رفتن به مطلب

کلید ساخت پردازندهای 14 نانومتری (broadwell)امروز زده شد !!

hamedgt
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

بعد از مدت ها انتظار بالاخره شاهد این سری از پردازنده های نسل 5 اینتل شدیم 

این پردازنده‌ها با مصرف ۱۵ وات می‌توانند در پخش مداوم ویدیو تا ۹۰ دقیقه بیش از نسل پیشین مقاومت کنند. اولین نسخه از پردازنده‌های سری برادول اینتل سال گذشته با نام Core M معرفی شد. کرک اسکواجن، مدیرعامل کمپانی اینتل در زمان معرفی این محصولات، پردازنده‌های Core M را مناسب استفاده در ابزار‌های هیبریدی خواند.

مروز اینتل استفاده از لیتوگرافی ۱۴ نانومتری را برای تولید انواع پردازنده‌های Core i3، Core i5 و Core i7 و همچنین پردازنده‌های سری پنتیوم و سلرون کلید زد. این برای اولین بار در تاریخ اینتل است که کل محصولات تولیدی این کمپانی به یکباره دچار تغییر و تحول می‌شوند

اینتل سایز تراشه‌ی خود را تا ۳۷ درصد کاهش داده است؛ در حالی که تعداد تراتزیستورهای مورد استفاده در این تراشه تا ۳۵ درصد افزایش یافته و به ۱.۳ میلیارد ترانزیستور رسیده است. 

براساس اطلاعات ارائه شده توسط اینتل، رندر گرافیک سه‌بعدی در این تراشه‌ها به میزان ۲۲ درصد بهبود داشته و بهبود عملکرد تراشه در انکدینگ ویدیو نیز به میزان ۵۰ درصد بهتر شده است. علاوه بر افزایش قدرت گرافیکی نسل جدید تراشه‌های اینتل، این محصولات با بهره‌گیری از فناوری استریم ویدیوی WiDi قادرند ویدئوهای 4K را براحتی استریم کنند.

امید واریم هر چه سریع تر وارد بازار شن و ازشون لذت ببریم :D 

منبع 

http://www.theverge.com/2015/1/5/7493243/intel-5th-gen-core-broadwell-launch-ces-2015

لینک به دیدگاه

این شد یه چیزی

بلاخره اینتل یه خورده به خودش فشار اورد

لینک به دیدگاه

اون 90 دقیقه اضافه تر برای نسخه موبایله دیگه؟

این خبر این روزها همه جه هست کاشکی منبعش هم بود تامنظور از جمله اول مشخص میشد

ویرایش شده توسط majd
لینک به دیدگاه

اون 90 دقیقه اضافه تر برای نسخه موبایله دیگه؟

این خبر این روزها همه جه هست کاشکی منبعش هم بود تامنظور از جمله اول مشخص میشد

بله قربان 

منبع رو که تو پست اول قرار دادم !! به این جمله دقت کنین !

Today, Intel is adding 14 new processors under its Core i3, i5, and i7 designations while also expanding its Pentium and Celeron ranges with new models as well.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود و تشکر از حامد عزیز

من یه ضد حال بزنم،این پردازنده ها فقط برای لپ تاپ و وسائل قابل حمل هستن.

لینک به دیدگاه

درود و تشکر از حامد عزیز

من یه ضد حال بزنم،این پردازنده ها فقط برای لپ تاپ و وسائل قابل حمل هستن.

به خبات جان فعلا کلبد واسه mobility خورده شده 

و هنوز از pc درست حسابی اخباری منتشر نشده :|

ولی در مورد mobility فکر کنم 100% شده 

چون خود سایت اینتل هم معرفیش کرده!

http://www.intel.com/content/www/us/en/processors/core/5th-gen-core-processor-family.html

لینک به دیدگاه

کاش AMD همون قدر که تو کارت گرافیک رقیب قدری برای انودیا هست در بخش پردازنده هم در مقابل اینتل بود تا ما شاهد پیشرفت بیشتری در بخش پردازنده ها می بودیم.

لینک به دیدگاه

کاش AMD همون قدر که تو کارت گرافیک رقیب قدری برای انودیا هست در بخش پردازنده هم در مقابل اینتل بود تا ما شاهد پیشرفت بیشتری در بخش پردازنده ها می بودیم

ولی همیشه amd از intel ضعیف تر بوده و فقط اینتل یکم گرون تر!!(اونم بخاطر مادام العمر گارانتیش  :cool: )

لینک به دیدگاه

خود اینتل اعلام کرده بود سری 5 رو برای ابزارهای قابل حمل عرضه میکنه و برای PC  مناسب نیست.

برای پی سی باید منتظر سری 6 باشید

ویرایش شده توسط SWAT_MEHDI
لینک به دیدگاه

سلام.

الان واینسیم واسه سری 5؟؟؟

چون میخوام 1150 بخرم گفتم اگه این میاد دیگه نخرم

100% نمیاد؟؟؟

لینک به دیدگاه

دوستان من داشتم میددم مشخصات این ها رو بهترینش  2 تا هسته با 4 تا ترد داشت فرکانسش هم روی 3.6 بود  با 4 مگ کش    یعنی این قرار بیاد از پردازنده های 4790k و 5820k بنجمارک بهتری بگیره؟  WTfaz؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

دوستان من داشتم میددم مشخصات این ها رو بهترینش  2 تا هسته با 4 تا ترد داشت فرکانسش هم روی 3.6 بود  با 4 مگ کش    یعنی این قرار بیاد از پردازنده های 4790k و 5820k بنجمارک بهتری بگیره؟  WTfaz؟؟؟؟؟؟

همیشه اول cpuهای کم مصرف مخصوص وسایل قابل حمل عرضه میشه. خیلی زمان مونده تا عرضه ی نسخه های high-end .

نسخه های high-end اش هم اختلاف قابل ملاحظه ای نخواهند داشت با نسل قبل. سری اول هر نسل همیشه اینطوریه. در سری دوم (skylake ) اما افزایش عملکرد چشمگیره.

ویرایش شده توسط Core_i6
لینک به دیدگاه

اینها مخصوص وسایل موبایل هستن (لپ تاپ،اولترا بوک،مایکروسافت سرفیس پرو و ...)

لینک به دیدگاه

سلام 

هر چیزی که در نمایشگاه ces2015 معرفی میشه ای ام دی دست خالی هم نبود

http://www.tomshardware.com/news/amd-carrizo-carrizo-l-notebook-apu,28345.html

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...