ها هم به من دلگرمی میداد اینقدر توی تنهای تو سر خودم نزنم.

من الان 25 سالمه و راستش اینقدری هست که این مشکلو دارم که اصلا دیگه یادم نمیاد از کی شروع شداما حداقل 10-15 سالی هست که این مشکلو دارم کلی هم دکترو بدبختی رفتم که همون جواب هایی که به اون دوستمون pKasra داده شده بود تحویل منم داده شد . این فایل صدا هم که گذاشتید کاملا شبیه ماله منه فقط شاید ماله من یکمی ظریف تر باشه . بیشتر هم توی گوش چپم هس اما گوش راستم هم خیلی خفیف احساس میکنم توش.

راستشو بخوای دیگه جزیی از زندگیم شده و اصلا نمیدونم سکوت مطلق یعنی چی دیگه :laughing: هر جا صروصدا کم باشه صداش کاملا واضحه و راه درو نداره

اما واقعا بهش عادت کردم و اصلا دیگه اذیتم نمیکنه مگه اینکه اعصابم از یجا دیگه خورد باشه همه جا هم ساکت .. اوون موقس که دیگه میگی ای توف به این زندگی این گوشم که ... :laughing:

یسری واقعیت ها رو هم که برای من پیش اومده بد نیست بدونی که طی این چندینو چند سال یهو مثلا حس کردم که یک درجه ولومش بالا رفته و هیچوقتم دیگه پایین برنگشته .. فک کنم 3-4 باری اتفاق افتاده

اما نگران نباش هر جووریم که صوت بکشه عادت میکنی اینجوری که به نظر میاد تازگیا این مشکل واست پیش اومده و اوائل راهی :D همه ی ماهایی که این مشکلو داشتیم میدونیم که اون اوائل بیچارت میکنه تا عادت کنی اما نگران نباش سعی کن خودتو مشغول کنی اصلا صوت یادت میره

امیدوارم همیشه موفق باشی و بازم میگم نگران نباش عادت میکنی

درود بر شما / خیلی تشکر میکنم از کامنتتون و دلگرمی که دادین

از وضعیت شمام ناراحت شدم که این مشکل رو این همه سال دارین با خودتون حمل میکنید و خیلی ناراحت کندست و دلگیر کننده

اصولا نباید یک مشکل جزوی از زندگی بشه ولی خب با توجه به اینکه راه و چاره نداره کاریشم نمیشه کرد / شایدم چاره داره و ما بیخبریم

مرسی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عطا جان استاتوس دندان عقلت چطوریاست؟

کشیدی ؟ داری؟ پر کردی؟ چطوریاس؟

شاید از دندون عقلت باشه

سلام خدمت سعید جان عزیز / پوزش میخوام از دیرکرد پاسخ به شما 

سعید جان همه دندونای عقلم سالم هستند و هیچ کدوم انحرافی یا نیمه پنهان هم نیستند 

من یه مادربزرک داشتم گوشاش مث شما وز وز داشت بردیمش دکتر اعصاب بهش داره اعصاب دادش الان دو ساله دیگه مشکل گوش نداره یا حداقل خودش میگه ندارم

از اونجایی که شما خودتون گفتید یک مقدار عصبی هستید توصیه میکنم یه دکتر متخصص اعصاب رو ببینید امیدوارم هر چه زودتر خوب بشید

سلام خدمت شهریار جان عزیز و پوزش میخوام برای دیرکرد پاسخ به شما 

آرزو میکنم مادربزرگ عزیزتون همیشه تندرست و سالیان سال در کنارتون باشه 

کاملا درسته و اقدام شده برای این کار و تشکر میکنم از راهنماییتون

لینک به دیدگاه

سلام خدا بد نده

میشه بپرسم فقط خودتون میشنوین یا اگه کسی گوشش رو روی گوشتون قرار بده اونم میشنوه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود عطا جان ،

یه سوال کنج کاو شدم بپرسم (پیش خودت نگی همه حالا دکتر شدن  :p ) ، چقدر از هدفون و هندزفری استفاده میکنی یا میکردی ؟

ورزش میکنی ؟

سلام خدا بد نده

میشه بپرسم فقط خودتون میشنوین یا اگه کسی گوشش رو روی گوشتون قرار بده اونم میشنوه

:blink:

ویرایش شده توسط Mahyar_Curious
لینک به دیدگاه

شما میتونید با مصرف حبوبات و غلات و اجیل و ویتامین ا وهمچنین منیزیم و ویتامین دی این عارزه رو کم کنید و از تلقین کردن بپرهیزید

لینک به دیدگاه

http://www.seemorgh.com/health/2121/13049.html اینو مطالعه کن شاید کمک کنه

لینک به دیدگاه

سلام عطا قارداش

واقعا ناراحت شدم که شنیدم این مشکل رو داری :( :(

امیدوارم هرر چه زودتر مشکل رفع  بشه و زودتر خوب بشی

اینا همش به نظرم سوغات استرس هست.سعی کن یه مدت از شدت کار کم کنن و بیشتر به خودت برسی

کاری از دستم بر نمیاد جز اینکه برات دعا کنم که هر چه زود تر مشکلات حل بشه

باز تبریز میپرسم اگه دکتر خوبی پیدا کردم که به قولی به درد بیمار برسه نه به فکر جیب خودش بهت خبر میدم

بازم امیدوارم هر چه زودتر مشکلت حل بشه

ویرایش شده توسط YasserMou
لینک به دیدگاه

درود عطا جان ،

یه سوال کنج کاو شدم بپرسم (پیش خودت نگی همه حالا دکتر شدن  :p ) ، چقدر از هدفون و هندزفری استفاده میکنی یا میکردی ؟

ورزش میکنی ؟

دوست عزیز در بعضی مواقع انقباظات داخل گوش باعث ایجاد صدای وز وز میشه مثل زمانی که توی استخر داری زیرابی میری این صداها در بعضی مواقع برای اشخاص دیگه قابل شنیدن هست مثل صدای غرغر شکم میمونه %-(

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام خدا بد نده

سلام خدمت شما 

والا در این مورد که فک نکنم کسی بتونه بشنوه البته دو نوع وزوز داریم که یکیش ذهنی هست و درونی و یکیش هم بیرونی که 

طبیبان با استفاده از دستگاههاشون میتونن تشخیص بدن که کدوم یکیش هست ولی خب یه امتحانی میکنم البته طرف مقابل باید قدرت شنواییش بالا باشه  

درود عطا جان ،

ورزش میکنی ؟

سلام و درود خدمتتون 

نه بنده هیچ قضاوتی در موردتون نمیکنم و راهنمایی شما دوستان عزیز بهم کمک میکنه 

والا من اصلا از هدفون استفاده نمیکنم حتی قبل از اینکه به این مشکل دچار بشم هم استفاده نمیکردم 

من قبلا که گونگ فو کار بودم و ورزش هم میکنم ولی خیلی کم در حد یک یا دو روز میرم سالن با دوستان کمی تمرین میکنیم

و جمعه ها هم کوه پیمایی داریم البته نه هر جمعه 

شما میتونید با مصرف حبوبات و غلات و اجیل و ویتامین ا وهمچنین منیزیم و ویتامین دی این عارزه رو کم کنید و از تلقین کردن بپرهیزید

کاملا درسته و از وقتی که به این مشکل دچار شدم کل درآمدم رو صرف خوردن چنین چزایی کردم 

از ارده و شیره گرفته تا مویز و بادام درختی و انواع ویتامینها از مکملهای خارجی گرفته تا ویتامینهای دیگر 

و کم مونده شبیه هیولا بشم ولی دریغ که هیچ تاثیری نداشته تا الان !

http://www.seemorgh.com/health/2121/13049.html اینو مطالعه کن شاید کمک کنه

این صفحه و خیلی مطالب دیگر قبلا مطالعه کردم و دارم تبدیل به دانشمند میشم اونقدر که مطلب خوندم 

ویرایش شده توسط ATA_SE7EN
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام عطا قارداش

واقعا ناراحت شدم که شنیدم این مشکل رو داری :( :(

امیدوارم هرر چه زودتر مشکل رفع  بشه و زودتر خوب بشی

اینا همش به نظرم سوغات استرس هست.سعی کن یه مدت از شدت کار کم کنن و بیشتر به خودت برسی

کاری از دستم بر نمیاد جز اینکه برات دعا کنم که هر چه زود تر مشکلات حل بشه

باز تبریز میپرسم اگه دکتر خوبی پیدا کردم که به قولی به درد بیمار برسه نه به فکر جیب خودش بهت خبر میدم

بازم امیدوارم هر چه زودتر مشکلت حل بشه

سلام منیم عزیزیم

قربان شما بروم دیگه حالا کاریه که شده دیگه و دارم تلاش میکنم حداقل صداش رو کم کنم 

الان تو این دور و زمونه کسی نیست که استرس نداشته باشه ولی خب باید تلاش کنیم تا صفر بشه این استرس نامرد 

البته چیزای زیادی در این جور مشکلات دخیل هستند که باید یکی یکی بر همشون تسلط داشته باشم 

خیلی خیلی ممنونم که به این موضوع و بنده حقیر توجه کردی که واقعا برام کافیست این محبتتون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقا عطا یوگا هم خیلی خوبه/ یه امتحانی بکن

لینک به دیدگاه

امید وارم مشکلت حل بشه عطا جان. ورزش کن سیگارت هم کم کن اگر تاثیرش کم شد روند رو ادامه بده.

من هم فکر می کنم عصبی هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقا عطا یوگا هم خیلی خوبه/ یه امتحانی بکن

درود

علی جان اتفاقا یکی از برنامه هام همین مدیتیشن یا یوگاست که دکتراعصاب هم بهم توصیه کرد و البته شنا در عمق 

امید وارم مشکلت حل بشه عطا جان. ورزش کن سیگارت هم کم کن اگر تاثیرش کم شد روند رو ادامه بده.

من هم فکر می کنم عصبی هست.

درود

خیلی ممنون سعید جان ورزش که بله حتما ولی تا الان لب به سیگار و قلیون و متعلقات نزدم حتی برای امتحان 

اره اکثر بیماریها و مشکلات روحی و روانی از مغذ و مشکلات عصبی سرچشمه میگیرن 

ویرایش شده توسط ATA_SE7EN
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود و احترام خدمت جناب محمودی عزیز

ضمن آرزوی سلامتی هرچه سریعتر برای شما بزرگوار،با اجازتون شب گذشته بنده مشکل شمارو با یکی از دوستان که متخصص اعصاب و روان هستن به طور کامل درمیان گذاشتم و حتی نسخه ای چاپی از پست اول رو به ایشون ارائه کردم(البته از قبل مهمونی برنامه ریزی شده بود).با توجه به اینکه برخی دیگر از عزیزان چنین مشکلی دارن،نظر این پزشک گرامی رو همینجا بیان میکنم.(البته این گفتگو به زبان کَردی بود که ترجمه میکنم :D )

نخست از ایشون پرسیدم که وز وز گوش در درجه نخست به کدوم تخصص پزشکی ربط داره و ایشون چنین پاسخی دادن:اگه از آثار جانبی داروها نباشه و پزشک عمومی هم موثر واقع نشه، این مسئله به دلیل عفونت گوش،جرم و یا جسم خارجی هست و به متخصصین گوش حلق و بینی،اما درصورتی که مشکل حل نشه و تشخیص خاصی داده نشه و وز وز گوش با علائم دیگری نظیر سردرد،مشکلات بینایی،سرگیجه همراه باشه حتما باید توسط متخصص مغز و اعصاب بررسی بشه(نورولوژیست) چرا که میتونه از علائم برخی ناهنجاری ها و بیماری های مرتبط با مغز و اعصاب باشه.

بعد ایشون از دیدگاه تخصصی خودشون جواب دادن

در صورتی که شخص حین عصبانیت،نگرانی و ترس دچار وزوز بشه کاملا میتونه با اضطراب مرتبط باشه،ایشون گفتن که ما بجز خود این مشکل،عوامل روحی و روانی نظیر اختلالات اضطرابی،مشکلات خواب رو بررسی میکنیم که شاید مارو مستقیما به عامل اصلی نروسنه اما رفع عوامل زمینه ای نظیر مشکلات خلق و خو کاملا میتونه موثر باشه.

همچنین گفتن که ما بررسی میکنم که آیا وز وز گوش به صورت حمله ای هست یا متداوم یعنی آیا تحریک خارجی خاصی باعث بروز یا تشدید میشه(از صدای بلند تا شرایط تنش زا)،همچنین اینکه حین بروز این مشکل آیا شخص علام دیداری و شنیداری خاصی رو حس میکنه.

ایشون یه راهکار ساده ای هم برای تشخیص اینکه مشکل فیزیکی هست یا روانی،عاطفی و روحی ارائه کردن(یعنی به اسرار بنده برای نتیجه گیری از راه دور)،مصرف یک دارو بنزودیازپین کوتاه اثر به مدت یک روز و بررسی اینکه آیا فرد طی این روز بهتر شده یا نه.(داروی معمولی ضد اضطراب و عصبانیت،اسم و نحوه مصرف رو هم بیان کردن که در صورت تمایل توی پیغام خصوصی توضیح میدم)

یه سوال دیگه هم پرسیدم که این مسئله بهتره توسط رواشناس بررسی بشه یا پزشک،گفت ابتدا توسط متخصص سلامت روان(روانپزشک)بعد در صورت تشخیص و نیاز به منظور گفتاردرمانی و روان درمانی توسط خود پزشک ارجاع داده میشه.

اگه چیز دیگه ای یادم اومد اضافه میکنم،امیدوارم که هرچه زودتر مشکل شما حل بشه @};-

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من خودم وقتی استرس داشته باشم شبش گوشم برا خودش آواز میخونه

لینک به دیدگاه

يکي از عواملي که وز وز گوش رو تشديد ميکنه, گناه هاى دوران بلوغ هست (ببخشيد منظورى نداشتم سوء تفاهم نشه )

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...