رفتن به مطلب

نجات فایل ها - ویروسی شدن ویندوز 8.1 و بالا نیامدن ویندوز

sadeghdota
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان عزیز و گرامی
من یک کامپیوتر با ویندوز 8.1 دارم که در درایو C اون روی دسکتاپ فایل های بسیار بسیار بسیار ارزشمندی (کلی عکس خانوادگی و موسقی و چند فیلم) وجود داره
و نمتونم کاپیوتر رو پیش خدمات کاپیوتری ها ببرم, چون قابل اعتماد نیستند...
ممکنه راه حل هایی برای این که بتونم فایل هام رو نجات بدم پیشنهاد بدید؟ البته بنده کمی مبتدی هستم لطفا به زبان ساده تر راهنمایی کنید.
من روی کامپیوترم 1 درایو بیشتر ندارم که ویندوز هم روی همان نصب شده, ایا امکانی وجود داره که بتونم سیستم عامل رو هم نجات بدم که مثل قبل کار کنه؟
من آنتی ویروس نداشتم و بعد از این که یک فلش به کامپیوتر زدم این جوری شد...
اگر بتونم سیستم عامل رو بالا بیارم میتونم انتی ویروس نصب کنم و ویروس ها رو از بین ببرم.
لطفا راهنمایی کنید

اراتمند شما - صادق

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

پیغامی میده برا تون ؟؟ یا نه کلاً صفحه سیاه هستش و چیزی دیده نمیشه ؟؟ آرم ویندوز موقع بالا اومدن نشون داده میشه ؟؟

لینک به دیدگاه

اگه مطمئن هستین که ویروس دارین از دیسک نجات استفاده کنید (کسپر اسکای یا bit defender)

در غیر اینصورت ویندوز رو repair کنید با سی دیش.اگه repair نشد رو همون درایو ویندوز نصب کنید اما درایو رو فرمت نکنید.

یک راه دیگه ایجاد درایو جدید هست هنگامی که میخاین ویندوز نصب کنید. تو تمام موارد اگه پیامی مبنی بر پاک شدن اطلاعات دیدین دست نگه دارید.

ویرایش شده توسط zenit_543
لینک به دیدگاه

میتونید از یه Windows Mini Liveاستفاده کنید.مثل Windows XP mini live که اگه روی یه سی دی رایتش کنید موقع بوت بالا میاد و میتونید با اون فایلهاتو به جایی دیگه کپی کنید

لینک به دیدگاه

میتونید از یه Windows Mini Liveاستفاده کنید.مثل Windows XP mini live که اگه روی یه سی دی رایتش کنید موقع بوت بالا میاد و میتونید با اون فایلهاتو به جایی دیگه کپی کنید

اینم روش خیلی خوبیه. میتونید از سی دی ubuntu هم بصورت live استفاده کنید که تو این مورد هم مشابه روش دوستمونه

لینک به دیدگاه

ساده ترین راهش اینه که یه ویندوز دیگه رو یه درایو دیگه نصب کن فرمت نکن اطلاعات انتقال بده  دو باره ویندوز نصب کن . البته بیشتر از ۲۰ راه حل داره

لینک به دیدگاه

ایشون گفتن کلا یه درایو دارن پس نمیتونه درایوها رو دست کاری کنه همون بهتر که یه ویندوز جدید بدون فرمت نصب کنه

لینک به دیدگاه

بهترین راه حل استفاده از windows live یا linux live هست. خوبی linux  اینه که اگه سیستم یا فلش یا ... ویروسی باشه میتونی ویروسشو ببینی چرا که تو ویندوز خودشو مخفی میکنه اما تو لینوکس بخاطر ماهیت متفاوتش ویروس هیچ کاری نمیتونه بکنه و به صورت یه فایل دیده میشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه خیر دوست من شما اگر کسی سیستمی چیزی داره پیشت برنامه زیر رو دانلود کن

http://soft98.ir/software/backup/3757-Paragon-Hard-Disk-Manager.html

بسته به نسخه سیستم عاملت که 64 بیت بوده یا 32 بیت  دیسک boot پاراگان رو دانلود کن حجمش کمه زیر 100 مگه بعد رایت  کن روی یک دیسک -به صوردت ایمیج است - بعد ددیسک رو بزار- بایوس رو  بوت فرام cd  کن - پاراگان بوت میشه هر بلایی خواستی سر سیستمو ویندوز و فایلهات خواستی بیار-

همونجان در بخشی به نام فایل ترنسفر میتونید برید و کلا درایو ها تون جلوتون میتونید فلش بزیند یا ددیسک بگذارید و بعد فایلهای مهم رو رایت کنید یا یک هارد اکسترنال بزارید و کپی کنید اون جا - میتونید پارتیشن ها رو تغییر بدید و .............میتونید بک آپ بگیرید و.......

لینک به دیدگاه

نه خیر دوست من شما اگر کسی سیستمی چیزی داره پیشت برنامه زیر رو دانلود کن

http://soft98.ir/software/backup/3757-Paragon-Hard-Disk-Manager.html

بسته به نسخه سیستم عاملت که 64 بیت بوده یا 32 بیت  دیسک boot پاراگان رو دانلود کن حجمش کمه زیر 100 مگه بعد رایت  کن روی یک دیسک -به صوردت ایمیج است - بعد ددیسک رو بزار- بایوس رو  بوت فرام cd  کن - پاراگان بوت میشه هر بلایی خواستی سر سیستمو ویندوز و فایلهات خواستی بیار-

همونجان در بخشی به نام فایل ترنسفر میتونید برید و کلا درایو ها تون جلوتون میتونید فلش بزیند یا ددیسک بگذارید و بعد فایلهای مهم رو رایت کنید یا یک هارد اکسترنال بزارید و کپی کنید اون جا - میتونید پارتیشن ها رو تغییر بدید و .............میتونید بک آپ بگیرید و.......

اگه دسترسی به سیستم باشه به قول دوستمون 20 روش وجود داره مثل acronis و ... اما اگه سیستم موجود نباشه بهترین راه استفاده از سی دی ویندوز یا خرید سی دی ubuntu هست.

ویرایش شده توسط zenit_543
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان عزیز و گرامی

من یک کامپیوتر با ویندوز 8.1 دارم که در درایو C اون روی دسکتاپ فایل های بسیار بسیار بسیار ارزشمندی (کلی عکس خانوادگی و موسقی و چند فیلم) وجود داره

سلام عزیزم . شما با سی دی لینوکس سیستمت رو بصورت live بالا بیار و هاردتو مدیریت کن. به همین سادگی به همین خوشمزگی 

نکته : لینوکس ubuntu راحت ترین راه حل هست . 

1- لینوکس تهیه کن 

2- سیستم را روی بوت سی دی تنظیم کن 

3- بعدازحدود 1 دقیقه 2 گزینه میاد اول try دوم install که شما برای نجات فایلها تون از گزینه live باید استفاده کنید . 

4- روی دسکتاپ گزینه ای به نام computer هست ، اگر هم نباشه موس را به سمت چپ ببرید تا منوی مخفی ظاهر بشه و درایوهاتونو ببینید 

5- درایو c را از بین درایوها انتخاب کرده و مسیر فایل ها را بررسی کنید و به جای دیگه ای انتقال بدید .

ویرایش شده توسط Black Flag
لینک به دیدگاه

سلام عزیزم . شما با سی دی لینوکس سیستمت رو بصورت live بالا بیار و هاردتو مدیریت کن. به همین سادگی به همین خوشمزگی 

نکته : لینوکس ubuntu راحت ترین راه حل هست . 

1- لینوکس تهیه کن 

2- سیستم را روی بوت سی دی تنظیم کن 

3- بعدازحدود 1 دقیقه 2 گزینه میاد اول try دوم install که شما برای نجات فایلها تون از گزینه live باید استفاده کنید . 

4- روی دسکتاپ گزینه ای به نام computer هست ، اگر هم نباشه موس را به سمت چپ ببرید تا منوی مخفی ظاهر بشه و درایوهاتونو ببینید 

5- درایو c را از بین درایوها انتخاب کرده و مسیر فایل ها را بررسی کنید و به جای دیگه ای انتقال بدید .

خیلی خوب بود. فکر کنم 5-10 دقیقه زمان میبره...

لینک به دیدگاه

به نظر من هم بهترین راه استفاده از دیسک ویندوز لایو هست اما ذکر یک نکته مهم است و این اونه که ویندوز 8 و 8.1 معمولا روی حالت ahci نصب میشن و اگه به این صورت باشه ویندوز لایو xp نمیتونه درایوها رو نشون بده پس بهترین راه استفاده از دیسک ویندوز لایو 7 هست

یکی از بهترین نمونه هاش هم ویندوز لایو 7 موجود در پک ویندوز 7 دو دی وی دی مورچه هست که علاوه برخود ویندوز لایو 7 ، برنامه های مدیریت دیسک و .. رو هم توی وین لایوش داره

یا علی

لینک به دیدگاه

فایل ها رو تونستم نجات بدم

با تشکر از دوستان

الان دمای قطعات سیستم من اینه:

http://8pic.ir/images/aki8i0ebqgkrlq3tq3uy.jpg

میخواستم بدونم سخت افزار سیستم درست کار میکنن یا دما ها زیاده؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

فایل ها رو تونستم نجات بدم

با تشکر از دوستان

الان دمای قطعات سیستم من اینه:

http://8pic.ir/images/aki8i0ebqgkrlq3tq3uy.jpg

میخواستم بدونم سخت افزار سیستم درست کار میکنن یا دما ها زیاده؟

با تشکر

دما ها خیلی نرمال و عادی هستن

ویرایش شده توسط Yosef Faraji
لینک به دیدگاه

همیشه گفتن پیشگییری بهتر از درمانه همیشه از یک آنتی ویروس خوب استفاده کنید

دووستان راه حل هایی رو دادن اگر افاقه نکرد میتوندید دوتا هارد به سیستم وصل کنید رو اولی ویندوز بریزید و هاردی که اطلاعات دارید را به عنوان لاجیکال بشناسونیدد. موفق باشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...