رفتن به مطلب

راهنمایی برای حل مشکل وزوزگوش

Ata_Se7en
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

يکي از عواملي که وز وز گوش رو تشديد ميکنه, گناه هاى دوران بلوغ هست (ببخشيد منظورى نداشتم سوء تفاهم نشه )

:D  :laughing:

پایه و اساس علمی برا حرف خودتون دارید؟ منبع ذکر کنید تشکر

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

• ارسال 69
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

يکي از عواملي که وز وز گوش رو تشديد ميکنه, گناه هاى دوران بلوغ هست (ببخشيد منظورى نداشتم سوء تفاهم نشه )

:blink: :blink:

لینک به دیدگاه

چرا اينجورى نگاه ميکنين :Dبريد به اين لينک مرحله سوم قصمت - د - رو بخونين.http://khoderzayi.blogfa.com/post-3.aspx

ویرایش شده توسط Milad_Bm
لینک به دیدگاه

:-t  =))  =))

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چرا اينجورى نگاه ميکنين :Dبريد به اين لينک مرحله سوم قصمت - د - رو بخونين.http://khoderzayi.blogfa.com/post-3.aspx

در مورد لینک فوق ،نویسنده این وبلاگ رو به کتاب معتبر و ارزشمندKaplan & Sadock's Comprehensive Textbook of Psychiatry  ارجاع میدم که توی کشور خودمون منبع رشته روانپزشکیه و همیشه دم دست بنده است.

w3yyks121hkscumsoo3n.jpg

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

يکم جنبه داشته باشين مگه حرف خنده دارى زدم؟ يک واقعيته که از لحاض علمي ثابت شده...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود و احترام خدمت جناب محمودی عزیز

ضمن آرزوی سلامتی هرچه سریعتر برای شما بزرگوار،با اجازتون شب گذشته بنده مشکل شمارو با یکی از دوستان که متخصص اعصاب و روان هستن به طور کامل درمیان گذاشتم و حتی نسخه ای چاپی از پست اول رو به ایشون ارائه کردم(البته از قبل مهمونی برنامه ریزی شده بود).با توجه به اینکه برخی دیگر از عزیزان چنین مشکلی دارن،نظر این پزشک گرامی رو همینجا بیان میکنم.(البته این گفتگو به زبان کَردی بود که ترجمه میکنم :D )

نخست از ایشون پرسیدم که وز وز گوش در درجه نخست به کدوم تخصص پزشکی ربط داره و ایشون چنین پاسخی دادن:اگه از آثار جانبی داروها نباشه و پزشک عمومی هم موثر واقع نشه، این مسئله به دلیل عفونت گوش،جرم و یا جسم خارجی هست و به متخصصین گوش حلق و بینی،اما درصورتی که مشکل حل نشه و تشخیص خاصی داده نشه و وز وز گوش با علائم دیگری نظیر سردرد،مشکلات بینایی،سرگیجه همراه باشه حتما باید توسط متخصص مغز و اعصاب بررسی بشه(نورولوژیست) چرا که میتونه از علائم برخی ناهنجاری ها و بیماری های مرتبط با مغز و اعصاب باشه.

بعد ایشون از دیدگاه تخصصی خودشون جواب دادن

در صورتی که شخص حین عصبانیت،نگرانی و ترس دچار وزوز بشه کاملا میتونه با اضطراب مرتبط باشه،ایشون گفتن که ما بجز خود این مشکل،عوامل روحی و روانی نظیر اختلالات اضطرابی،مشکلات خواب رو بررسی میکنیم که شاید مارو مستقیما به عامل اصلی نروسنه اما رفع عوامل زمینه ای نظیر مشکلات خلق و خو کاملا میتونه موثر باشه.

همچنین گفتن که ما بررسی میکنم که آیا وز وز گوش به صورت حمله ای هست یا متداوم یعنی آیا تحریک خارجی خاصی باعث بروز یا تشدید میشه(از صدای بلند تا شرایط تنش زا)،همچنین اینکه حین بروز این مشکل آیا شخص علام دیداری و شنیداری خاصی رو حس میکنه.

ایشون یه راهکار ساده ای هم برای تشخیص اینکه مشکل فیزیکی هست یا روانی،عاطفی و روحی ارائه کردن(یعنی به اسرار بنده برای نتیجه گیری از راه دور)،مصرف یک دارو بنزودیازپین کوتاه اثر به مدت یک روز و بررسی اینکه آیا فرد طی این روز بهتر شده یا نه.(داروی معمولی ضد اضطراب و عصبانیت،اسم و نحوه مصرف رو هم بیان کردن که در صورت تمایل توی پیغام خصوصی توضیح میدم)

یه سوال دیگه هم پرسیدم که این مسئله بهتره توسط رواشناس بررسی بشه یا پزشک،گفت ابتدا توسط متخصص سلامت روان(روانپزشک)بعد در صورت تشخیص و نیاز به منظور گفتاردرمانی و روان درمانی توسط خود پزشک ارجاع داده میشه.

اگه چیز دیگه ای یادم اومد اضافه میکنم،امیدوارم که هرچه زودتر مشکل شما حل بشه @};-

سلام خدمت جناب کریمی عزیز و تشکر بابیت وقتی که گذاشتین برای بنده 

مطمئن هستم که در اثر مصرف دارو نیست چون اصلا دارویی مصرف نمیکنم و نمیکردم / عفونت و جسم خارجی هم درودن گوشم نیست و تمیز هست 

مشکلات بینایی و سرگیجه هم خداروشکر ندارم نداشتم تا الان / این مشکل هم به صورت حمله ای نبود و الان حدودا 40 روزه که ممتد داره گوش سمت راستم 

یه فرکانس سوت مانندی رو پلی میکنه و قطعی هم نداره که مثلا بگیم امروز هست فردا نیست یا یک ساعت سوت میکشه و غیره ... ممتد و دائمی داره سوت میکشه 

و در مورد دارو که فکر میکنم یک داروی آرام بخش هست اگر زحمتی نیست نکات گفتی رو برام خصوصی کنید

در مورد روانپزشک هم وقت گرفتم و خواهم رفت

بازم تشکر میکنم از شما 

من خودم وقتی استرس داشته باشم شبش گوشم برا خودش آواز میخونه

سلام

عطا جان عزیز این استرس پدر ادما رو دراورده به خدا / باز شکر کنید که یک لحظه میگیره و تموم میشه مثل مال ما دائمی نیست 

درود 

با تشکر از شما دوست عزیزم 

ویرایش شده توسط ATA_SE7EN
لینک به دیدگاه

• 2 سال بعد...
  • کاربر ویژه

سلام

دوستان مشکل متاسفانه از سال 93 همچنان باقیست و ما همچنان نیازمند یاری هستیم :(

طب سنتی یا طب گیاهی یا .... بلاخره باید کاری بشه کرد دیگه 

لینک به دیدگاه

اصلا شوکه کننده ست این تاپیک :| 

استاد واسه همچین مسئاله ای حتما حتما و حتما باید دکتر بری !

این حالت ممکنه هزار و یک دلیل داشته باشه با هزار و یک درمان متفاوت

که یکی از دلایلش همون طور که دوستان گفتن خود ارضاییه (که در صورت ادامه وزوز دیگه ربطی به این مورد نداره و دلیل جای دیگه ست)

اما درمان حتما باید بر اساس نوع و علت ایجاد این مشکل تجویز بشه

الان اگه یکی اینجا داروی اشتباه معرفی کنه و بزنه چشمت رو هم کم بینا کنه خوبه؟

دو سال گذشته هنوز تو اینترنت دنبال درمانی :o آآآآآآآ

اما تا وقتی که بری دکتر اینو داشته باش:

1- اجتناب از قرارگرفتن در معرض اصوات بلند.

2- بررسی فشار خون و كنترل آن در صورت وجود مشكل.

3- كاهش مصرف نمك، مصرف زیاد نمك به جریان خون آسیب می رساند.

4- پرهیز از مصرف بیش از حد چای، قهوه و استعمال دخانیات.

5- ورزش روزانه برای بهتر شدن جریان خون.

6- استراحت كافی و جلوگیری از خستگی.

من جای مدیر فروم باشم بلافاصله این تاپیک رو قفل می کنم تا مجبور شی زودتر بری دکتر :|

درضمن اینم بدون تو ایران یک از هزار ممکنه همون دکتر اول بتونه درست تشخیص بده

بدون که گاها ممکنه لازم باشه پیش 10 تا دکتر بری تا  بلاخره یکیشون درست تشخیص بده

پس فکر نکن اگه یک بار بری دکتر کافیه و دیگه نیازی نیست !

نکته آخر؛ تقریبا بهترین متخصصین و بهترین مراکز درمانی ایران تو تهرانه، 

اگه بتونی بری تهران (ترجیحا بیمارستان میلاد)  احتمالا همون دکتر اول یا دوم می تونه علت رو تشخیص  و داروی مناسب بده

من چیزی یادم نمی ره، از الان گفته باشم منتظرم هر هفته حداقل یک نسخه جدید از دکتر با تاریخ روز بیاری :|

فکر هم نکن که می تونی نسخه جعلی بیاری، داروی نوشته شده بی ربط باشه وای به حالت :| 

دستم بهت می رسید همین الان از گوشت می گرفتم می بردمت دکتر>:(

لینک به دیدگاه

واقعا متاسف شدم و از اول داشتم میخوندم و دیدم دوستان دیگه هم همین مشکل رو داشتن
دکترا هم که هزار ماشاالله هیچی نمیفهمند!افسار قسمشونو دادن به پول متاسفانه و جون ادما براشون شده بازیچه!
فکر نمیکنم ۱کی ۲ بار تو زندگی شست و شو ضرری داشته باشه و بنظرم ضروری هم هست.به حرف دکتر کار نداشته باشید که گفته تمیزه! برید شست وشو بدید ضرر نداره.

Sent from my HUAWEI G510-0200 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1395/10/11, 17:41:09، SaeedEminem2 گفته است :

اصلا شوکه کننده ست این تاپیک :| 

استاد واسه همچین مسئاله ای حتما حتما و حتما باید دکتر بری !

این حالت ممکنه هزار و یک دلیل داشته باشه با هزار و یک درمان متفاوت

که یکی از دلایلش همون طور که دوستان گفتن خود ارضاییه (که در صورت ادامه وزوز دیگه ربطی به این مورد نداره و دلیل جای دیگه ست)

اما درمان حتما باید بر اساس نوع و علت ایجاد این مشکل تجویز بشه

الان اگه یکی اینجا داروی اشتباه معرفی کنه و بزنه چشمت رو هم کم بینا کنه خوبه؟

دو سال گذشته هنوز تو اینترنت دنبال درمانی :o آآآآآآآ

اما تا وقتی که بری دکتر اینو داشته باش:

1- اجتناب از قرارگرفتن در معرض اصوات بلند.

2- بررسی فشار خون و كنترل آن در صورت وجود مشكل.

3- كاهش مصرف نمك، مصرف زیاد نمك به جریان خون آسیب می رساند.

4- پرهیز از مصرف بیش از حد چای، قهوه و استعمال دخانیات.

5- ورزش روزانه برای بهتر شدن جریان خون.

6- استراحت كافی و جلوگیری از خستگی.

من جای مدیر فروم باشم بلافاصله این تاپیک رو قفل می کنم تا مجبور شی زودتر بری دکتر :|

درضمن اینم بدون تو ایران یک از هزار ممکنه همون دکتر اول بتونه درست تشخیص بده

بدون که گاها ممکنه لازم باشه پیش 10 تا دکتر بری تا  بلاخره یکیشون درست تشخیص بده

پس فکر نکن اگه یک بار بری دکتر کافیه و دیگه نیازی نیست !

نکته آخر؛ تقریبا بهترین متخصصین و بهترین مراکز درمانی ایران تو تهرانه، 

اگه بتونی بری تهران (ترجیحا بیمارستان میلاد)  احتمالا همون دکتر اول یا دوم می تونه علت رو تشخیص  و داروی مناسب بده

من چیزی یادم نمی ره، از الان گفته باشم منتظرم هر هفته حداقل یک نسخه جدید از دکتر با تاریخ روز بیاری :|

فکر هم نکن که می تونی نسخه جعلی بیاری، داروی نوشته شده بی ربط باشه وای به حالت :| 

دستم بهت می رسید همین الان از گوشت می گرفتم می بردمت دکتر>:(

سلام سعید جان 

دکتر ؟ والا دیگه دکتری نمونده بنده نرفته باشم / آزمایشی نمونده که نداده باشم 

آخرش هم میگن دلیلی یافت نشد / روانپزشک هم رفتم به پیشنهاد دوستان که تاکید میکرد آروم 

باشم و به هیچی فکر نکنم و بتونم باهاش مقابله کنم که نشد و نمیشه چون داوم تو گوشم هست و داره آزارم میده 

از قلب و عروق و مغز و اعصاب و کلیه و پشت و عقب و همه جا رو آزمایش کردن ولی نشد که نشد و گفتن از لحاظ 

سالم بودن بدن هیچ مشکلی نیست و رفتن تو فکر !! اینم از دکترای ما 

نه سیگاری هستم نه قلیونی حتی یه کام / نه ال ک ل ی هستم و نه هیچ چیز دیگه 

نه نمک مصرف میکنم و نه شکر / استراحت هم میکنم به قدر کافی 

دفترچه قبلیم رو نمیدونم کجا گذاشتم تا نشونتون بدم چندتا دکتر رفتم  و چه داروهایی تجویز کردن

در در 1395/10/12, 02:49:15، amir* گفته است :

واقعا متاسف شدم و از اول داشتم میخوندم و دیدم دوستان دیگه هم همین مشکل رو داشتن
دکترا هم که هزار ماشاالله هیچی نمیفهمند!افسار قسمشونو دادن به پول متاسفانه و جون ادما براشون شده بازیچه!
فکر نمیکنم ۱کی ۲ بار تو زندگی شست و شو ضرری داشته باشه و بنظرم ضروری هم هست.به حرف دکتر کار نداشته باشید که گفته تمیزه! برید شست وشو بدید ضرر نداره.

Sent from my HUAWEI G510-0200 using Tapatalk

سلام امیر جان 

شما بزرگوارید / بله متاسفانه خیلیها این مشکل آزار دهنده رو دارن 

بله حدستون درسته که دکترای ما هم چیزی سردر نمیارن چون پیش خیلیهاشون رفتم ولی .... 

دادم شتشو دادن و مشکل همچنان باقیست 

لینک به دیدگاه

ببخشید احیانا قرص سیناریزین مصرف کردید؟ جوابی نداده؟ من مادرم همین مشکل رو داره خوشبختانه با مصرف سیناریزین فعلا که حل شده. 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان من صبحها از خوب بیدار میشم

گوش چپم گرفته

حدود هشت ماه پیش اب رفت تو گوشم از همون موقع انواع دردسر رو دارم با این گوش چپم

فکر میکنید دکتر برم بعد این مدت امیدی باشه؟

نزنن بدتر کرمون کنن

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است :

دوستان من صبحها از خوب بیدار میشم

گوش چپم گرفته

حدود هشت ماه پیش اب رفت تو گوشم از همون موقع انواع دردسر رو دارم با این گوش چپم

فکر میکنید دکتر برم بعد این مدت امیدی باشه؟

نزنن بدتر کرمون کنن

سلام 

من هم دو سال قبل گوش چپم درد وحشتناکی گرفت که دو ماه توی خونه خوابیدم و شب ها تا صبح از درد گریه میکردم. و به علت همین فکرها که دکتر گوش رو بدتر میکنه و ... پیش دکتر نرفتم. وقتی سرم رو به سمت چپ خم میکردم درد گوش کمتر میشد ولی موقع خواب دیگه خیلی وحشتناک میشد دردش که الان باور کنید به یاد اون دردها میفتم مو به تنم سیخ میشه! نهایتا پیش یکی دو تا متخصص گوش رفتم که از دست اولی کاری برنیومد چون خیلی پیر بود و فقط یه چای بهم داد و از احوالات سیاسی کشور برام گفت!  البته از دستش راضیم چون حسابی به معلوماتم اضافه شد البته در موارد غیرپزشکی. دومی هم که باز یه آقای پیری بود حدود یک ربع انواع و اقسام آزمایش ها و تست ها رو انجام داد. روی دندونم ضربه میزد و میگفت میشنوی؟ خلاصه داستانی بود. نهایتا یه آمپول داد و گفت این فعلا دردو آروم میکنه و از دست من کاری برنمیاد باید بری پیش فلان دکتر که خانم بود. آشنایی با اون خانم دکتر و مراجعه بهش بهترین اتفاق اون دوران بود. یه قطره و چند تا آمپول بهم داد استفاده کردم و درد کاملا خوابید. بعدش هم شتسشو داد و چون میگفت گوشم خیلی وضعش خرابه با یه دستگاهی شبیه میکروسکوپ خاصی گوشم رو تا ته شستشو داد و مقدار زیادی خون و گوشت اضافه از گوشم بیرون اومد. بعدش هم داروهای ضدحساسیت بهم داد و خداروشکر تا الان گوشم عالی بوده. البته خارش هست ولی نسبت به مشکلات اون دوره یک درصد هم نیست. به دوستان هم توصیه میکنم از مراجعه به یکی دو تا متخصص ناامید نشند و دنبال متخصص های دیگه و معروفتر و خوش سابقه تر برن. به احتمال قریب به یقین مشکلشون حل میشه. وقتی مشکل حل شد تاسف میخورید که چرا زودتر دنبال پیدا کردن متخصص مجرب نرفته بودید. بعضی دکترها هستند که یک روز در هفته ایران هستند ولی کارشون خیلی درسته. بعضی ها هم ماهی چند روز میان و میرن. اگر بتونید از اونها وقت بگیرید خیلی خوبه. و اصلا ناامید نباشد که علاوه بر نگرانی و اضطراب، شما رو از ادامه درمان منصرف میکنه.

در ضمن خواستم بگم فکر نکنید که فقط شما مشکلات عجیب و سخت داشتید. خیلیها بودن و هستن که مشکلات بیشتری داشتند و دارند. حالا من نمیخوام بگم خیلی مشکلات بیماری داشتم ولی الان که 25 سالم هست جراحی کلیه داشتم، زخم و عفونت معده داشتم که آندوسکوپی شدم، مشکلات شدید گوش داشتم، تصادف داشتم، مشکل بینی دارم که چون خیلی بد نبوده فعلا نرفتم دنبالش ولی دکتر گفته که احتمالا مجبور به جراحی میشی. در حال حاضر هم کم کاری تیروئید دارم که هر روز صبح نیم ساعت قبل از صبحانه باید بیدار بشم و یدونه قرص لووتیروکسین میخورم که دکتر گفته احتمالا باید تا آخر عمر مصرف کنم. اینارو گفتم که اصلا ناامید نشید و دنبال درمان باشید به هر قیمتی که شده برید دنبال متخصص های بهتر از قبلی با پرس و جو، سرچ کردن و مراجعه حضوری به بیمارستان ها و کلینیک ها.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

والا من درد شدید نداشتم انچنانی که نشه تحمل کرد ، یعنی کلاً درد ندارم 

فکر کنم تنظیماتش بهم ریخته ^_^^_^

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، jetalpha گفته است :

ببخشید احیانا قرص سیناریزین مصرف کردید؟ جوابی نداده؟ من مادرم همین مشکل رو داره خوشبختانه با مصرف سیناریزین فعلا که حل شده. 

سلام 

دقیق یادم نیست ولی خیلی قرص و دارو تجویز شده و یه جوری بوده که احساس کردم دکتر مجبوری نسخه پیچیده برام 

چون انگار سردر نیاورده !! باید به دفترچه قبلیم نگاه کنم ببینم این قرص تجویز شده برام یا نه 

در ضمن مادر گرامی شما خیلی وقت بود به این مشکل دچار بوده ؟ و الان کلا حل شده ؟ 

لینک به دیدگاه

باورم نمیشه اینقدر فراگیر باشه من هم 1 ساله وز وز گوش پیدا کردم . یه چند ماهی خوب شده بود اما دوباره برگشت.آقا عطا من وقتی سرم رو خَم میکنم رو به پایین صدا بیشتر میشه شما هم همینطور ؟ 

همین الان دارم با وز وز تایپ میکنم :|

نکنه کار آمریکاست ؟؟؟؟¬¬

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 دقیقه قبل، (WarCraft) گفته است :

باورم نمیشه اینقدر فراگیر باشه من هم 1 ساله وز وز گوش پیدا کردم . یه چند ماهی خوب شده بود اما دوباره برگشت.آقا عطا من وقتی سرم رو خَم میکنم رو به پایین صدا بیشتر میشه شما هم همینطور ؟ 

همین الان دارم با وز وز تایپ میکنم :|

نکنه کار آمریکاست ؟؟؟؟¬¬

سلام

بله متاسفانه خیلی دوستان و مردم از این مشکل رنج میبرن و نمیتونن راه حلی براش پیدا کنن 

والا دقیقا تست نکردم ولی این وزو ما ممتد هست و بکوب داره میزنه و فرقی هم نداره کجا باشی و در حال چه کاری 

یک ضرب داره سوت میکشه / فقط زمانی نمیشنوی که حواست پرت بشه یا فکرت جای دیگه باشه 

یعنی کلا آرامش ندارم حتی در خواب و حتی لظه ای که میخوام آرام باشم و تمرکز کنم 

نه عاملش مشخص هست و نه دلیلش و راه حلش

لینک به دیدگاه

در در 1393/09/25, 05:38:24، ᗩTᗩ گفته است :

سلام خدمت شما

واقعا متاسف شدم از اینکه شمام دچار هستین / بله خیلی سخته تحمل کردنش ولی خب تلاش میکنیم که ریلکس باشیم ( تو خوابم نمیتونیم ریلکس باشیم )

سلام و درود خدمت کسری جان عزیز

ای وای انگاری خیلی از دوستان و عزیزان و کاربران از این بیماری رنج میبرند و فک کنم من آشخور باشم پیششون و خیلی ناراحت شدم از این موضوع 

بله مال بنده هم همنگونه هست و صدا زیاد باشه بدتر میشه و درست و حسابی رو اعصاب راه میره 

والا دیگه حال و حوصله لوس بازی ندارم وگرنه دریغ نمیکردم

اکثر دوستان بهم میگن و گفتن که بهش عادت کن ... ولی چرا باید بهش عادت کنیم ؟ مگه گناه ما چی بوده که نتونیم یه لحظه آرامش داشته باشیم حتی شب .

مصیبت و بدبختی کم داریم اینم آپدیت شد روش و دیگه هیچی کم و کسری ندارم /// گاهی وقتا از خدا هم شاکی میشم که حداقل این یکی رو بی خیال میشدی 

خودت که میبینی چه وضعیه زندگیمون .... ولی یه نگاه به پایین میکنم میبینم از ما بدتراشم هست و من پیششون هیچم در مقابل اونا و مشکلاتشون 

به هر حال ممنون

داداش بحث خوابو نیار این که فقط یه صداست من روزی نزدیک به 10 بار یا بیشتر معده درد میگیرم شدید طوری که میخوام همچیو خرد کنم

هر دکتریم بگی رفتم از سنتی گرفته تا گوارش میگن کولیت معده با اسپاسمه هیچ درمانیم نداره خداشاهده همین الان که دارم اینو مینویسم معدم درد میکنه واقعا نمیدونم چیکاز کنم

تو خواب که خیلی بد تره طوری که تا صبح نزدیکه 3 4 بار از درد از خواب میپرم واقعا مریضی همه نوعش سخته خدا هم منو شفا بده هم شما هم همه ی دوستانی که مشکلاتی از این قبیل دارن آمین

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...