رفتن به مطلب

مشاوره خرید cpu برای گیم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

باسلام
مدل مادربرد بنده 990xa-ud3 هست
میخوام یه گرافیک حدود 300 تومنی روش بندازم(البته قیمت دست دو 300) و مانیتورم هم ازین lcd معمولیاست

الان 8350 دارم که با مشخصات گرافیکی که میخوام بخرم و مانیتوری که دارم چون بازی را با کیفیت بالا اجرا نمیکنم پس از نصف قدرت 8350 هم استفاده نمیشه بنابراین میخوام بفروشم و یه cpu ارزون بخرم

یه cpu میخوام که تو هیچ بازی ای کم نیاره و ارزون هم باشه، یعنی ارزونترین cpu ممکن

یکی از مهمترین اولویت های من اینه که با توجه به اینکه من اصلا اور نمیکنم سی پی یویی که میگیرم حتما بتونه با فن اصلی خودش توی فول لود راحت کار کنه و به دمای TJ Max که حدود 60 درجه هست نرسه 

ممنون 

ویرایش شده توسط ali2000
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

باسلام

مدل مادربرد بنده 990xa-ud3 هست

میخوام یه گرافیک حدود 300 تومنی روش بندازم(البته قیمت دست دو 300) و مانیتورم هم ازین lcd معمولیاست

الان 8350 دارم که با مشخصات گرافیکی که میخوام بخرم و مانیتوری که دارم چون بازی را با کیفیت بالا اجرا نمیکنم پس از نصف قدرت 8350 هم استفاده نمیشه بنابراین میخوام بفروشم و یه cpu ارزون بخرم

یه cpu میخوام که تو هیچ بازی ای کم نیاره و ارزون هم باشه، یعنی ارزونترین cpu ممکن

ممنون 

با سلام

دوست گرامی کلاً AMD زیاد برای گیم جالب نیست CPU هاش

ولی میتونید به دنبال FX6300 باشید برای جایگزینی که نسبتاً قابل قبول هست ، البته اگه بتونید پیداش کنید

یا اینکه میتونید مین و سی پی یو بفروشید و به اینتل مهاجرت کنید که با خرید یکعدد i3 و یه مین ساده وضعیت مقداری بهتر میشه براتون

لینک به دیدگاه

با سلام

دوست گرامی کلاً AMD زیاد برای گیم جالب نیست CPU هاش

ولی میتونید به دنبال FX6300 باشید برای جایگزینی که نسبتاً قابل قبول هست ، البته اگه بتونید پیداش کنید

یا اینکه میتونید مین و سی پی یو بفروشید و به اینتل مهاجرت کنید که با خرید یکعدد i3 و یه مین ساده وضعیت مقداری بهتر میشه براتون

مگه amd ارزون تر از اینتل نیست ؟ پس با قیمت کمتر میتونم cpu قوی تری بردارم،

اگه اشتباه نکنم i3 دو هسته ای بود و FX6300  شش هسته ای ، با این حال i3 کاراییش بیشتره؟

FX6300 دست دو حدودا چه قیمتی داره؟

لینک از i3 مورد نظرتون میدین

خیلی ممنون از راهنماییتون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مگه amd ارزون تر از اینتل نیست ؟ پس با قیمت کمتر میتونم cpu قوی تری بردارم،

اگه اشتباه نکنم i3 دو هسته ای بود و FX6300  شش هسته ای ، با این حال i3 کاراییش بیشتره؟

FX6300 دست دو حدودا چه قیمتی داره؟

لینک از i3 مورد نظرتون میدین

خیلی ممنون از راهنماییتون

با سلام

متاسفانه سی پی یو های AMD تو ایران خیلی بد قیمت گزاری میشن و دیگه خریدشون مخصوصاً اگه برای گیم باشه توجیح پذیر نیست یجورایی

این مدل رو مد نظر داشته باشید فکر نمیکنم با توجه به افزایش قیمت ها بالای 400باشه نهایتاً 420 هست توبازار

http://lioncomputer.ir/product/4441/Intel%C2%AE+Core%E2%84%A2+i3-4160+Haswell+Processor/

لینک به دیدگاه

اولا i3 بجز دو تا هسته دوتا هسته tread داره که حدود 70-80 % يه هسته واقعي جواب ميده

بعدم تعداد هسته خيلي هم ملاک نيست قدرت پردازشي هر هسته بيشتر ملاک هست

بعد شما ميتونيد بنچ مارک هاى مختلف و بازى هاى مختلف ببينيد تا واستون روشن تر بشه اين موضوع.

لینک به دیدگاه

با سلام

متاسفانه سی پی یو های AMD تو ایران خیلی بد قیمت گزاری میشن و دیگه خریدشون مخصوصاً اگه برای گیم باشه توجیح پذیر نیست یجورایی

این مدل رو مد نظر داشته باشید فکر نمیکنم با توجه به افزایش قیمت ها بالای 400باشه نهایتاً 420 هست توبازار

http://lioncomputer.ir/product/4441/Intel%C2%AE+Core%E2%84%A2+i3-4160+Haswell+Processor/

اون CPU AMD Phenom II X4 965 که خودتون دارید چطوره؟ تو بازی کم میاره یا نه؟ تو یکی از فروم ها یه دوستی همین رو بهم پیشنهاد داد و گفت عالیه

کلا Phenom نسب به fx چطوره؟چون فکر کنم قیمت کمتری داره

لینک به دیدگاه

اولا i3 بجز دو تا هسته دوتا هسته tread داره که حدود 70-80 % يه هسته واقعي جواب ميده

بعدم تعداد هسته خيلي هم ملاک نيست قدرت پردازشي هر هسته بيشتر ملاک هست

بعد شما ميتونيد بنچ مارک هاى مختلف و بازى هاى مختلف ببينيد تا واستون روشن تر بشه اين موضوع.

ممنون از کمکتون

الان یکم فکر کردم دیدم اصلا قصد فروش مادربردم را ندارم بنابراین دوستان لطف کنن فقط AMD پیشنهاد بدن

انشاالله اگه یه روزی خواستم مادربرد را بفروشم با همین cpu که الان میخوام بخرم میفروشمش و میام ازتون مشاوره میگیرم که چی بخرم

ممنون

لینک به دیدگاه

عزیز هسته مهم نیست اگه این جوری بود

fx9590باید 4770k بخوره و قورت بده ولی تو واقعیت بر عکسه

به مقدار کش و تعداد هسته توجه نکنید بیش تر به نسل و سری و معماری توجه کنید

شما یدونه ccore i3 4160یا 4130 بگیری خوبه

البته fx6300 هم خوبه ولی فکر نکنید به پای ۶ هسته ای های اینتل می رسه

لینک به دیدگاه

عزیز هسته مهم نیست اگه این جوری بود

fx9590باید 4770k بخوره و قورت بده ولی تو واقعیت بر عکسه

به مقدار کش و تعداد هسته توجه نکنید بیش تر به نسل و سری و معماری توجه کنید

شما یدونه ccore i3 4160یا 4130 بگیری خوبه

البته fx6300 هم خوبه ولی فکر نکنید به پای ۶ هسته ای های اینتل می رسه

ممنون ولی همانطور که گفتم به علت داشتن مادربرد محدودیت دارم و فقط amd میتونم بگیرم

یعنی cpu ضعیفتر از fx6300 برای گیم (با اون شرایطی که گفتم) فایده نداره؟

fx6300 فن اصلیش جوابگو هست و داغ نمیکنه؟ چون 8350 که دارم فن اصلیش جوابگو نبود و خیلی داغ میکرد بنابراین یه کولر خریدم که اونم میخوام بفروشم و برام مهمه که cpu ای که میخرم با فن اصلیش هیچ مشکلی نداشته باشه و اصلا داغ نکنه

نظر دوستان درباره CPU AMD Phenom II X4 965 چی هست؟

لینک به دیدگاه

اون CPU AMD Phenom II X4 965 که خودتون دارید چطوره؟ تو بازی کم میاره یا نه؟ تو یکی از فروم ها یه دوستی همین رو بهم پیشنهاد داد و گفت عالیه

کلا Phenom نسب به fx چطوره؟چون فکر کنم قیمت کمتری داره

ببين نميشه همينطورى نظر داد

شما واسه گيم اگه ميخوايد بيشتري نتيجه با کمترين هزينه رو ببريد پردازنده اي بخريد که فرکانسش بالا باشه شما مدل هاى 4100 و 6100 سعي کن نخرى

4300 و 6300 اگه گيرت بياد خوبه

من 945 داشتم و فروختم الان رفتم سراغ اينتل (تو امضام مدلش هست) فرقي که با 945 داره اينه که مثلا تو بازى blur اون موقع روى اخرين جزيات 50-55 فرم ميگرفتم با اين جديده 55-65 ميگيرم

يه فرغي هم کرده اينه که اون موقع با پايين ترين جزيات 130 فرم هم ميگرفتم اما الان 75 تا بيشتر نميشه در واقع حالا نميدونم پردازنده هاى قوى تر چطورين اما حد اقل با اين با جزيات پاين شايد فرم خيلي زيادى نسبت به 945 نگيرم اما اگه جزياتو بيشتر کنم کاهش فرم چنداني ندارم

تو خيلي از بنچ مارک ها ديده شده که از 1100T هم بهتر عمل کرده و در حد يه 6100 يا 6300 عملرده (حتي يه جا ديدم تو يه بازى از 8350 هم بهتر فرمدهي داشته.

شما اگه يه 4300 يا 6300 گيرت اومد حتما بگير.

965 هم خيلي خوبه ولي 4100 يا 6100 نگير چون باهاشون کار کردم زياد خوب عکل نکردن.

ولي اگه تونستي اينتل بگير.

لینک به دیدگاه

فن خودش جواب گو هست ولی اگه یه کولر متوسط بگیرید و کمی اور کنید بهتره

ولی بازم اگه مقدور بود با فروش برد باندل اینتل تهیه کنید

لینک به دیدگاه

ممنون از همگی

دوستان دیگه هم لطف کنن نظرشون را بگن

لینک به دیدگاه

اگه دست دو گیر بیاد خوبه

phenom x6 1100t

1095t

1055t تو انجمن هفته پیش بود

کلا این سری خوبه و قابل مقایسه با core I 5 3570k با کمی اور شدن هست

لینک به دیدگاه

اگه دست دو گیر بیاد خوبه

phenom x6 1100t

1095t

1055t تو انجمن هفته پیش بود

کلا این سری خوبه و قابل مقایسه با core I 5 3570k با کمی اور شدن هست

آقا من کلا بین این سری phenom و fx موندم کدوما بگیرم ، از یه طرف یه سری دوستان میگن phenom بهتره و از طرفی میگن هرچه تکنولوژی cpu جدیدتر باشه قوی تره(یعنی fx قویتره)

نظرتون راجع به 965 چی هست ؟ به نظرتون میتونه با اون شرایطی که گفتم توی هیچ بازی ای کم نیاره؟

یکی از مهمترین اولویت های من اینه که با توجه به اینکه من اصلا اور نمیکنم سی پی یویی که میگیرم حتما بتونه با فن اصلی خودش توی فول لود راحت کار کنه و به دمای TJ Max که حدود 60 درجه هست نرسه 

خیلی ممنون

ویرایش شده توسط ali2000
لینک به دیدگاه

Tj max معمولا بالای 90 هست

شما به جای سری FX 6xxx

بیا phenom x6 1xxx بگیر بهتره

لینک به دیدگاه

آقا من الان 970 و1090t دارم 

قصد ارتقاع به 8530 داشتم چون cpu فعلی باعث bottleneck میشه. مثلا تو بازی farcry 4  وقتی سوار ماشین میشی لگ میگنه 

ولی با این تعریفی که دوستان از fx کردن.دلسرد شدم  :(

برد فعلی من 990fx-gd80 هست که برد خیلی خوبیه.واسه همین  قصد تغیر به اینل نداشتم

نظر دوستان چیه؟عوض کنم ؟

لینک به دیدگاه

Tj max معمولا بالای 90 هست

شما به جای سری FX 6xxx

بیا phenom x6 1xxx بگیر بهتره

والا من وقتی 8350 خریدم سرچ کردم همه جا نوشته بودن دماش نباید از 60-70 بالاتر بره

به نظرتون 90 بالا نیست؟ اینطوری فکر کنم cpu آسیب ببینه

لینک به دیدگاه

آقا من الان 970 و1090t دارم 

قصد ارتقاع به 8530 داشتم چون cpu فعلی باعث bottleneck میشه. مثلا تو بازی farcry 4  وقتی سوار ماشین میشی لگ میگنه 

ولی با این تعریفی که دوستان از fx کردن.دلسرد شدم  :(

برد فعلی من 990fx-gd80 هست که برد خیلی خوبیه.واسه همین  قصد تغیر به اینل نداشتم

نظر دوستان چیه؟عوض کنم ؟

دوست عزیز مطمئنید که مشکل از سی پی یوتون هست؟

والا من با این 8350 و یه گرافیک 270x و 8 گیگ رم وقتی سوار ماشین میشدم لگ میزد اما وقتی آپدیت آخرش را ریختم کاملا درست شد و ربطی به سخت افزارم نداشت

یه مدت هم یه نرم افزار را اجرا داشتم که رم زیادی مصرف میکرد و وقتی اون نرم افزار اجرا بود و در همون حال بازی میکردم(با اینکه بازی را آپدیت کرده بودم) ولی باز هم سوار ماشین لگ میزد که با بستن اون نرم افزار و خالی شد رمم مشکل حل میشد و مشکل اصلی کمبود رم بود

پس همینطور که میبینید علت های مختلفی ممکنه داشته باشه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز مطمئنید که مشکل از سی پی یوتون هست؟

والا من با این 8350 و یه گرافیک 270x و 8 گیگ رم وقتی سوار ماشین میشدم لگ میزد اما وقتی آپدیت آخرش را ریختم کاملا درست شد و ربطی به سخت افزارم نداشت

یه مدت هم یه نرم افزار را اجرا داشتم که رم زیادی مصرف میکرد و وقتی اون نرم افزار اجرا بود و در همون حال بازی میکردم(با اینکه بازی را آپدیت کرده بودم) ولی باز هم سوار ماشین لگ میزد که با بستن اون نرم افزار و خالی شد رمم مشکل حل میشد و مشکل اصلی کمبود رم بود

پس همینطور که میبینید علت های مختلفی ممکنه داشته باشه

آپدیت 1.6 بازی نسخه blackbox هست

8gig هم.رم.که حدود 6 gig خالی هست.

یعنی از چی میتونه باشه

لینک به دیدگاه

یعنی از چی میتونه باشه

راستش من همون آپدیت 1.5 که ریختم حل شد و دیگه 1.6 را نریختم اما از من نسخه RELOADED هست

گرافیکتون مشکلی نداره؟

متاسفانه این بازی های کرک شده اینقدر مشکل داره که اگه فقط روی همین بازی مشکل دارید نمیشه گفت سیستمتون کم میاره و شاید مشکل از بازی باشه اما راستش با این حرفتون یکم منا ترسوندین که نکنه این cpu ها رو بگیرم بعد کم بیاره(البته نمیدونم شما توی چه رزولوشن و با چه کیفیتی بازی میکنین)

لینک به دیدگاه

نسخه blackbox از همون نسخه reloaded گرفته شده.فکر نمی کنم مشکل از بازی باشه

در باره کاهش cpu هم دارین اشتباه بزرگی مرتکب میشین

بازی های بزرگی تو راهه که cpu قوی نیاز دارن

من خودم شخصا به خاطر بازی dying light که cpu قوی نیاز داره به فکر ارتقاع افتادم

بحر حال خواستی بفروشی یه ندا به ما یده :D

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

یعنی از چی میتونه باشه

دوست عزیز این بازی مشکل داره موقع سوار شدن وسایل

برا منم همینطور بود یک تغییر عددی در تکست ستینگ انجام دادم درست شد تو تاپیک مشکلاتش میزنم

،،،،،،،،،،،،

و دوست عزیز علی جان

بنظرم بیخیال عوض کردنش باش چون روز به روز بازی ها سیستم مورد نیازشون بالاتر میره و هم شما باید یک ضرر سی پی یو رو بفروشی یک ضرر سی پی یو ضعیف رو به علت نایاب بودن قیمت بیشتر پول بدی و سومین ضرر رو وقتی ببینی سی پی یو ضعیفی که خریدی در بازی جدیدتر توان لازم رو نداره و افسوس بخوری!

حالا خود دانی!

Sent from my GT-I9100G using Tapatalk

لینک به دیدگاه

هرگز این اشتباه رو نکن که بد ضرر میکنی

ولی اگر قطعا میخوای عوض کنی FX6300 بهترین گزینت هست

http://lioncomputer.ir/product/3024/AMD+FX-6300+AM3%2B+Processor/

بازم میگم 8350 رو نگه دار... انصافا خیلی خوبه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...