رفتن به مطلب

مشکل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ HP ProBook 4540s

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود

عزیزان لپ تاپی رو به بنده ارجاع دادن با این مشکل که پس از حدود 20 تا 30 دقیقه به صورت خودکار خاموش میشه،مدل HP ProBook 4540s آخرین بایوس،ریست هم شد.

ویرایش شده توسط AORUS
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

با باطری اینطوری میشه ؟؟

بدون باطری چی؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

با باطری اینطوری میشه ؟؟

بدون باطری چی؟؟

سلام استاد

اول به دما مشکوک بودم که مشکلی نداشت،با باطری یا بدون باطری هم فرقی نمیکنه،جالب اینجاست که چه این 20 دقیقه تحت استرس باشه چه توی بایوس باشه بازم خاموش میشه :wacko:

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام استاد

اول به دما مشکوک بودم که مشکلی نداشت،با باطری یا بدون باطری هم فرقی نمیکنه،جالب اینجاست که چه این 20 دقیقه تحت استرس باشه چه توی بایوس باشه بازم خاموش میشه :wacko:

SSD داره سیستم؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

SSD داره سیستم؟؟

نه استاد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه استاد

قسمت power saving اینارو کنترل کردی؟

لینک به دیدگاه

معمولا این موارد به قلع مدگی روی برد یا چیپ ها برمیگرده . بقیه رو هم که میدونید . ممکنه با هیت درست بشه و لی اگر مشکل این طور باشه مجددا بعد از مدتی بر میگرده .

لینک به دیدگاه

سلام دستگاه رو بايد حتما تعمير كار ببينه،، laptop مشكلي كه دستگاه خاموش ميشه ١ گرما ٢ نبايد اگه قديمي باشه به bios اخر اپديت كني ٣ winsows ٨ ، ٨٠١ اصلا سازگار نيست.

و در اخر اگه از اينها مطمن شدي فقط مينبورد ميمونه كه خراب شده من الان سر زدم به سايت hp مدل شما اين مشكل براش زياد پيش امده و احتمالا بايد بهتر كه تعويض شه تا دستكاري.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دستگاه رو بايد حتما تعمير كار ببينه،، laptop مشكلي كه دستگاه خاموش ميشه ١ گرما ٢ نبايد اگه قديمي باشه به bios اخر اپديت كني ٣ winsows ٨ ، ٨٠١ اصلا سازگار نيست.

و در اخر اگه از اينها مطمن شدي فقط مينبورد ميمونه كه خراب شده من الان سر زدم به سايت hp مدل شما اين مشكل براش زياد پيش امده و احتمالا بايد بهتر كه تعويض شه تا دستكاري.

موافقم/ چند جا دیدم از همین موردها حرف زده بودن / خبات پ.خ رو هم چک بکن

لینک به دیدگاه

سلام ، من تازه اينجا اودم پ.خ يعني چي؟

پیام خصوصی. با زدن آیکون نامه زیر آواتار هر کس میشه فرستاد

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

با سلام من يه لپ تاپ اچ پي دارم به مدل hp dv6-6b20eo كه در حين كاركردن خاموش ميشه وبايد از نو روشن كنم مخصوصا وقتي كه باهاش كار ميكنم بعضي وختا هم تا چند روز هم خاموش نميشه بيشتر وختا خاموش ميشه مثلا در 10 دقيقه شده تقريبا 4 بار خاموش شده بعد از خاموش شدن حتما بايد برق و باطري ازش جدا كنم و بعد از وصل كردن دوباره باطري و برق ميتونم لب تاپم رو روشن كنم در غير اينصورت روشن نمي شود چند تعميركار بقولا حرفه اي روش كار كردن چندين بار بازش كردن مثلا سي پي يو رو چك كردن خمير سيليكونش رو هم عوض كردن همينطور برد و قطعات كامل رو هم چك كردن مشكل نرم افزاري هم تست كردن نداشته ظاهرا اما متاسفانه مشكلش هنوز رفع نشده بنابرين از شما دوستان مي خوام جهت رفع اين مشكل راهنمايي بفرمائيد.

با تشكر

لینک به دیدگاه

سلام

بایس رو ریکاوری کنید و آپدیت کنید.

برای ریکاوری fn+esc رو در حالت خاموش درحالی که نه آداپتوری وصل هست

نه usb وصل باشه نگه دارید. بعد درحالی که نگه داشتید آداپتور رو وصل و سیستم رو روشن کنید 

همچنان دکمه ها را نگه دارید تا ریکاوری بشه.

بعدش هم بایس رو هم طبق روشی که تو سایت hp هست آپدیت کنید.

ویرایش شده توسط OXYGEN
لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...
در در 1393/09/30, 01:48:50، AORUS گفته است :

درود

عزیزان لپ تاپی رو به بنده ارجاع دادن با این مشکل که پس از حدود 20 تا 30 دقیقه به صورت خودکار خاموش میشه،مدل HP ProBook 4540s آخرین بایوس،ریست هم شد.

مشکل نه از باطریه و نه گرما،دمای پردازنده و چیپ حداکثر75 درجه میرسه(حین تست پایداری،دمای معمول 55)،خمیر رو هم با z9 تازه کردم،فن هم تمیزه.چه با باطری یا برق فرقی نمیکنه

چه تست پایداری چه توی بایوس دستگاه بازم بعد از 20 تا 30 دقیقه با یه بوق کوتاه  خاموش میشه ،پس نمیتونه  ربطی به سیستم عامل و نرم افزار و درایور داشته باشه.2 تا ماژول رم هم داره که به صورت تکی تست کردم بازم نتیجه ای نگرفتم

کمتر از 20 دقیقه خاموش نمیشه و با روشن کردن مجدد بازم همین مشکل رو داره یعنی نا ممکنه فراتر از 30 دقیقه روشن بمونه.گارانتی هم نداره.فکر کنم از اول اینطور بوده(مطمئن نیستم)

سلام آقا اين مشكل شما چي بود؟

من هم دقيقا اين مشكل رو با Hp pro Book 4540s  دارم .... چه بايد بكنم 

لینک به دیدگاه

• 5 سال بعد...

سلام 

منم همین مشکل رو دارم بعد 20 تا 30 دقیقه در هر شرایطی خاموش میشه ( با باطری ، بدون باطری ، با پروسس بدون پروسس .....حتی در زمان نصب ویندوز ) 

مشکل چی هست ، ممنون میشم راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...