رفتن به مطلب

راهنمایی برای انتخاب مادربرد

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

برای cpu 3570k و کارت R9 290  دارم و قصد خرید مادربرد دارم..برخی دوستان وقتی ازشون میپرسم فلان مین خوب هست مثلا h61 یا نه میگویند نه در حالی که مین تقریبا هم قیمت شاید کمی بالاتر b75 را مناسب میدانند.میخواستم بپرسم برای انتخاب مین بورد باید به چه نکاتی دقت کنم.خودم همیشه به این توجه ممیکنم که pci x3 باشد یو اس بی 3 و این چیزها برام مهم نیست فقط میخوام که سی پی یو و گرافیکم راحت باشدند.ممنون میشم اگر راهنمایی کنید در مورد شرایطی که موقع خرید باید به آن توچه کنم.

لینک به دیدگاه

قبل از همه ی این حرفا چقدر میخوای هزینه کنی. ؟

والا دست دو میخوام نهایتا 200

ولی بیشتر از این میخوام لطف کنی بهم بگی چه فاکتورهایی مهمتر هستند در انتخاب مادربرد

لینک به دیدگاه

خب معمولا مین رو اول میخرن بعد میرن سراغ قطعات دیگه ولی خب مورد شما عکسش شده مهم نیست میخوام اینو بگم الان مثلا شا سی پی یو سری کا دارید که برا کسی مناسبه که میخواد اور کنه و اهل اوره چون شما میدونم اهلش نیستید و بودجه محدوده پس به مین های حرفه ای نیازی نداری مثلا سری زد 77 !!

پس شما باس دنبال یه مین با چیپ اچ 77 یا بی 75 بگردید.

اچ 61 رو اصلا پیشنهاد نمی کنم درسته که ارزونه ولی مناسب نیست.

تفاوت این مین ها هم بر میگرده به خیلی چیزا مثلا قابلیت اور ساتا بیشتر مدار تغذیه بهتر و پی سی ای 3 که البته تو سری اچ 61 جدیدا هم بهش اضافه شده.

چون بودجه ی شما کمه بعد میدونم بتونید اچ 77 رو پیدا کنید پس باس دنبال یه بی 75 بگردید.

پیشنهاد میکنم تاپیک خرید بزنید هم اینجا هم پرشین تولز بلکه بتونید مورد خوبی رو گیر بیارید.هر چند اکثرا الان به صورت باندل میفروشن ینی مین و سی پی یو با هم کمتر کسی تک فروشی میکنه.!

وقتی دوستان میگم فلان مین بدرد نمیخوره من ذهنم میره به یک سمت که مثلا فلان مین یک حافظه داره که از مین های دیگه حتفظش کمتر هست و سی پی یو و کارت گرافیک رو اون نمیتونن  با هم خوب ارتباط برقرار کنن.احساسم مثل تفاوت باس رمها نسبت به هم میشه.مثلا الان این رو ببینید با اینکه h61 هست و بسیار ارزونتر هست اما pci x3 داره.میشه دلیل ضعفش رو بدونم؟

http://www.rayansaba.com/index.php?productID=7567

لینک به دیدگاه

وقتی دوستان میگم فلان مین بدرد نمیخوره من ذهنم میره به یک سمت که مثلا فلان مین یک حافظه داره که از مین های دیگه حتفظش کمتر هست و سی پی یو و کارت گرافیک رو اون نمیتونن  با هم خوب ارتباط برقرار کنن.احساسم مثل تفاوت باس رمها نسبت به هم میشه.مثلا الان این رو ببینید با اینکه h61 هست و بسیار ارزونتر هست اما pci x3 داره.میشه دلیل ضعفش رو بدونم؟

http://www.rayansaba.com/index.php?productID=7567

من این برد رو با این قیمت قبول دارم PCI 3 هم که هست و چون نو هست و قیمتش مناسبه در خریدش شک نکن
لینک به دیدگاه

البته اگه این رو بگیری بهتره

http://www.rayansaba.com/index.php?productID=7323

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

تا اون جاى که ميدونم h61 واسه همچين گرافيک و پردازنده ضعيفه

p67 بد نيس

b75 بدک نيس

اگه بتوني بودجتو در حد 250 کني ميتوني يه z68 کارکرده پيدا کني.

يادمه يه بار يکي يه پردازنده i5 داشت با مين z68 و تو گيم هيچ مشکلي نداشت , تا اين که مينش سوخت و b75 گرفت و تو گيم 10 تا 20 تا افت فرم داشت و اون مين نتونست پردازنده رو به خوبي ساپورت کنه ,و دوباره مين با چيپ z68 خريد و مشکلش حل شد. البته اون 2500k داشت.

لینک به دیدگاه

تا اون جاى که ميدونم h61 واسه همچين گرافيک و پردازنده ضعيفه

p67 بد نيس

b75 بدک نيس

اگه بتوني بودجتو در حد 250 کني ميتوني يه z68 کارکرده پيدا کني.

يادمه يه بار يکي يه پردازنده i5 داشت با مين z68 و تو گيم هيچ مشکلي نداشت , تا اين که مينش سوخت و b75 گرفت و تو گيم 10 تا 20 تا افت فرم داشت و اون مين نتونست پردازنده رو به خوبي ساپورت کنه ,و دوباره مين با چيپ z68 خريد و مشکلش حل شد. البته اون 2500k داشت.

سلام.اولا ممنون بخاطر شرکتت.میشه بپرسم چرا ضعیفه؟یعنی چیش ضعیفه که باعث این مشکل میشه؟مثلا میگن گرافیک 1 گیگ از 2 گیگ تو همون رده ضعیفتره ولی مین بورد چیش ضعیفتره؟

لینک به دیدگاه

سلام.اولا ممنون بخاطر شرکتت.میشه بپرسم چرا ضعیفه؟یعنی چیش ضعیفه که باعث این مشکل میشه؟مثلا میگن گرافیک 1 گیگ از 2 گیگ تو همون رده ضعیفتره ولی مین بورد چیش ضعیفتره؟

تا اون جاى که ميدونم h61 واسه همچين گرافيک و پردازنده ضعيفهp67 بد نيسb75 بدک نيساگه بتوني بودجتو در حد 250 کني ميتوني يه z68 کارکرده پيدا کني.يادمه يه بار يکي يه پردازنده i5 داشت با مين z68 و تو گيم هيچ مشکلي نداشت , تا اين که مينش سوخت و b75 گرفت و تو گيم 10 تا 20 تا افت فرم داشت و اون مين نتونست پردازنده رو به خوبي ساپورت کنه ,و دوباره مين با چيپ z68 خريد و مشکلش حل شد. البته اون 2500k داشت.

چیزی که ایشون می گه به نظر من بی سواد غلط هست چون

مثل این هست که شما 4770k رو یه بار با z97 و یه بار با b85 تست کنی نهایت فرق frame rate می تونه ۶ در بدبینانه ترین حالت باشه نه ۲۰ فریم

ضمنا زیاد روی برد هزینه نکن

لینک به دیدگاه

http://www.rayansaba.com/index.php?productID=7323

این برد خوبه و کارت و کارتت رو راه می اندازه

شما با این هم می تونی titan z بذاری و هم FX 5200

لینک به دیدگاه

از نظر چيپ گفتم و کاراى و تغضيه(بيشتر چيپ)

والا چيزى بود که کسي گذاشته بود و من فقط ياداورى کردم بلکه شايد به کارت بياد

b75 بد نيس و واسه گرافيکت مشکل ايجاد نميکنه.

ولي يکي از دوستان که تو قضيه اسمبل سر رشته زيادى داشت به من گفت اگه يه سيستم شاخ مين ضعيف بندازى شايد سيستم بالا بياد و قطعاتو بشناسه اما اين امکان وجود داره که پاين بودن چيپ ممکنه نزاره قطعات به صورت خوب خودشونو نشون بدن.

يه مورد رو بهت بگم من يه بار يه گرافيک gtx 9800 گذاشتم رو يه مين ضعيف amd سوکت am2 بعدش يکي دو ماه بعد مين سوخت و سيستمو روشن نميکرد, بردم تعمير گفتن يه ترانزيستور کناز پردازنده بود و سوخته بود, تعويضش کردن و درست شد, و با يه گرافيک ضعيف تا دو سه ساعت تو گيم مشکلي پيش نيومد. بعد وقتي کيسو بردم خونه با گراف خودم (gtx 9800 ) سيستمو بالا اوردم به مخض اين که رفتم تو گيم دوباره هميونجورى شد و ديگه درست نشد که نشد.

گفتم که فکر نکني رو يه مين 100 تومني اگه يه گراف ده مليوني بندازى ممکنه مشکل پيش بياد.

b75 بزار اگه نميخواى زياد هزينه کني قدرت پردازششم از h61 بگي نگي بهتره.

لینک به دیدگاه

ولي يکي از دوستان که تو قضيه اسمبل سر رشته زيادى داشت به من گفت اگه يه سيستم شاخ مين ضعيف بندازى شايد سيستم بالا بياد و قطعاتو بشناسه اما اين امکان وجود داره که پاين بودن چيپ ممکنه نزاره قطعات به صورت خوب خودشونو نشون بدن.

يه مورد رو بهت بگم من يه بار يه گرافيک gtx 9800 گذاشتم رو يه مين ضعيف amd سوکت am2 بعدش يکي دو ماه بعد مين سوخت و سيستمو روشن نميکرد, بردم تعمير گفتن يه ترانزيستور کناز پردازنده بود و سوخته بود, تعويضش کردن و درست شد, و با يه گرافيک ضعيف تا دو سه ساعت تو گيم مشکلي پيش نيومد. بعد وقتي کيسو بردم خونه با گراف خودم (gtx 9800 ) سيستمو بالا اوردم به مخض اين که رفتم تو گيم دوباره هميونجورى شد و ديگه درست نشد که نشد.

گفتم که فکر نکني رو يه مين 100 تومني اگه يه گراف ده مليوني بندازى ممکنه مشکل پيش بياد.

والا در مورد z68 هم هر چی گشتم تو فروم پیدا نکردم.اگه شما جایی به چشمتون خورد لطفا اطلاع بدید

لینک به دیدگاه

بله ایشون درست میگه یه همچیم قضیه ای هم برا من پیش اومده بود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دوست عزیز مطمعنا هرچی مین بهتری بگیری عملکرد بهتر امکانات بیشتر حتی طول عمر بیشتر و در نتیجه بازدهی بهتری خواهی داشت...

این h61 بقولی ته خط هست و حداقال تو این ماجرا و هرچی رو بجلو تر میره این امکانات بیشتر میشه... و بیشتر خودشو نشون میده، بنظر من شما چون از سی پی یو و کارت گرافیک قوی ای استفاده میکنید بهتر هست از یک مین متوسط رو به بالا استفاده کنید در صورتی که با مین های معمولی هم فکر نمی کنم به مشکلی برخورد کنید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...