رفتن به مطلب

راهنمایی در مورد تست 970gtx در بازی ها

اشتراک گذاری

Recommended Posts

همان طور که از عنوان تایپیک مشخصه بنده مدتی که کارت 970 گیگا خریداری کردم ولی در  بازی با مشکل افت فریم مواجع شدم مثل بازی هایی همچون call of duty advanced warfare  asassin creed unity farcry4 اون فریم هایی که باید بده نمیده گفتم شاید مشکل از بازی ها باشه والان بازی crysis 3   رو نصب کردم فریم بازی از 34 تا 43 متغییره در صورتی که از تست های به عمل امده در این بازی از سه کارت 970 و 980 و 780ti فریم از 50 تا 60 متغییره میخواستم بدونم دوستانی که این بازی را با کارت 970 اجرا کردن در همان مرحله اول بازی فریم بر روی چند بود ؟

سیستم بنده هم اینه 

cpu3570k

main asus p8b75 v

vga 970gtx gigabyte g1

ram 8gb corsair vangance 1600 

hdd 1t wd black 

power 785b green

manitor led ips asus ml239h 

البته هارد بنده خرابه ایا ممکنه خرابی هارد روی فریم بازی تاثیر بذاره؟

اینم ویدئو تست از سه کارت 970 980 780ti در بازی crysis3  در ابتدا ویدئو که وارد محیط  اصلی میشن فریم روی 55 هست ولی مال بنده روی 38 میباشد (تمامی تست های بنده روی 1080 full hd)

http://www.sakhtafzarmag.com/کارت-گرافیک/2266/مقایسه-gtx-980-،gtx-970-و-gtx-780ti-در-بازی-کرایسیس

ممنون میشم دوستان و اساتید بنده رو  راهنمایی کنند

تست فریم کارت در بازی 

post-14806-0-31896500-1419288667_thumb.gif

post-14806-0-09805800-1419288682_thumb.gif

post-14806-0-55502000-1419288688_thumb.gif

ویرایش شده توسط W/!\NTED
لینک به دیدگاه

دو حالت داره دوست عزیز

یا درایور درست نصب نشده یا مشکل داره.

یا مشکل از هارد هست.

چون مشکل سخت افزاری نمیتونه باشه.

شما در صورت امکان ویندوز عوض کن و اخرین درایور رسمی (بتا نباشه)رو نصب کن.فک کنم مشکل حل بشه

لینک به دیدگاه

سلا م ما كمك ميكنيم شما هم لطف كن همه رو تست كن فقط نخون، ببين اول هارد حتما اگه براي شما خراب مشكل درست ميكنه ولي شما اخرين drive غير بتاي nvidia رو نصب حتمااااا clean install نه روي درايور قبلي چون تنضيمات قبلي پاك نميشه و اينكه حتماااا nvidia experience رو پاك كن كه تنظيمات automatic براي گرافيك و سيستم شما برداشته بشه و گرافيك با قدرت كامل كار كنه و به هيچ چيز ديگه هم دست نزن

خبر بده.

ویرایش شده توسط zargar
لینک به دیدگاه

البته اون تستي كه سايتها مخصوصا با crysis قاتل ميكنند توش كمي cpu قويتر از شما و رم هم كمي بيشتر و با فركانس بالاتر است با SSD ولي حالا شما ببين چي ميشه.

لینک به دیدگاه

همان طور که از عنوان تایپیک مشخصه بنده مدتی که کارت 970 گیگا خریداری کردم ولی در  بازی با مشکل افت فریم مواجع شدم مثل بازی هایی همچون call of duty advanced warfare  asassin creed unity farcry4 اون فریم هایی که باید بده نمیده گفتم شاید مشکل از بازی ها باشه والان بازی crysis 3   رو نصب کردم فریم بازی از 34 تا 43 متغییره در صورتی که از تست های به عمل امده در این بازی از سه کارت 970 و 980 و 780ti فریم از 50 تا 60 متغییره میخواستم بدونم دوستانی که این بازی را با کارت 970 اجرا کردن در همان مرحله اول بازی فریم بر روی چند بود ؟

سیستم بنده هم اینه 

cpu3570k

main asus p8b75 v

vga 970gtx gigabyte g1

ram 8gb corsair vangance 1600 

hdd 1t wd black 

power 785b green

manitor lede ips asus ml239h 

البته هارد بنده خرابه ایا ممکنه خرابی هارد روی فریم بازی تاثیر بذاره؟

اینم ویدئو تست از سه کارت 970 980 780ti در بازی crysis3  در ابتدا ویدئو که وارد محیط  اصلی میشن فریم روی 55 هست ولی مال بنده روی 38 میباشد (تمامی تست های بنده روی 1080 full hd)

http://www.sakhtafzarmag.com/کارت-گرافیک/2266/مقایسه-gtx-980-،gtx-970-و-gtx-780ti-در-بازی-کرایسیس

ممنون میشم دوستان و اساتید بنده رو  راهنمایی کنند

سلام دوست عزیز شما مادربردت از نظر گرافیکی چندان قوی نیست همین طور CPU شما ممکنه مشکل هاردتم باشه خودت خوبه میگی هاردم خرابه عزیز من

من کلا روی مین ASUS B75-V  حس خوبی ندارم قبلا هم این رو گفتم تمامی مطالبم رو پیگیری کرده باشید عملا از PCI EXpress3.0 پشتیبانی نمیکنه من قبلا از این مین داشتم فروختم. :)  @};-  :x 

لینک به دیدگاه

عزیز anti aliasing رو رو چه مقدار میزارید. مثلا من میتونم تمام آپشن ها رو الترا بذارم اما با anti aliasing پایین که در نتیجه فریم به مراتب بالاتری بگیرم.شما آنتی الیزینگ رو روی fxaa بذارید و دوباره تست کنید

لینک به دیدگاه

سلام ولي اينجا تنها چيزي كه اصلا مهم نيست و ميشه بهش به اخرين مشكل نگاه كرد همين main است.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جیفورس اکسپرینس رو اون دوستی که  گفتند پاک کنین تا گرافیک با نهایت قدرت کار کنه خیلی جمله اشتباهی است با عرض پوزش - درایور هم اصلا مهم نیست بتا باشه یا اصلی -من بیش از 20 درایور بتای انویدیا رو فقط روی همین سیستمم چک کردم اصلا مشکل خاصی نبوده و همین الان هم دارم از درایور بتا استفاده میکنم-

cpu قوی نیست  یک چیز عادی است -اصلا انتی الیاز ندید - هارد خراب هم میتونه کند کنه و یا باعث لگ بشه من تجربه کردم این موضوع رو - ضمنا میشد روی این cpu گرافیک پایین تر بست -

این سه تا بازی که گفتید احتیاج به 8 گیگ رم ازاد -حدود 6 گیگ فول ازاد دارند - و cpu خوریشون هم خیلی بالاتس مخصوصا یونیتی و کال اف جدید-  پس نباید  همه چیز رو انتظار داشته باشیم از گرافیک که ردیف کنه-ضمنا  عدم حضور pcie3  در مین بورد هم حس جالبی نداره-

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

دو حالت داره دوست عزیز

یا درایور درست نصب نشده یا مشکل داره.

یا مشکل از هارد هست.

چون مشکل سخت افزاری نمیتونه باشه.

شما در صورت امکان ویندوز عوض کن و اخرین درایور رسمی (بتا نباشه)رو نصب کن.فک کنم مشکل حل بشه

دوست عزیز درایور بنده نسخه 344.75 و بهینه ترین درایور برای انویدیا فکر کنم همین باشه در مورد تعویض ویندوز هم قصد همین مورد رو دارم با تشکر از راهنمایی تون

لینک به دیدگاه

سلا م ما كمك ميكنيم شما هم لطف كن همه رو تست كن فقط نخون، ببين اول هارد حتما اگه براي شما خراب مشكل درست ميكنه ولي شما اخرين drive غير بتاي nvidia رو نصب حتمااااا clean install نه روي درايور قبلي چون تنضيمات قبلي پاك نميشه و اينكه حتماااا nvidia experience رو پاك كن كه تنظيمات automatic براي گرافيك و سيستم شما برداشته بشه و گرافيك با قدرت كامل كار كنه و به هيچ چيز ديگه هم دست نزن

خبر بده.

درایور اصلی انویدیا رو نصب کردم رو سیستمم و این تست ها رو گرفتم ولی در مورد nvidia experience  اطلاع نداشتم که گرافیک محدود میکنه ممنون 

ویرایش شده توسط W/!\NTED
لینک به دیدگاه

البته اون تستي كه سايتها مخصوصا با crysis قاتل ميكنند توش كمي cpu قويتر از شما و رم هم كمي بيشتر و با فركانس بالاتر است با SSD ولي حالا شما ببين چي ميشه.

دوست عزیز تا آنجا که من اطلاع دارم cpu  بنده با i7 در گیم 3 یا 4 درصد  تاثیر داره فقط در صورت sli  کردن با مشکل بر میخوره اونم تو این کارتها در مورد ssd   تا هفته آینده دارم 850 pro 256 g     samsung     میگیرم ولی تاثیر ssd  فقط تو لود بازی نه خود بازی  @};-

لینک به دیدگاه

دوست عزیز مشکل شما نه میتونه از رم باشه نه از سی پی یو نه هارد چون اگه این طوری باشه وعض من از تو بدتره 

ماردبرد ذغالی p61aگیگا  رم 1333هارد تعریفی نداره گرافیک r9 290 ولی توبازیه cod aw با سمپلینگx4 فریم روی65-70 متغیره 

اگه این طوری باشه که سیستم من باید کلا بازیها رو اجرا نکنه

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز شما مادربردت از نظر گرافیکی چندان قوی نیست همین طور CPU شما ممکنه مشکل هاردتم باشه خودت خوبه میگی هاردم خرابه عزیز من

من کلا روی مین ASUS B75-V  حس خوبی ندارم قبلا هم این رو گفتم تمامی مطالبم رو پیگیری کرده باشید عملا از PCI EXpress3.0 پشتیبانی نمیکنه من قبلا از این مین داشتم فروختم. :)  @};-  :x 

ممنون بابت راهنمایی ولی دوست عزیز cpu 15  با  i7 تو گیم فرق زیادی نمیکنه مادربردم که از pcI3.0 پشتیبانی میکنه تا حالا که با این مادربرد به مشکل بر نخوردم  ولی بازم کارت گرافیک رو یه مادربرد قوی تر تست میکنم ممنون بابت راهنمایی

ویرایش شده توسط W/!\NTED
لینک به دیدگاه

جیفورس اکسپرینس رو اون دوستی که  گفتند پاک کنین تا گرافیک با نهایت قدرت کار کنه خیلی جمله اشتباهی است با عرض پوزش - درایور هم اصلا مهم نیست بتا باشه یا اصلی -من بیش از 20 درایور بتای انویدیا رو فقط روی همین سیستمم چک کردم اصلا مشکل خاصی نبوده و همین الان هم دارم از درایور بتا استفاده میکنم-

cpu قوی نیست  یک چیز عادی است -اصلا انتی الیاز ندید - هارد خراب هم میتونه کند کنه و یا باعث لگ بشه من تجربه کردم این موضوع رو - ضمنا میشد روی این cpu گرافیک پایین تر بست -

این سه تا بازی که گفتید احتیاج به 8 گیگ رم ازاد -حدود 6 گیگ فول ازاد دارند - و cpu خوریشون هم خیلی بالاتس مخصوصا یونیتی و کال اف جدید-  پس نباید  همه چیز رو انتظار داشته باشیم از گرافیک که ردیف کنه-ضمنا  عدم حضور pcie3  در مین بورد هم حس جالبی نداره-

ممنون از راهنمایی جامع و کاملتون آقا رضا عزیز ولی مورد اصلی بنده این بود که بازی crysis3  در مرحله اول دوستان چه فریمی با کارت 970 گرفتند که تا الان کسی پاسخ نداده به این سوال ما  و در مورد ان قسمت نوشتید که روی این  cpu گرافیک پایینتر بست یعنی cpu  بنده جواب نمیده یا گلوگاه میکنه ؟ و در مورد pci3 مادربرد بنده ساپورت میکنه اینم لینکشhttp://www.asus.com/Motherboards/P8B75V/  در مورد هاردم دارم یه ssd samsung 850 pro 256g  میگیرم و این هارد 1 رو به عنوان ذخیره اطلاعات در کنارش قرار بدم مشکلی ایجاد میکنه؟

یه سوال که ذهنمو مشغول کرده اینه که امکان داره مشکل از کارت باشه؟

ویرایش شده توسط W/!\NTED
لینک به دیدگاه

خب شما یه تست 3dmarkبگیرید اگه امتیاز کارت بااونی که توسایت نوشته یکی باشه مشکل از گرافیک نیست

البته ممکنه از ویروس هم باشه اخه سر من اومده ویروس از فعالیت سی پی یو جلوگیری میکرد

لینک به دیدگاه

عزیز من یه زمان کارت ۲۹۰ غیر رفرنس داشتم که قدرش در حدود کارت شماست میزان فریمی که در crysis گرفتید در حدود فریمی هست که من با کارت ۲۹۰ با تنظیمات very high با بیشترین anti aliasing می گرفتم . عزیز یک بار شما بدون الیزینگ یا رو fxaa بازی کرایسیس رو اجرا کن و میزان فریم رو عنوان کن . بدون که مشخص کنید دقیقا با چه تنظیماتی این میزان فریم رو می گیرید نمیشه قضاوت کرد آنتی الیزینگ یک فاکتور بسیار مهم هست.

لینک به دیدگاه

خب شما یه تست 3dmarkبگیرید اگه امتیاز کارت بااونی که توسایت نوشته یکی باشه مشکل از گرافیک نیست

البته ممکنه از ویروس هم باشه اخه سر من اومده ویروس از فعالیت سی پی یو جلوگیری میکرد

سیستمم اصلا ویروسی نیست چون من روی این قضیه خیلی حساسم کلا الان یک سال نیم ویندوز عوض نمیکنم چون کلا نمیذارم آسیب جدی ه ویندوز برسه و شما هر کاری که برای جلوگیری از خراب شدن ویندوز بگین اون انجام دادم از تنضیمات رجیستری بگیر تا  پاک کردن کامل نرافزار ها ی که بطور کامل پاک نمیشن باعث کاهش سرعت سیستم میشن  @};-

لینک به دیدگاه

عزیز من یه زمان کارت ۲۹۰ غیر رفرنس داشتم که قدرش در حدود کارت شماست میزان فریمی که در crysis گرفتید در حدود فریمی هست که من با کارت ۲۹۰ با تنظیمات very high با بیشترین anti aliasing می گرفتم . عزیز یک بار شما بدون الیزینگ یا رو fxaa بازی کرایسیس رو اجرا کن و میزان فریم رو عنوان کن . بدون که مشخص کنید دقیقا با چه تنظیماتی این میزان فریم رو می گیرید نمیشه قضاوت کرد آنتی الیزینگ یک فاکتور بسیار مهم هست.

دوست عزیز شما درست می فرمایید اینم تنظیمات بنده در بازی

Crysis3 2014-12-22 22-48-35-36.bmp

Crysis3 2014-12-22 22-49-41-61.bmp

لینک به دیدگاه

سلام ببین حالا دیدم rezagtx هم گفته من درست نمیگم ولی nvidia expreience خودش بازیها رو optimise میکنه منم راه حلی دادم گفتم پاک کن که خودت دستی این کارو بکنی نه ب کمک برنامه حالا چرا ایشون میگه من اشتباه میکنم نمیدونم.

این برنامه خودش میاد کمتر یا شاید بیشتر ار قدرت اصلی گرافیک تنضیمات رو انجام میده و چون مثلا شما cpu خیلی قوی , و همچنین شرایط کامل ram رومثلا یرای crysis نداری پس اینجا فقط vga به کمکت نمیاد پس شما بدون nvidia expreince خودت تنظیم کن که نتیجه بهتر بگیری.

فکر میکنی واضع و مفید بود.

لینک به دیدگاه

عزیز شما آنتی الیزینگ رو گذاشتید در آخرین حد ممکن. مطمئنا با این تنظیمات میزان فریم شما اوکی هست . حال آنتی الیزینگ رو بذارید رو fxaa و مطمئن باشید فریم شما نزدیک به ۸۰ درصد افزایش پیدا میکنه . همونقدر که تو رویوها هستش

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

دوست من نگاه کن تو این سایت معتبر آنتی الیزینگ رو fxaa هست وقتی شما آنتی الیزینگ رو میزارید x8 مطمئنا فریم های کمتری نسبت به این رویو ها می گیرید http://www.guru3d.com/articles-pages/geforce-gtx-970-sli-review,18.html

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

هدفم از quote کردن پست آقا رضا عزیز ایراد گرفتن یا درگیر کردن صحبت های ایشون نیست.

در مورد اینکه آیا با عوض کردن سی پی یو 3570k با مدل بالاتری مثل 3770k و یا 4770k فریم بالاتری میشه گرفت توی بازی. با توجه به تست ها و review هایی که انجام شده شاید این افزایش فریم به 5 فریم هم نرسه.

این هم مقایسه 3 پردازنده i7 نسل 2.3 و 4

post-14710-0-70495400-1419279335_thumb.jpg

مساله بعدی در مورد اینکه آیا داشتن pci-e 3.0 تاثیری توی فریم داره یا خیر. عکس زیر کاملا این مساله رو نشون میده. که کارت gtx 980 در بازی crysis 3 تو 3 حالت بررسی شده و تفاوت Pci-e 2.0 و Pci-e 3.0 به 1 فریم هم نمیرسه

post-14710-0-37201000-1419279135_thumb.gif

ویرایش شده توسط Sir MehDi
لینک به دیدگاه

منم همینو میگم مهمترین فاکتور کارت گرافیکه بقیه سخت افزارها توبازی زیاد تاثیر ندارن

لینک به دیدگاه

عزیز شما آنتی الیزینگ رو گذاشتید در آخرین حد ممکن. مطمئنا با این تنظیمات میزان فریم شما اوکی هست . حال آنتی الیزینگ رو بذارید رو fxaa و مطمئن باشید فریم شما نزدیک به ۸۰ درصد افزایش پیدا میکنه . همونقدر که تو رویوها هستش

اینم تست رو حالت  fxaa . من با نرم افزار fraps  screen shot  میگیرم و فریم از 60 بیشتر نمیشه  نرم افزار دیگه بهتر از این است یا همین خوبه؟

Crysis3 2014-12-22 23-27-43-31.bmp

لینک به دیدگاه

اینم تست رو حالت  fxaa . من با نرم افزار fraps  screen shot  میگیرم و فریم از 60 بیشتر نمیشه  نرم افزار دیگه بهتر از این است یا همین خوبه؟

عزیز v-sync رو خاموش کن .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...