رفتن به مطلب

ضد ویروس ایرانی SHEED،افتخار ملی یا ...؟

AORUS
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

مسئولیت مطلب پیشرو مستقیما برعهده اینجانب می باشد%

taeed-fanni.jpg

"درباره طراح ضد ویروس(برگرفته از وب سایت این برنامه)

نرم افزار ضدویروس شید توسط آرمان نیّری طراحی شده است. آرمان نیّری یکی از محققین در زمینه امنیت رایانه است که دارای سابقه طولانی در ویروس شناسی و طراحی برنامه‌های امنیتی رایانه است. او از سال ۸۲ شروع به فعالیت در زمینه امنیت رایانه کرد. او در این مدت تحقیقاتی در زمینه امنیت نرم افزار های گوناگون انجام داد و موفق به کشف چندین حفره امنیتی در نرم افزارهای شناخته شده گشت، سپس از سال ۸۴ در زمینه ویروس شناسی و طراحی برنامه های امنیتی شروع به فعالیت کرد. او پس از ۲ سال موفق به طراحی روش های جدیدی برای شناسایی ویروس ها شد و آن را در قالب برنامه ای به نام نئوآوا به نمایش گذاشت. که البته این نرم افزار تنها برای کاربران حرفه ای طراحی شده بود. او در سال ۸۶ پروژه شید را با هدف تلفیق روش های جدید و همچنین تولید محصولی برای تمام کاربران شروع کرد. او در ضد ويروس شيد روش هاي جديدي براي سرعت بخشيدن و انعطاف پذير کردن ضد ويروس ابداع کرد."

مدتی از معرفی ضد ویروس ایرانی شیدSheed میگذرد و در محافل اطلاع رسانی خوش درخشیده و باعث افتخاری بزرگ از لحاظ  خود کفایی و پیشرفت ایران زمین در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات بوده است و  نیز موفق به اخذ مجوز رسمی از شورای عالی انفورماتیک کشور گردیده است ،اما آیا واقعا آقای" آرمان نیری" برنامه ضد ویروس نوشته است؟
به زبان ساده  هر نرم افزاری برنامه نویسی می شود و دارای کد منبع میباشد (Source Code)  یعنی در پشت ظاهر و رابط گرافیکی کد در جریان و پردازش است,اگر یک برنامه نویس کد منبع برنامه خود را منتشر کند(Open Source) یعنی هر کسی می تواند از برنامه وی استفاده و یا آن را ویرایش و شخصی سازی و حتی به فروش برساند.اما این بدان معناست که زحمات خود را به صورت رایگان در اختیار سایر شرکت ها و افراد قرار داده است.
در تاریخ فناوری اطلاعات  هیچ شرکتی که نرم افزار های خود را به فروش می رساند   کد منبع نرم افزار خود را منتشر نکرده است(حد اقل در عصری که آن را به فروش می رساند) زیرا دیگران نیز می توانند از محصول آنها برای خود کاسبی راه بیاندازند.
در زمینه ضد ویروس و یا برنامه های امنیتی تا کنون هیچ کد منبعی ارایه نشده زیرا این گونه نرم افزار ها تجاری بوده ومهمتر اینکه  افرادی که برنامه نویسی بد افزارها را  می کنند از آن سوء استفاده خواهند کرد ,اگر کد منبع نرم افزار ضد بد افزاری منتشر شود دقیقا مثل این است که در یک جنگ طرف مقابل تمامی تاکتیک و پولیتیک خود را به صورت کامل و جامع  دو دستی تقدیم طرف مقابل کند!

نرم افزار ضد بدافزار آقای"آرمان نیری" به گفته خودشان و بررسی اینجانب از موتور (Engine) شرکتهای  Eset و Aviraاستفاده میکند که خود این دو شرکت آنها را در قالب برنامه های امنیتی به صورت تجاری ارایه میکنند یعنی به ازای هر نسخه از نرم افزار مبلغی در حدود حداقل 50 دلاَر(  Eset 54$  و   Avira 49.99 $) دریافت میکنند .
سوال اینجاست که چطور دو شرکت رقیب Eset وAvira در برنامه  "شید " کنار هم قرار گرفته اند؟
طبق بررسی  من و جمعی از دوستان آقای "نیری" فایلهای برنامه های دو شرکت مزبور(به قول خودمان همان Program Files)   و نیز  فایل های بروز رسانی(Virus Signature) دو شرکت Eset  و Avira  را  برداشته ( که به  عنوان بروز رسانی نرم افزار ارایه می شود) و یک رابط گرافیکی (GUI)  برای آن طراحی نموده و به عنوان"ضد ویروس شید" ارایه میکند. و اگر نه آیا ضمن همکاری با شرکتهای نام برده  هر دو محصول را به قیمت یک محصول به فروش می رساند؟

از نظر فنی گرداننده ها(System Drivers) و موتور جستجو(Search Engine) که با کنار قرار گرفتن فایل بانک اطلاعاتی (Signature)برنامه اقدام به  کاوش (Scan) فایل می کنند را برداشته و از طریق ارسال آرگومان به آنها  سیستم نرم افزار خود را طراحی نموده است.
این مسئله چه در ایران و چه در مجامع بین الملی غیر قانونی و مورد پیگرد حقوقی است.(Copy Rights)

خبات کریمی(دانشجوی نرم افزار) 5/1/1391

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

داداش منم مثه شما رشتم نرم افزاره و خیلی وقت پیش متوجه این شده بودم که این قضیه هست و پیش خیلیا این داستان رو بردم و همه میگفتن که چش دیدن ندارم و .... تا اینکه به یه نتیجه ای رسیدم و اونم اینه که تو مملکتی که پشت نرم افزاری که 999 دلار قیمت خورده و چقد ملت براش زحمت کشیدن(منظورم فتوشاپه) زدن قیمت مصرف کننده 5000 تومان و روش هم زدن با کرک 100 درصد تضمینی این چیزا جای تعجب نداره که چنین نقص بزرگی از قانون کپی رایت تاییدیه مجلسمون رو هم بگیره ولی باز یه حسنی که این نسبت به سیدیا و ... داره اینه که حداقل این یه نمه برنامه سازی کرده و یه GUI طراحی کرده ولی بقیه با یه نرم افزار اتوران طراحی کردن.

واقعا مایه تاسفه که الآن خودم هم دارم با ویندوز کرک شدم برات پست میزارم

:(

لینک به دیدگاه

الان من متوجه نشدم.

زیاد بود خوب مطلب رو نگرفتم..

شید کلاه برداری کرده ؟

خب خودش گفته از دو موتور برا جست و جو استفاده میکنه.

فک نکنم بشه اسمش رو کلاه برداری گذاشت.

دوست عزیز منظور ایشون رو اشتباه متوجه شدی

یبار دیگه پستشون رو مطالعه کن.

لینک به دیدگاه

اگه با شرکت ESET هرگونه همکاری داشت مطمئنا این شرکت سایت sheedantivirus رو که مطعلق به آنتی ویروس شید است رو توی نرم افزارش جزو بلک لیستش نمیذاشت و دسترسی به این سایت رو نمیبست

:|

ویرایش شده توسط ReZa546
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

الان من متوجه نشدم.

زیاد بود خوب مطلب رو نگرفتم..

شید کلاه برداری کرده ؟

خب خودش گفته از دو موتور برا جست و جو استفاده میکنه.

فک نکنم بشه اسمش رو کلاه برداری گذاشت.

عزیز مسئله خود نرم افزار نیست،مسئله کف و صوت زدن رسانه ها و مسئولینه!

داداش منم مثه شما رشتم نرم افزاره و خیلی وقت پیش متوجه این شده بودم که این قضیه هست و پیش خیلیا این داستان رو بردم و همه میگفتن که چش دیدن ندارم و .... تا اینکه به یه نتیجه ای رسیدم و اونم اینه که تو مملکتی که پشت نرم افزاری که 999 دلار قیمت خورده و چقد ملت براش زحمت کشیدن(منظورم فتوشاپه) زدن قیمت مصرف کننده 5000 تومان و روش هم زدن با کرک 100 درصد تضمینی این چیزا جای تعجب نداره که چنین نقص بزرگی از قانون کپی رایت تاییدیه مجلسمون رو هم بگیره ولی باز یه حسنی که این نسبت به سیدیا و ... داره اینه که حداقل این یه نمه برنامه سازی کرده و یه GUI طراحی کرده ولی بقیه با یه نرم افزار اتوران طراحی کردن.

واقعا مایه تاسفه که الآن خودم هم دارم با ویندوز کرک شدم برات پست میزارم

:(

درود بر شما @};-

البته همونطور که توی پست یک اومده مطلب به سال 91 برمیگرده و جدید نیست

حتی تست های (AV-Comparatives توی سایت هم کاملا جعلیه.

شخصا با کرک و استفاده غیر قانونی  در ایران مشکلی ندارم اما جیغ  و هورای یه عده بی سواد بسیار برام ناخوشاینده،چه بسا که عناوین کارشناس و سازمان و اداره رو یدک میکشن

اگه با شرکت ESET هرگونه همکاری داشت مطمئنا این شرکت سایت sheedantivirus رو که مطعلق به آنتی ویروس شید است رو توی نرم افزارش جزو بلک لیستش نمیذاشت و دسترسی به این سایت رو نمیبست

:|

شاید براتون جالب باشه که بنده اولین گزارش دهنده این مسئله بودم که همون وقت در ایمیلی ضمن قدردانی اعلام کردن که بعد بررسی بلاکش میکنن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیزان باید به این نکته توجه داشته باشین که در این نرم افزار تقلبی از موتور آنتی ویروس های تاریخ گذشته استفاده شده و هرگز نمیتونه همانند موتور اصلی خود سازنده امنیت رو به ارمغان بیاره

اویرا  این بد افزار رو به شکل زیر میشناسه:

• TR/FakeAV.Sheed.AA
• TR/FakeAV.Sheed.AB
• TR/FakeAV.Sheed.AC
• TR/FakeAV.Sheed.AD
• TR/FakeAV.Sheed.AE
• TR/FakeAV.Sheed.L
• TR/FakeAV.Sheed.N
• TR/FakeAV.Sheed.O
• TR/FakeAV.Sheed.P
• TR/FakeAV.Sheed.Q
• TR/FakeAV.Sheed.S
• TR/FakeAV.Sheed.T
• TR/FakeAV.Sheed.V
• TR/FakeAV.Sheed.W
• TR/FakeAV.Sheed.X
• TR/FakeAV.Sheed.Y
• TR/FakeAV.Sheed.Z
لینک به دیدگاه

خبات جان ممنون بابت اطلاع رسانیت!بنده به شخصه این موضوع رو نمیدونستم!

الان یه سوال برام پیش اومد چطور میشه دو موتور مختلف کنار هم با خوبی و خوشی کار کنن!؟ :-?

من یه بار دوتا آنتی ویروس رو کنار هم روی سیستم نصب کردم،سیستم پوکید! :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خبات جان ممنون بابت اطلاع رسانیت!بنده به شخصه این موضوع رو نمیدونستم!

الان یه سوال برام پیش اومد چطور میشه دو موتور مختلف کنار هم با خوبی و خوشی کار کنن!؟ :-?

من یه بار دوتا آنتی ویروس رو کنار هم روی سیستم نصب کردم،سیستم پوکید! :D

سلام حمید جان،این مطلب یه فایل متنی بود رو سیستم مربوط به سال 91 ؛همون وقت این مطلب رو نوشته بودم)

چون دو آنتی ویروس نیست بلکه دو موتور جستجو هست،یعنی به جای دو نگهبان فعال،فقط دو بازرسه که به ترتیب بررسی  میکنن(فقط میتونه پاکسازی کنه و نه محافظت)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
حضور شرکت شید افزار رایانه در اولین نمایشگاه امنیت سایبری :|
منتشر شده در 12 مهر 1393

نمایشگاه تخصصی امنیت سایبری روز شنبه ۵ مهرماه با حضور روسا و اعضای هیات مدیره سازمان نصر تهران و کشور، دبیر شورای عالی فضای مجازی و معاون امنیت فضای تبادل اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات در مرکز آفرینش های هنری خیابان حجاب برگزار شد.

سی وهشت شرکت خصوصی حوزه امنیت فضای تبادل اطلاعات (افتا) توانایی های خود را در اولین نمایشگاه امنیت سایبری ایران عرضه کردند. غرفه شرکت شید افزار رایانه، جز ء پربازدید ترین غرفه ها و فضاهای اختصاص یافته بود.

در حاشیه این نمایشگاه کارگاه های آموزشی و تخصصی طی 4 روز برگزاری نمایشگاه با موضوعات رایانش ابری، امنیت در فضای ابری، و ارائه محصول برگزار گردید.

گزارش تصویری:

IMG_5300-copy.jpg

IMG_5261.jpg

IMG_5334-.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیزم همه اینا حرفه

اینا قادر نیستن سیستم امنیتی آنلاین بانکها رو ببرن بالا حالا اومدن دم از امنیت میزنن !!!

چند سال پیش مسئول سایبری استان اومده بود دانشگاه براش گفتم مهندس عزیز ما مشکل امنیتی آنلاین بانکهارو داریم . گفت بله بفرمایین روش رو گفتم بهش ولی ساده و پیچیده دیدم نگرفت دوباره به زبون ساده گفتم دیدم نچ نمیگیره و آخر سر گفت شما زنگ بزنین به سازمان و قرار ملاقات بگیرین ببینیم چی میگین !!!!!!!!!!!!!!

قبل از اونم به بانک ملت گفته بودم که هیچی به هیچی و تنها چیزی که به تازگی عوض کردن اومدن کیبورد مجازی رو رندم کردن کلیدهاشو. یعنی شاهکاراونم بعد از چند سال !!! باور کنین

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیزم همه اینا حرفه

اینا قادر نیستن سیستم امنیتی آنلاین بانکها رو ببرن بالا حالا اومدن دم از امنیت میزنن !!!

چند سال پیش مسئول سایبری استان اومده بود دانشگاه براش گفتم مهندس عزیز ما مشکل امنیتی آنلاین بانکهارو داریم . گفت بله بفرمایین روش رو گفتم بهش ولی ساده و پیچیده دیدم نگرفت دوباره به زبون ساده گفتم دیدم نچ نمیگیره و آخر سر گفت شما زنگ بزنین به سازمان و قرار ملاقات بگیرین ببینیم چی میگین !!!!!!!!!!!!!!

قبل از اونم به بانک ملت گفته بودم که هیچی به هیچی و تنها چیزی که به تازگی عوض کردن اومدن کیبورد مجازی رو رندم کردن کلیدهاشو. یعنی شاهکاراونم بعد از چند سال !!! باور کنین

درود

یعنی کسایی که مجوز دادن رو باید به دل آفریقا تبعید کرد!

میشه یه کم از مشکلات امنیتی بانکها به ما بگین :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

یعنی کسایی که مجوز دادن رو باید به دل آفریقا تبعید کرد!

میشه یه کم از مشکلات امنیتی بانکها به ما بگین :D

خبات منظورم اینکه یه چیز ساده رو خیلی بزرگ میکنن برا یه تعداد آدم خاص !! و من آدم ساده باید همیشه در عذاب باشم.

یکبار یه همچین چیزی گفتم که مدیریت اعمال قانونم کردن. نمیتونم بگم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خبات منظورم اینکه یه چیز ساده رو خیلی بزرگ میکنن برا یه تعداد آدم خاص !! و من آدم ساده باید همیشه در عذاب باشم.

یکبار یه همچین چیزی گفتم که مدیریت اعمال قانونم کردن. نمیتونم بگم

البته چون استفاده از این بدافزار(تروجان) خیلی زیاد شده بعد 2 سال این مطلب رو دوباره گذاشتم و امیدوارم که بزرگنمایی نباشه

اتفاقا یه بارهم بنده نحوه دورزدن حجم کافی نت هارو گذاشتم که حذف شد :(

لینک به دیدگاه

درود جناب کریمی عزیز @};-  @};-  @};-

خدایی انتظار داشتی طرف بیاد خودش دو سه سال بشینه برنامه نویسی کنه پدر خودش دراره شبا نخوابه یه انتی ویروس جدید وطنی طراحی و تولید کنه :D  :D  :D

اینم که چیز جدیدی نیست حالا صبر کن تا چند سال دیگه یه تغیراتی تو وین سون درست میکنن میگن وین وطنی اومده بدو بریم بخریم نصب کنیم :eek:  :eek:  :eek:  :eek:  :eek:

حالا جالب اینه قیمت این انتی ویروس از نوع دو سالش 20 تومنه =))  =))  =))  =))

آخر سر هم فک میکنن چه اعجوبه ایین واسه خودشون ولی نمیدونن که فقط اوشکول تشریف دارن. :-B  :-B  :-B  :-B  :-B

ولی چی میشه کرد ... ~x(  ~x(  ~x(

امان از دست برخی ایرانی ها

خدایی من با آقا اطا خیلی حال میکنم ادم جملاتشونو میخونه تا یه هفته شارژ میشه :wub:  :wub:  :wub:

ویرایش شده توسط bi5tvxq
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نرم افزار ضدویروس شید توسط آرمان نیّری طراحی شده است. آرمان نیّری یکی از محققین در زمینه امنیت رایانه است که دارای سابقه طولانی در ویروس شناسی و طراحی برنامه‌های امنیتی رایانه است. او از سال ۸۲ شروع به فعالیت در زمینه امنیت رایانه کرد. او در این مدت تحقیقاتی در زمینه امنیت نرم افزار های گوناگون انجام داد و موفق به کشف چندین حفره امنیتی در نرم افزارهای شناخته شده گشت، سپس از سال ۸۴ در زمینه ویروس شناسی و طراحی برنامه های امنیتی شروع به فعالیت کرد. او پس از ۲ سال موفق به طراحی روش های جدیدی برای شناسایی ویروس ها شد و آن را در قالب برنامه ای به نام نئوآوا به نمایش گذاشت. که البته این نرم افزار تنها برای کاربران حرفه ای طراحی شده بود. او در سال ۸۶ پروژه شید را با هدف تلفیق روش های جدید و همچنین تولید محصولی برای تمام کاربران شروع کرد. او در ضد ويروس شيد روش هاي جديدي براي سرعت بخشيدن و انعطاف پذير کردن ضد ويروس ابداع کرد.

post-7116-0-66430700-1419181154_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

خیلی با حال بوددددددد =))  =))  =))

اره بابا مهیار خان خیلی عصبی بود نتونست جلو خودشو بگیره

زد ترکوند طرف رو

من که این طوری شدم :blink:  :blink:  :blink:  :blink:  :blink:  :blink:  :blink:  :blink:  :blink:

لینک به دیدگاه

اره بابا مهیار خان خیلی عصبی بود نتونست جلو خودشو بگیره

زد ترکوند طرف رو

من که این طوری شدم :blink:  :blink:  :blink:  :blink:  :blink:  :blink:  :blink:  :blink:  :blink:

ترکوندن که چه عرض کنم!طرف رو با c4 ریز ریز کرد! =))

اگر من جای اون بودم میرفتم توی افق محو میشدم! :D

ویرایش شده توسط hi1
لینک به دیدگاه

عزیز مسئله خود نرم افزار نیست،مسئله کف و صوت زدن رسانه ها و مسئولینه!

یه چیزی داریم به اسم دروغ گوبلزی (دروغ چنان عظیم باشد که هیچ کس باور نکند که کسی آنقدر گستاخ باشد که چنین بی‌شرمانه حقیقت را تحریف کند)

تو ایران باید گفت دزدی گوبلزی(دزدی چنان عظیم باشد که هیچ کس باور نکند که کسی یا کسانی آنقدر گستاخ باشند که چنین بی‌شرمانه دزدی کنند)

انقدر دزدیها بزرگ و راحت شده که غیر قابل باوره و همه به راحتی از کنارش میگذرن

ویرایش شده توسط mehrxad( مهرزاد قائم مقامی)
لینک به دیدگاه

شما اعصاب خودت رو خورد نکن :D . فکر کنم اقا مهیار اگه طرف رو ببینه با بمب هیرو شیما نابود می کنه اینجوریnuclear.jpg

ویرایش شده توسط BLACK SKIPPER
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیزانی که زحمت میکشن نظر میدن لطفا قوانین انجمن رو رعایت کنید تا مشکلی پیش نیاد @};-

@ مهیار عزیز

مهمون داریم جلو همه زدم زیر خندهsmilie_girl_101.gifJC-hysterical.giflaugh1.gifwww.pichak.net-31.giflaugh2.gif

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در راستای ابهام زدایی:

"انگشت رو میبینی؟

با همین(انگشت) لینوکس رو نوشتم."

لینک به دیدگاه

عزیزانی که زحمت میکشن نظر میدن لطفا قوانین انجمن رو رعایت کنید تا مشکلی پیش نیاد @};-

@ مهیار عزیز

مهمون داریم جلو همه زدم زیر خندهsmilie_girl_101.gifJC-hysterical.giflaugh1.gifwww.pichak.net-31.giflaugh2.gif

خدا بگم چیکارت نکنه خبات خان

دلم درد گرفت ایقدر خندیدم

راستشو بگو سایت های خارجی امروز چیزی آپ نکرده بودن که ترجمه کنی که اومدی پروفسور نیری رو ترکوندی =))  =))  =))

لینک به دیدگاه

در راستای ابهام زدایی:

"انگشت رو میبینی؟

با همین(انگشت) لینوکس رو نوشتم."

میبینی اینجا هم داری ترجمه میکنی  =))  =))  =))

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خدا بگم چیکارت نکنه خبات خان

دلم درد گرفت ایقدر خندیدم

راستشو بگو سایت های خارجی امروز چیزی آپ نکرده بودن که ترجمه کنی که اومدی پروفسور نیری رو ترکوندی =))  =))  =))

سلامmocking.gif

cool.gif

این مطلب رو سال91 نوشته بودم که الان دوباره مطرح کردم،2تا خبر گذاشتم امروز

میبینی اینجا هم داری ترجمه میکنی  =))  =))  =))

-2-43-.gif

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...