رفتن به مطلب

لطفا کمک! مشکل عجیب با کارت GTX 970 Asus Strix

AliSSnake
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

گارانتی داداش . راست بده گارانتی 

کاری جز این نمیشه کرد. ممنون. یه راست میدم گارانتی.

لینک به دیدگاه

• ارسال 83
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

دوست عزیز بذار دقیقا قضیه رو شرح بدم. تصویر نمیده مثل موقعی که سیستم رو خاموش میکنی و مانیتور روشنه ولی کابل DVI بین کارت گرافیک و مانیتور وصله. اگه اون کابلرو از پشت گرافیک جدا کنم No signal میده که طبیعیه. الان یعنی واسه من هیچ پیغام یا خطا یا تصویر و هیچ چیز دیگه ای نمیاد و مانیتور روی همون حالت Stand by خودش هست در حالی که سیستم روشن میشه و تک بوق سلامت هم میزنه. بعدشم اصلا تو ویندوز نمیره که بخوام درایور رو چک کنم. ویندوز هم که عوض میکنم به محض اینکه میخوام درایور بریزم تو نصبش تصویر میره و دوباره همون حالت میشه. و هر چی هم که restart میکنم بعد از بوت قبل از اینکه وارد ویندوز بشه تصویر میره و همون حالت میشه.  قبل از اینکه درایور ور هم نصب بشه رزولوشن از 800 در 600 بیشتر نمیشه که در واقع نباید اینجوری باشه. نوشته های بوت و ویندوز رو هم که داشتم نصب میکردم بی کیفیت و مات و با رزولوشن خیلی پایین نشون میده. حالا نمیدونم این ماتی به خاطر اینه که به پورت بالاییه DVI نصبه اینجوریه یا نه. 

راستش وقتی گرافیک درایورش نصب نباشه تصویر مات و بی کیفیت نشون دادن درسته.من گرافیک خودم هم قبل از نصب درایورش همینطوره.شما مطمئن هستی داخل ویندوز نمیره؟یا اینکه داخل ویندوز میره و تصویر نمیده؟چون اگه داخل ویندوز نمیره مشکل بوت کردن و ویندوز داره کاری به گرافیکتون نداره.ولی چون حضوری نیست نمی شه واقعا چیز گفت.من پیشنهاد میدم اگه یه سیستم یا گرافیک دیگه دم دست دارید با اون تست کنید.اون موقع خیلی چیزا معلوم میشه.

لینک به دیدگاه

راستش وقتی گرافیک درایورش نصب نباشه تصویر مات و بی کیفیت نشون دادن درسته.من گرافیک خودم هم قبل از نصب درایورش همینطوره.شما مطمئن هستی داخل ویندوز نمیره؟یا اینکه داخل ویندوز میره و تصویر نمیده؟چون اگه داخل ویندوز نمیره مشکل بوت کردن و ویندوز داره کاری به گرافیکتون نداره.ولی چون حضوری نیست نمی شه واقعا چیز گفت.من پیشنهاد میدم اگه یه سیستم یا گرافیک دیگه دم دست دارید با اون تست کنید.اون موقع خیلی چیزا معلوم میشه.

الان یه گرافیک R9 270X نصب کردم گرافیک قبلیم بود. الان نصب کردم به خوبی داره کار میکنه بدون کوچکترین مشکلی واسه همینه که میگم حتما مشکل از کارت گرافیکه. مشکل هم یه مقدار پیچیدس باید حضوری گفت. در واقع از پورت پایینی DVI کارت گرافیک به هیچ عنوان تصویر نمیده. از پورت DVI بالایی هم تصویر میده .و بوت میکنه. اگه درایور نصب نباشه تو ویندوز هم میره ولی اگه درایور نصب کنی تصویر میره و بعدش که ریستارت میکنی دیگه تو ویندوز هم نمیره و بعد از بوت تصویر میره. امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم.

لینک به دیدگاه

آمار خرابی کارت های ASUS کلا  بالاتر GIGABYTE وبخصوص EVGA  هست  منم سابقه خرابی کارت ASUS GTX275  و Zotac GTX260رو دارم ولی یه  EVGA 470 داشتم در گرمای خوزستان با وجودی که کارت داغی بود آخ نگفت  از من می شنوی به محض اینکه کارت جدید بهت دادن اصلا از حالت آکبند خارجش  نکن  با یک مدل آکبند GIGA یا در صورت امکان EVGA تعویضش کن!..

ویرایش شده توسط nasir1367
لینک به دیدگاه

بله کاملا درسته.لیون بهترین خدماتشونو در اختیارما شما میزارن(آه لیون هم نیست @};-).

در پست اول هم نوشتین یکی از پورت ها تصویر میده یکی دیگه نه(که اولیه میداد).

این مشگل باز هم میگم از چیپ اصلی است.وقطی پایه های چیب(قلع های طوپی 5m 6m) بد از گرم سرد شدن مدت طولانی 5 6 سال(خمیر سیلیکون به موقعه عوض شه این رقم میره بالا)

یا فشار زیاد اور و گرما این اتفاق میوفته و قعل خودشون رو از دس میدن و در نتیجه نارسانا میشن و مشکل ایجاد میشه.

یه نمونه هم میزارم دوستان ببینن.(منم این دستگاه رو داشتم که ظزیب اشتباهش 0% قطعه رو تممیر میکردم هزینشم میزاشتم جیبم)(حلال حروم سرمون میشه میگیم باید تمییر شه نه گارانتیییییییی)

http://www.aparat.com/v/l1GMO/%D8%AA%D8%B9%D9%88%DB%8C%D8%B6_%DA%86%DB%8C%D9%BE_%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9_%D8%A8%D8%A7_%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%87_BGA_Machine

شما هم هر اتفاقی افتاده به گارانتی بگو(نه بیشتر نه کمتر) تند هم با هاشون بر خرد نکن.اینا اکثرا اعصاب ندارن.

باز هم مشکلی بود در خدمتم کمک کنم. @};-

ک گ کیبوردم خرابه دوستان بخشن :دی

ویرایش شده توسط RoTeL1TY
لینک به دیدگاه

الان یه گرافیک R9 270X نصب کردم گرافیک قبلیم بود. الان نصب کردم به خوبی داره کار میکنه بدون کوچکترین مشکلی واسه همینه که میگم حتما مشکل از کارت گرافیکه. مشکل هم یه مقدار پیچیدس باید حضوری گفت. در واقع از پورت پایینی DVI کارت گرافیک به هیچ عنوان تصویر نمیده. از پورت DVI بالایی هم تصویر میده .و بوت میکنه. اگه درایور نصب نباشه تو ویندوز هم میره ولی اگه درایور نصب کنی تصویر میره و بعدش که ریستارت میکنی دیگه تو ویندوز هم نمیره و بعد از بوت تصویر میره. امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم.

خوب اشکالتون سخت افزاریه  و به احتمال خیلی زیاد سوختگی یکی از قطعات یا چیپ. این طور که میگید.فقط احیانن اورکلاک که نکرده بودین؟ یا Voltage رو دست نزده بودید؟چون اگه بر اثر اورکلاک این طوری شده باشه گارانتی خیلی سخت قبولش می کنه.

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

خوب اشکالتون سخت افزاریه  و به احتمال خیلی زیاد سوختگی یکی از قطعات یا چیپ. این طور که میگید.فقط احیانن اورکلاک که نکرده بودین؟ یا Voltage رو دست نزده بودید؟چون اگه بر اثر اورکلاک این طوری شده باشه گارانتی خیلی سخت قبولش می کنه.

نه به هیچ وجه اور کلاک نکرده بودم. حتی 1 مگاهرتز. کلا اهل این چیزا نیستم و تا حالا قطعه ای رو اور نکردم. در هر صورت گارانتی دوای دردشه.

لینک به دیدگاه

نه به هیچ وجه اور کلاک نکرده بودم. حتی 1 مگاهرتز. کلا اهل این چیزا نیستم و تا حالا قطعه ای رو اور نکردم. در هر صورت گارانتی دوای دردشه.

خوب پس می برید گارانتی اوکی می کنه براتون فقط اومیدوارم موجودی داشته باشن که زود براتون عوض کنن...

لینک به دیدگاه

بله کاملا درسته.لیون بهترین خدماتشونو در اختیارما شما میزارن(آه لیون هم نیست @};-).

در پست اول هم نوشتین یکی از پورت ها تصویر میده یکی دیگه نه(که اولیه میداد).

این مشگل باز هم میگم از چیپ اصلی است.وقطی پایه های چیب(قلع های طوپی 5m 6m) بد از گرم سرد شدن مدت طولانی 5 6 سال(خمیر سیلیکون به موقعه عوض شه این رقم میره بالا)

یا فشار زیاد اور و گرما این اتفاق میوفته و قعل خودشون رو از دس میدن و در نتیجه نارسانا میشن و مشکل ایجاد میشه.

یه نمونه هم میزارم دوستان ببینن.(منم این دستگاه رو داشتم که ظزیب اشتباهش 0% قطعه رو تممیر میکردم هزینشم میزاشتم جیبم)(حلال حروم سرمون میشه میگیم باید تمییر شه نه گارانتیییییییی)

http://www.aparat.com/v/l1GMO/%D8%AA%D8%B9%D9%88%DB%8C%D8%B6_%DA%86%DB%8C%D9%BE_%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9_%D8%A8%D8%A7_%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%87_BGA_Machine

شما هم هر اتفاقی افتاده به گارانتی بگو(نه بیشتر نه کمتر) تند هم با هاشون بر خرد نکن.اینا اکثرا اعصاب ندارن.

باز هم مشکلی بود در خدمتم کمک کنم. @};-

ک گ کیبوردم خرابه دوستان بخشن :دی

من هم همین حدسو میزنم یعنی همین سرد و گرم شدن. چون تا قبلش سیستم داشت به خوبی کار میکرد. خاموش که کردم بعد از 1 ساعت که اومدم روشن کنم اینجوری شد. احتمالا همونی که شما میفرمایید درسته که با سرد و گرم شدن مشکل بوجود اومده. در هر صورت میبرم گارانتی خبرش رو تو همین تاپیک میدم. خیلی ممنون از کمک خوبت.

لینک به دیدگاه

خوب پس می برید گارانتی اوکی می کنه براتون فقط اومیدوارم موجودی داشته باشن که زود براتون عوض کنن...

ممنونم  ازتون. من امیدوارم که من از سر خودشون وا نکنن. حالا عوض کردن پیشکش. با این مشکل عجیب غریب خودمم نمیدونم اونجا باید چی بگم تا گیج نشن. 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز. در کمال تعجب الان سیستمو با همون GTX 970 Asus Strix نصب کردم و روشن کردم تصویر میده به خوبی. هر هر دو پورت DVI هم تصویر میده. درایور هم نصب کردم مشکلی نداشت و تو بازی هم رفتم بازم مشکلی نداشت. الان دارم شاخ در میارم. دیشب هر کاری میکردم تصویر نمیداد و همون مشکلاتی که تو پست اول توضیح دادم اتفاق میفتاد. الان به نظرتون چی کار کنم. ممکنه دوباره سرد و گرم بشه اون اتفاق براش بیوفته؟ در این صورت گارانتی هم نمیتونم ببرم چون کارت به خوبی داره تصویر میده!. الان تکلیف من چیه؟

لینک به دیدگاه

الان دارم 3dmark 11 advance edition رو دانلود میکنم یه تست کامل از کارت بگیرم. لطفا اساتید راهنماییم کنن کار باهاش به چه صورته؟

لینک به دیدگاه

با سلام.

والا من تری دی مارک کار نکردم/

بهتون MSI Kombustor 3.0 پیشنهاد میکنم دانلود کنید حجمش هم 40 مگابایبت باید باشه.

به راحتی میتونید تست بگیرید.15 دقیقه بزارین تو تست بمونه اگه مشگل پیش نیومد.سیستم رو خاموش کنید نیم ساعت یا یک ساعت دیگه روشن کنید.این حالت چند بار تست کنید.

اگه وسط تست تصویر قعط شه یا شترنجی بشه یا صفحه(آبی مرگ)بیاد مشکلتون همونه.

اگه تو خاموش روشن هم این اتفاق بیوفته داستان اینتوریه.

من بعید می دونم کارت سالم بخواد بازی در بیاره.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز در تابیک دوست دیگه که الان در جریانه نحوه استفاده از 3d markتوضیح داده شده شما هم همون مراحل رو ادامه بده ببین چی میشه

لینک به دیدگاه

سلام دوباره. دوستان لطفا به دادم برسید. الان همون مشکلی که تو پست اول گفتم هر چند روز یکبار ایجاد میشه. یعنی چند روز تصویر میده بعد یه روز که میخوای سیستمو روشن کنی تصویر نمیده. مجبورم یه کارت گرافیک دیگه بذارم و ویندوز رو عوض کنم و دوباره کارت گرافیک خودمو بذارم سر جاش. دوباره مثلا 2 روز خوبه باز اینجوری میشه. الان با این وضعیت نامعلومی که کارت گرافیک من داره تو گارانتی هم به مشکل نمیخورم به نظرتون؟؟ راستی امروز داشتم Far Cry 4 بازی میکردم که برای اولین بار مشکل Artifact و مشکلات تصویری توش دیدم. الان به نظرتون راهی نیست که بتونم کارت گرافیکو بسوزونم و بدم به گارانتی؟ چون همونطور که گفتم با این وضعیت میترسم گارانتی از سر خودش باز کنه. به نظرتون چی کار کنم؟؟؟ راستی یه موضوع دیگه هم هست که لازمه بگم. من مادربورد و Cpu م قدیمیه از سوکت 775. ممکنه که مشکل عدم سازگاری باشه؟؟ یا واقعا کارت گرافیکم مورد داره؟

ویرایش شده توسط AliSSnake
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوباره. دوستان لطفا به دادم برسید. الان همون مشکلی که تو پست اول گفتم هر چند روز یکبار ایجاد میشه. یعنی چند روز تصویر میده بعد یه روز که میخوای سیستمو روشن کنی تصویر نمیده. مجبورم یه کارت گرافیک دیگه بذارم و ویندوز رو عوض کنم و دوباره کارت گرافیک خودمو بذارم سر جاش. دوباره مثلا 2 روز خوبه باز اینجوری میشه. الان با این وضعیت نامعلومی که کارت گرافیک من داره تو گارانتی هم به مشکل نمیخورم به نظرتون؟؟ راستی امروز داشتم Far Cry 4 بازی میکردم که برای اولین بار مشکل Artifact و مشکلات تصویری توش دیدم. الان به نظرتون راهی نیست که بتونم کارت گرافیکو بسوزونم و بدم به گارانتی؟ چون همونطور که گفتم با این وضعیت میترسم گارانتی از سر خودش باز کنه. به نظرتون چی کار کنم؟؟؟ راستی یه موضوع دیگه هم هست که لازمه بگم. من مادربورد و Cpu م قدیمیه از سوکت 775. ممکنه که مشکل عدم سازگاری باشه؟؟ یا واقعا کارت گرافیکم مورد داره؟

سلام

پسر خوب برا چی گارانتی نمی بریش ؟؟ اینجوری اذیت میشی ها!!

لینک به دیدگاه

احتمال داره از ماردبرد هم باشه میشه مشخصات واسم مادربرد روبگی

لینک به دیدگاه

سلام

پسر خوب برا چی گارانتی نمی بریش ؟؟ اینجوری اذیت میشی ها!!

سلام. آخه میگم مشکلش عجیبه. شاید بردم اونجا تصویر داد اونوقت از سر خودشون باز میکنن. به خدا خودم تو این چند روزه اعصابم خورده. دارم دیوونه میشم. 

لینک به دیدگاه

احتمال داره از ماردبرد هم باشه میشه مشخصات واسم مادربرد روبگی

مادربوردم Giga هست مدل Ep45-UD3LR و CPU هم Intel Core 2 Quad Q9400 @2.66Ghz

راستی تست 3dmark هم که میگیرم رو حالت extreme امتیاز کل میشه X4288 و امتیاز Graphic Score هم میشه 4591. تو تست هم هیچ مشکلی نداره

لینک به دیدگاه

عزیز رفیقی نداری که یه سیستم جدید تر از شما داشته باشه تا کارتت رو بهش بدی و اون برات تستش کنه . اول از همه باید بدونیم واقعا ایراد از کارت هست یا نه

لینک به دیدگاه

من مادربردم با گرافیکم مشکل داشت در صورتی که گرافیکم سالم بود با گرافیکهای دیگه هم مشکلی نداشتم . گرافیک با مادربرد رو با هم فرستادم گارانتی(مادربرد) درستش کردن

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

ویرایش شده توسط mehdi_z
لینک به دیدگاه

عزیز رفیقی نداری که یه سیستم جدید تر از شما داشته باشه تا کارتت رو بهش بدی و اون برات تستش کنه . اول از همه باید بدونیم واقعا ایراد از کارت هست یا نه

آخه تستش باید یه چند روزی رو یه سیستم دیگه باشه  که ببینم دوباره ان مشکل پیش میاد یا نه. چون در حال حاضر کارت گرافیک داره کار میکنه و مشکلی نداره. در ضمن یه R9 270X دارم که هر وقت این کارتم تصویر نمیده اونو میندازم و ویندوز رو عوض میکنم. پس چرا با R9 270X این مشکل پیش نمیاد؟

ویرایش شده توسط AliSSnake
لینک به دیدگاه

آخه تستش باید یه چند روزی رو یه سیستم دیگه باشه  که ببینم دوباره ان مشکل پیش میاد یا نه. چون در حال حاضر کارت گرافیک داره کار میکنه و مشکلی نداره. در ضمن یه R9 270X دارم که هر وقت این کارتم تصویر نمیده اونو میندازم و ویندوز رو عوض میکنم. پس چرا با R9 270X این مشکل پیش نمیاد؟

یه بار برای دوستم پیش اومد دوتا کارتی که جفتشون سالم بودن یکیش رو سیستمش اوکی بود اون یکی نه. کارتت رو بده به دوستت و بش بگو تا یه هفته شب و روز باش گیم بازی کن.

لینک به دیدگاه

من مادربردم با گرافیکم مشکل داشت در صورتی که گرافیکم سالم بود با گرافیکهای دیگه هم مشکلی نداشتم . گرافیک با مادربرد رو با هم فرستادم گارانتی(مادربرد) درستش کردن

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

پس کارت گرافیکم(GTX 970)  یه چند روزی رو یه سیستم دیگه باشه تا ببینم دوباره بازی در میاره یا نه. چون با یه لحظه تست معلوم نمیشه . ممکنه مثل الان تصویر بده و مشکلی نداشته باشه. درضمن برای شما از همون روز اول که کارت گرافیکتونو گرفتید مشکل داشت؟؟؟ چون واسه من دو هفته اول بدون مشکل بود و این مشکلات از هفته سوم شروع شد. چون اگه بحث ناسازگاری باشه باید از همون روز اول این مشکلات بوجود بیاد.درسته؟؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...