رفتن به مطلب

سوال در مورد اسلات مادر بورد

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام . در بخش مشخصات مادر برد در سایت گیگابایت جمله ای هست که معنی دقیقشو نمی دونم

question:    1x PCI Express x16 slot, running at x4 (PCIEX4

لینک به دیدگاه

يه مادربورد زماني ميتونه از کل کاراى گرافيک استفاده کنه که اسلات کارت گرافيک تعبيع شده رو مادربورد يا همونPCI Expres 16x باشه

معمولا اکثر مين ها x16 هستن

اون مين هاي که مثلا بعضياشون دو تا اسلات PCIE دارن و از فناورى تو گرافيک sli يا crossfire يا هردو پشتيباني ميکنن اکثرا بالا ترين اسلات x16 هست و دومي x4 هست

البته من فکر ميکردم يعني قدرت گرافيک يک چهارم ميشه تو اين اسلات ولي وقتي تست کردم همش چند فرم کمتر داد و يک چهارم نشد ولي خوب کمتر از x16 بود

بعضي از مين ها هم x8 هستن که بهتر جواب ميدن

شما اگه يه مين داشته باشين که crossfire suport باشه (بلفرض مثال عرض ميکنم) اگه مثلا دوتا گرافيک 5870 بزارى

اگه با يدونش مثلا 100 فرم تو يه بازى بگيرى, اگه دوتا رو بزارى دليل نداره که 200 فرم بگيرى چرا؟ چون اون يکي اسلات x4 يا x8 هست و بين 150 تا 170 فرم ميگيرى.

البته چون گرافيک ديگه گذاشتي مثل اينه که گراف قوى تر گذاشتي و بايد پردازندت هم کشش داشته باشه.

لینک به دیدگاه

يه مادربورد زماني ميتونه از کل کاراى گرافيک استفاده کنه که اسلات کارت گرافيک تعبيع شده رو مادربورد يا همونPCI Expres 16x باشه

معمولا اکثر مين ها x16 هستن

اون مين هاي که مثلا بعضياشون دو تا اسلات PCIE دارن و از فناورى تو گرافيک sli يا crossfire يا هردو پشتيباني ميکنن اکثرا بالا ترين اسلات x16 هست و دومي x4 هست

البته من فکر ميکردم يعني قدرت گرافيک يک چهارم ميشه تو اين اسلات ولي وقتي تست کردم همش چند فرم کمتر داد و يک چهارم نشد ولي خوب کمتر از x16 بود

بعضي از مين ها هم x8 هستن که بهتر جواب ميدن

شما اگه يه مين داشته باشين که crossfire suport باشه (بلفرض مثال عرض ميکنم) اگه مثلا دوتا گرافيک 5870 بزارى

اگه با يدونش مثلا 100 فرم تو يه بازى بگيرى, اگه دوتا رو بزارى دليل نداره که 200 فرم بگيرى چرا؟ چون اون يکي اسلات x4 يا x8 هست و بين 150 تا 170 فرم ميگيرى.

البته چون گرافيک ديگه گذاشتي مثل اينه که گراف قوى تر گذاشتي و بايد پردازندت هم کشش داشته باشه.

میلاد جان ممنون

ولی این مادر برد دوتا *16 داره یکی در *16 کار میکنه و اینی که من پرسیدم اسلات دوم است. چرا نوشته در *4 کار میکنه؟ یعنی 16 مسیر داره و فقط 4 مسیر کار می کنه. نمیشه از 16 مسیر این اسلات استفاده کرد؟

لینک به دیدگاه

مدل مينت چيه؟

کلا اسلات دومت x4 هست و کاريش نميشه کرد

مثلا اگه با اسلات اول 30 فرم بگيرى با دومي 20 تا 25 تا ميگيرى.

البته باز هم بايد مدلتو بررسي کنم ببينم چجورياس

لینک به دیدگاه

مدل مينت چيه؟

کلا اسلات دومت x4 هست و کاريش نميشه کرد

مثلا اگه با اسلات اول 30 فرم بگيرى با دومي 20 تا 25 تا ميگيرى.

البته باز هم بايد مدلتو بررسي کنم ببينم چجورياس

h97 gamin 3 Gigabyte

اینم لینک ش

http://www.gigabyte.us/products/product-page.aspx?pid=4997#sp

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...