رفتن به مطلب

دوستان کمک کنید لطفا

Solo
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و درود خدمت دوستان اساتید گرامی،

مشکلی در مورد استفاده از رم فرکانس 2400 دارم اینکه وقتی رمهارو رو سیستم سوار میکنم پاور اجازه ی بالا امدن سیستم رو حتی واردشدن به بایوس رو نمیده و سیستم رو ریست میکنه و ریست میکنه و...

در نتیجه نمیتونم داخل تنظیمات بایوس بشم و XMP رو فعال کنم.

دوستان باید چکار کنم تا از این رمها استفاده کنم؟

MB: Asus Z97- A

CPU: i5 4690k

لینک به دیدگاه

کلید MemOK رو روی بورد بزن . احتمالا کنار جای رمهاست .

لینک به دیدگاه

این کلید در قسمت بالای اسلاتهای رمها و گوشه سمت راست مادربرد قرار داره دوسته عزیز کلید را فشار بده و تا زمانی که LED به حالت سبز در نیومده و سیستم بوت نشده نگه دار

لینک به دیدگاه

شرمنده داداش نگه دار تا دیگه چشمک نزنه و بوت بشه و به گفته خود سایت سازنده بعد از اینکه سیستم بالا اومد بایوس را بروز کن

لینک به دیدگاه

از همه دوستان عزیز سپاسگزارم، حتما تست میکنم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اول از همه clear cmos کنید ، و بعد وارد بایوس شده و تنظیمات موری را بصورت دستی اعمال کنید ، ولتاژ هم ولتاژ روی لیبل مموری را بدید. 

لینک به دیدگاه

دوستان وقتی رمها رو سیستم سوار هستن و روشن میکنم سیستمو ال ای دی رم ها به رنگ قرمز چشمک میزنه و سیستم روشنه ولی تصویری به مانیتور نمیاد و چراغ همینطور چشمک میزنه بعد که دکمه Memok رو فشار میدم سیستم ریست میکنه و مادامی که انگشت رو دکمه هست سیستم هر ۱ثانیه به ۱ثانیه ریست میکنه.

لینک به دیدگاه

شما فقط یک بار دکمه رو بزن و بذار سیستم بالا بیاد . ببین چی میشه . رم ها رو روی اسلات های دیگه امتحان کن . یکی یکی بذار .

لینک به دیدگاه

حامدخان عزیز تا یه جایی مشکل حل شده ولی بازهم به راهنمایی عزیزان نیاز دارم، وقتی رمهارو رو اسلات های A2 و B2 سوار میکنم بدون هیچ مشکلی بالا میان ولی وقتی میام رو اسلاتهای A1 و B1 سوار کنم حتی بصورت تکی، سیستم بالا نمیاد حتی وقتی که یکی از رمها رو اسلات A2 یا B2 باشه

لینک به دیدگاه

هردو رمو رو اسلاتهای A2 و B2 سوار کردم و سیستم بالا امد و دارن به خوبی کار میکنن. این یعنی دو اسلات دیگه خرابن؟ یا مشکل از جای دیگه است؟

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

از تمام دوستان گل تشکر میکنم، مشکل بنده حل شد.

بعد کلی گشتن تو فرومهای اونور آبی متوجه شدم که این مشکل از ۳جای عمده ناشی میشه:

1. اسلاتهای برد مشکل دارن

۲. سی پی یو باگ داره تو شناختن اسلاتهای رم

۳. به دلیل درست نبستن و صحیح ننشستن کولر سی پی یو که باعث میشه سی پی یو یه وری بشه و اتصال درست صورت نگیره

۴. پینهای پردازنده یا برد خم شده یا افتاده باشن و یا به طریقی روشون کاور شده باشه.

که برا بنده مورد آخری بود

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...