رفتن به مطلب

کمترین پاوری که بشه برای 5930K بست چی هست ؟

Recommended Posts

درود 

کمترین پاوری که بشه روی 5930 K بست بدون اینکه باعث اسیب بهش بشه چی هست 

ارزونترین کولر رو هم معرفی کنید برای این پردازنده 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

350 w  کافیه البته بدون گرافیک - بدون دی وی دی رام 

و یک هارد ssd و یک فن معمولی 

ویرایش شده توسط GoldenHero
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز برای این سیستمی که میگی یه RM1000 گزینه خوبی هست یا AX1200 از برند Corsair

لینک به دیدگاه

سلام

دوست من یه کم سوالت اشکال داره ولی به هر حال این سیتم حدود  250 وات برق میخواد که تو این رنج پاور خوب گیرت نیاد(کیس کامل بدون گرافیک)

ولی اگه بودجت کمه پاورهای زیر پیشنهاد میشه

VS450 

VS550

از کورسیر که قیمتش مناسبه

ویرایش شده توسط xboyiut
لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما موضوع را خواندی ؟ میدون سیستمی که ایشان در موردش سوال کرده از کدوم سری هست و چه مصرف برقی داره ؟ CPU خالی را که نمیخواد بزاره روی میز و روشنش کنه یه سیستم خیلی قوی هست که مادربرد و پردازنده حدودا 350 الی 450 وات مصرف انرژی دارن بسته به فشاری که بهشون میاد روی این سیستم که یدونه گرافیک نمیزارن 1 عدد هارد نمیزارن این سیستم حداقل پاوری را که فقط برای کار عادی نیاز داره 850 وات واقعی هست و برای بازی مداوم و زیر فشار گزاشتن حداقل 1000 وات یا بیشتر

لینک به دیدگاه

بنده هم موافقم، سوال ایشون خیلی کلی هست، اگه قراره به همین کلی پاسخ داده بشه میشه همونی که دوستمون گفتند، ولی اگر قراره دقیقتر پاسخی داده بشه باید بگن که حداقل سایر قطعات سیستم چی هست و یا قصد اور دارند یا خیر.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما موضوع را خواندی ؟ میدون سیستمی که ایشان در موردش سوال کرده از کدوم سری هست و چه مصرف برقی داره ؟ CPU خالی را که نمیخواد بزاره روی میز و روشنش کنه یه سیستم خیلی قوی هست که مادربرد و پردازنده حدودا 350 الی 450 وات مصرف انرژی دارن بسته به فشاری که بهشون میاد روی این سیستم که یدونه گرافیک نمیزارن 1 عدد هارد نمیزارن این سیستم حداقل پاوری را که فقط برای کار عادی نیاز داره 850 وات واقعی هست و برای بازی مداوم و زیر فشار گزاشتن حداقل 1000 وات یا بیشتر

شما که خوندید چرا 1000 وات توصیه کردیذ؟ 

اینتل زده بین 140 وات مصرف CPU ست اونم تحت لود هر 6 هسته. بعد 1000 وات توصیه میکنید چرا؟

لینک به دیدگاه

چه خبره

سی پی یو و مین 350 الی 450 وات مگه بخاریه

در ضمن من اولشم گفتم سوالش اشکال داره ولی فرضات من اینه

سی پی یو + مین + یک سلات رم + هارد و دیویدی =250 وات نیاز داره 150 وات سی پی یو و 100 وات مین و بقیه قطعات.خبری هم از گرافیک نیست.برایه تامین این میزان برق منم یه پاور حداقل 450 وات پیشنهاد دادم حدود دو برابر میزان مصرفی

شما به من ثابت کن مین و سی پی یو 450 وات برق میخواد من کلن همه چیز رو میزارم کنار

با حرف شما سیستم من :

cpu 8350

ram 2x8gig 1600

r9 280x

ssd

HDD

2xdvd

4x fan

M.B 970 evo r2

1x nic

1x wireless card

ram reader

لابد یه پاور 2500 وات میخواد؟

پاور من الان یه vs650  هست

تست فول لود رو هم واسه سه ساعت پاس میکنه

فن پاور حتی به حالت فول لود خودش نمیرسه که نشون میده  حدود 80 در صد لود میشه

ویرایش شده توسط xboyiut
لینک به دیدگاه

مدل مادربرد را بگو من برات ثابت کنم

حالا بیخیال سیستمی که ایشان میخواد ببنده شما هم که حساب کتابت درست هست من هم اشتباه میگم قبول دارم 1000% حرف شما کاملا درست

سیستم من مشخص هست شما بگو ببینم سیستم من که بخاری هم نیست به قول خودت مادربردش چه مصرفی داره بقیه اجزاش چه مصرفی دارن تا من ثابت کنم برات

سیستم شما هم 500 تا 550 وات برق نیاز داره پاور شما 100 وات هم اضافه داره با سوکت 2011 هم مقایسه نکن

ثابت کردم چی را میخوای بزاری کنار داداش ؟

لینک به دیدگاه

سلام

مصرف این سیستم(برد+سیپیو+8 اسلات رم+ 1 عدد هارد+1 عدد رایتر+ماوس و کیبرد و ...)بصورت زیر است:

e6qk7emyw3sts5mawy4.jpg

نکته:مصرف کارت + فنهای کیس + هارد بعدی + درایو جامد + رایتر بعدی را هم باید به این سیستم اضافه کنید تا در اینده دچار مشکل نشود البته این موارد اینده نگری هستش ولی حتما مصرف کارتی که میخواهید استفاده کنید رو اضافه کنید،اگه وات پاور کمتر باشه در اینده دچار مشکل میشوید چون باید با ضرر پاور رو بفروشید و جایگزین کنید.

کمترین پاور مناسب برای سیستم مذکور 750 وات میباشد،اگر میخواهید در اینده کارت حرفه ای اضافه کنید کمتر از 1000 نگیرید.

از اینجا هم میتوانید مصرف سیستم خود را محاسبه کنید.

کولرهم این مدل رو بگیرید : جدیده......قیمت مناسبی داره..... ارتفاع کمتری داره......به رم های شانه بلند گیر نمیکند

ویرایش شده توسط ***sniper***
لینک به دیدگاه

دوست عزیز مثل اینکه توجه نکردی شما از روی اینترنت داری مصرف برق را حساب میکنی من 2 تا سیستم 2011 دارم با پاور 600 وات روشن نمیشن

650 هم اگر روشنش کنه باید گرافیکی داشته باشه که نیاز به برق اضافه نداشته باشه

لینک به دیدگاه

چه خبره

سی پی یو و مین 350 الی 450 وات مگه بخاریه

در ضمن من اولشم گفتم سوالش اشکال داره ولی فرضات من اینه

سی پی یو + مین + یک سلات رم + هارد و دیویدی =250 وات نیاز داره 150 وات سی پی یو و 100 وات مین و بقیه قطعات.خبری هم از گرافیک نیست.برایه تعمین این میزان برق منم یه پاور حداقل 450 وات پیشنهاد دادم حدود دو برابر میزان مصرفی

شما به من ثابت کن مین و سی پی یو 450 وات برق میخواد من کلن همه چیز رو میزارم کنار

با حرف شما سیستم من :

cpu 8350

ram 2x8gig 1600

r9 280x

ssd

HHD

2xdvd

4x fan

M.B 970 evo r2

1x nic

1x wireless card

ram reader

لابد یه پاور 2500 وات میخواد؟

پاور من الان یه vs650  هست

تست فول لود رو هم واسه سه ساعت پاس میکنه

فن پاور حتی به حالت فول لود خودش نمیرسه که نشون میده  حدود 80 در صد لود میشه

سلام

این هم مصرف سیستم شما که 650 شد:

la4fia9lm33apruwuap.jpg

لینک به دیدگاه

این عکس را میزارم تا بدونید مادربرد و پردازنده 2011 در حالت عادی و لود 100% چقدر مصرف برق دارن

این مدرکی هست که میزارم اینجا

post-15826-0-37069000-1419203399_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

این عکس را میزارم تا بدونید مادربرد و پردازنده 2011 در حالت عادی و لود 100% چقدر مصرف برق دارن

این مدرکی هست که میزارم اینجا

این مصرف کل سیستمه با کارت گرافیک

لینک به دیدگاه

فقط مادربرد و پردازنده

هر کس مایل هست باهاش شرط میبندم میارم سیستم را با پاور VS450 & VS550 تست میکنم

من هم قبلا اینطوری فکر میکردم بعد که رفتم خریدم و دیدم با پاور 550 روشن نشد با کمک گرفتن از یه پاور 450 در مجموع بگیم 800 وات یا 700 وات واقعی سیستم روشن شد و تصویر داد

منم پولهام را دوست دارم الکی خرج نمیکنم اگر باا همون پاور یا با پاور 650 کارم راه میفتاد پاور 1000 نمیخریدم

حالا میل خودتون هست هر وقت شما سیستم 2011 خریدید پاور VS450 یا VS550 بخرید براش چه اسراری هست که قوی باشه از جیب من که نمیره من برای خودم خریدم و تموم شده

موفق باشید

لینک به دیدگاه

فقط مادربرد و پردازنده

هر کس مایل هست باهاش شرط میبندم میارم سیستم را با پاور VS450 & VS550 تست میکنم

من هم قبلا اینطوری فکر میکردم بعد که رفتم خریدم و دیدم با پاور 550 روشن نشد با کمک گرفتن از یه پاور 450 در مجموع بگیم 800 وات یا 700 وات واقعی سیستم روشن شد و تصویر داد

منم پولهام را دوست دارم الکی خرج نمیکنم اگر باا همون پاور یا با پاور 650 کارم راه میفتاد پاور 1000 نمیخریدم

حالا میل خودتون هست هر وقت شما سیستم 2011 خریدید پاور VS450 یا VS550 بخرید براش چه اسراری هست که قوی باشه از جیب من که نمیره من برای خودم خریدم و تموم شده

موفق باشید

با توجه به حرف شما فقط مادربورد بالای 200 وات مصرف داره در اون تست ها! یعنی بیشتر از مصرف اغلب cpu ها و gpu های امروزی!!!

که درست نیست این ادعا. اون تست ها مال کل سیستمه. لینک سایت اون  تست رو لطفا قرار بدید

لینک به دیدگاه

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/64592-asus-rampage-iv-black-edition-motherboard-review-16.html

http://www.legitreviews.com/asus-rampage-iv-black-edition-intel-x79-motherboard-review_129692/16

http://www.bjorn3d.com/2014/01/black-back-asus-rampage-iv-black-edition-motherboard-review/3/

کامل مطالعه کن که تستها با احتساب گرافیک هست یا بدون دخالت قطعات دیگر گرافیکها توی لود کامل مصرفشون بالای 250 هست البته گرافیکهای High End بدرود

لینک به دیدگاه

با توجه به لینک های شما :

تو تمام تست ها کارت گرافیک وصله به سیستم که من فقط نتایج حالت idle کارت گرافیک رو میگم.

مصرف کل سیستم مجهز به 4960x در یه تست 220 وات بوده.

در تست دیگه مصرف کل سیستم مجهز به 3960x حدود 270 وات بوده.

در تستی که شما عکسشو گذاشتید هم معلوم نیست چیه. 

لینک به دیدگاه

فقط برای سی پی یو

بدون رم سی دی رام و هارد با یرد 480

و

کل سیستم

green 1275

اگر هم پولداری

green1600

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اجازه بدین استارتر بیاد خواسته خودش رو تکمیل کنه تا گرافیک یا گرافیکهاش مشخص نشه نظر نمیشه داد

لینک به دیدگاه

درود 

از همه بزرگواران سپاسگذارم 

قبلا از یکی از اساتید سایت سوال کردم فرمودند 650 وات البته به سایر قطعات اشاره ای نکردم 

کاری که انجام میده سیستم برای تبدیل .میکس و مونتاز فیلم هست و نه بازی .

برای کارت هم فعلا کارتی رو سیستم نبستم و میخوام اقدام کنم برای خرید  از سری کوادرو 

سایر مشخصات هم شامل هارد ssd و چند تا هارد ترا معمولی بهمراه رایتر است و د کارت کپچر

توی یکی از فرومها ی همسایه پاور 750 دست 2 با شرط سلامت و قیمت مناسب دیدم 

سایر مشخصات سیستم در امضا هست .سیستم دوم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما بهتره به جای پاور به فکر کولر بهتر باشید (اگر شبانه روزی کار میکنید ) 

سیستمتون نهایت یه 750 هم نمیخاد ولی اگر شبانه روز روشنه یه پاور حدود 800 تا 850 بگیرید تا پاور میزان لود کمتری رو داشته باشه 

اکر پاورها هم تو لود حدود 50 درصد بالاترین کارایی و کمترین اتلاف انرژی رو دارن 

لینک به دیدگاه

با تشکر از دوستانی که در بحث شرکت کردن

چند تا نکته رو لازم دیدم بگم

مشکل روشن نشدن سیستم 2011 با پاور 450 وات رو قطعا باید در جایه دیگه جست و جو کرد نه در توان پاور!

لزوما پاور قویتر پاور بهتری برای سیستم نیست

معمولا در مورد سوالات دوستان چیزی رو دقیق و کامل ندونم نظر نمیدم چون ممکنه بعدا مشکل ایجاد کنه

تو بحث پاور تولید کننده دوست داره پاور با توان بالاتر به مصرف کننده بفروشه تا درآمدش بیشتر بشه برای این کار هم چند جور توجیه میارن حتی بروشور های محاسبه توان میدن که معمولا غیر واقعی هستش

حالا سوای همه بحث ها در انتخاب پاور یه نکته که کمتر مورد توجه قرار میگیره رو در ادامه توضیح میدم :

سیستمی که روزانه حدود 12 ساعت روشن باشه  که در طول سال میشه حدود 4300 ساعت رو در نظر بگیرید

برای بهتر فهمیدن موضوع سیستم با مشخصات سیستم خودم رو در نظر بگیرید

cpu 8350

ram 2x8gig 1600

r9 280x

ssd

HDD

2xdvd

4x fan

M.B 970 evo r2

1x nic

1x wireless card

ram reader

این سیستم در حالت بازی در حدود 550 الی 600 وات برق نیاز داره که تقریبا 500 واتش رو ریل 12 ولت هست که پاور 50 آمپر رو این ریل خروجی داره و این کافیه

در حالت وب گردی و کار های روزمره حدود 250 وات مصرف داره

شما برای مثال نمودار بازدهی یکی از پاور های گرین رو در نظر بگیر

post-10418-0-96665200-1419245373_thumb.jpg

تو نمودار مشخصه که بیشترین بازده در لود حدود 50 در صد هست

شما برای اینکه یه پاور مناسب تهیه کنی لزوما نباید بگی خوب هرچی واتش بیشتر بهتر دلیلشم اینه :

فرض کن من 80 درصد مواقع با کامپیوترم کارهای عادی انجام برای یک سال ببین فرقش چیه

مصرف برق برای کار های روزمره در یک سال
0.25*4300*0.8  بر حسب کیلو وات  *   جمع ساعت در سال  *  ضریب استفاده

860 میزان مصرف بر حسب کیلو وات ساعت در سال

دو تا پاور با کیفیت ساخت یکسان و بازدهی یکسان یکی 500 وات یکی 1000 وات رو در نظر بگیرید

با در نظر گرفتن مصرف 250 وات که به ترتیب تو لود 50 و 25 درصد پاور های بالا هستن با کمک نمودار بازده های زیر بدست میاد.

پاور 500 وات 93% efficiency و1000 وات 90% efficiency

حالا میزان برق مصرفی رو حساب میکنیم

860kwh/0.93=925Kwh

860kwh/.090=955 Kwh

با انتخاب پاور با توان  بیشتر یا در رنج نامناسب بدون در نظر گرفتن نکته بالا برای سیستم من در سال 25 کیلو وات برق بیشتر مصرف میشه در صورتی که عملا مزیتی برام نداره.در نظر بگیر که عمر مناسب برای پاور ها 2 تا 3 سال هست و من پاور 650 وات رو 225 خریدم در حالی که پاور 1000 وات حداقل 700 هستن

حالا شما فرض کن برای صد هزار پاور فروش رفته این 25 کیلووات ساعت میشه 2.5 مگا وات ساعت انرژی

ویرایش شده توسط xboyiut
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...