رفتن به مطلب

معرفی منبع تغذیه فول ماژولار HX1200i از سوی Corsair

Recommended Posts

• کاربر ویژه

oew6dz8lj7vs3vq9kqa.jpg

روز گذشته Corsair  در نمایشگاه CES جدیدترین عضو سری HX  منبع تغذیه های خود را به نام HX1200i معرفی کرده است.

HX1200i_01.png

این منبع تغذیه می تواند 1200 وات  انرژی را تامین کند و از گواهی 80 PLUS Platinum در زمینه بهره وری از انرژی برخوردار است.در همین رابطه Corsair  گفته که HX1200i می تواند توان مورد نیاز پیکربندی چهارگانه کارت گرافیک را با نرخ بهره وری 92% و حتی فراتر تامین کند.در طراحی فول ماژولار از کابل های ریبونی فلت برای ساماندهی آسان و زیبایی کابل ها استفاده شده است.همچنین Corsair در ساخت این محصول از اجزای ویژه ای که نویز کمی تولید می کنند استفاده کرده که خازن های ژاپنی با حداکثر دمای کاری 150 درجه سانتیگراد را شامل می شود.به منظور کاهش صدای تولید شده،فن Zero-RPM بکار رفته فقط در صورت نیاز فعال خواهد شد.

HX1200i_02.png

قابلیت Corsair Link به کاربر امکان کنترل سرعت فن و همچنین نظارت آنی بر ولتاژها ،بازدهی و دما را می دهد ،این محصول به همراه 7 سال گارانتی از  ماه فوریه با قیمت اولیه 269.99 دلار عرضه می شود.

HX1200i_03.png

منبع خبر:pcper

برگردان فارسی: خبات کریمی

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

عجب پاوری

پرچم Corsair بالا همیشه جزو بهترینهاست مثل خبات خودمون @};- :x

لینک به دیدگاه

تشکر از خبات حان

Corsair کار بسیار جالبی تو این پاورش کرده استفاده از 2 عدد پاور 600w خدای از شرکت معروفی مثل Corsair بعید بوده

post-17517-0-52599500-1420581915_thumb.png

ویرایش شده توسط Abolfazl-like
لینک به دیدگاه

سری HX همیشه از 2 تا پاور تشکیل شده بوده که هنر خاصی هست از طرف Corsair و این هم جالب هست که بدونید یه پاور 250W هم برای تامین ولتاژ 5V در این پاورها به کار میره تا از توان پاور کم نشه

من خودم HX1000W دارم خیلی هم خوب هست و هیچ مشکلی نداره

ویرایش شده توسط Royal
لینک به دیدگاه

متوجه نشدم من میشه بیشتر توضیح بدی !!!

خواهش میکنم دادشم

شرکت Corsair برای رسیدن به توان 1200W اومده دوتا پاور 600W کنار هم گذاشته که این خودش هم مزیت داره هم بدی، مزیتش اینکه راندمان توانی بالا میره اما اون طرفش یکی نیستن و در زمان بیکاری انگار دوتا پاور فعاله و این تصور کنید دوتا لامبو دارن یک کامیون میکشن که این بسیار جالب و پرقدرت نشون میده اما از این دید نگاه کنید دارید هزینه بنزین و استحکاک 2 ماشین رو میدن و اینکه اگه یکی از ماشین ها کم بیاره عملا اونم یکی از دست رفته هرچند در پاور یک کنترول و جود داره که توان رو نصفه به اضافه 10% کل رو به خروجی میده

لینک به دیدگاه

سری HX همیشه از 2 تا پاور تشکیل شده بوده که هنر خاصی هست از طرف Corsair و این هم جالب هست که بدونید یه پاور 250W هم برای تامین ولتاژ 5V در این پاورها به کار میره تا از توان پاور کم نشه

دادش گلم برای روشن شدن این موضوع حتما مقاله ی دراین باره تهیه میکنم

دادش هیچ وقت استفاده از دو تا پاور هنر نیست کنترول کردنش و تولید پاور یک پارچه هنره، خدای از شما ی خواهش دارم که تعصبانه درباره ما قضاوت نکنید برای روشن شده موضع عکس پاور green 1600B OC براتون گذاشتم

اگه تو تصویر 1 ببینی تو این پاور از 2 عدد پاور 800W  به اضافه 80W تا 160W ترانس ذخیره یا همون استنبای که وظیفه اش اماده نگهداشتن توان سینوسیه که جای توضیح نیست و استفاده از 4 عدد خازن 2270mFu که برای عدم پایین اومدن ترانسفور پاور استفاده شده که این زرنگی شرکت سازنده رو نشون میده (گرین سازنده این پاور نیست فقط اسمبل میکنه در اصل شرکت سیلوراستونه) که هیچوقت پاور تو OverLoad کم نمی یاره و همیشه آمده خروجی توانه - و استفاده از مدار کنترول کننده پاور استنبای برای زمانه میانه یعنی زمانی که پاور بیکاره تا به نهایت توان برسه

post-17517-0-53630200-1420584330_thumb.jpgpost-17517-0-62292000-1420584371_thumb.jpgpost-17517-0-91226500-1420584445_thumb.jpgpost-17517-0-65598800-1420584483_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

معلوم هست شما در این مورد سررشته داری دوست عزیز پس من چیزی برای گفتن ندارم

من هیچ تعصبی هم نسبت به هیچ کالایی ندارم ولی از کالاهایی که استفاده کردم و میدونم کیفیت خوبی دارن و شرکتهایی که محصولاتشون واقعا عالی هست هم تعریف میکنم و هم تبلیق

میدونم گرین هم در چین تولید میشه ولی کیفیتش همیشه برای من سوال بوده

لینک به دیدگاه

معلوم هست شما در این مورد سررشته داری دوست عزیز پس من چیزی برای گفتن ندارم

من هیچ تعصبی هم نسبت به هیچ کالایی ندارم ولی از کالاهایی که استفاده کردم و میدونم کیفیت خوبی دارن و شرکتهایی که محصولاتشون واقعا عالی هست هم تعریف میکنم و هم تبلیق

میدونم گرین هم در چین تولید میشه ولی کیفیتش همیشه برای من سوال بوده

مخلصیم دادشم

نه این لطف شما به بنده اس وگرنه من از خیلی از بچه های دیگه لیون کم سوادتر هستم و اگه چیزی بدونم فقط تجربه اس و بس

بله واقعاً باید تبلیغ محصول خوب بکنید چرا که ما برای این جمع شدیم که بهترین هارو انتخاب کنیم و از هم چیزی یاد بگیرم و از تجربه هم استفاده کنیم نه بشیم تجربه دیگران و بهای سنگین خرابی یا محصولات بد رو ببنیم

ممنون دادشم

لینک به دیدگاه

تشکر از خبات حان

Corsair کار بسیار جالبی تو این پاورش کرده استفاده از 2 عدد پاور 600w خدای از شرکت معروفی مثل Corsair بعید بوده

بعید میدونم اسم این دو قطعه پاور باشه  ؟!  :-?  

من از کس دیگه پرسیدم بهم گفت این دو Transducer هستن که یک نوع مبدل به حساب میان و وظیفه تبدیل ولتاژ و جریان رو توی مدار دارن  :-?

حالا اگه کسی اطلاعات بیشتری داره لطفا در مورد این قسمت یه توضیحی بده

گرین سازنده این پاور نیست فقط اسمبل میکنه در اصل شرکت سیلوراستونه

محض اطلاع میگم - شاید سوال بقیه دوستان هم باشه

سازنده مدل Green 1600B-OC شرکت HIGH POWER هست

سازنده مدل Green GP885B شرکت تایوانی Seventeam هست

تا اونجایی که اطلاع دارم و توی سایت رسمی خود گرین هم زده مدل Green GP885B گواهی Gold نداره بلکه گواهی Bronze داره 
لینک به دیدگاه

تمامی مطالب زیر نظر شخصی بنده هست و اگر در جایی ذکر شده مطلب دوستان اشتباه هست فقط نظر بنده هست و ممکن درست باشه. @};-

تشکر از خبات حان

attachicon.gifHX1200i_02.png

تولید کننده اصلی این پاور شرکت CWT هستش.

خواهش میکنم دادشم

شرکت Corsair برای رسیدن به توان 1200W اومده دوتا پاور 600W کنار هم گذاشته که این خودش هم مزیت داره هم بدی، مزیتش اینکه راندمان توانی بالا میره اما اون طرفش یکی نیستن و در زمان بیکاری انگار دوتا پاور فعاله و این تصور کنید دوتا لامبو دارن یک کامیون میکشن که این بسیار جالب و پرقدرت نشون میده اما از این دید نگاه کنید دارید هزینه بنزین و استحکاک 2 ماشین رو میدن و اینکه اگه یکی از ماشین ها کم بیاره عملا اونم یکی از دست رفته هرچند در پاور یک کنترول و جود داره که توان رو نصفه به اضافه 10% کل رو به خروجی میده

شرکت Corsair خیر، شرکت CWT ، و همچنین این نوع طراحی بد به حساب نمیاد.

اون طرفش دقیقاً یکی هست.

خیر از نظر بنده این موردی که فرمودید اشتباه هستش. بگذارید در این رابطه با سواد کمم یک توضیح مختصر راجب معماری این پاور بدم:

post-5233-0-00423800-1420627351_thumb.jpg

همونطور که ملاحظه می کنید، در طراحی بالا، از دو ترانسفرمر مرکزی برای ساخت 2 شاخه 12 ولت DC استفاده شده. بعد از اون از داتربرد DC to DC دو تکه استفاده شده که در سمت بالا ولتاژ 12 اولی به 3.3 ولت تبدیل شده و در شاخه 12 ولت پایین، ولتاژ 12 به 5 ولت تبدیل شده. به این می گن توپولوژی DC to DC . این دو میان در بخش کیبل منیجمنت یکی می شن و خروجی شما در اصل یکی هستش. نکته بعدی هم اینه که راندمان و یا همون Efficiency یک پاور یکجا و از خروجی اون پاور محاسبه می شه که این پاور هم موفق به کسب گواهینامه 80Plus Platinium شده که راندمان بالایی برای یک منبع تغذیه سوئیچینگ برای پاور به حساب میاد. از نظر من طراحی CWT بسیار بسیار خوب و تمیز بوده.

دادش گلم برای روشن شدن این موضوع حتما مقاله ی دراین باره تهیه میکنم

دادش هیچ وقت استفاده از دو تا پاور هنر نیست کنترول کردنش و تولید پاور یک پارچه هنره، خدای از شما ی خواهش دارم که تعصبانه درباره ما قضاوت نکنید برای روشن شده موضع عکس پاور green 1600B OC براتون گذاشتم

اگه تو تصویر 1 ببینی تو این پاور از 2 عدد پاور 800W  به اضافه 80W تا 160W ترانس ذخیره یا همون استنبای که وظیفه اش اماده نگهداشتن توان سینوسیه که جای توضیح نیست و استفاده از 4 عدد خازن 2270mFu که برای عدم پایین اومدن ترانسفور پاور استفاده شده که این زرنگی شرکت سازنده رو نشون میده (گرین سازنده این پاور نیست فقط اسمبل میکنه در اصل شرکت سیلوراستونه) که هیچوقت پاور تو OverLoad کم نمی یاره و همیشه آمده خروجی توانه - و استفاده از مدار کنترول کننده پاور استنبای برای زمانه میانه یعنی زمانی که پاور بیکاره تا به نهایت توان برسه

attachicon.gifGP1600B-OC - 1.jpgattachicon.gifGP1600B-OC - 2.jpgattachicon.gifGP1600B-OC - 3.jpgattachicon.gifGP1600B-OC - 4.jpg

تولید کننده اصلی این پاور HighPower هستش. گرین هم مثل کورسیر برند هستش و خودش طراحی و ساخت مدار نداره و به سازندگان بزرگ مثل CWT و Highpower سفارش می ده.

اشتباه هستش.

محض اطلاع میگم - شاید سوال بقیه دوستان هم باشه

سازنده مدل Green 1600B-OC شرکت HIGH POWER هست

سازنده مدل Green GP885B شرکت تایوانی Seventeam هست

تا اونجایی که اطلاع دارم و توی سایت رسمی خود گرین هم زده مدل Green GP885B گواهی Gold نداره بلکه گواهی Bronze داره 

کاملاً درسته .

لینک به دیدگاه

تمامی مطالب زیر نظر شخصی بنده هست و اگر در جایی ذکر شده مطلب دوستان اشتباه هست فقط نظر بنده هست و ممکن درست باشه. @};-

تولید کننده اصلی این پاور شرکت CWT هستش.

شرکت Corsair خیر، شرکت CWT ، و همچنین این نوع طراحی بد به حساب نمیاد.

اون طرفش دقیقاً یکی هست.

خیر از نظر بنده این موردی که فرمودید اشتباه هستش. بگذارید در این رابطه با سواد کمم یک توضیح مختصر راجب معماری این پاور بدم:

attachicon.gifHX1200i_02.jpg

همونطور که ملاحظه می کنید، در طراحی بالا، از دو ترانسفرمر مرکزی برای ساخت 2 شاخه 12 ولت DC استفاده شده. بعد از اون از داتربرد DC to DC دو تکه استفاده شده که در سمت بالا ولتاژ 12 اولی به 3.3 ولت تبدیل شده و در شاخه 12 ولت پایین، ولتاژ 12 به 5 ولت تبدیل شده. به این می گن توپولوژی DC to DC . این دو میان در بخش کیبل منیجمنت یکی می شن و خروجی شما در اصل یکی هستش. نکته بعدی هم اینه که راندمان و یا همون Efficiency یک پاور یکجا و از خروجی اون پاور محاسبه می شه که این پاور هم موفق به کسب گواهینامه 80Plus Platinium شده که راندمان بالایی برای یک منبع تغذیه سوئیچینگ برای پاور به حساب میاد. از نظر من طراحی CWT بسیار بسیار خوب و تمیز بوده.

تولید کننده اصلی این پاور HighPower هستش. گرین هم مثل کورسیر برند هستش و خودش طراحی و ساخت مدار نداره و به سازندگان بزرگ مثل CWT و Highpower سفارش می ده.

اشتباه هستش.

کاملاً درسته .

پس ما پاور ۱۶۰۰ وات گیرین بگیریم

مشکلی نداره

لینک به دیدگاه

این هم مدرک من http://www.hardwaresecrets.com/article/484
ولی خوب در مورد پاور نظر اساتید را قبول دارم

لینک به دیدگاه

سلام دوستان چند پست قبل در صفحه اول بحث درباره توان پاور های و اینکه شرکت ها می یان از دو پاور برای رسیدن به خروجی بالا استفاده میکنن و حالا برای روشن تر شده موضوع عکس های از پاور ترمالتک 1200w براتون گذاشتم تا به تفاوت با پاور Corsair HX1200I برسید

این پاور از یک مدار و مدارکنترول و ترانس 1200W استفاده کرده

post-17517-0-81647100-1420723985_thumb.jpgpost-17517-0-37547500-1420724001_thumb.jpgpost-17517-0-13948900-1420724010_thumb.jpgpost-17517-0-92316400-1420724017_thumb.jpg

منبع:

http://www.techpowerup.com/208620/thermaltake-outs-toughpower-grand-series-with-a-fully-modular-design.html

لینک به دیدگاه

سلام دوستان چند پست قبل در صفحه اول بحث درباره توان پاور های و اینکه شرکت ها می یان از دو پاور برای رسیدن به خروجی بالا استفاده میکنن و حالا برای روشن تر شده موضوع عکس های از پاور ترمالتک 1200w براتون گذاشتم تا به تفاوت با پاور Corsair HX1200I برسید

این پاور از یک مدار و مدارکنترول و ترانس 1200W استفاده کرده

شما لطف کنید پست بالاتر رو بخونید  

توضیحات و اطلاعاتی که دادید غلط هست ممکنه باعث گمراه شدن خواننده بشه

ویرایش شده توسط poorya_2
لینک به دیدگاه

شما لطف کنید پست بالاتر رو بخونید  

توضیحات و اطلاعاتی که دادید غلط هست ممکنه باعث گمراه شدن خواننده بشه

سلام دادشم

نظر همه دوستان محترمه و قبول دارم اما بنده نظر خودم دارم و حتما ی تایپک تخصصی دراین باره میزارم

دادشم ترانس واسه تبدیل و پس این کافی برای جواب

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

سلام دادشم

نظر همه دوستان محترمه و قبول دارم اما بنده نظر خودم دارم و حتما ی تایپک تخصصی دراین باره میزارم

دادشم ترانس واسه تبدیل و پس این کافی برای جواب

@Abolfazl-like نمیدونم چرا از فکر این حرف شما نمیتونم بیام بیرون :D ، شما یه اشتباهی کردی ولی نمیدونم چرا قبول نکردی

اگه جواب قانع کننده ای دارید لطفا قرار بدید 

در غیر این صورت اشتباه خود را به صورت رسمی بپذیرید  :D

ویرایش شده توسط poorya_2
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...