رفتن به مطلب

نظرسنجی تشخیص تفاوت 30 و 60 فریم بین کاربران لیون کامپیوتر

101 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. آیا تفاوت بین 30 فریم و 60 فریم برثانیه را در ویدئوی مذکور تشخیص دادید؟

• بلی به راحتی
      83
    • خیر
      8
    • بلی به سختی
      10

Recommended Posts

سلام دوستان لطفا به این لینک برید و با دقت در تصویر در نظرسنجی شرکت کنید: http://www.30vs60fps.com

توضیحات:

می توانید برای تشخیص بهتر به 60 فریم چند ثانیه مداوم نگاه کنید (در حالت کوچک شده و نگاه به آسمان تشخیص مقداری راحتتر است) سپس به 30 فریم سویچ کنید.

آیا پرش هایی در تصویر 30 fps مشاهده می کنید؟؟

لینک به دیدگاه

والا من زیاد از فریم و این بحثا سررشته ندارم و دنبالش نبودم. ولی اینی که من دیدم خیلی تفاوت دارن.

در ضمن خیلی جالب بود. تا حالا اینطوری مقایسشون نکرده بودم. باید به فکر یه گرافیک خوب باشم.

لینک به دیدگاه

نه والا من نتوستم تحمل کنم  :wacko:

مخصوصا بازی اول شخص باید بالا 50 باشه فریمش

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

دوست عزیز خب معلومه که 60و30فریم با هم تفاوت دارن وگر نه هیچ کس کارت گرون قیمت نمیخرید بازی با 60 فریم کجا و 30کجا  :)

لینک به دیدگاه

دوست عزیز خب معلومه که 60و30فریم با هم تفاوت دارن وگر نه هیچ کس کارت گرون قیمت نمیخرید بازی با 60 فریم کجا و 30کجا  :)

بعضی از دوستان توی همین لیون هستن که منکر این قضیه ان! شاید واقعا برای عده ای از افراد قابل تشخیص نباشه تفاوت، صرفا یه نظرسنجی هست

لینک به دیدگاه

والا من زیاد از فریم و این بحثا سررشته ندارم و دنبالش نبودم. ولی اینی که من دیدم خیلی تفاوت دارن.

در ضمن خیلی جالب بود. تا حالا اینطوری مقایسشون نکرده بودم. باید به فکر یه گرافیک خوب باشم.

بله واقعا :D

فرقي نداره وقتي ندوني و نبيني

غصت ميگيره وقتي ميدوني و ميبيني

لینک به دیدگاه

این حالت تلقین هست

در اصل فرقی نداره

یا چشم من ضعیف شده!

لینک به دیدگاه

بعضی از دوستان توی همین لیون هستن که منکر این قضیه ان! شاید واقعا برای عده ای از افراد قابل تشخیص نباشه تفاوت، صرفا یه نظرسنجی هست

خوش به حال دوستانی که تشخیص نمیدن وبراشون زیاد مهم نیست :D  من که وقتی فریم کمتر از 40شد  بازی برام دیگه حال نمیده 

لینک به دیدگاه

خداییش تو این ویدیو به راحتی قابل درک بود که 60 فریم روون تره

لینک به دیدگاه

خیلی خیلی راحت میشه تفاوت رو فهمید.

تو تصویر 30 تصویر حالت بریدگی داره!

اما تو 60 اون بریدگی نیست و روون تر هست!

لینک به دیدگاه

تفاوتش با جزئیه

از طرفی در این ویدیو حرکت با سرعت بالا انجام میشه که نیاز به فریم بالا داره وگرنه مثل اینکه فرکانس ریسپانس تلویزیون رو پایین بیارین و فوتبال ببینین! خوب پرش میبینین توش

ولی اگر واقعا کارتی بتونه همه ی بازی های روز رو بین 35 تا 40 فریم اجرا کنه با تنظیمات مورد نیاز شما ، به نظرم کا فیه

لینک به دیدگاه

تفاوتش با جزئیه

از طرفی در این ویدیو حرکت با سرعت بالا انجام میشه که نیاز به فریم بالا داره وگرنه مثل اینکه فرکانس ریسپانس تلویزیون رو پایین بیارین و فوتبال ببینین! خوب پرش میبینین توش

ولی اگر واقعا کارتی بتونه همه ی بازی های روز رو بین 35 تا 40 فریم اجرا کنه با تنظیمات مورد نیاز شما ، به نظرم کا فیه

دوست عزیز کم لطفی میکنی  :D  تفاوت 60و40فریم هم خیلی زیاده مخصوصا در مانیتور های با زمان پاسخ دهی بالا 

لینک به دیدگاه

منکه سرم داره گیج میره انقدر تصویر چرخید :D

ولی به نظر من تفاوت کاملا مشهوده . وقتی 30 فریم بازی میکنی بعد نیم ساعت ادم سرش درد میگیره. (البته من که با این گرافیکم تا حالا نتونستم بالای 28 فریم به خودم ببینم)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله واقعا :D

فرقي نداره وقتي ندوني و نبيني

غصت ميگيره وقتي ميدوني و ميبيني

=))  =))  =))  =))  =))

لینک به دیدگاه

جالبه  این تفاوته   فاحشو  افراد اماتور هم تشخیص میدن اونوقت  شرکتهایه بازی سازی در اقدامی خود جوش و ناپسند فریم بازیهارو رو 30  قفل میکنند از چه رو خدا داند :wacko:

لینک به دیدگاه

خالا اینا بکنار یه چیزی ذهنمو مشغول کرده.

موقع ساخت بازی crysis1 که قبل سال 2007 بوده.خفن ترین کارتها سری 6000 انویدیا بوده.اینا بازیرو چطوری تست میکردن؟

direct x10 هم ساپورت نمیکردن این کارتها!(اصلا نیومده بوده هنوز)

هنوز هم برای خیلی از کارتها اجرای veryhigh با aa8 مشکله.

بنظرتون باچی تست کردن بازیهارو که مطمئن شن بازی سالمه؟

لینک به دیدگاه

خالا اینا بکنار یه چیزی ذهنمو مشغول کرده.

موقع ساخت بازی crysis1 که قبل سال 2007 بوده.خفن ترین کارتها سری 6000 انویدیا بوده.اینا بازیرو چطوری تست میکردن؟

direct x10 هم ساپورت نمیکردن این کارتها!(اصلا نیومده بوده هنوز)

هنوز هم برای خیلی از کارتها اجرای veryhigh با aa8 مشکله.

بنظرتون باچی تست کردن بازیهارو که مطمئن شن بازی سالمه؟

اون بازی معجزه بازی ها در اون زمان بود من بعد دو سال که اومده بود تونستم بازیش کنم =))

لینک به دیدگاه

مسئله وقتی بیشتر فاحش می شه که شما input lag هم داشته باشید(یعنی به فرض توی FIFA دکمه ی شوت رو بزنید ولی کاراکتر داخل بازی مثلا با نیم ثانیه یا 1 ثانیه تاخیر عکس العمل نشون بده.).در فریم های بالاتر Input Lag کمتر و کمتر می شه.V sync یکی از چیزهایی هست که input lag به وجود میاره چون برای اینکه Particle یا همون برش های تصویر رو از بین ببره تمام زمان بندی ها و فریم ها رو با هم هماهنگ می کنه که باعث مقداری Input Lag  می شه.در سیستم های قوی کمتر و در سیستم های ضعیف تر بیشتر و بیشتر این قضیه معلومه.توی فیلم تصویر که واضحه اما وقتی بازی می کنید بین 30 فریم و 60 و یا بین 60 یا 120 تفاوت خیلی خیلی واضحه...بیشتر وقتی این تفاوت رو می بینید که یه بازی چند سال پیش رو با یه گرافیک متوسط یا بهتر امروزی بازی کنید.مثلا Resident Evil 5 رو با GTX 750 Ti یا بهتر بازی کنید.

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

اون بازی معجزه بازی ها در اون زمان بود من بعد دو سال که اومده بود تونستم بازیش کنم =))

بله و دقیقا از خیلی از بازیهای روز هم بهتره بنظر من

اما من سوالم اینه با چی ساختنش؟ باچی تست کردن؟

لینک به دیدگاه

از لحاظ کلی که 60 فریم بهتره از 30فریم و تشخیص هم خیلی راحته ولی تفاوت توی 30 و60 باعث از بین رفتن گیمپلی یا داستان نمیشه زیاد هم  تو بهرش نباشین وگرنه به یه جایی میرسین که خوره ی سخت افزار میفوته به جونتون واون عدد های زرد رنگ فریم دست از سرتون برنمیداره تا حدی که به جای اینکه حواستون به بازی وداستان گیمپلیش باشه نگاهتون به گوشه صفحه وتیر زدن به گلدون ها زمین ودنبال پیدا کردن تکسچر وجزییات میگردین گرافیک برای من اولویت چهارم وپنجمه وفریم در حدی که باعث پارگی تصویر نشه ومانعی برای من در گیمپلی نشه هیچ مشکلی نداره

لینک به دیدگاه

30 تا 40 تفاوتش محسوسه.

30 تا 60 کاملا مشخصه

تو 30 فریم با لگ اجرا میشه با 40 نرم اجرا میشه ولی با 60 عالی اجرا میشه. مخصوصا اینکه رو گیم پلی خیلی تاثیر داره

اما فک میکنم بالای 60 فریم قابل تشخیص نباشه

ویرایش شده توسط S.morteza
لینک به دیدگاه

30 فریم خوب هست اما 60 فریم روان تر و بازی رو طبیعی تر نشون میده

اما در 4k قضیه فرق داره

چون نمیشه فعلا 4k رو با 60 فریم بالا آورد از تکنولوژی موشن پلاس استفاده میکنیم که 30 فریم رو حتی از 75 فریم روان تر نمایش میدهد.

به چشم خودم دیدم و تست کردم،

جالب هم اینجاست وقتی 60 فریم را موشن پلاس میدهیم فرقی نمیبینم اما 30 هرتز روانتر میشود

لینک به دیدگاه

اگر مینیموم فریم ریت 30 باشه که نه اما اگر ماکس یا میانگین 30 باشه تفوت توی صحنه های سنگین ملموس می شه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز کم لطفی میکنی  :D  تفاوت 60و40فریم هم خیلی زیاده مخصوصا در مانیتور های با زمان پاسخ دهی بالا 

نه بحث پاسخ دهی مانیتور نیست

اگر شما کالاف بازی میکنی اصلا نیازی به سرعت بالا نیست پس نیاز به فریم بالا ندارید

اگر نید فور اسپید یا ماشین بازی می کنید نیاز به سرعت بالا دارید وگرنه دور و بر ماشین پرش ایجاد میشه

دیگه آدم باید به جیبشم نگاه کنه دیگه

من که به شخصه به نظرم برای اینجور بازی ها همون 40 فریم کافیه واقعا!

اینم بگم که به نظر خودمم خود 30 فریم شاید مناسب نباشه چون نوسان داره و کارتی که صحنه ای رو 30 فریم میده خوب مسلما توی صحنه هایی از بازی لگ میزنه به همین دلیل میگم باید بین 35-40 باشه!

ویرایش شده توسط amirff1
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...