رفتن به مطلب

سوال در مورد گرافیک amd

vgas
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

آیا در کارت های AMD  از قابلیت PCI Express استفاده شده ؟

یه جات نوشته بود :

کارتهای PCI Express دارای چه ویژگی هستند؟

در هنگام پردازش گرافیکهای سنگین از رم موجود در سیستم استفاده مینماید.

این یعنی اگه رم کارت گرافیک کم بیاره از رم DDR3  استفاده میکنه ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

pci express درگاه ارتباطی بین کارت و مادربرد هست که ورژنهای مختلف داره مثلا روی مادربرهای قدیمی (pci express gen.2.0 x16 که این ورودی با سرعت اگه اشتباه نکنم 500 مگابایت در ثانیه بین کارت و مادربرد تبادل اطلاعات میکنه و مادربردهای جدید هم که pci express 3.0 هست که سرعت تبادل اطلاعات بین کارت و مادربرد دوبرابر ورژن pci express 2.0 هست )سری 6000 به پایین کارتهای amd دارای ورودی pci express 2.0 هستند و از سری 7000 به بالا دارای ورودی pci express ورژن 3.0 هستند البته در تست کارایی تفاوتی بین pci-ex 3.0 و 2.0 نیست چون سی پی یوهای امروزی هیچ کدوم هنوز نمی تونن سرعت این درگاهای ورودی رو اشباع کنند

استفاده از رم سیستم فک کنم بیشتر رویه لپ تاپها صورت میگیره و رویه سیستمهای دسکتاپ دیگه گرافیکهای امروزی از رم رویه سیستم استفاده نمیکنند (بجز موارد خاص)

لینک به دیدگاه

درود

pci express درگاه ارتباطی بین کارت و مادربرد هست که ورژنهای مختلف داره مثلا روی مادربرهای قدیمی (pci express gen.2.0 x16 که این ورودی با سرعت اگه اشتباه نکنم 500 مگابایت در ثانیه بین کارت و مادربرد تبادل اطلاعات میکنه و مادربردهای جدید هم که pci express 3.0 هست که سرعت تبادل اطلاعات بین کارت و مادربرد دوبرابر ورژن pci express 2.0 هست )سری 6000 به پایین کارتهای amd دارای ورودی pci express 2.0 هستند و از سری 7000 به بالا دارای ورودی pci express ورژن 3.0 هستند البته در تست کارایی تفاوتی بین pci-ex 3.0 و 2.0 نیست چون سی پی یوهای امروزی هیچ کدوم هنوز نمی تونن سرعت این درگاهای ورودی رو اشباع کنند

استفاده از رم سیستم فک کنم بیشتر رویه لپ تاپها صورت میگیره و رویه سیستمهای دسکتاپ دیگه گرافیکهای امروزی از رم رویه سیستم استفاده نمیکنند (بجز موارد خاص)

ممنون

ممنون میشم  جواب منو بدید و راهنماییم کنید چون اطلتاعاتم کم هست .

مادربرد من : ASUS H87-Pro LGA1150 H87 MB

گرافیک من : asus r9 280

ASUS Radeon R9 280

لینک مادربرد

لینک گرافیک

و کارت گرافیک من PCI Express 3.0 رو پشتیبانی میکنه وهم مادربرد من .

این دو تا قطعه PCI Express 3.0  پشتیبانی میکنه روی دسکتاپ . نه لپ تاپ .

حرف من درست هست ؟؟؟؟ چون این 2 تا که رو لپتاپ نموتونن نصب بشن .

روی این سیستم من این قابلیت قابل اجرا هست ؟

ویرایش شده توسط vgas
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون

ممنون میشم  جواب منو بدید و راهنماییم کنید چون اطلتاعاتم کم هست .

مادربرد من : ASUS H87-Pro LGA1150 H87 MB

گرافیک من : asus r9 280

ASUS Radeon R9 280

لینک مادربرد

لینک گرافیک

و کارت گرافیک من PCI Express 3.0 رو پشتیبانی میکنه وهم مادربرد من .

این دو تا قطعه PCI Express 3.0  پشتیبانی میکنه روی دسکتاپ . نه لپ تاپ .

حرف من درست هست ؟؟؟؟ چون این 2 تا که رو لپتاپ نموتونن نصب بشن .

روی این سیستم من این قابلیت قابل اجرا هست ؟

درود

قطعات دسکتاپ با لپ تاب متفاوته شما مثلا نمیتونید گرافیکی که رویه یک لپ تاپ استفاده شده رو رویه pc دسکتاپتون متصل و استفاده کنید کلا این دوتا قضیشون با هم متفاوته

بله مادربرد شما قابلیت پشتیبانی از درگاه pci express 3.0 رو داره و همچنین کارت گرافیک شما و هیچ مشکلی با هم ندارند 

فقط برای اینکه به حداکثر کارایی کارت گرافیکتون برسید (داخل بازیها فقط)باید سی پی یویه مورد استفاده شما حداقل از سری cor i5 باشه تا به نتیجه مطلوب برای استفاده کارتتون برسید

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز به غیر از مادربرد و گرافیک باید سی پی یو هم از pci express 3.0 پشتیبانی کند تا نهایتا در بازیهای فوق سنگین شما به چند فرم بیشتر برسید.

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...