رفتن به مطلب

Seagate Barracuda 3TB vs. Seagate Desktop 3TB

wasted
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.

من روز جمعه (27 آذر 93) یه هارد Seagate Barracuda 3TB از سایت سفارش دادم.

امروز هارد دستم رسیده، ولی باز کردم دیدم Seagate Desktop 3TB هست.

زنگ زدم، ولی دیر وقت بود، کسی جواب نداد.

مدل چهار ترابایتی Seagate Desktop سرعت گردشش 5900RPM هست، اما مدل سه ترابایتی Seagate Barracuda سرعت گردشش 7200RPM ـه. حالا نمیدونم Seagate Desktop 3TB هم 5900RPM هست یا نه.

اومدم تو اینترنت گشتم، دیدم اینجا یه نفر دقیقاً سوال منو پرسیده، گفتن Seagate Barracuda 3TB و Seagate Desktop 3TB یکین. فقط اسمش جدیداً تغییر کرده و گذاشتن Desktop.

رفتم یه عکس از Seagate Barracuda 3TB پیدا کردم. دیدم تو قسمت مدل نوشته: ST3000DM001

مدل هارد خودمم چک کردم، دیدم دقیقاً همین ST3000DM001 رو نوشته.

روی هیچ کدوم هم به سرعت گردش اشاره نشده!

بنابراین، به نظر شما، اگه مدل هردو ST3000DM001 باشه، ممکنه Barracuda و Desktop هیچ فرقی با هم نداشته باشن؟ یا زنگ بزنم تا برام عوض کنن؟

الانم دلم میخواد هارد رو از نایلونش در بیارم و نصب کنم. ولی میترسم 5900RPM باشه و بعداً نتونم عوض کنم.

لینک به دیدگاه

بله.

به آقا مهدی توی پیام خصوصی بگید اگه مشکلی باشه یا اشتباه شده باشه راهمنایی میکنن ایشون فروشنده این سایت هستن(تهران)

لینک پروفایل

لینک به دیدگاه

ممنون. پیام رو براشون فرستادم.

ویرایش شده توسط wasted
لینک به دیدگاه

دوست عزیز 7200RPM هست شما چرا تو اینترنت مدلش را نزدی اطلاعات راببینی ؟

لینک به دیدگاه

مدل Seagate Desktop 3TB به این شرح هستش ST3000DM003

مدل Seagate Barracuda 3TB  به این شرح هستش ST3000DM001

بنده موجود  دارم هر دو سریع رو ولی فکر نکنم تفاوتی داشته باشند

لینک به دیدگاه

دوست من نرم افزار HDTUNE رو نصب کن توی اون مشخصات هاردت رو نوشته که 7200 هست یا 5900 .

لیون هم جایی نیست که جنسی رو به کسی بندازه ، یا اشتباه شده که صد درصد براتون یه فکری میکنن یا اسمش عوض شده .

ویرایش شده توسط amir.coder
لینک به دیدگاه

اگر ST3000DM001 باشه ، صد در صد Barracuda هست . شکلش اینطوریه ؟

http://www.seagate.com/em/en/internal-hard-drives/desktop-hard-drives/desktop-hdd/#features

قبلا اینطوری بود :

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822148844

الان برچسبش عوض شده . اگر کدش همونه ، مشکلی نیست . سیگیت دیگه الان همه هاردهاش رو اینطوری میزنه . موجودی بقیه هاردها هم تموم بشه ، شکل برچسبشون مثل این میشه .

اگر شکلش مشخصه یه عکس از کد و شکل کلی بذار .

لینک به دیدگاه

seagate 3tb 7200rpm 64mb date rate 156 خيلي خوب و قوي .

ویرایش شده توسط zargar
لینک به دیدگاه

دوست عزیز 7200RPM هست شما چرا تو اینترنت مدلش را نزدی اطلاعات راببینی ؟

قبل از خرید چک کردم. برای Seagate Barracuda همه جا نوشته شده 7200RPM. اما برای Seagate Desktop چیزی ننوشتن. فقط مدل چهار ترابایتیش رو میدونیم که 5900RPM هست.

تو اون PDF هم که گذاشتین فقط به سری Barracuda اشاره شده.

مدل Seagate Desktop 3TB به این شرح هستش ST3000DM003

مدل Seagate Barracuda 3TB  به این شرح هستش ST3000DM001

بنده موجود  دارم هر دو سریع رو ولی فکر نکنم تفاوتی داشته باشند

مال من Seagate Desktop 3TB هست، اما مدلش اینه: ST3000DM001

دوست من نرم افزار HDTUNE رو نصب کن توی اون مشخصات هاردت رو نوشته که 7200 هست یا 5900 .

لیون هم جایی نیست که جنسی رو به کسی بندازه ، یا اشتباه شده که صد درصد براتون یه فکری میکنن یا اسمش عوض شده .

نه دوست من. کی همچین حرفی زدم. اگه به لیون کامپیوتر اعتماد نداشتم اصلاً چیزی ازش سفارش نمیدادم. احتمالاً همونطور که خودتون میگید یا اشتباهی ارسال شده، یا فقط برچسبش رو عوض کردن. چون مدلش با مدل Barracuda یکیه.

فقط مشکل اینجاست اگه بخوام با HD Tune PRO سرعت گردش رو ببینم، باید هارد رو از نایلون در بیارم و نصبش کنم، که اینطوری دیگه آکبند نیست و اگه 5900RPM باشه نمیتونم برگردونم.

اگر ST3000DM001 باشه ، صد در صد Barracuda هست . شکلش اینطوریه ؟

http://www.seagate.com/em/en/internal-hard-drives/desktop-hard-drives/desktop-hdd/#features

قبلا اینطوری بود :

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822148844

الان برچسبش عوض شده . اگر کدش همونه ، مشکلی نیست . سیگیت دیگه الان همه هاردهاش رو اینطوری میزنه . موجودی بقیه هاردها هم تموم بشه ، شکل برچسبشون مثل این میشه .

اگر شکلش مشخصه یه عکس از کد و شکل کلی بذار .

بله، ST3000DM001 هست. شکلش هم مثل عکس تو لینک دومه.

این هم عکسش خدمت شما:

91054275437243268893.png

یه سایتی پیدا کردم، مثل اینکه مدل ST3000M003 سرعتش 5900RPM هست. امیدوارم مدل ST3000M001 همونطور که شما میگین فقط برچسبش عوض شده و 7200RPM باشه.

ویرایش شده توسط wasted
لینک به دیدگاه

دوستان از سایت NewEgg فهرست مشخصات مدل های اخیر Seagate رو چک کردم. به احتمال 95% همونطور که فرمودین همون Barracuda هست که برچسبش عوض شده.

تو Wikipedia هم چک کردم، از نسل 15 ـم اسم سری Barracuda به Desktop HDD تغییر کرده.

59435619641056688834.png

تو عکس نوشته مدل ST3000DM001 (باراکودای سابق) سرعت گردشش 7200RPM هست. فقط مدل 4 ترابایتی 5900RPM ـه.

دیگه تقریباً مطمئن شدم و میخوام هارد رو باز کنم. اگه زد و 5900RPM بود هم مهم نیست و قبوله.

ممنون از توجه و پیگیری تون. :) 

ویرایش شده توسط wasted
لینک به دیدگاه

سلام

طی یکی دوسال اخیر سرعت دوران دیسک هارو قید نمیکنن و بجاش از فناوری های کنترل هوشمند یاد میکنن که هم کارایی خوبی داره هم صدای کمتری

لینک به دیدگاه

سلام

طی یکی دوسال اخیر سرعت دوران دیسک هارو قید نمیکنن و بجاش از فناوری های کنترل هوشمند یاد میکنن که هم کارایی خوبی داره هم صدای کمتری

اگه منظورتون IntelliPower هاردای WD Caviar Green هست، سرعتش متغییره، ولی میگن همون حدودای 5400RPM هست، برای اینکه مصرف برق و نویزش پایین باشه.

برای پرفورمنس بالاتر، سرعت گردش بالا یکی از عوامل مهمه.

ویرایش شده توسط wasted
لینک به دیدگاه

دقیقا درست گفتید اسمش تغییر کرده در فایل PDF هم متذکر شدن Formerly Barracuda گفتم 100% خودت بخونی دقت میکنی و فقط لینک Download را اینجا قرار دادم دوست عزیز

لینک به دیدگاه

دوستان هارد رو همین الان نصب کردم.

صحیح و سالم، سرعت گردش هم 7200RPM هست:

58684433792243262142.png

از دوستان تو لیون کامپیوتر خیلی تشکر میکنم. هم قیمت هاش از بقیه جاها ارزون تره، هم داخل انجمن خوب به مشکلات رسیدگی میشه.

نکته: دوستانی که هارد بالای 2 ترابایت میخرن توجه کنن که یا باید از GPT Partition Table استفاده کنن، یا اگه از MBR Partition Table استفاده میکنید، برای اینکه به کل فضای هارد دسترسی داشته باشید، باید از سایت مادربورد یا سایت خود هارددیسک Unlocker مربوطه رو دانلود و نصب کنید.

68134058295209525161.png

ویرایش شده توسط wasted
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...