رفتن به مطلب

نچرخیدن فن کولر سی پی یو

AliSh45
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان گرامی

امروز داشتم با سیستم سابقم ور میرفتم و یه سری تغییرات تو اسمبلش دادم بعد که روشنش کردم دیدم فن کولر استوک سی پی یو چند لحظه می چرخه و بعد جوری که انگار زورش نمیرسه از حرکت وامیسته و بعد هم همونطور که پیش بینی میشه سیستم به علت دمای زیاد خاموش میشه...

چاره چیست؟؟

چیکار کنم؟؟

لینک به دیدگاه

سلام علی جان

اول از همه یه دست به فن بزن ببین راحت میچرخه یانه اگه فن سفت شده روغن کاریش کن با روغن چرخ خیاطی

لینک به دیدگاه

احتمالا گیر داره فن . بهتره که فن رو عوض کنی . البته اول از اتصالات اون مطمئن شو که درسته . ممکنه وقتی در آوردی سیمی از سوکت جدا شده باشه .

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنماییتون گیر داشتن رو بررسی کردم کاملا روون میچرخه.

ببینید اولش چند ثانیه میچرخه بعد زورش کم میشه

لینک به دیدگاه

تو بایوس هم میری همینطوره ؟ دور فن رو تو بایوس میتونی ببینی ؟ افت میکنه رو نشون میده ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بعد حدود سی ثانیه سیستم به علت دمای زیاد خاموش میکنه

اگه خاموش میشه که یعنی سوخته 

لینک به دیدگاه

بعد حدود سی ثانیه سیستم به علت دمای زیاد خاموش میکنه

اگه خاموش میشه که یعنی سوخته

فکر نکنم خودم چند بار شده که سیم فن سی پی یو وصب نبوده هی خاموش میکرده دوباره پصلش مردم درست شده
لینک به دیدگاه

درود

1- اگه ممکنه پایه اتصال  فن سیپیو رو مادر برد رو هم عوض کن 

2- کنترل دور فن رو خاموش کن  به احتمال زیاد تو قسمت مونیتورینگ دما هست که کنترل دور فن رو تنظیم میکنن

3- فن رو کامل باز کن پره وسط فن رو از بدنه جدا کن ببین شکستگی ریز نداره بعدش یکم روغن بزن ببین بازم همین مشکل رو داره 

لینک به دیدگاه

ولتاژ پینهای پاور مین بورد رو یا با کوپ و در صورت نداشتن کوپ با مولتی متر تست بزن 

یا با یک پاور دیگه تست کن اگر موردی نداشت برق فن CPU رو از یک سوکت برق جدا از مین بگیر ببین میچرخه یا نه 

لینک به دیدگاه

به یه سوکت دیگه رو مادربرد وصل کردم فن کاملا میچرخه ولی بازم بعد سی ثانیه خاموش میکنه

لینک به دیدگاه

زیاد خودتو الاف نکن یه فن معمولی از کیس یا هر جایی که میتونی بردار به اون پایه ها بزن ببین چطوریه اگه سالم باشن احتمال زیاد فن خرابه

لینک به دیدگاه

به یه سوکت دیگه رو مادربرد وصل کردم فن کاملا میچرخه ولی بازم بعد سی ثانیه خاموش میکنه

منظورم این بود که از پین برق پاور مستقیم برای تست بگیری 

یکبار از روی کیس بازش کن بزار روی یک چیز عایق مانند چوب میز و تست بزن  ببین باز موردی داره درضمن در این مدت باطری بایوس رو درار 

یک نکته پینهایی که برای کابل  POWER SW -RESTART هست رو چک کن همچنین خود کابلهاشونو و کلیدشونو 

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز فن شما خراب شده عمرش رو کرده کافیه فن رو عوض کنی و میبینی که همه چیز به حالت عادی برگشته

20 30 تومن هزینه داره ولی دیگه خیالت راحته

یاعلی

لینک به دیدگاه

فن کارت گرافيک قبليم همينجورى بود و اخر عوضش کردم

اگه همه چيز رو چک کردى يه فن کار کرده تو تعميراتيا بايد باشه

من واسه cpu amd يه فنو هدسينک کار کرده خريدم 10 تومن

لینک به دیدگاه

دوستان کل سیستم رو ریختم پایین تست کردم همه چی سالم بود دوباره قطعات رو بستم توی کیس بازم همه چی خوب بود ولی وقتی در رو بستم و کیس رو گذاشتم سر جاش مشکلی دوباره پیش اومد:

فن کار میکنه ولی سیستم بعد سی ثانیه دوباره خاموش میشه

لینک به دیدگاه

موفق شدم برم توی ستاپ و دنای سی پی یو با وجود اینکه فنش داشت کار میکرد ۱۱۰ بود حدودا که با رسیدن به ۱۱۵ خاموش کرد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

موفق شدم برم توی ستاپ و دنای سی پی یو با وجود اینکه فنش داشت کار میکرد ۱۱۰ بود حدودا که با رسیدن به ۱۱۵ خاموش کرد

دقیقا مثل سوکت کولر سی پیو یکم پایین هست بزن اونجاببین بازم مشکله ؟

اخه حرارت برای چی؟ من 4770k داشتم سیستم رو یکبار بدون کولر روشن کردم قشنگ 1 ساعت هم باهاش کارکردم و موقع بازکردن فتوشاپ سیستم خاموش شد

فکر کنم مشکل از سی پیو باشه 

لینک به دیدگاه

دوستان کل سیستم رو ریختم پایین تست کردم همه چی سالم بود دوباره قطعات رو بستم توی کیس بازم همه چی خوب بود ولی وقتی در رو بستم و کیس رو گذاشتم سر جاش مشکلی دوباره پیش اومد:

فن کار میکنه ولی سیستم بعد سی ثانیه دوباره خاموش میشه

گرامی احتمال اتصال در داخل کیس هست 

خودتون پاسخ مشکل خودتون رو نوشتید 

احتمالا کیستون استاندارد نیست و کف مین و یا سیم به قسمتی از کیس اتصال میده 

وقتی قطعات باز هست  و روی کیس نصب نشده تست ولتاز بگیرد 

لینک به دیدگاه

سلام

دوست گلم وقتی که داشتید دوباره سرهم می کردید ، فن CPU رو هم باز کردید از مادربرد؟

اگر بله شاید هیتسینک رو برعکس به فن پردازنده متصل کردید!

لینک به دیدگاه

سلام

دوست گلم وقتی که داشتید دوباره سرهم می کردید ، فن CPU رو هم باز کردید از مادربرد؟

اگر بله شاید هیتسینک رو برعکس به فن پردازنده متصل کردید!

خیر

کولر پردازنده استوک اینتله و منم دیگه در اون حد ناشی نیستم بازش هم نکردم چون خمیر سلیکون دم دستم نیستظ

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...