رفتن به مطلب

مشاوره خریده کیس 5 تومن.

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

اون مهندس کامپیوتر رو معرفی میکنید؟

کاملا واضح هستش که دو تا رم 4 گیگ به صورت دو کاناله با پهنای باند دو برابر نسبت به یک رم 8 گیگ کار میکنه

کاهش شدید فریم در بازی ها و افزایش زمان رندر تصاویر و افزایش زمان زیپ و آن زیپ کردن و افزایش زمان کانورت تصاویر و ... از مزیت های استفاده از یک رم 8 به جایه دو تا 4 هست

حالا چطور یه رم 8 گیگ بهتره ؟

اون مهندس کامپیوتر دایی بنده هس الانم ارشدشو داره می خونه تو کلاسشونم رتبه یکه  :D  از همنیجا ماچش می کنم ! چشم هر وخ دیدمش ازش می پرسم میام می نویسم 

ولی فریم یه بار دوستان گفتن زیاد به باس رم ربطی نداره حدود یکی دو فریم بیشتر میده نه زیاد فریم بیشتر به حافظه رم و ابلته قدرت گرافیکی و پردازشی سیستم ربط داره 

اصلا من رو حرف ایشون به جای 4تا 4 گیگ رفتم دو تا 8گیگ خریدم 

ویرایش شده توسط Jang Yi Jin
لینک به دیدگاه

سلام

شما هم میشه مقاله ای چیزی دلیلی نمونه ای  از کاهش 30 درصدی توان پاور ها بعد از یه سال بدین؟

شما از این حرف اطمینان کامل دارید؟ من چنتا مقاله درباره پاور و منع تغذه خوندم ولی هیچ کدوم حتی یه اشاره کوچک هم به این مورد نکرده بودند!  عجیبه ! 

نه تنها خودم بارها و بارها تجربه کردم این افت قدرت را روی سیستم های مختلف ،  

سایت http://www.enermax.outervision.com هم در پایین صفحه حرفی که زدم را ذکر کرده

Electrolytic capacitor aging. When used heavily or over an extended period of time (1+ years) a PSU will slowly lose some of its initial wattage capacity. We recommend you add 20% if you plan to keep your PSU for more than 1 year, or 25-30% for 24/7 usage and 1+ years.

ترجمه

"ظرفیت دستگاهای الکترونیکی در گذر زمان(قدیمی و پیر شدن آنها) : . وقتی که تحت فشار یا به مدت زیاد (+1 سال) از واحد تامین برق (power supply unit = PSU) استفاده شود با گذر زمان مقداری از توان اولیه خودش را از دست میده. ما به شما پیشنهاد می کنیم 20% به توان محاسبه شده اضافه کنید اگر قصد دارید پاور خود را بیش از 1 سال نگه دارید و یا 25-30% اگر بیش از 1 سال نگه داشته و از آن به صورت شبانه روز استفاده می کنید." 

حال تصمیم با خودتون هست! ولی من به شخصه این موضوع را بارها دیدم ، همین برادرم یه پاور 1000 وات داشت و سیستمش یه 2-3 سالی مشکلی نداشت! وکار می کرد ولی بعداز 2 سال متوجه چند مشکل در سیستمش شد و بعد از کلی تست فهمید از کمبود پاور هست.

در چند سایت زیر هم درباره این موضوع بحث شده و سوال هایی در این مورد پرسیده شده 

http://www.tomshardware.com/forum/304617-28-electrolytic-capacitor-aging

این جا هم گویا یک مطالعه روی این موضوع انجام شده (البته خودم همش رو نخوندم)

https://www.phmsociety.org/sites/phmsociety.org/files/phm_submission/2010/phmc_10_030.pdf

در اینجا هم صحبت هایی در باره این موضوع شده (البته در مورد کلیه دستگاها هست! و نه فقط پاور کامپیوتر ، ولی منظور را رسونده)

http://shared.liebert.com/SharedDocuments/White%20Papers/capacitor_Rep.pdf

موفق باشید.

ویرایش شده توسط ahmadi3d_ali
لینک به دیدگاه

نه تنها خودم بارها و بارها تجربه کردم این افت قدرت را روی سیستم ها مختلف

سایت http://www.enermax.outervision.com هم در پایین صفحه حرفی که زدم را ذکر کرده

Electrolytic capacitor aging. When used heavily or over an extended period of time (1+ years) a PSU will slowly lose some of its initial wattage capacity. We recommend you add 20% if you plan to keep your PSU for more than 1 year, or 25-30% for 24/7 usage and 1+ years.

ترجمه

"ظرفیت دستگاهای الکترونیکی در گذر زمان : . وقتی که تحت فشار یا به مدت زیاد (+1 سال) از واحد تامین برق (power supply unit = PSU) استفاده شود با گذر زمان مقداری از توان اولیه خودش را از دست میده. ما به شما پیشنهاد می کنیم 20% به توان محاسبه شده اضافه کنید اگر قصد دارید پاور خود را بیش از 1 سال نگه دارید و یا 25-30% اگر بیش از 1 سال نگه داشته و از آن به صورت شبانه روز استفاده می کنید." 

حال تصمیم با خودتون هست! ولی من به شخصه این موضوع را بارها دیدم ، همین برادرم یه پاور 1000 وات داشت و سیستمش یه 2-3 سالی مشکلی نداشت! وکار می کرد ولی بعداز 2 سال متوجه چند مشکل در سیستمش شد و بعد از کلی تست فهمید از کمبود پاور هست.

موفق باشید.

بله حرف شما کاملا متین هسن مرسی برای اطلاع رسانی.

لینک به دیدگاه

دوستان اگر کسی در خرید توی بازار های کامپیوتر ولیعصر تهران تجربه داره لطفه به اشتراک بگذاره تا بنده یه وقت سرم کلاه نره .

لطفا ذکر کنید زمان خرید قطعه چه چیز هایی باید مورد برسی قرار بگیره ، خودم فقط این دو رو یدونم ، می دونم اول قیمت 2- گارانتی 

شما بعد از تصمیم بیاین سراغ آقای حسینی و بدون کوچکترین شکی از همین جا بخرین نیازیم نیست نگران این سرتون کلاه بره باشید

لینک به دیدگاه

تو مادربورد سمت msi نرو هرچی به جز msi خرابی زیاد داره این مارک گارانتی مارانتی هم ولش یا asus یا evga یا asrock

فکر نکنم حرف شما درست باشه!

MSI توی کم ترین خرابی نفر دوم هست.

9uelk8oeuqvwdksfvq8m.png

لینک به دیدگاه

فکر نکنم حرف شما درست باشه!

MSI توی کم ترین خرابی نفر دوم هست.

9uelk8oeuqvwdksfvq8m.png

اون نوشته های روی نمودار رو که نفهمیدم چی هستن ولی خب ما که اینطور شنیدیم ! تو سایتا هم بگردی می بینی که تعمیر کارا بیشتر از msi گله دارن ولی رتبه اول به گیگا دادن هم یه کم دور از منطقه !

لینک به دیدگاه

اون نوشته های روی نمودار رو که نفهمیدم چی هستن ولی خب ما که اینطور شنیدیم ! تو سایتا هم بگردی می بینی که تعمیر کارا بیشتر از msi گله دارن ولی رتبه اول به گیگا دادن هم یه کم دور از منطقه !

giga کم ترین درصد خرابی رو داره در طول این سال بعد MSI و ...

فکر کنم اون خرابی ها مربوط به نسخه های AMD ساپورت بوده.

من الا یه بورد msi دارم فکر کنم الان نوش 70 تومن باشه  5 سال 24 ساعت دار کار میکنه آخ نگفته.

باز هم شاید یکی بد شانس باشه خراب برسه به دستش!

لینک به دیدگاه

دوستان اگر کسی در خرید توی بازار های کامپیوتر ولیعصر تهران تجربه داره لطفه به اشتراک بگذاره تا بنده یه وقت سرم کلاه نره .

لطفا ذکر کنید زمان خرید قطعه چه چیز هایی باید مورد برسی قرار بگیره ، خودم فقط این دو رو یدونم ، می دونم اول قیمت 2- گارانتی

سلام

دوست گلم شما برای خرید میتوانید از آقای فیروزی مشورت بگیرید و از ایشون خرید کنید

واقعا قیمتی زیر قیمت ایشون پیدا نمیشود

نا کاربریشون هم فکر کنم mfirouzi باشد

لینک به دیدگاه

سلام...

دوست عزیز، اگه سیستم رو برای گیم میخوایی هارد رو این بردار:

http://lioncomputer.ir/product/1487/WD+Caviar+Black+1TB+7200Rpm+64MB+HDD/

این نوع هارد یعنی black در خصوص گیم ساخته شده و سرعتش از بقیه مدلهاش نظیر :blue،green و... بالاتره و توی گیم از بقیه خیلی خوب عمل میکنه.

لینک به دیدگاه

سلام...

دوست عزیز، اگه سیستم رو برای گیم میخوایی هارد رو این بردار:

http://lioncomputer.ir/product/1487/WD+Caviar+Black+1TB+7200Rpm+64MB+HDD/

این نوع هارد یعنی black در خصوص گیم ساخته شده و سرعتش از بقیه مدلهاش نظیر :blue،green و... بالاتره و توی گیم از بقیه خیلی خوب عمل میکنه.

بله خودم در این مورد اطلاع دارم ولی موضوع پولش هست! همین الان 160 کم دارم :|

لینک به دیدگاه

دوست عزیز چون مادربرد کلیدیترین قطعه هست و یک بار بیشتر نمیخواد بخره پس باید بهترین را بخره البته نسبت به پولی که به این قطعه اختصاص داده

لینک به دیدگاه

دوست عزیز مادربردهای MSI خیلی حساس هستن برای مثال من یه X48 Platinum داشتم که فعلا دست برادرم هست با CPU E6550 راحت کار میکرد 4GB هم رم داشت وقتی رم را به 8GB ارتقا دادم سیستم روشن میشد و ریستارت میشد

مشکلش هم سازگاری با رمهای SS ( Single Side ) بود و رمها را با چیپهای 512MB شناسایی نمیکرد

CPU را به Q6600 ارتقا دادم و بعد از اون با رمها مشکل نداشت که هیچ با 12GB رم کار میکرد. خیلیها که نمیدونن مشکل از چی هست شاید این مورد را به عنوان خراب شدن یا خراب بودن کالا تصور کنن

ولی مادربردهای GIGABYTE و ASUS این مشکلات را ندارن یا خیلی خیلی کم هست

همونطور که گفتم کیفیت صدای مادربردهای Gigabyte از همه برندها بهتر هست موسیقی را که با صدای 30 درجه با مادربرد Gigabyte گوش میکردم حالا با Asus باید تا 20 درجه بالا بکشم تازه اون کیفیتی را که قبلا داشتم نداره

ولی ASUS هم خوب هست و قسمت برقش از همه مادربردهای موجود در بازار بهتر هست پس عمر طولانی تری دارن MSI بد نیست ولی باید همیشه قطعات High End روش ببندی تا خوب جواب بده در غیر اینصورت مشکل ساز میشه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز با توضیحاتی که دوستان دادند با اطلاعاتی که از مادربردهای MSI دارم و در هر جا که از مشکلاتش زیاد حرف میزنند از نظر من نمیصرفه اینو بگیری بهترین گزینه مادربردهای گیمینگ گیگابایت هست چی بگم محشرند: (*)

از نظر من 150 تومان بزار رو بودجت این مادربردو بردار :

http://lioncomputer.ir/product/3907/GIGABYTE+Z97X-Gaming+5+LGA1150+Z97+Mainboard/

توضیحات تکمیلی:

http://www.takmax.com/gigabyte-gaming-series-ga-z97x-gaming-5.html

این همه پول میدید چیزی بگیرید که واقعا ارزششو داشته باشه بعد پشیمون نشید و با خیال راحت ازسیستم خودتون لذت ببرید.

اگه فعلا بودجتون کمه یکم صبر کنید تا بوجتون بره بالا. :D

لینک به دیدگاه

دوستان بند پولم رو از 5 تومن به 6.2 میلیون افزایش دادم  به نظر شما کار عقلانی هست که یه سیستم 2011 haswell بگیرم؟ (برای آینده دار بودن میگم چون از DDR4 پشتیبانی میکنه و به مراتب 5930k از 4790K بهتر هست)

این چیزی هست که من مد نظر دارم.

MSI X99S Gaming 7:                                  1120
Intel Core i7-5930K:                                   1980
XPG Z1 2×4GB=8GB DDR4 213                  460
GTX 760 or 770 used                                1000
Western Digital Caviar Blue 1TB:                200
DeepCool Lucifer:                                       170
EVGA Supernova850:                                 590
Cosmos SE                                                 670 
all                                                             6200
ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

دوستان بند پولم رو از 5 تومن به 6.2 میلیون افزایش دادم  به نظر شما کار عقلانی هست که یه سیستم 2011 haswell بگیرم؟ (برای آنیده دار بودن میگیم چون از DDR4 پشتیبانی میکنه و به مراتب 5930k از 4790K بهتر هست)

این چیزی هست که من مد نظر دارم.

MSI X99S Gaming 7:                                  1120
Intel Core i7-5930K:                                   1980
XPG Z1 2×4GB=8GB DDR4 213                  460
GTX 760 or 770 used                                1000
Western Digital Caviar Blue 1TB:                200
DeepCool Lucifer:                                       170
EVGA Supernova850:                                 590
Cosmos SE                                                 670 
all                                                             6200

6 میلیون رو داری به هدر میدی. 

چرا فکر میکنی 4790 کم میاره حالا حالاها؟

چرا کارت ات اینقدر ضعیفه؟

چرا خبری از ssd نیست؟

cpu های 4-5 سال پیش با کمی اورکلاک هنوز که هنوزه اخرین بازی ها رو با بهترین فریم ریت اجرا می کنند. 4790 که ماندگارتره با این همه قدرت.

بهترین سیستمی که الان با پولت میشه خرید رو بخر.

کدام آینده؟ usb 3.1 قراره بیاد. pci express 4 . پردازشگرهای skylake و nvlink و هزار و یک چیز دیگه. کدومش رو x99 پشتیبانی میکنه؟

داری به خاطر ddr4 که در عمل هیچ کمکی نمیکنه به پرفورمنس ات، هم گرافیک ضعیف تر میخری هم ssd نمیگیری هم 1.2 میلیون هم بیشتر خرج میکنی.
ویرایش شده توسط Core_i6
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست عزیز 

برای کسی که کارش گیم هست اصلا مناسب نیست 2011-3 و یه کار بسیار اشتباه هست !!

DDr4 هنوز نتونسته خیلی خوب توسعه پیدا کنه و تا وقتی که از لحاظ پرفرومنس رماش خیلی بالاتر  از DDR3 بشن حدود دو سه سالی دیگر کار داره . 

در حال حاضر اگر بخایم مقایسه کنیم در بخش کواد DDr4 هنوز نتونسته پرفورمنسش دو بلرابر DDr3 کواد یبشه 

و برای کسی که میخاد گیم بزنه همان DDr3 هم بطور کامل استفاده نمیشه ازش چه برسه به DDr4 !!!!

فقط و فقط برای کسی که کارهای بسیار سنگین رندر داره DDr4 در حال حاضر پیشنهااد میشه .

کسی که برای بازی میخاد که کارت رو 770 یا 760 انتخایب نمیکنه و تمام پولشو خرج DDr4 نمیکنه تازه اونم یه DDr4 بسیار معمولی !!!! 

فرکانس رم 2133 با کس لتنسی 15 !!!!! 

واقعا چنین سیستمی برای گیم اصلا و به هیچ وجه مناسب نیست .

ویرایش شده توسط EHSAN BAHAVAR
لینک به دیدگاه

اگه سیستم رو برای گیم می خوای به نظر من این کار عاقلانه نیست. پردازنده 4790k تا مدتها جوابگو هست . مهم ترین قسمت سیستم گیم کارت گرافیک هست که شما برای جمع کردن این سیستم از اون زدی و بجای کارت 970 کارت 770 رو انتخاب کردی. سیستم پیشنهادی خودت در صفحه اول رو به مراتب بیشتر می پسندم

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دوست عزیز پیشنهاد میشه این پول اضافه رو خرج تهیه یک عدد ssd یک هارد بهتر و یک گرافیک بمراتب قویتر کنید...

لینک به دیدگاه

اگه میشه این ها رو در نظر بگیرید.

من از لحاظ آینده دار بودن گفتم.  پیش خودم گفتم 4 هسته کجا 6 هسته کجا ، 8 مگ Cache کجا 15 مگ کجا ، این که میشه روی 5930k دوتا گرافیک رو به صورت 16 بست کجا تا این که روی 4790K یکی 16 باشه یکی 8

و این که در 2 سال آینده میتونم 32 گیگ DDR4 خوب روش سوار کنم + 2 تا گرافیک سری GTX 1xxx.  گفتم پیش خودم من که دارم 5 تومن هزینه میکنم حداقل یه چی بخرم که زمان بیشتری من رو ساپورت کنه.

راستی مانیتور بنده فعلا 720 هست.

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

سلام و عرض ادب

بنده هم به شدت نظر دوستان را تایید میکنم

به نظر4790K بهترین انتخاب برای گیم است.

مبلغ اضافه شده را هم بهتره یک مانیتور خوب تهیه بفرمایید و یا

مادربورد بهتر و SSD خریداری بفرمایید.

لینک به دیدگاه

اگه هزینه اضافی می خوای بکنی رو کارت گرافیکی بکن وگرنه سوکت سی پی یو چندان اهمیت نداره واسه گیمینگ همون 1150 بهترین انتخابه  2011 بیشتر واسه رندر و کارای نرم افزاری به کار میرن

لینک به دیدگاه

یعنی بهتر این 1200 تومن پول رو    روی رم 16 گیگ و کیس بهتر و یه SSD بگذارم؟ با همون سوکته 1150 ؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اگه کار شما گیم هست، i7 سوکت 2011 خیلی خیلی خیلی برای شما زیاد هست. برای گیم ته تهش i5 سوکت 1150 لازمه! بهتره یه سری به بنچمارک های پردازنده ها بزنی...

رم رو هم دو کاناله 16 گیگ بردار. هرچقدر تایمینگ کمتر بهتر. فرکانس هم دست خودته، اگه میخوای اورکلاک کنی، فرکانس بالا بردار، اگه نمیخوای که همون استاندارد 1600 برای گیم عالیه.

هارد رو هم یک عدد WD 1Tra Black بردار عالیه.

اس اس دی هم یک عدد 128 گیگ عالیه. (من خودم اینتل رو پیشنهاد میدم که توی سایت هم هست) چون هم میتونی بازی توش نصب کنی و هم ویندوز (به خاطر حجم بالاش)
مادربرد رو من شخصا گیگابایت پیشنهاد میدم. هم کارایی خوبی داره، هم گارانتی عالی. نسخه گیمینگ 7 خیلی خوبه.

کارت گرافیک رو هم یک عدد GTX970 بردار برای گیم عالیه. Giga G1 پیشنهاد من هست.

پاور هم 750W کافیه.

کیس هم دست خودته و سلیقت. به نظر منم X4 عالیه.

یک مانیتور 1080p هم بگیری بهتره. چون این کارت برای رزولیشن شما خیلی هم زیادیه.

بازم سوال داری بگو تا پله به پله بهت کمک کنم.

ویرایش شده توسط HiKa
لینک به دیدگاه

دوست عزیزم چرا داری با اعصاب و روان ما بازی میکنی؟!! ( شوخی)

970 برای رزولیشن 720 آخه!

با این 1200 حتما یک مانیتور بخرید!

پیشنهاد بنده : ASUS VG248QE البته اگر پیدا کنید!

یکمی شاید بیشتر از 1200 باشه اما واقعا فوق العاده هست!

ویرایش شده توسط AJOR
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...