رفتن به مطلب

تست و بررسی AC unity روی GTX 970

Recommended Posts

• کاربر ویژه

بررسی کیش آدمکشان :اتحاد با درایور بتای انویدیا برروی GTX 970

درود بردوستان گرامی

مثل همیشه  وقتی بازیی از شرکت یوبی عرضه میشود باید کمی صبر کرد-حتما میپرسید چرا؟خوب معلوم است چرا !به دلیل وجود باگهای زیاد در محصولات این استودیو کهنه کار-واچ داگز را یادتان است ؟کیش آدمکشان 3 را چه طور؟کیش ادمکشان پرچم سیاه؟فارکرای 4؟کیش ادمکشان جدید یونیتی که  دیگر به دلیل وجود مشکلات گرافیکی غیر قابل بازی بود -خوب بعضی از دوستان میگفتند رضا تو که بازیباز هستی چرا تست نمیکنی ؟چرا بازی نمیکنی ؟راستش را بخواهید من بازی های زیر 8 گرفته از گیم اسپات رابندرت بازی میکنم و در واقع بعد از کلی سال تجربه اندوختن دیگر علاقه ای به  انجام باز یهای بد یا متوسط یا ضعیف ندارم - نموشه اش بازی Ryse  بود -بعد از عرضه بازی Ryse برای Pc  عده ای گول گرافیک بالای بازی گول خوردند و من را که از آن عنوان ضعیف ایراد گرفته بودم به  باد انتقاد گرفتند که چرا رضا نقد کردی و چرا میگویی بد است و چرا فلان کردی و چرا اینکا رو آنکار!خوب بازی بدی بود و اصلا ارزش تجربه کردن نداشت در واقع یک 3Dmark بود!

یوبی هم عادت کرده سالی دو سه تا بازی بزرگ بیرون بدهد -آنهم باز یهایی که در دنیای بازی سازی معمولا توسعه هرکدامشان 2 تا 3 سال وقت نیاز دارد تا حسابی پولیش شوند و باگهای شان گرفته شود.ولی یوبی بید نیست که  از این باد ها بلرزد و بازی ناقص را بیورن داده و بعد با DLC مجانی از دل گیمر ها در میآورد.!

بگذریم بعد از عرضه یونیتی نسخه جدید کیش آدمکشان به محض دیدن نمره 7 از گیم اسپات فکر تجره اش را ازسر بیرون کردم و با دیدن باگهای وحشتناک بازی(منظورم باگهای  چاکی عروسک شیطانی و مریخ حمله میکند تیم برتون بود!) دیگر کاملا خیر تجربه اش  رابه خوبی هایش بخشیدم!به بعضی از دوستان  در بعضی از پست ها میگفتم دوست من بگذار کمی بگذرد الان عجله ای نیست لازم نیست حتما آدم بازی ناقص بازی کند - بگذار یکی دو ماهی رد شود آپدیت و درایور بیاید و بازی پولیش شود و ...خوب گوش کسی بدهکار نبود و کیش آدمکش زدگی عجیبی بر جسم بازیبازهای ما سایه افکنده- همان تکرار مکررات هر سال در محیط هایی که حالا دیگر حتی با تغییر لوکیشن هم خیلی از هم تفاوت ندارند -راه رفتن در شهر فرانسه در یونتی انگار همان هاوانای بلک فلگ بود و یا راه رفتن در هاوانای بلک فلگ انگار همان واشنگتن قسمت 3 -اشکالی ندارد مهمی نیست که یوبی چه میسازد چون همیشه  باز یهایش فروش میروند و انگار این عنوان ها جاودیی هستند و یوبی هم خوب این را میداند.

بعد از حدود دو ماه از عرضه بازی من هم اقدام به  دانلود نسخه ریلودد کردم هرچه باشد همیشه  میگویم بازی یوبی سافت نسخه کرکی باید از تیم کرک ریلودد باشد زیرا این  تیم بلد است خوب uplay را کرک کند.بهرحال الان سه اپدیت پرحجم برای بازی عرضه شده  و ریلودد  هم سه پچ 1.2/1/3/1.4 ر ا با مجموع حجم 3.5 گیگ بایت عرضه کرده و من هم با دانلود بازی نسخه این تیم  و بعد نصب این پچها بازی را به  1.4 کرک کرده و اجرا کردم و تا الان هم باگ خاصی مشاهد نکردم و با اینکه  گرافیک بازی در حد عنوان های نسل بعدی است ولی فریم هم خوب بود و در اکثر مواقع با اخرین حد تنظمیات روی 55تا60 فریم نوسان دارد و براحتی میتوان ان را بدون مشکل خاصی بازی کرد.

درایور سیستم نسخه بتای 347.9  میباشد که اکنون که دارم این پست را ایجاد میکنم در حال دانلود نسخه whql همین درایور هستم که ساعاتی پیش عرضه شد و از حالت بتا درآمد.بازی را روی سیستمی با مشخصات زیر تست کردم :

Intel i7 4770k 4.3 GHZ

8 GB  RAM

GTX 970 G1 Gaming GIGA 4GB

Win 8.1 64 bit /nVIDIA 347.09 -64bit-international-beta

خوب بازی تست شد و اجرا شد و با پچ 1.4 ریلودد مشکلی ویجود نداشت -موتور نسخه جدید انویل بشدت روی آنتی الیازینگ حساس  است و با افزایشAA بشدت واکنش نشان داده و بر پردازنده گرافیکی AKA GPU استرس وارد میکند خوشبختانه MFAA اینجا است و غمی نیست و در ترکیب با FXAA که یک AA پست پراسسینگی سبک است کیفیت مطلوبی ارائه می دهد و اجازه میدهد که  بازی در فریم قفل با آخرین حد تنظمیات اجرا شود.

گزینه HBAO+ در بخش امبینت از سفارش های انویدیا است که با موتور NVidia Game Work کار میکند و بعد از آن سایه های  Soft shadow را داریم که باز هم سفارش انویدیا است و TXAA که AA سفارشی انویدیا برای بازی  است هرچند موتور خوب بهینه نشده بازی بشدت برروی AA واکنش نشان میدهد و باید برای الترا بازی کردن بازی از خیر AA های سنگین گذشت.

بررسی بازی را برروی عکس ها ادامه میدهیم:

با کمک افتر برنر مثل همیشه شرایط اجرا را بالای صفحه داریم- فریم میانگین- دما و فریم تایم(میزان زمانی که یک فریم رندر میشود حدود 16تا 17 میلی ثانیه-این میزان برعکس نرخ فریم است هرچه کمتر باشد بهتر و هرچه بیشتر باشد بدتر است.)ومیزان مصرف VRAM -

تمام تصاویر با آخرین حد تنظیمات گرفته شدند فقط از FXAA و MFAA استفاده  شده است.

b3uifts9bjh5rzj63aa5.jpg

f59oh54d7h219x9g9f.jpg

myofpyzxxlg0j42fr86r.jpg

در طول دمو ها یا نماهای روایی بازی فریم از روی 60 قفل برداشته شده و نوسان دارد که  البته این چیز جدیدی نیست زیرا توسعه دهنده سعی میکند فریم های  سکانس  های گیم پلی را قفل کند و معمولا در طول دموها با فریمی کمتر یا بیشتر از زمان گیم پلی مواجه هستیم.

0ac5n3n0sw8h79mklx9.jpg

43gqr1n2dooo4g240l.jpg

بالا FXAA خاموش و MFAA روشن

پایین MFAA+FXAA

نتیجه خیلی بهتر است و اصلا کاهش فریم نداریم کیفیت هم در سطح خوبی است:

asn0a1wocy5kdppvpu1v.jpg

موتور بازی بدون هیچ گونه AA ایی ظاهر خوبی ندارد و حتی در فول HD نیز با هم میتوانید الیازینگ های رو در ب و پنجره های ساختمان را ببنید در این تصویر حتی MFAA نیز خاموش است- دقت کنید که این آرتیفکت الیازینگ در واچ داگز هم روی نماهای دور دست و ساختمان ها وجود داشت -یوبی است دیگر!! حتی باگهای بازیهاش هم مشترک هستند چه برسد به  هسته گیم پلی!

tx3a749q9lxrzlo8cis.jpg

تصویر زیر بدون AA گرفته شده است روی الترا های -به لبه های پنجره ها دقت کنید

szymv1dt8w07qg5n6p9.jpg

تصویر زیر همان تصویر بالاست با MFAA+FXAA

افتادن فریم از 59 به 54 -  5 فریم کاهش ارزش گرافیک خیلی بهتر را دارد باور کنید

386gc88g7bfm1hzpdigd.jpg

تصویر زیر با SSAO گرفته شده نسخه عمومی آمبینت بازی:

js1q9ph31386ljwapua6.jpg

تصویر زیر با HBAO+

vnhjejeqdjz2bzox4bwz.jpg

بازی در 1080 در همه شرایط فریم خیلی خوبی دارد :

ezs5sguljqkot1z0ege7.jpg

در DSR 2K بازی را میتوان بازی کرد منتها باید FXAA را خاموش کرد -عکس زیر در 2K گرفته شده همانطور که فریم بازی هنوز هم در در حد خوب  قرار دارد: متاسفانه به دلیل حجم بالا با برنامه کاهش حجم کیفیت عکس ها تا حدود زیادی کاهش داشته است

1l66iadf1ncyxjti82o8.jpg

tdrde1yhcmke8sycyjcw.jpg

گزینه های انویدیا گیم ورک در منوی بازی :

zxl6qswoigdryq0eo3mw.jpg

کمی صبر کردن و بعد تجربه بهتر داشتن ارزشش را داشت - اینجا است که باید ضرب المثل قدیمی زبان فارسی را با طلا گرفت:

{گر صبر کنی زِ غوره حلوا سازم}

موفق باشید

رضا

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

بسیار عالی ..واقعا عالی بود.....دوست عزیز منم این کارت رو تهیه کردم برای یکی از دوستان....با CPU 3470 هم میتونه همچین فریمی بگیره؟؟؟ یا باید ارتقاء بده CPU رو؟؟؟ در ضمن کاشکی یه نتیجه گیری کلی هم میکردید که بهترین تظیمات که هم گرافیک اوکی باشه و هم فریم ریت قفل باشه و احساس لگ نداشته باشه کدوم تنظمات هست...ترجیحا یک عکس هم بگیری عال میشه...از این تاپیک میشه به عنوان یک مرجع استفاده کرد.....

در ضمن یک سوال بسیار مهم!!! شما چجوری فریم ریت رو قفل میکنید؟؟؟ با برنامه؟ اگر امکانش هست توضیحی در این مورد بدید..ممنون

ویرایش شده توسط vahid123
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بسیار عالی ..واقعا عالی بود.....دوست عزیز منم این کارت رو تهیه کردم برای یکی از دوستان....با CPU 3470 هم میتونه همچین فریمی بگیره؟؟؟ یا باید ارتقاء بده CPU رو؟؟؟ در ضمن کاشکی یه نتیجه گیری کلی هم میکردید که بهترین تظیمات که هم گرافیک اوکی باشه و هم فریم ریت قفل باشه و احساس لگ نداشته باشه کدوم تنظمات هست...ترجیحا یک عکس هم بگیری عال میشه...از این تاپیک میشه به عنوان یک مرجع استفاده کرد.....

در ضمن یک سوال بسیار مهم!!! شما چجوری فریم ریت رو قفل میکنید؟؟؟ با برنامه؟ اگر امکانش هست توضیحی در این مورد بدید..ممنون

درود

نه خیر با اون cpu فکر نمیکنم بتونن 1احتمال زیاد لگ خواهد بود

بهترین تنظیمات  گرافیکی با توجه به هر سخت افزاری رو میشه رد برنامه geforce experience پیدا کرد شما این برنامه رو از تاپیک زیر میتونید طریقه استفاده رو یاد بگیرید.

فریم ریت رومن قفل نمیکنم با روشن کردن vsync این کار انجام میشه منتها به  قدرت سخت افزار بستگی داره که پایدار باشه یا نه-

این تاپیک های زیر به کارتون میاد

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=35908&hl=

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=30723&hl=

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=30858&hl=

لینک به دیدگاه

سلام دادشم ممنون از تستی که گذاشتی

خدای AC - U ی مشت باگه حتی با اومدن این همه پچ و در آینده پچ 7 گیگابایتی - خدای بازی خوبی برای بنچ مارک نیست

اما از حق نگذریم GTX970 بصرفه تر و خوش قیمت تر از GTX980 هستش با یکم اور میشه بازی ها رو خورد! انویدیا تو تکچر آب عالی کار کرده و تو فیزیک دوستانی که بازی BF4 رو آنلاین بازی میکنن این حرف بنده رو تایید میکنن

تو امضام همه چی توش هست گفیم ما هم مشارکت کرده باشیم

خدای انویدیا تو این کارتها سنگ تموم گذاشته و ان شااالله AMD هم بازار رقابتو گرم کنه و شاید ی جنگ بزرگ تولید کنندها باشیم و سود این جنگ به نفع خریدارها نهایی

ویرایش شده توسط Abolfazl-like
لینک به دیدگاه

سلام و درود بر اقا رضای گل @};- @};- . واقعا نقد و برسی خوبی بود @};- :x . ممنون از شما @};- . واقعا بازی جالب و زیبایی است :-?

لینک به دیدگاه

خیلی خوب بود دست شما دردنکنه

من بشخصه از گیم اسپات متنفرم.. اصلا نحوه نمره دادنشو قبول ندارم انگار از دماغ فیل افتاده

ازبین همه سایتها فقطو فقط ign رو قبول دارم

Ac unity هم خیلی بازی خوبیه ولی اینقد افت فریم داشت که فقط دوساعتشو تونستم بازی کنم

من با 8350 و 8 گیگ رم و گرافیک 290 از 20 تا 30 فریم گرفتم البته بدون اپدیت

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام رضا جان خسته نباشید. مطالبی که میگذارید خیلی وقت گیر هستن و زحمت زیادی براشون میکشید  @};-

راستی بازی رو در رزولوشن 4K هم تست کردید؟ میزان مموری گرافیک مصرفی و فریم در 4K چه وضعیتی داره؟ مخصوصا بعد از آپدیت.

چون یادمه اولش که عرضه شده بود حتی با 2 عدد 980 هم در رزولوشن 1080p نتونسته بودن 60 فریم ثابت رو بگیرن. ولی بعد از آپدیت خیلی بهتر شده.

در کل با یک عدد 970 در رزولوشن 4K قابل بازی هست یا نه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود بهمن گرامی

سلام رضا جان خسته نباشید. مطالبی که میگذارید خیلی وقت گیر هستن و زحمت زیادی براشون میکشید  @};-

راستی بازی رو در رزولوشن 4K هم تست کردید؟ میزان مموری گرافیک مصرفی و فریم در 4K چه وضعیتی داره؟ مخصوصا بعد از آپدیت.

چون یادمه اولش که عرضه شده بود حتی با 2 عدد 980 هم در رزولوشن 1080p نتونسته بودن 60 فریم ثابت رو بگیرن. ولی بعد از آپدیت خیلی بهتر شده.

در کل با یک عدد 970 در رزولوشن 4K قابل بازی هست یا نه؟

بهمن جان سلام

شما بزرگوارید گرامی-ممنون از شمت کاری نکردم

بهمن جان در 4k تست نکردم ولی از آنجایی که در 2k بین 40 تا 45 فریم میگیریم احتمالا باید در 4k بیاد زیر 20 -موتور بازی اصلا بهینه نیست- میزان مصرف هم بالا در 2k گذاشتم میتونید ببنید ولی برای 4k باید حتما گرافیک رو کاهش داد برای یک عدد گرافیک -

در 4k هم تست میزنم خبرت میکنم با همین شرایط تست های بالا میتونیم مقایسه کنیم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مدل و مشخصات RAM تون چیه؟

Corsair Vengeance Pro 8GB 4GBx2 2400Mhz C11 DDR3

لینک به دیدگاه

دوستان کسی خبری از پچ آخر این بازی که حدودا 3 گیگ هست داره ؟ زمان ریلیزی مشخص نشده واسش ؟

لینک به دیدگاه

تا 2-3 ماه آینده احتمالا یوبی به اندازه ی سایز کل بازی پچ صادر کرده.

لینک به دیدگاه

با سلام  خدمت همه

من که بازی را تموم کردم بنده با این سیستمم تونستم رو VERY HIGH و 30 تا 40 فریم بگیرم :D

امیدوارم همه بتونند بازی کنند

موفق باشین :x

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله با کنترلر 360 و ایکس وان-

سه عدد پچ ریلودد که اخریش ورژن 1.4 است تقربیا بازی روبدون مشکل میکنند من دربازی باگ ندیدم

لینک به دیدگاه

رضای عزیز لطف میکنید لینک پچ 1.4 رو بهم بدید فک کنم منم دنبال همونم 2.7 گیگ باید باشه حجمش .

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

عزیز این ورژن Ali123 رو دانلود کنم یا Skidrow ?

ویرایش شده توسط Monk
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هیچ کدام فقط ریلودد!

من از تورنت میگیرم به کمک لیچر- سایت های داخلی که  انگار همه  پاک کردند

ها جستم اپ 1.4 ریلودد

پارت 1

http://www.dl.game2dl.com/srv9/update/Assassins.Creed.Unity.Update.v1.4-RELOADED-www.game2dl.com.part1.rar

پارت 2

http://www.dl.game2dl.com/srv9/update/Assassins.Creed.Unity.Update.v1.4-RELOADED-www.game2dl.com.part2.rar

البته این اپ 1.4 است و قبلش باید روی هر نسخه ای که است اپ 1.2  و 1.3 ریلودد نصب باشند چون اپ 1.4 شامل این دوتا نیست  پس اگر 1.2و1.3 ریلودد نصب نیستند اول آنها رو بگیرید نصب کنید بعد این رو بزنید

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

سلام آقا رضا

من بازی رو نصب کردم

بعد از نصب حدود 10-15 فریم میگرفتم

گرافیک 560 ti hawk

پردازنده Q 9300

رم 4 gig ddr3 1333

پچ ها رو هم نصب کردم هر 3 تاشون رو

نسخه ی ریلودد نصبه

بعد از نصب پچ هم باز 10-15 فریم میگیرم

تنظیمات هم تا جایی که ممکن بود کم کردم

فکر میکنید مشکل از کجاست ؟

سیستم خیلی ضعیفه ؟

ویرایش شده توسط SWAT_MEHDI
لینک به دیدگاه

سلام آقا رضا

من بازی رو نصب کردم

بعد از نصب حدود 10-15 فریم میگرفتم

گرافیک 560 ti hawk

پردازنده Q 9300

رم 4 gig ddr3 1333

پچ ها رو هم نصب کردم هر 3 تاشون رو

نسخه ی ریلودد نصبه

بعد از نصب پچ هم باز 10-15 فریم میگیرم

تنظیمات هم تا جایی که ممکن بود کم کردم

فکر میکنید مشکل از کجاست ؟

سیستم خیلی ضعیفه ؟

دوست عزیز برای این بازی حداقل به یک 760  احتیاج دارید و مشکل دوم cpu  شما هست که در برنامه های امروزی بخوبی پشتیبانی نمیشه.

رم دستگاه هم یک مقدار کمه و باید تو فکر دو برابر کردنش باشید.

و مشکل دیگه هم مشکل خود بازی هست که طبق گفته اقا رضا کلا مشکل داره!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دوست من جواب تون رو دادن- گرافیک پایین و cpu ضعیف  و رم کم و ...........داستان سربلند دارد -

لینک به دیدگاه

دوست عزیز برای این بازی حداقل به یک 760  احتیاج دارید و مشکل دوم cpu  شما هست که در برنامه های امروزی بخوبی پشتیبانی نمیشه.

رم دستگاه هم یک مقدار کمه و باید تو فکر دو برابر کردنش باشید.

و مشکل دیگه هم مشکل خود بازی هست که طبق گفته اقا رضا کلا مشکل داره!

ممنون دوست عزیز

یه نگاه به آپدیت ها انداختم دیدم p30day تو سایت زده بود آپدیت ریلودد ولی بعد از اکسترکت زده اسکیدرو

دارم نسخه ریلودد رو دانلود میکنم

امیدوارم مشکل فریم برطرف بشه

با این آپدیت ها کسی شاهد افزایش فریم چشم گیر بوده ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون دوست عزیز

یه نگاه به آپدیت ها انداختم دیدم p30day تو سایت زده بود آپدیت ریلودد ولی بعد از اکسترکت زده اسکیدرو

دارم نسخه ریلودد رو دانلود میکنم

امیدوارم مشکل فریم برطرف بشه

با این آپدیت ها کسی شاهد افزایش فریم چشم گیر بوده ؟

درود

نسخه ریلودد هم حتما نیمخواد هر نسخه ای است سه تا اپدیت 1.2 ---1.3 -----1.4 رو بگیرید نصب کنید بعد کرک 1.4 رو کپی کنید exe  بازی میشه نسخه 1.4 ریلودد --بله با این  3 تا پچ بازی مشکل خاصی نداره و فریم هم خوبه و باگ خاصی من ندیدم اصلا و ابدا

دقت کنید حتما آپدیت های ریلودد باشند

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

نسخه ریلودد هم حتما نیمخواد هر نسخه ای است سه تا اپدیت 1.2 ---1.3 -----1.4 رو بگیرید نصب کنید بعد کرک 1.4 رو کپی کنید exe  بازی میشه نسخه 1.4 ریلودد --بله با این  3 تا پچ بازی مشکل خاصی نداره و فریم هم خوبه و باگ خاصی من ندیدم اصلا و ابدا

دقت کنید حتما آپدیت های ریلودد باشند

رضا جان درسته کار میکنه ولی اگر نسخه کرک بازی مثلا Ali213 یا Skidrow باشه با آپدیت Reloaded تمام Save های قبلی پاک میشن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینجا آپدیت مربوط به هر نسخه رو جداگانه گذاشته :

http://www.game2dl.com/1393/09/assassins-creed-unity-update-v1-4-reloaded/

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...