رفتن به مطلب

ژنرال اینتل! صف آرایی سربازان نسل پنجم اینتل برای لپ تاپ ها !

اشتراک گذاری

Recommended Posts

به نام الله

سلام به خانواده لیون

post-17517-0-74302500-1420578282_thumb.jpg

اینتل نسل 5 پردازند خود رو برای سال 2015 آماده کرده و این لشکرکشی اینتل در سال 2015 بی شک سود خوبی برای این شرکت خواهد داشت، چرا که در این نسل اینتل یک انقلاب بزرگی در پردازنده های مرکزی و گرافیکی و هم در میزان مصرف باتری و هم در کارای آنها انجام داده

در این تایپ به پردازندهای لپ تاپی این شرکت می پردازیم.

اینتل یک جهش خوبی در معماری پردازنده ها انجام داده، در نسل قبل پردازندهای نسل 3 و 4 توان مصرفی پردازندهای لپ تاپی بین 28W تا 67W در محصولات خاصش داشتن، اما در این نسل میزان مصرف به 15W در سری (Ultra Power) یا همان U  که معرف به پردازندهای مقرون به صرفه هستن رسیده، اما با وجود مصرف پایین این پردازنده ها میران کارای آنها بالا رفته، در نمایشگاه CES 2015 اینتل از این پردازندها پرده برداری کردن که اینتل به اعداد و ارقام های خاصی ادعا کرده به به شرح زیر:

1) استفاده از پردازندهای گرافیکی سری 6000 و 6100  با تعدا 1.9 ترانزیستور و 14nm و 37% کوچکترشدن سایز و %35 افزاریش ترانزیستور هاش و 22% افزایش قدرت محاسبات گرافیکی.

2) 50% کاهش گرما و عملکرد خوب فن های تسل جدید

3) افزایش 1.5 ساعتی عمر باتری با استفاده پردازندهای سری U

4) افزایش 4% توان محاسبات منطقی پردازندهای نسل 5 از نسل 3 و 4

post-17517-0-05223900-1420578307_thumb.jpgpost-17517-0-66026700-1420578338_thumb.jpg

با این توضیحات بالا واقعا اینتل داره یک انقلاب بزرگ در واحد پردازندها انجام میده و این یک اعلام جنگ برای رقیب دیرینش (AMD) به حساب می یاد چراکه اینتل و AMD در پردازندهای ARM هم یک جنگ کهنه دارن!

خوب برسیم سر پردازندهای گرافیکی این پردازنده.، طبق مشخصات فنی به شرح زیر:

1) پشتیبانی از DirectX 12

2) پشتیبانی Open GL 4.3 و Open CL 2.0

3) پشتیبانی از رزولوشن های 2K و 4K  و بطور خاصی توانای پخش رزولوشن (3840X2160 یا 4K) بصورت WiFi Display برای مانیتورهای پشتیبانی کننده از این تکنولوژی انحصاری اینتل که خود این یک انقلاب در زمینه WiFi هستش، دوستانی کار شبکه میکنن، میدونن که تنظیم فرکانس کاری شبکه چقدر مهم و سخته چرا که هر باند یک خاصیت و بدی داره...

4) استفاده از تکنولوژِی های پردازش تصویری - Quik Sync Viedo  و Clear Video HD و intel Wierless Display که تک تک این تکنولوژها خود یک دست آورد بزرگ در علم تصویری هستن و این نوید به ما میدن که تصاویر با کیفیتر نگاه کنیم

5) استفاده از دیکدین(رمزگشای Decode) تصاویر بسیار عالی VP8 و VP9  و HEVC که جا داره بگم این دیکدها این کمک میکنه تصاویر کم حجمتر و میزان مصرف درگیری پردازنده رو کمتر و تصاویر بسیارشفاف تر و با وضوح بالا شاهد باشیم

post-17517-0-72515700-1420648346_thumb.jpgpost-17517-0-67917500-1420648368_thumb.jpgpost-17517-0-64624800-1420648381_thumb.jpgpost-17517-0-86812400-1420648394_thumb.jpgpost-17517-0-13656900-1420648407_thumb.jpgpost-17517-0-73184900-1420578361_thumb.jpgpost-17517-0-66026700-1420578338_thumb.jpg

با این تفاسیر قراره شاهد یک انقلاب بزرگ در لپ تاپ ها باشیم، میزان صرف پایین - توانای بالا پردازش های مرکزی - توانای بالا پردازش های گرافیکی - کوچکتر شده سیلیکون و ویفر به طب باریکتر شدن و سبک تر شدن لپ تاپ ها به خصوص سری Ultra Book

این پردازندها قرار در سال 2015 وارد بازار بشن.

post-17517-0-01021200-1420578397_thumb.jpg

ترجمه و مقاله

Abolfazl - Like

منبع:

http://www.intel.com/content/www/us/en/events/intel-ces-keynote.html

http://www.intel.com/content/www/us/en/events/intel-demos-at-ces-2015.html.

http://www.intel.com/content/www/us/en/processors/core/5th-gen-core-processor-family.html

http://www.intel.com/content/www/us/en/processors/core/core-processor-family.html

www.intel.com

ویرایش شده توسط Abolfazl-like
لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما باز هم منبع رو مشخص نکردید . اگر ترجمه کار خودتونه ، باید مشخص کنید که ترجمه شماست و اسم خودتون رو به عنوان مترجم بذارید زیر مطلب . لینک مقاله رو هم باید بذارید .

ضمنا این مطلب چه ارتباطی به نظر سنجی که گذاشتید داره  ؟خودتون نظر سنجی رو حذف کنید . در عیر این صورت حذفش میکنم . مشابه این نظر سنجی زیاد گذاشته شده و نیازی به این نیست . ضمن اینکه ممکنه باعث بحث بیمورد بشه .

لینک به دیدگاه

تاریخ ریلیز پردازنده های دسکتاپ نسل پنجم اینتل مشخص نیست؟

ویرایش شده توسط Abraham
لینک به دیدگاه

اون از رئیس جمهور اینم از سرباز چه لزومی داره برای cpu از واژه سرباز استفاده بشه اگر برای جذب خواننده باشه که برای من یکی هیچ جذابیتی نداره.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما باز هم منبع رو مشخص نکردید . اگر ترجمه کار خودتونه ، باید مشخص کنید که ترجمه شماست و اسم خودتون رو به عنوان مترجم بذارید زیر مطلب . لینک مقاله رو هم باید بذارید .

ضمنا این مطلب چه ارتباطی به نظر سنجی که گذاشتید داره  ؟خودتون نظر سنجی رو حذف کنید . در عیر این صورت حذفش میکنم . مشابه این نظر سنجی زیاد گذاشته شده و نیازی به این نیست . ضمن اینکه ممکنه باعث بحث بیمورد بشه .

سلام ممنون از تذکرتون

از سایت اینتل گرفتم - باید آدرس مستقیم بزارم؟

چشب حتما ذکر میکنم

حقیقتش خواستم بدونم چند کاربر از محصولات اینتل استفاده میکنن چشب از این به بعد نمیزارم

لینک به دیدگاه

تاریخ ریلیز پردازنده های دسکتاپ نسل پنجم اینتل مشخص نیست؟

سلام دوست عزیز فعلا گفتن 3 ماه اول

چرا عنوان تاپیک های شما جنگی هست؟یکم کنجکاو شدم

حقیقتش دوس دارم سر عنوان جذاب باشه و همین شما ببخشید

اون از رئیس جمهور اینم از سرباز چه لزومی داره برای cpu از واژه سرباز استفاده بشه اگر برای جذب خواننده باشه که برای من یکی هیچ جذابیتی نداره.

شما ببخشید فقط جذاب شدن بلخر هرکسی تو مقاله نوشتن ی سکبی داره بازم ببخشید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام ممنون از تذکرتون

از سایت اینتل گرفتم - باید آدرس مستقیم بزارم؟

چشب حتما ذکر میکنم

حقیقتش خواستم بدونم چند کاربر از محصولات اینتل استفاده میکنن چشب از این به بعد نمیزارم

سلام

بله آدرس دقیق منبع که وقتی یکی مثل من زد بره سروقت همون صفحه

لینک به دیدگاه

سلام

بله آدرس دقیق منبع که وقتی یکی مثل من زد بره سروقت همون صفحه

ممنون از تذکرتون حتما

لینک به دیدگاه

آدرس منبع اضافه شد

البته 15 پیج بود و این ترجمه و تحلیل حاصل صفحه اس

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

(اول بگم انتقاد  @};- هست)

(ژنرال ؟؟؟ واقعا)

ادم دیگه عنوان و می خونه می فهمه شما نوشتی، داداش عوض کن سبکتو خیلیا مشکل دارن جوری که اصلا بهم حال نداد موضوع و باعث شدن متنتم نخونم و فقط نگاه اجمالی انداختم ببینم اینتل چکرده...

داش رضا مطلب میزاره کل متنو یساعت طول میکشه ادم جذب میشه می خونه، شما هم عنوان گذاشتی... ادم از خیر مطلب میگذره...  ^_^

لینک به دیدگاه

درود

(اول بگم انتقاد  @};- هست)

(ژنرال ؟؟؟ واقعا)

ادم دیگه عنوان و می خونه می فهمه شما نوشتی، داداش عوض کن سبکتو خیلیا مشکل دارن جوری که اصلا بهم حال نداد موضوع و باعث شدن متنتم نخونم و فقط نگاه اجمالی انداختم ببینم اینتل چکرده...

داش رضا مطلب میزاره کل متنو یساعت طول میکشه ادم جذب میشه می خونه، شما هم عنوان گذاشتی... ادم از خیر مطلب میگذره...  ^_^

درود

اختیار داری دادشم من در خدمتم و نقد و انتقادت روچشم، اینجا دموکراسی برقراره!

دادش عنوانی بود که اینتل و چند سایت به نقد از CES 2015 به اینتل گفتن

چشب داداشم حتما به نظر مخالفان این قطعات توجه میکنم و مد نظر دارم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اختیار داری دادشم من در خدمتم و نقد و انتقادت روچشم اینجا دموکراسی برقراره!

دادش عموانی بود که اینتل و چند سایت به نقد از CES 2015 به اینتل گفتن

چشب داداشم حتما به نظر مخالفان این قطعات توجه میکنم و مد نظر دارم

درود

منظورتونو از مخالفان نگرفتم من خودم تا حالا اینتل خریدم همش ایندفعه هم بخرم اینتل می خرم، من منظورم این بود عزیز عنوان رو خودت یچیزی بزار بشه هضم کرد، ژنرال ریس جمهور سرباز و این جور کلمات یخورده گنگن تو فارسی برای استفاده تو کامپیوتر شاید انگلیسی جالب باشه اما فارسی نه... قبلا هم گفتم... هرچی طرف نوشت شما عینا نباید ترجمه کنی مگه ماشینی، ادمی خلاقیت خودتو تو ترجمه نشون بده ،یا علی !  ^_^

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...