رفتن به مطلب

چند فریم کافیست؟؟؟

Recommended Posts

سلام.

یک سوالی که ذهنمو خیلی مشغول کرده اینه؟؟

واقعا چند فریم برای اجرای یک بازی روان کافیست؟؟؟

من کلی سرچ کردم!!!

یک سری سایت ها بالای 30 رو میگن خیلی روون!!

بعضی بین 40 تا 60 رو میگن!!!

و خیلی ها میگن زیر 60 زیاد خوب نمیشه!!!

دقیقا چند فریم کافیست؟؟

چون میخوام مانیتور بخرم نمیدونم برم سمت full hd یا 1600*900 واسه همین هنگم :))

مرسی

لینک به دیدگاه

60hzهمراه ۶۰ فریم استاندارد ‌‌و به راحتی قابل دسترس... البته بستگی به توان پردازش پردازنده هست ک بتونه فریم رو پایدار نگه داره در کنار کارت گرافیکی مناسب برای بازی مربوطه ووو ...

اکثر tv ها از تکنیک motion clear استفاده میکنن که ۳۰ فریم رو بهتون تا حد ممکن خوب بع نمایش میذارند ...

در کل برای یک پی سی گیمر ۳۰ فریم در حالت عادی غیر قابل تحمله .

اگر کنترلر داشته باشید اجرای خیلی از بازیها بر روی ۴۰ تا ۴۸ فریم لذت خوبی داره

ویرایش شده توسط kamali66
لینک به دیدگاه

به 30 به بالا رو بهش میگن playable ولی زیاد جالب نیست و بعد یه مدت سردرد میاره

45 تا 60 رو بهش میگن خوب که روون میتونی یازی کنی.

اما بهترین حالت 60 به بالا هست. تو این حالت بازیها روونی خاصی دارند. من خودم تست کردم فرقش با 40 تا 60 خیلی هست.

اما برای انتخاب مانیتور اول باید به سخت افزار های دیگت نگاه کنی. سخت افزارت چیه؟

برای چه بازیهایی میخوای؟

چقدر هزینه میخوای بکنی؟

لینک به دیدگاه

این :

ram 8 با باس 1600

گرافیک r9 280 یا gtx 670 (هنوز نگرفتم)

cpu هم 4150!!!

نمیدونم full hd بخرم یا 20 اینچ معمولی!!!

لینک به دیدگاه

برای بازیهای FPS (اول شخص) مثل call of duty 60 ولی بازیهایی مثل Assassins creed و اینا که واکنش سریع نمیخواد 30 کافیه!

شما که داری هزینه میکنی یه FullHD بگیر!

ویرایش شده توسط MftFM
لینک به دیدگاه

FPS <30                   Very limited gameplay

FPS 30-40          Average yet very playable

FPS 40-60                          Good gameplay

FPS >60                 Best possible gameplay

لینک به دیدگاه

کارتهایی که انتخاب کردی قدرتشون خوبه اما از یسری چیزا تو تنظیمات مثل aa باید کم کنی بتونی به 60fps برسی.

در کل full hd  بگیر بعدا پول دستت اومد گرافیک قویتر بگیر.

چون گرافیک رو راحت میشه تغییر داد اما مانیتور حالا حالاها برات کار میکنه.

لینک به دیدگاه

من میگم اگه سایز برات مطرح نیست ۲۰ اینچ بگیر چون از لحاظ کیفیت فرقی نمیکنه ولی تو بازیهای گرافیک بالا فریم بهتری میگیری.

لینک به دیدگاه

من میگم اگه سایز برات مطرح نیست ۲۰ اینچ بگیر چون از لحاظ کیفیت فرقی نمیکنه ولی تو بازیهای گرافیک بالا فریم بهتری میگیری.

فرقی نمیکنه؟!

اتفاقا تفاوتشون خیلی هست.شما دو تا تصویر رو کنار هم بزارید متوجه تفاوت میشید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

ماینتور هرچی بهتر بگیری بهتره (جملمو داشتی در و گوهر میباره ازش چممم نکنن  :laughing: )، چون قطعه ای هست نتیجه زحمات سیستمت رو بهت نشون میده و معمولا مدت زمان بسیار طولانی جواب گوی شما باشه، قطعات داخلی کامپیوتر رو میشه راحت تر عوض کرد وراحت تر هم گیر میاد...

گرافیک هم بنظر من یخوره بیشتر سرمایه گذاری کن 290 بگیر یا 770... غیر رفرنس دست دوم براحتی گیر میاد قیمت مناسب...  ^_^

لینک به دیدگاه

سلام و دورد به همگی

این سوال به چشم انسان بر میگرده و دقیقا شبیه تشخیص 6 میلیون رنگ صفحه نمایشه که در واقع در بهترین حال ممکنه شاید به 128 هزار رنگ نرسه و مابقی به خطای دید تبدیل میشه و غیر ممکنه یک انسان بگه من هر 6 میلیون رنگ رو تو صفحه نمایش رو تشخیص میدم. مثل در فتوشاب به جای استفاده از سه رنگ RGB که مادر تمام رنگ های استفاده میشه که البته در این سطح رنگ ها زنده نیستن به جاش از CMYK استفاده میشه دارای سطح وسیعی از رنگ ها با کیفت بسیار بالا میشه

به هر حال چشم انسان قدرت دیدین بیش از 29.030 فریم یا بهتر بگم 30 فریم که میزان رفرش راستری (جارو کشی موازی و عمودی ) تصویر نداره اما بخاطر نوع صفحه نمایش و رزولوشن های مختلف و حالت های تنظیم بهتر بین 40 تا 60 فرین در تمامی تنظیمات و رزولوشن ها باشه ( برای بهتر درک کردن این کاره از یک مانیتور CRT تصویر بگیری، می بیندی که چشم انسان قدرت دیدن تعداد دفعات رفرش تصوریر یا همون جارو کردن تصویر رو نداره اما در تصاویر معلومه چرا که سرعت فیلم برداری از تعداد فریم ها بیشتره)

ان شاالله مورد استفاده قرار بگیره

ویرایش شده توسط Abolfazl-like
لینک به دیدگاه

پایین 60 برای گیمر ناراحت کنندس بالای 60 هم کاربرد دیگه ای داره  

لینک به دیدگاه

راحت باشی حس ازادی داشته باشی تو بازی / خودت از بازی بدونی بالا 65 فریم رویایی هست ادم جون میکنه  :D

45 تا 60 هم رون هست بازم مشکلی در اجرا بازی نداره حس خوبی داره

فریم 30  جالب نیست نظر من هست

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

سلام و دورد به همگی

این سوال به چشم انسان بر میگرده و دقیقا شبیه تشخیص 6 میلیون رنگ صفحه نمایشه که در واقع در بهترین حال ممکنه شاید به 128 هزار رنگ نرسه و مابقی به خطای دید تبدیل میشه و غیر ممکنه یک انسان بگه من هر 6 میلیون رنگ رو تو صفحه نمایش رو تشخیص میدم. مثل در فتوشاب به جای استفاده از سه رنگ RGB که مادر تمام رنگ های استفاده میشه که البته در این سطح رنگ ها زنده نیستن به جاش از CMYK استفاده میشه دارای سطح وسیعی از رنگ ها با کیفت بسیار بالا میشه

به هر حال چشم انسان قدرت دیدین بیش از 29.030 فریم یا بهتر بگم 30 فریم که میزان رفرش راستری (جارو کشی موازی و عمودی ) تصویر نداره اما بخاطر نوع صفحه نمایش و رزولوشن های مختلف و حالت های تنظیم بهتر بین 40 تا 60 فرین در تمامی تنظیمات و رزولوشن ها باشه ( برای بهتر درک کردن این کاره از یک مانیتور CRT تصویر بگیری، می بیندی که چشم انسان قدرت دیدن تعداد دفعات رفرش تصوریر یا همون جارو کردن تصویر رو نداره اما در تصاویر معلومه چرا که سرعت فیلم برداری از تعداد فریم ها بیشتره)

فیلم با بازی فرق داره. درسته بازی هم داره پخش میشه ولی چیزی که اینجا مهمه گیم پلی هست. وقتی گیم پلی 30 فریم باشه، گیمر کنترل خوبی روی بازی نداره مخصوصا بازی های اول شخص و سرعتی. ولی وقتی که به 60 فریم ارتقاء پیدا میکنه، گیم پلی روان تر میشه و گیمیر احساس نرمی و کنترل بیشتر روی بازی داره. به خاطر همینه هر روز داره کارت گرافیک های قوی تر وارد بازار میشه تا گیمینگ 60 فریم و کیفیت بالا رو در کنار هم برای گیمر به ارمغان بیاره. در کل برای بازی 60 فریم کمتر یعنی اعصاب خوردی (مخصوصا اول شخص) و ضرر زدن به چشم و قسمتی از مغز که باعث تمرکز میشه (در حال انجام بازی).

لینک به دیدگاه

سلام و دورد به همگی

وقتی شما رو مانیتور CRTتفاوتی بین فریم 30و60احساس نمیکیند مشکل مانیتوره و باید با یه مانیتور دیگه تست کنید.بر اساس چه منبعی میگید چشم انسان 29فریم بیشتر نمیتونه تشخیص بده؟تفاوت بین 30و 45فریم هم مشخصه چه برسه به 30و60

--------------------------------------------------

استارتر حتما مانیتور FullHDبخر چون رزولوشن خیلی تاثیر داره تو بازی.من حاضرم یکم تنظیمات گرافیکی رو کم کنم ولی با رزولوشن بالا بازی کنم

ویرایش شده توسط Yosef Faraji
لینک به دیدگاه

والا  از 40  به بالا من  مشکلی ندیدم  ولی اینکه سیستم قوی باشه و بتونه این فریم رو حفض  کنه خوبه چون اوله بازی یکدفعه  فریم رو 100  بعده یه مدت به کمتر از 30  هم میرسه  به خصوص تو صحنه هایه شلوغ

لینک به دیدگاه

فیلم با بازی فرق داره. درسته بازی هم داره پخش میشه ولی چیزی که اینجا مهمه گیم پلی هست. وقتی گیم پلی 30 فریم باشه، گیمر کنترل خوبی روی بازی نداره مخصوصا بازی های اول شخص و سرعتی. ولی وقتی که به 60 فریم ارتقاء پیدا میکنه، گیم پلی روان تر میشه و گیمیر احساس نرمی و کنترل بیشتر روی بازی داره. به خاطر همینه هر روز داره کارت گرافیک های قوی تر وارد بازار میشه تا گیمینگ 60 فریم و کیفیت بالا رو در کنار هم برای گیمر به ارمغان بیاره. در کل برای بازی 60 فریم کمتر یعنی اعصاب خوردی (مخصوصا اول شخص) و ضرر زدن به چشم و قسمتی از مغز که باعث تمرکز میشه (در حال انجام بازی).

سلام دوست عزیز با کمال ادب نیاز شد که توضیح بیشتری بدم

فریم به تعداد دفعات پاک سازی یا چاروکردن تصویر روی صفحه نمایش میگن!

چشم انسان بشتر از 30 فریم قدرت نداره تشخیص بده پس هر چی از 30 بالاتر بره نمی بینه چون بینای قدرت تفکیک پذیری نداره و اگه کمتر باشه متوجه این مسله میشه

پس فریم همون فریم توی فیلم توی بازیه توی ویندوز و... ی نکته بگم بهتر متوجشی دادشم ی فیلم که با گوشیت میگی در اصل از بهم چسپیدن تعدادی عکس کنار هم تشکیل شده که شما فکر میکنید ی حال و پشت سر همه چرا همش میگم مثلا 4k با سرعت 60 فریم یعنی تو این رزولوشن به الگوریتمی رسیده که میتونه تو هر هزارم ثانیه 60 عکس بگیر و در کنار هم بچینه، چرا دوربین های فوق سریع در کوتاه ترین زمان فیلم با جزئیات بیشتر میگیرن چون این نرخ رو به 100 تا 1000 فریم رسون، پس نتیجه گیری دادشم فریم تا جای که چشم انسان بتونه تشخیص بده خوبه و روانه از اون بیشتر نمی تونید متوجه بشی

وقتی شما رو مانیتور CRTتفاوتی بین فریم 30و60احساس نمیکیند مشکل مانیتوره و باید با یه مانیتور دیگه تست کنید.بر اساس چه منبعی میگید چشم انسان 29فریم بیشتر نمیتونه تشخیص بده؟تفاوت بین 30و 45فریم هم مشخصه چه برسه به 30و60

--------------------------------------------------

استارتر حتما مانیتور FullHDبخر چون رزولوشن خیلی تاثیر داره تو بازی.من حاضرم یکم تنظیمات گرافیکی رو کم کنم ولی با رزولوشن بالا بازی کنم

دوست عزیز من مثال زدم که شما درک بشتری از الگوریتم راستری که توی CRT ها استفاده شده بکنید، وگر نه نمایشگیر Full HD و 2K و 4K و 8K چون تعداد پکسل ها کوچکتر میشن تصویر شارپ تر و با وضوع و رنگ متفاوتی دیده میشن

ویرایش شده توسط Abolfazl-like
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز با کمال ادب نیاز شد که توضیح بیشتری بدم

فریم به تعداد دفعات پاک سازی یا چاروکردن تصویر روی صفحه نمایش میگن!

چشم انسان بشتر از 30 فریم قدرت نداره تشخیص بده پس هر چی از 30 بالاتر بره نمی بینه چون بینای قدرت تفکیک پذیری نداره و اگه کمتر باشه متوجه این مسله میشه

پس فریم همون فریم توی فیلم توی بازیه توی ویندوز و... ی نکته بگم بهتر متوجشی دادشم ی فیلم که با گوشیت میگی در اصل از بهم چسپیدن تعدادی عکس کنار هم تشکیل شده که شما فکر میکنید ی حال و پشت سر همه چرا همش میگم مثلا 4k با سرعت 60 فریم یعنی تو این رزولوشن به الگوریتمی رسیده که میتونه تو هر هزارم ثانیه 60 عکس بگیر و در کنار هم بچینه، چرا دوربین های فوق سریع در کوتاه ترین زمان فیلم با جزئیات بیشتر میگیرن چون این نرخ رو به 100 تا 1000 فریم رسون، پس نتیجه گیری دادشم فریم تا جای که چشم انسان بتونه تشخیص بده خوبه و روانه از اون بیشتر نمی تونید متوجه بشی

خب منم ایهارو میدونم و نیازی نبود چند خط توضیح بدید. ولی شما به این نکته توجه نمیکنید که بازی به جز قسمت دیداری، یک قسمت " گیم پلی " هم داره که وقتی فریم به 60 برسه اوج نرمی و روانی احساس میشه.

یک مثال ساده، شما وقتی پشت مانیتور نشستید و در حال دیدن صحنه های سینماتیک بازی CoD AW هستید. فریم هم 30 هست. خب شما اصلا متوجه فریم پایین نمیشید و فقط محو بازی میشید. اما وقتی کنترل بازی میفته دست شما، قشنگ احساس میکنید که بازی اونطوری که میخواید روان نیست! وقتی تنظیمات گرافیکی بازی رو کم میکنید و فریم به 60 میرسه، میبینید گیم پلی چقدر تغییر کرده و شما راحت تر میتونید توی بازی مانور بدید و بازی کنید.

پس سعی نکنید بازی رو با فیلم مقایسه کنید. چون فیلم اگه فریمش 23 هم باشه شما کمبودی توی سرعت فیلم نمیبینید. ولی توی بازی وقتی که در حال بازی کردن هستید میتونید راحت فرق 30 فریم با 60 فریم رو به خوبی تشخیص بدید!

این سایت هم میتونه تفاوت رو به خوبی نشون بده : www.30vs60fps.com

لینک به دیدگاه

یعنی چی شما میگی بین 30 و 60 فرقی نیست.چون چشم انسان نمیتونه متوجه بشه؟!

لینک به دیدگاه

خب منم ایهارو میدونم و نیازی نبود چند خط توضیح بدید. ولی شما به این نکته توجه نمیکنید که بازی به جز قسمت دیداری، یک قسمت " گیم پلی " هم داره که وقتی فریم به 60 برسه اوج نرمی و روانی احساس میشه.

یک مثال ساده، شما وقتی پشت مانیتور نشستید و در حال دیدن صحنه های سینماتیک بازی CoD AW هستید. فریم هم 30 هست. خب شما اصلا متوجه فریم پایین نمیشید و فقط محو بازی میشید. اما وقتی کنترل بازی میفته دست شما، قشنگ احساس میکنید که بازی اونطوری که میخواید روان نیست! وقتی تنظیمات گرافیکی بازی رو کم میکنید و فریم به 60 میرسه، میبینید گیم پلی چقدر تغییر کرده و شما راحت تر میتونید توی بازی مانور بدید و بازی کنید.

پس سعی نکنید بازی رو با فیلم مقایسه کنید. چون فیلم اگه فریمش 23 هم باشه شما کمبودی توی سرعت فیلم نمیبینید. ولی توی بازی وقتی که در حال بازی کردن هستید میتونید راحت فرق 30 فریم با 60 فریم رو به خوبی تشخیص بدید!

این سایت هم میتونه تفاوت رو به خوبی نشون بده : www.30vs60fps.com

دوست عزیز بنده گفتم بین 40 تا 60 فریم

بعد دوست عزیز شما مطمئنید موقه بازی حتما از 30 بیشتر نمیره یا کمتر نمیشه و حتما روی 30 فریم قفل میشه؟ بهتره شما ی نرم افزاری مثل ریوا نصب کیند تا بیشتر متوجه موضوع بشید وتعداد فریم ها رو متوجه بشید، نکته آخر بگم فریم توی تمام  رسانه تصویری یکیه چه بازی چه فیلم چه عکس و...

لینک به دیدگاه

یه سوال داشتم

دو تا مانیتور رو فرض کنین که یکیش رزولوشنش 1600*900 هست و یکیش 1920*1080 و هر دو از هر نظر دیگه شبیه هم هستند.حالا اگه ما یه بازی رو با رزولوشن 1600*900 بخوایم بازی کینم کدومش کیفیت بیشتری داره؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز بنده گفتم بین 40 تا 60 فریم

بعد دوست عزیز شما مطمئنید موقه بازی حتما از 30 بیشتر نمیره یا کمتر نمیشه و حتما روی 30 فریم قفل میشه؟ بهتره شما ی نرم افزاری مثل ریوا نصب کیند تا بیشتر متوجه موضوع بشید وتعداد فریم ها رو متوجه بشید، نکته آخر بگم فریم توی تمام  رسانه تصویری یکیه چه بازی چه فیلم چه عکس و...

شما کی فرمودید 40 تا 60 ؟! تا جایی که من دیدم همش 30 بود.

باز رفتید سراغ خونه اول! بله من مطمئن هستم!

پیشنهاد میکنم یک بار دیگه پست های خودتون و جواب هایی که من دادم رو بخونید. شما دارید کلا 60 فریم رو زیاد سوال میبرید توی گیم! بازم میگم 60 فریم توی گیم موقع بازی کردن به راحتی قابل تشخیصه! مخصوصا توی بازی های اول شخص شوتر مثل Call Of Duty Advanced Warfare! این به همه ثابت شدس. حالا باز جبهه بگیرید...

لینک به دیدگاه

یه سوال داشتم

دو تا مانیتور رو فرض کنین که یکیش رزولوشنش 1600*900 هست و یکیش 1920*1080 و هر دو از هر نظر دیگه شبیه هم هستند.حالا اگه ما یه بازی رو با رزولوشن 1600*900 بخوایم بازی کینم کدومش کیفیت بیشتری داره؟

خب معلومه full hd کیفیت بهتری داره.

سوال ایشون مثل این میمونه که بپرسی یک کیلو آهن وزنش بیشتره یا یک کیلو پنبه؟!!!!!!!!!! :D  خوب معلومه که با خصوصیات یکسان و در یک رزولوشن مثل هم هستند.

ولی در کل به علت این که مانیتور جز قطعاتی هست که دیر به دیر به روز میشود و شما هم علاوه بر بازی حتما علاقه به نگاه کردن فیلم با کیفیت full hd و دیدن عکس و ...دارید. توصیه میکنم که یک مانیتور Full HD با اندازه 22-23 اینچ تهیه بفرمایید، مانیتور با کیفیت Full HD جز ضرورت های سیستم های امروزی است.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...