رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید کولر سی پی یو غیر حرفه ای

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام،

برای اینکه می خواهم سیستمم کم صدا باشه دنبال یک کولر کم صدا برای سی پی یو 95 وات هستم، فن حرفه ای و برای اورکلاک هم نمی خواهم ولی مشکل اینه که حداکثر ارتفاع فن تو کیس 12 سانت می تونه باشه.

دوستان لطف کنند قویترین کولر سی پی یو (غیر از خنک کننده های مایع) تا ارتفاع 12 سانتی متر رو به من معرفی کنند...

در ضمن کف قیمت خنک کننده های آبی چقدر هست؟

با تشکر ...

لینک به دیدگاه

چقدر میخوای هزینه کنی عزیز؟

اگر کولر کم ارتفاع بخوای DeepCool Gabriel CPU Cooler با قیمت 139 تومان مناسبه . واتر کولر هم DeepCool GAMER STORM Maelstrom 120K با قیمت 199 تومان ارزونترین مدله که البته خیلی هم به نسبت قیمتش خوبه .

کولر ThermalRight AXP-100 هم با قیمت 162 تومان هست که از قبلی بهتره . ولی نیازی بهش پیدا نمیکنی .

کولرهای بهتر هم هستن که قیمت بالای 200 تومان دارن .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

http://lioncomputer.ir/product/4628/DeepCool+GAMER+STORM+Maelstrom+120K+AiO+Liquid+CPU+Cooler/
اين ارزونترين مدل.و با نويز کم.

ضمن اينکه با اون ارتفاع بايد کولرهاي LP يا خوابيده بگيريد که اصلا کارايي جالبي نداره.

لینک به دیدگاه

چقدر میخوای هزینه کنی عزیز؟

اگر کولر کم ارتفاع بخوای DeepCool Gabriel CPU Cooler با قیمت 139 تومان مناسبه . واتر کولر هم DeepCool GAMER STORM Maelstrom 120K با قیمت 199 تومان ارزونترین مدله که البته خیلی هم به نسبت قیمتش خوبه .

کولر ThermalRight AXP-100 هم با قیمت 162 تومان هست که از قبلی بهتره . ولی نیازی بهش پیدا نمیکنی .

کولرهای بهتر هم هستن که قیمت بالای 200 تومان دارن .

تشکر، مشخصات DeepCool Gabriel CPU Cooler رو نگاه کردم به نظرم کولر خوبی هست. فرق این کولر با کولر های مشابه  CPU Cooler Deepcool GAMMAXX 300 که قیمت کمتری دارند فقط به دلیل ارتفاع کمتر هست؟

لینک به دیدگاه

درود

http://lioncomputer.ir/product/4628/DeepCool+GAMER+STORM+Maelstrom+120K+AiO+Liquid+CPU+Cooler/

ضمن اينکه با اون ارتفاع بايد کولرهاي LP يا خوابيده بگيريد که اصلا کارايي جالبي نداره.

کولر های آبی قیمت بالایی دارند. به نظر شما این کولر خیلی بیشتر از چیزی که احتیاج دارم، نیست؟  کولر دست دوم رو پیشنهاد می کنید؟

لینک به دیدگاه

تشکر، مشخصات DeepCool Gabriel CPU Cooler رو نگاه کردم به نظرم کولر خوبی هست. فرق این کولر با کولر های مشابه  CPU Cooler Deepcool GAMMAXX 300 که قیمت کمتری دارند فقط به دلیل ارتفاع کمتر هست؟

تفاوت های دیگه ای هم هست .

تعداد هیت پایپ مدل گابریل 4 تا هست .

دور فن اون بالاتره .

قدرت هوادهی بیشتری داره .

همون کم ارتفاع بودنش هم کمی قیمتش رو بالاتر میبره .

لینک به دیدگاه

تفاوت های دیگه ای هم هست .

تعداد هیت پایپ مدل گابریل 4 تا هست .

دور فن اون بالاتره .

قدرت هوادهی بیشتری داره .

همون کم ارتفاع بودنش هم کمی قیمتش رو بالاتر میبره .

یعنی مدل گابریل از GAMMAXX 300 قویتر هست؟

تو مشخصات گابریل پشتیبانی از سی پی یو ها تا حداکثر 95 و 100 وات رو ذکر کرده ولی GAMMAXX 300 حداکثر از 125 وات پشتیبانی می کنه!

ویرایش شده توسط akbari001
لینک به دیدگاه

از کی تا حالا گاما ایکس 300 غیر حرفه ای به حساب میاد.

به کولرم توهین نکن.

=))

جدا از شوخی کولر خیلی خوبیه ولی شما ظاهرا تو کیستون جا نمیشه.

میتونم بپرسم مدل کیستون چیه ؟ امکان تعویض کیس و کولر رو باهم ندارید ؟

کولر های خوابیده کاراییشون زیاد جالب نیست گرما رو میزنه رو مین و باعث میشه خود مین هم گرماش بره بالا

منظوری نداشتم، بحث قیمت بود ...

برای کیس یه مدل ساده و معمولی رو چند سال پیش خریدم، به نظرم ارزش تعویض نداره ...

در مورد کارایی کولر گابریل منظورتون اینه که باید مثلا برای کیس هم یه فن قوی نصب کنم که دمای مین بالا نره؟

لینک به دیدگاه

یعنی مدل گابریل از GAMMAXX 300 قویتر هست؟

تو مشخصات گابریل پشتیبانی از سی پی یو ها تا حداکثر 95 و 100 وات رو ذکر کرده ولی GAMMAXX 300 حداکثر از 125 وات پشتیبانی می کنه!

برای اینکه روی سوکت های پرمصرف مثل 2011 نصب نمیشه . برای سوکت با مصرف حداکثر 95 وات اینتل هست . نه اینکه ضعیفتر باشه . ضمن اینکه روی گاماکس 300  میشه یک فن دوم هم نصب کرد و به صورت 2 فنه استفاده کرد . ولی روی این نمیشه .

لینک به دیدگاه

شما برای cpu 95 واتی نمیتونی هم کولر بدون نویز بگیر هم ارتفاع کم 

ارتفاع که میره بالا سینک و پایپاش بیشتر میشه و سرعت فن رو میارن پایین نویز کمتر میشه 

ارتفاع بیاد پایین یا از عرض بزرگش میکنن که این هم مشکل ساز هست و یا سرعت فن رو میبرن بالا که نویز ایجاد میکنه 

روی محصولات deep cool هم زیاد مانور نده با فن استوک cpu 7 الی 8 درجه فرق دما داره اونم در حالت بیکاری 

و نویزش هم معمولا بالاتر از اونی هست که در مشخصاتش نوشته 

لینک به دیدگاه

توی مشخصات دیپ کول نویز رو پایین زده ولی وقتی با زالمان مقایسه میکنی زالمان  با اینکه نویز رو بالاتر زده ولی صدای پایینتری درست میکنه و 

خنک کنندگیش بیشتر .

لینک به دیدگاه

تا اینجا ظاهرا بهترین گزینه DeepCool Gabriel CPU Cooler هست ...

لینک به دیدگاه

درود

با سلام

من برای خرید قبلا تاپیک زدم اما متاسفانه کسی پاسخ مناسبی به من نداد!!

CPU بنده FX 8320 هست و خنک کننده تا 200 تومان احتیاج دارم و بین دو خنک کننده زیر موندم که نسبت به تفاوت قیمتشون کدوم کارایی بهتری داره و چند سوال دیگه که در زیر نوشتم!

چرا این مدل DeepCool GAMER STORM Maelstrom 120K AiO Liquid CPU Cooler نسبت به کولر های مشابه خودش اینقدر ارزونتر هست ؟ ایا کارایی کمتری نسبت به کولر ماچو داره ؟

ویرایش شده توسط ramin00747
لینک به دیدگاه

غیر از دوستانی که لطف کردند نظرشان رو گفتند، کسی نظر نداره؟

لینک به دیدگاه

برادر شما یکبار با دقت تمام منابع ایجاد صدا در کیس رو کنترل کنید سپس اقدام به رفع آن نمایید. شاید صدای اضافی ایجاد شده از فن پاور یا گرافیک و یا فن های نصب شده بر روی کیس باشند 

لینک به دیدگاه

نه صدای اصلی برای کولر سی پی یو هست چون فن دیگه ای نیست و فن کیس هم صداش مشخصه ...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...