رفتن به مطلب

مچ بودن کارت گرافیک و پردازنده cpu

اشتراک گذاری

Recommended Posts

ممنون میشم کسی بگه با چه ملاکی و از کجا می فهمیم که پردازنده cpu سیستم من کشش و قدرت پردازش هماهنگ با کارت گرافیک را دارد و به اصطلاح کم نمی آره؟

لینک به دیدگاه

هیچ ملاک خاصی وجود نداره اکثر دوستان با توجه به قدرت کارت یه سی پی یو در حد کارت میخرن ویه عده مثل من یه سی پی یو ضعیف ویه کارت نسبتا پرقدرت میبنده وامیدواره که با اومدن دایرکس12 گلوگاه سی پی یو از بین بره :laughing:

لینک به دیدگاه

ملاک اینه که در پردازش های گرافیکی سنگین آیا از 100 % قدرت گرافیک استفاده میشه یا نه. اگه نمیشه پس احتمالا cpu ضعیفه.

یا یه زمانی هم cpu صد در صد داره کار می کنه که بستگی به شرایط خبر از محدودیت میده.

لینک به دیدگاه

ملاک اینه که در پردازش های گرافیکی سنگین آیا از 100 % قدرت گرافیک استفاده میشه یا نه. اگه نمیشه پس احتمالا cpu ضعیفه.

یا یه زمانی هم cpu صد در صد داره کار می کنه که بستگی به شرایط خبر از محدودیت میده.

ممنون. میشه بگید از چه طریق میتونم بفهمم که چه میزان از گرافیک درحال استفاده است و از چه طریق بدونم چند فریم می گیرم. دو سوال رو جواب بدید ممنون میشم

لینک به دیدگاه

ممنون. میشه بگید از چه طریق میتونم بفهمم که چه میزان از گرافیک درحال استفاده است و از چه طریق بدونم چند فریم می گیرم. دو سوال رو جواب بدید ممنون میشم

سلام

برنامه MSIAfterburner رو نصب کن

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

CPU - GPU دو چیز متفاوت هستن و هیچ ربطی به هم ندارن، شما می تونید هر CPU برای هر کارتی انتخاب کنید، اما نکته اش اینه شما برای کارهای سنگین باید پردازندی انتخاب کنی که تعداد محاسبات اون بالا باشه یعنی تعداد عملیات های موازی و رستری و منطقی که با پسوند GFlops نشون میدن اگه فقط برای گیم می خواید تقریبا از پردازنده i5 تا i7 آخرین مدل شاید حدود 5 تا 8 فریم تفاوت دادشته باشه اما برای کاری رند مثل Maya و... شما باید کارت Nvidia Quadro و AMD/ATI FirePro و رم حداقل 8GB و پردازنده خوبی انتخاب کنی

http://en.wikipedia.org/wiki/FLOPS

https://software.intel.com/en-us/forums/topic/394248

محک پردازندها

http://www.hardwarepal.com/best-cpu-gaming-9-processors-8-games-tested/

http://www.ocaholic.ch/modules/smartsection/item.php?itemid=1185&page=3

ویرایش شده توسط Abolfazl-like
لینک به دیدگاه

کسانی که منفی دادن لطفا بیان ایرادات پست من رو بگن اطلاعات ملت بره بالا. 

لینک به دیدگاه

شما روى my computer کليک راست کن بعد گذينه propertice رو بزن و سمت چپ پاين نوشته system information و بعد تو قصمت سمت راست يه گذينه هست که شکل يه پرينتر هست , اونو که بزى پس از يه پردازش 5 دقيقه اى مدل قطعات سيستمت مثل gerafic , cpu , ram رو مينويسه و يک سرى عدد جولوش

دقت کن که عددى که جولو cpu هست اگه تا .8 کمتر از گرافيک باشه واسش گلوگاه ايجاد ميکنه.

مثلا من گرافيکم عددش 7.7 بود و cpu 6.8 و وقتي پردازنده رو عوض کردم cpu شد 7.3 و گرافيک شد6

و تو بازى تا 10 فرم افزايش داشتم.

مدل گرافيک و پردازندتون چيه؟

لینک به دیدگاه

شما روى my computer کليک راست کن بعد گذينه propertice رو بزن و سمت چپ پاين نوشته system information و بعد تو قصمت سمت راست يه گذينه هست که شکل يه پرينتر هست , اونو که بزى پس از يه پردازش 5 دقيقه اى مدل قطعات سيستمت مثل gerafic , cpu , ram رو مينويسه و يک سرى عدد جولوش

دقت کن که عددى که جولو cpu هست اگه تا .8 کمتر از گرافيک باشه واسش گلوگاه ايجاد ميکنه.

مثلا من گرافيکم عددش 7.7 بود و cpu 6.8 و وقتي پردازنده رو عوض کردم cpu شد 7.3 و گرافيک شد6

و تو بازى تا 10 فرم افزايش داشتم.

مدل گرافيک و پردازندتون چيه؟

:blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون میشم کسی بگه با چه ملاکی و از کجا می فهمیم که پردازنده cpu سیستم من کشش و قدرت پردازش هماهنگ با کارت گرافیک را دارد و به اصطلاح کم نمی آره؟

سلام. مدل CPU و کارت گرافیکتون چیه؟ مین برد و رم رو هم اگر بگید بهتره.

لینک به دیدگاه

:blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

چيه اقا مگه دارم چير پرتي ميگم؟

وقتي شما داريد از يه گرافيک اصتفاده ميکنين مثلا تو گيم 30 فرم ميگيرين. اگه بخواين يه گرافيک قوى تر بزارين (با همون پردازنده) مثلا 35 فرم ميگيرين (فرض کنين پرفورمنس گراف جديد دو برابر گراف قبلي باشه) اينجاس که معلومه پردازندتون گلوگاه ايجاد ميکنه.

حتي پاين بودن چيپست مين ميتونه اختلال در انجام کل کاراي پردازنده هاى قوى ايجاد کنه.

شما مدل سيستمتو بگو (مين هم بگو)

لینک به دیدگاه

به نظر من اگه مقصودت فقط بازیه تا اومدن دایرکس 12 صبر کن چون مایکروسافت قول داده که پردازش گرافیکی رو از سی پی یو کم کنه وبه کارت بده پس با این اوصاف برای بازی دیگه سی پی یوی گرون قیمت لازم نیست

لینک به دیدگاه

به نظر من اگه مقصودت فقط بازیه تا اومدن دایرکس 12 صبر کن چون مایکروسافت قول داده که پردازش گرافیکی رو از سی پی یو کم کنه وبه کارت بده پس با این اوصاف برای بازی دیگه سی پی یوی گرون قیمت لازم نیست

گرافیک اینتل که از dx 11.1 پشتیبانی می کنه این قابلیت dx 12 روش تست شده و جواب داده توسط ماکروسافت در وبلاگش.

پس احتمال زیاد بقیه کارت های سایر شرکت ها هم مشکلی ندارند. ( سری 4 انویدیا و بالاتر و سری 7 ای ام دی و بالاتر) و لازم نیست صبر کرد برای کارت های جدید.

ویرایش شده توسط Core_i6
لینک به دیدگاه

خدا کنه همون طوری باشه که تبلیغ میشه توهمون وبلاگ دیدم یه دموگذاشته بودن که با دایرکس 11 19فریم میگرفت وبا دایرکس12 30فریم 

یعنی معرکه 

لینک به دیدگاه

سلام. مدل CPU و کارت گرافیکتون چیه؟ مین برد و رم رو هم اگر بگید بهتره.

intel 4150, 3.5 ghz

MB giga

GT 730 NVIDIA

کلا میخوام بدونم نحوه پشتیبانی از همدیگه چطور حساب میشه ؟ توی سایت اینتل برای هر cpu یه مشخصات گرافیکی نوشته منظور اون چیه؟  graphic specification

لینک به دیدگاه

intel 4150, 3.5 ghz

MB giga

GT 730 NVIDIA

کلا میخوام بدونم نحوه پشتیبانی از همدیگه چطور حساب میشه ؟ توی سایت اینتل برای هر cpu یه مشخصات گرافیکی نوشته منظور اون چیه؟  graphic specification

اون مشخصات درونی  سی پی یو هست که در حالت انبرد میتونه سیستم رو اجرا کنه 

لینک به دیدگاه

پردازندتون از سر گرافيکتم زياده و گلوگاه ايجاد نميکنه

پردازندتون يه گرافيک داخلي داره که زماني که کارت گرافيک نداشته باشيد ,ميتونين از اون اصتفاده کنين (کابل مانيتور رو به سوکت مادربورد وصل کنين )

ولي معمولا گرافيک خيلي قدرتمندى نيستن.!

ویرایش شده توسط Milad_Bm
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

intel 4150, 3.5 ghz

MB giga

GT 730 NVIDIA

CPU شما برای این کارت گرافیک نه تنها کافیه بلکه قویتر از نیازش هم هست و با این CPU میتونید کارت های خیلی بالاتری مثل GTX 760 رو هم استفاده بکنید. فرمول خیلی مشخصی نداره. معمولا برای کارتهای قوی باید CPU حد اقل i5 باشه تا در بازیهای جدید محدود کننده نباشه. البته مین برد و رم هم مهم هستن

ویرایش شده توسط Bahman
لینک به دیدگاه

اون مشخصات درونی  سی پی یو هست که در حالت انبرد میتونه سیستم رو اجرا کنه 

مطمئنی. چون وقتی از رم  در مشخصات cpu حرف زده منظور پشتیبانی از چه نوع رمی و حافظه آن است و در زیر اون هم از گرافیک حرف زده؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان
مشخصات سیستم من
CPU : AMD FX-6350
MB : MSI 970A-G43
GPU : Saphire HD5670 DDR5
RAM : 4 X 2 GB DDR3 Kingston

PSU : 620w Seasonic
من برای عید تصمیم دارم که یه کارت گرافیک gtx 970 خریداری کنم. ایا این کارت با سیستمم هماهنگی داره؟ ایا پاور برای این کارت و سیستم مناسب هست یا خیر؟
خیلی ممنون و متشکر

لینک به دیدگاه

مطمئنی. چون وقتی از رم  در مشخصات cpu حرف زده منظور پشتیبانی از چه نوع رمی و حافظه آن است و در زیر اون هم از گرافیک حرف زده؟

اره شما رو هر cpuمیتونید هر گرافیکی بندازید بسته به قدرتشون .مثلا من خودم یه cpuنسبتا ضعیف دارم ولی مشکل زیادی به وجود نمیاره فقط 4-5فریم کاهش دارم اونم زیاد مهم نیست

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

مشخصات سیستم من

CPU : AMD FX-6350

MB : MSI 970A-G43

GPU : Saphire HD5670 DDR5

RAM : 4 X 2 GB DDR3 Kingston

PSU : 620w Seasonic

من برای عید تصمیم دارم که یه کارت گرافیک gtx 970 خریداری کنم. ایا این کارت با سیستمم هماهنگی داره؟ ایا پاور برای این کارت و سیستم مناسب هست یا خیر؟

خیلی ممنون و متشکر

اره خیالت راحت سیستمت مشکلی نداره فک کنم پاورت هم جواب گو باشه چون کارت 970 کم مصرفه ولی اگه میخوای خیالت راحت باشه یه 700یا 750بگیر 

لینک به دیدگاه

دوستان بنده حرف هاى که زدم بر اساس تجربه بود نه چيز ديگه...!

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام دوستان.منم همین حساسیت رو دارم.سیستم من اینه:

CPU:Core I3 3240 3.40MHz

RAM:PATRIOT 2*4GB 1600 MHz

VGA:Gigabyte HD 7950 Windforce X3 3GB 384 Bit

Motherboard:ASUS H61_PLUS

POWER:Green GP 600A-HP

این سیستم خوبه یعنی با هم هماهنگ اند و سی پی یو یا گرافیک برای هم دیگه گلوگاه ایجاد نمیکنند؟ پاورم برای این سیستم کافیه و برای اوررکلاک کافیه یا نه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.منم همین حساسیت رو دارم.سیستم من اینه:

CPU:Core I3 3240 3.40MHz

RAM:PATRIOT 2*4GB 1600 MHz

VGA:Gigabyte HD 7950 Windforce X3 3GB 384 Bit

Motherboard:ASUS H61_PLUS

POWER:Green GP 600A-HP

این سیستم خوبه یعنی با هم هماهنگ اند و سی پی یو یا گرافیک برای هم دیگه گلوگاه ایجاد نمیکنند؟ پاورم برای این سیستم کافیه و برای اوررکلاک کافیه یا نه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید؟

سلام

پاور و cpu سایر مشخصات  سیستمتون خوبه ولی اگرcpu با مدل های بالاتر هماهنگ با بردسیستم تعویض بشه مثل i5 2500k یا i5 3570k تو بیشتر بازی ها حداقل 10 فریم بیشتر میگیرید

ویرایش شده توسط S.morteza
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...