رفتن به مطلب

زمان تاخیر و دوال بودن رم!111

Recommended Posts

سلام

میخواستم بدونم رم 2*4 با باس 1600 با تاخیر 11 با تاخیر 9 خیلی تفاوت داره تو گیم؟؟؟؟

و همچنین 2 تا رم سینگل از یک مدل رم رو بندازیم رو یک مادربرد خود به خود دوال میشن؟؟

مثلا این رم؟؟ 2 تا مثل هم بخرم دوال میشن؟؟

http://lioncomputer.ir/product/353/%D8%B1%D9%85+%DA%A9%D9%88%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D8%B1+%D8%A7%DB%8C%DA%A9%D8%B3+%D8%A7%D9%85+%D8%A7%D8%B3+%D8%AA%D8%B1%DB%8C+1600+%D9%85%DA%AF%D8%A7%D9%87%D8%B1%D8%AA%D8%B2+4+%DA%AF%DB%8C%DA%AF/

لینک به دیدگاه

بهتره CL۹ رو بردارید نه خیلی تاثیر تاثیر داشته باشه ۱ فریم هست

لینک به دیدگاه

سلام

نه دوست عزیز اینقدر فرق ندارن با هم ولی خوب اگر زمان تاخیرشون کمتر باشه سریعتر خواهند بود

من خودم روی رم 1600 این تجربه را داشتم و این هم بگم رمها زمان تاخیرشون با اینکه کم و زیاد هست ولی به برندشون هم مربوط میشه

من وقتی این تست را انجام دادم از 3 برند مختلف تست کردم که Apeacer و Kingston HyperX blue و Corsair XMS3 بودن

باید بگم تنها رمی که خوب نبود Corsair XMS3 بود با اینکه موقع بوت شدن خوب بود ولی در محیط Windows کند بود با زمان تاخیر 9-9-9-24

Apeacer در هر دو حالت یکسان عمل کرد با زمان تاخیر 11-11-11-27 اگر اشتباه نکنم

و بهترین نتیجه را HyperX داشت هم موقع بوت و هم در محیط Windows سرعت خوبی داشت با همون زمان تاخیر 9-9-9-24

هر کدوم یه خوبی داشت دیگه

به نظر من شما همون HyperX Fury 1866 بخری بهتر هست از HyperX Blue هم بهتر هست

لینک به دیدگاه

یادم رفت فرقی نداره شما 2 تا رم Single Channel هم بزاری کنار هم Dual channel فعال میشه و اینکه اگر این کار را انجام دادی 100% هر 2 رم را از یه مغازه بخر بدون تاخیر در خرید یعنی هر تعدادی که میخولی همون لحظه بخر تا در اینده با چیپ های متفاوت خرید نکنی

همیشه از یک چیپ تولید نمیشن و تغییر دارن در پکهای دوال فقط شماره سریالها یکی هستن که اون هم تست کردم هیچ اثری در کارایی نداره

لینک به دیدگاه

تو گیم ظرفیت رم بسیار مهمتره

و این که C11 باشه یا C7 توئ گیم تفاوتی نداره

لینک به دیدگاه

درود به همه

دیروز هم تاپیکی تقریبا تو همین مایه ها ایجاد شد لینک

برای تکراری نشدن مطالب فروم میتونین از لینک بالا بخونین

ویرایش شده توسط esi-esi
لینک به دیدگاه

خب از همه تشکر میکنم!!!

پس نتیجه میگیریم اول اینکه 2 تا سینگل از یک شرکت که چیپ هاش یکی باشند 100% دوال میشه

و از کجا میشه فهمید رم داره دوال کار میکنه یا سینگل؟؟؟

و یک چیز دیگه اینکه من تو لینک متوجه نشدم بیشتر تو لینک تو سرعت های مختلف بحث شده بود ولی من سر یک سرعت(1600) و تاخیر های مختلف سوال دارم

میخوام بدونم ختلاف ناچیزه بین تاخیر 9 و 11؟؟

اگه در حده یک دو درصده که هیچ ولی مثلا 5 تا 10 % نمیصرفه خرید 11

و همچنین چون قیمت 11 مناسب بود دارم میرم سمتش

2 تا از این مدل رو دوستم داره میگه 210

http://lioncomputer.ir/product/353/رم+کورسیر+ایکس+ام+اس+تری+1600+مگاهرتز+4+گیگ/

لینک به دیدگاه

2 میلی ثانیه تاخیر اینقدر ناچیزه که اصلا به چشم نمیاد خیالت راحت cl 15 هم گرفتی مشکلی نیست اینقدر ناچیزه که نمیتونی تفاوت رو بفهمی :D

2تا سینگل هم کنار هم بزاری با دوال بازم خیلی خیلی خیلی تفاوت کمه

فقط میگن دوال چون از یه برندن و با هم مچترن

وگرنه زیاد خودتو درگیر نکن

یه برند ارزون هم بگیری با یه برند خیلی گرون با همون cl زیاد تفاوت ندارن

مگه تو فرکانس کاریشون!

البته فرکانس هم خیلی تعجب کردم خیلی از بنچمارکا باس 1600 با 2400 اختلافش تو گیم خیلی خیلی کم و ناچیز بود یکی 2 فریم تفاوت داشت !!

که اونم برا بچه پولدارا و اورکلاکرا خوبه که بگن مثلا من چند فریم بیشتر میگیرم تو فلان بازی :D

لینک به دیدگاه

2 میلی ثانیه تاخیر اینقدر ناچیزه که اصلا به چشم نمیاد خیالت راحت cl 15 هم گرفتی مشکلی نیست اینقدر ناچیزه که نمیتونی تفاوت رو بفهمی :D

2تا سینگل هم کنار هم بزاری با دوال بازم خیلی خیلی خیلی تفاوت کمه

فقط میگن دوال چون از یه برندن و با هم مچترن. وگرنه زیاد خودتو درگیر نکن

یه برند ارزون هم بگیری با یه برند خیلی گرون با همون cl زیاد تفاوت ندارن

مگه تو فرکانس کاریشون!

البته فرکانس هم خیلی تعجب کردم خیلی از بنچمارکا باس 1600 با 2400 اختلافش تو گیم خیلی خیلی کم و ناچیز بود یکی 2 فریم تفاوت داشت !!

که اونم برا بچه پولدارا و اورکلاکرا خوبه که بگن مثلا من چند فریم بیشتر میگیرم تو فلان بازی :D

میلی ثانیه نه :ohmy: !  2 نانو ثانیه. چون سرعت پردازش در سی پی یو بسیار بالاست اگر بخواهد برای رمی با سرعت های میلی ثانیه منتظر باشه مجبور میشه تقریبا با یک میلیونیم توانش کار کنه!!!!!

برای دوال کردن بهترین نتیجه رو رمهایی با سری ساخت یکسان و سریالهای پشت سرهم جواب میده، در حالت دیگر هماهنگ کردن اینها بسیار دشوار و شانسی هستش. اگر به غیر از این بود این همه مطلب و داستان در مورد این موضوع نمیگفتن.

علتش مسئله بالاست! خوب برای بهینه سازی و سرعت بالا یه خورده باید درگیر شد وگرنه این چه کاریه میرفتیم یه سیستم آماده میگرفتیم والسلام

پس این همه برند معتبر، کیفیت قطعه، سرعت کارکرد اینا چیزی نیستن دیگه؟

اینکه در فریم تاثیر کمی داره دلیلش خیلی ساده ست، چون کارت گرافیک با رم خودش بخش کارهای گرافیکی را انجام میده و رم سیستم هم وظیفه تاسک سیستم رو داره که این دو مسئله متفاوته.

اگه قضیه به سادگی تعریفهای شما باشه کارها خیلی آسون میشد، هیچ کس لازم نبود اصلا کامپیوتر بخونه، کارخونه ها و شرکت ها نمیخاست دیگه قطعات با سرعت های بالا بسازن.

دوست عزیز قصدم به شما توهین و یا بی ادبی نیست، اگه میخواهید استارتر رو راهنمایی کنید حوصله به خرج بدید توضیحات با دلایل منطقی و داکومنتال بدید تا خدای نکرده باعث ایجاد ذهنیت غلط و منفی در ایشون و دیگر دوستان که میخوان از این مسائل با اطلاع بشن نشوید.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما میگی از اون مدلی که گفتی دوستت 2 تا داره و 210 هم میفروشه

قیمتش خیلی خیلی  خوب هست شک نکن ولی اول از سلامت این رمها مطمئن شو بعد بخر و این هم بپرس رمها را با هم و از یکجا خریده یا با تاخیر ....روی رمهای corsair همیشه اطلاعات را مینویسن خوب دقت کن Ver 6.xx و سرعتها و زمان تاخیر

در CPU-Z میتونی تاریخ ساخت را هم ببینی

شاید بگی مهم نیست ولی اولین Blue Screen را که ببینی تنت میلرزه Blue Screen خوراک Corsair هست پس دقت کن رمهای حساسی هستن دو بار خریدم واین موضوع به من ثابت شد دیگه نمیخرم مگر اینکه شرایط مجبورم کنه

ولی دوستت خیلی خوب قیمت داده دمش گرم

ویرایش شده توسط Royal
لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما میگی از اون مدلی که گفتی دوستت 2 تا داره و 210 هم میفروشه

قیمتش خیلی خیلی  خوب هست شک نکن ولی اول از سلامت این رمها مطمئن شو بعد بخر و این هم بپرس رمها را با هم و از یکجا خریده یا با تاخیر ....روی رمهای corsair همیشه اطلاعات را مینویسن خوب دقت کن Ver 6.xx و سرعتها و زمان تاخیر

در CPU-Z میتونی تاریخ ساخت را هم ببینی

شاید بگی مهم نیست ولی اولین Blue Screen را که ببینی تنت میلرزه Blue Screen خوراک Corsair هست پس دقت کن رمهای حساسی هستن دو بار خریدم واین موضوع به من ثابت شد دیگه نمیخرم مگر اینکه شرایط مجبورم کنه

ولی دوستت خیلی خوب قیمت داده دمش گرم

:|

من که خیلی تلاش کردم ازش تخفیف بگیرم ولی نداد بیشتر از این :)

یک r9 270x + همین 2 تا رم رو خریدم ازش 710

r9 270x رو مارک سافایر دوال x بود!!

میلی ثانیه نه :ohmy: !  2 نانو ثانیه. چون سرعت پردازش در سی پی یو بسیار بالاست اگر بخواهد برای رمی با سرعت های میلی ثانیه منتظر باشه مجبور میشه تقریبا با یک میلیونیم توانش کار کنه!!!!!

برای دوال کردن بهترین نتیجه رو رمهایی با سری ساخت یکسان و سریالهای پشت سرهم جواب میده، در حالت دیگر هماهنگ کردن اینها بسیار دشوار و شانسی هستش. اگر به غیر از این بود این همه مطلب و داستان در مورد این موضوع نمیگفتن.

علتش مسئله بالاست! خوب برای بهینه سازی و سرعت بالا یه خورده باید درگیر شد وگرنه این چه کاریه میرفتیم یه سیستم آماده میگرفتیم والسلام

اینکه در فریم تاثیر کمی داره دلیلش خیلی ساده ست، چون کارت گرافیک با رم خودش بخش کارهای گرافیکی را انجام میده و رم سیستم هم وظیفه تاسک سیستم رو داره که این دو مسئله متفاوته.

اگه قضیه به سادگی تعریفهای شما باشه کارها خیلی آسون میشد، هیچ کس لازم نبود اصلا کامپیوتر بخونه، کارخونه ها و شرکت ها نمیخاست دیگه قطعات با سرعت های بالا بسازن.

دوست عزیز قصدم به شما توهین و یا بی ادبی نیست، اگه میخواهید استارتر رو راهنمایی کنید حوصله به خرج بدید توضیحات با دلایل منطقی و داکومنتال بدید تا خدای نکرده باعث ایجاد ذهنیت غلط و منفی در ایشون و دیگر دوستان که میخوان از این مسائل با اطلاع بشن نشوید.

مرسی از شما بابت راهنمایی!!!

لینک به دیدگاه

دوست عزیز چرا دقت نمیکنی من گفتم تفاوت دارن ولی خیلی کم ,کیفیت قطعه و برند و این مسایل فقط و فقط ایجاد افزایش قیمت

ما اینجا دنبال پول به کارایی هم هستیم

معمولا هرشخصی یه سیستم رو نگه داره هر قطعه با کیفیت معمولی 5سال عمر رو حتما میکنه مگه کارای اضافی بخواد باهاش انجام بده که بحثش جداس

ولی در مورد تسک سیستم! مگه یه ویندوز با تمام تشکیلاتش به  چه مقدار حافظه و چ باسی نیاز داره

این قطعات اینقد سریع هستن که من قولت میدم با رم 1 باس 1066 هم به رونی همچیو اجرا میکنه بدون افت سرعت البته با ssd

دلیلشم اینه که اینقد پردازش همین رم بالاس که اگه ورودی با سرعت بالایی بهش وارد بشه خروجی هم همونقدر بالا هست

ولی با یه هارد معمولی با بهترین رم ها هم نمیتونی همچین سرعتی از سیستم بگیری

پس فقط واسه بعضی نرم افزار های خاص حجم بالای رم با باس بالای 1600 لازم جز امور گرافیکی واسه بازی

واسه گیم هم شما میگی رم گرافیک کافیه!

اره اگه جزو مرفهین بی درد باشی که بری یه گرافیک  6یا 8 گیگ خریداری کنی احتاج به رم بالا نیست

چون الان اکثر بازیهای روز به سمت بالای 4 گیگ رفتن پس رم خود گرافیک جوابگو نیست

در مورد دوال هم شما به خوندن یه حرف رو میگی من به عمل و تست دیدم که فرق چندانی بین باس 1600 و بالاتر از اون وجود نداره(البته کارایی خانگی) حالا چه 2تا سینگل از یک برند چه از 2برند مختلف حتی! فقط بصورت دوال بهتره جوابگو هست ولی بازم تفاوتش چشمگیر نیست

البته بازم میگم کاربر خانگی چون یکی با اعداد رقم کار میکنه که کلا بازم بحثش مهندسی میشه و اورکلاک و این حرفا, به قول شما در حد نانو ثانیه اگه کسی میخواد سختگیری کنه بره پول اضافه بده :laughing:

بین برند های معروف و رده پایین

تفاوت قیمت هم فقط و فقط سر کیفیت ساخته و بس!!

ویرایش شده توسط ahmad111
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...