رفتن به مطلب

نظرسنجی تشخیص تفاوت 30 و 60 فریم بین کاربران لیون کامپیوتر

101 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. آیا تفاوت بین 30 فریم و 60 فریم برثانیه را در ویدئوی مذکور تشخیص دادید؟

• بلی به راحتی
      83
    • خیر
      8
    • بلی به سختی
      10

Recommended Posts

30 فریم کمه یعنی بازی روان نیست ولی 60 فریم واقعا عالی و روان هست ولی به قول دوستان اگربه فکر فریم باشیم  دیگه بازی رو از دست میدیم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

این که خیلی تابلو هست تو تصویر اما فکر می کنم باید با یک بازی امروزی این تست انجام بگیره شاید این بازی چون موتورش قدیمیه اینجوریه و همش بخاطر فریم نباشه... کلا بازی داره با لگ کار میکنه تو 30 فریم اصلا قابل بازی نیست این بازی اینجوری که این نشون میده، اما من با این کارت خودم بازی هایی رو بازی کردم روان با فریم بین 20-30 حتی اما بدون لگ اینچنینی !!!

این تصویر رو من برای مقایسه قبول ندارم...  :-?

لینک به دیدگاه

من هم نظرم مثل دوستمون هست۳۵تا۴۰فریم برای بازی هایی به غیر از فوتبال و ماشین مناسبه

توی ماشین و فوتبال نباید پایین ۶۰بیاد فریم

چون شدیدا احساس میشه که بازی لگ داره

ولی برای بازی های دیگه۳۵تا۴۰کافیه(هر بازی بغیر از فوتبال و ماشین و بازی هایی که سرعت نقش داره)

لینک به دیدگاه

وقتی تو یه بازی انلاین 30 فریم میگیری و رقیبات 60 فریم میگیرن 0.5 ثانیه از دنیا عقبی و این یعنی فاتحه  :D  :laughing:  =))

لینک به دیدگاه

درود

این لینکی که شما دادی واقعا 30 و 60 باهم فرق داشتند ولی در واقعیت من در هیچ بازی این تفاوت رو ندیدم و این اواخر که همه ی بازی ها رو با 30 فریم داشتم میرفتم بازی ها کاملا روان بود.

من همیشه اینرو میگم که اینقد روی تنظیمات بازی ها حساس نباشین ... اینقد روی اینکه روی کدوم حالت anti-aliasing باشه حساس نباشین که در کدوم حالت باشه ... اگه بازی به 30 فریم رسید اینقد حساس نباشین که به 60 هم برسه ... از خود بازی لذت ببرین دوست عزیز ... فقط همین مهمه

لینک به دیدگاه

من تو فیلمها اینطوری یافتم! که فریم بیشتر و رزولوشن نه خیلی کمتر در مجموع از فریم کمتر و رزولوشن بالاتر جذابیت بصری داره یعنی: 

HD 60fps >>FHD 30FPS

لینک به دیدگاه

نه بحث پاسخ دهی مانیتور نیست

اگر شما کالاف بازی میکنی اصلا نیازی به سرعت بالا نیست پس نیاز به فریم بالا ندارید

اگر نید فور اسپید یا ماشین بازی می کنید نیاز به سرعت بالا دارید وگرنه دور و بر ماشین پرش ایجاد میشه

دیگه آدم باید به جیبشم نگاه کنه دیگه

من که به شخصه به نظرم برای اینجور بازی ها همون 40 فریم کافیه واقعا!

اینم بگم که به نظر خودمم خود 30 فریم شاید مناسب نباشه چون نوسان داره و کارتی که صحنه ای رو 30 فریم میده خوب مسلما توی صحنه هایی از بازی لگ میزنه به همین دلیل میگم باید بین 35-40 باشه!

والا نظرات دوستان متفاوت هست من قبلا یه gtx570داشتم تو بازی cod aw  فریم بازی 35-40 بود  بعد یه 290 گرفتم بازی رو دوباره نصب کردم وقتی با60 فریم بازی کردم یه حال دیگه داشت بازی کاملا طبیعی جلوه میکنه انگار خودت اونجایی داری تیر میزنی حالا تجربه من این بود شاید دوستان دیگه نظرات دیگه ای داشته باشن

لینک به دیدگاه

وقتی تو یه بازی انلاین 30 فریم میگیری و رقیبات 60 فریم میگیرن 0.5 ثانیه از دنیا عقبی و این یعنی فاتحه  :D  :laughing:  =))

!! نه این ربطی به این موضوع نداره! اولا این قابل تشخیص نیست در اون بازی ولی مثلا اگر 30 و 15 رو مقایسه کنیم ، شما همون تصاویر رو در زمان مشابه میبینید ولی بین دو تصویر شما یه تیکه پرش وجود داره!

اون لگی که در ثانیه شما رو از دیگران عقب میندازه پینگ و لاست پکیج هست.

لینک به دیدگاه

این تصویر که گذاشتین چرا اینقدر میچرخه، سرم گیج رفت

توی بازی هایی که تاحالا انجام دادم وقتی یه دفعه از 60 فریم میپره به 30 فریم خیلی اذیت میکنه و کلا رو اعصابه ولی تاحالا تجربه 30 فریم ثابت و مقایسه اون با 60 فریم را نداشتم.

لینک به دیدگاه

30 با 60 که هیچی

....

یک بار یک دست یک بازی رو با تایتان بازی کردم و فریم شد 160 . اون تغییری که اون موقع نسبت به کل بازی هایی که تاحالا بازی کرده بودم رو که دیدم دلم میخاست کل موجودی حسابمو بکشم اون تایتانو بخرم اما حیف که کل موجودی حسابم 10 تومن بود :-<

به امید روزی که رنگ گرافیک های 256 بیتی رو ببینم :-<

لینک به دیدگاه

30 با 60 که هیچی

....

یک بار یک دست یک بازی رو با تایتان بازی کردم و فریم شد 160 . اون تغییری که اون موقع نسبت به کل بازی هایی که تاحالا بازی کرده بودم رو که دیدم دلم میخاست کل موجودی حسابمو بکشم اون تایتانو بخرم اما حیف که کل موجودی حسابم 10 تومن بود :-<

به امید روزی که رنگ گرافیک های 256 بیتی رو ببینم :-<

ناشکری نکن جای من بودی چی میگفتی؟

الان دارم با intel hd سر میکنم اونم بعد از 670 *dry#

دلم خوش بود پول جور میشه یه گرافیک خفن تر بردارم اما جور نشد وحسابم صفر شد :wacko:

درکل ایشالا به خواستت برسی. @};-

ویرایش شده توسط **pouya**
لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

من خودم قبلا که سیستم ضعیف بود با 30 یا پایین تر بازی میکرم...قابل بازی هست و مشکلی نداره..ولی وقتی60 قریم رو تست کردم واقعا خیلی لذت بخش تره و تفاوت کاملا مشهوده......

بالای 60رو هم به شخصه نتونستم تشخیص بدم...

لینک به دیدگاه

من خودم قبلا که سیستم ضعیف بود با 30 یا پایین تر بازی میکرم...قابل بازی هست و مشکلی نداره..ولی وقتی60 قریم رو تست کردم واقعا خیلی لذت بخش تره و تفاوت کاملا مشهوده......

بالای 60رو هم به شخصه نتونستم تشخیص بدم...

درسته دوست عزیز دیگه بالای 60 فریم برای چشم انسان غیر قابل تشخیصه

لینک به دیدگاه

درود

قابل تشخیصه به مانیتور ارتباط داره عزیز

اگه روی مانیتور 60 هرتز باشه بله مانیتور بیشتر از اون نمیتونه اسکن کنه و برای ما قابل تشخیص نیست حتی اگر 120 فریم هم بگیریم

حالا با یه مانیتور 120 یا 144 هرتز هم مقایسه کنین تفاوت 60 به بالا کاملا مشهوده امتحانش ضرری نداره

چشم انسان میتونه بیشتر ار اینها رو درک کنه

لینک به دیدگاه

ببخشید ولی من تفاوتش رو داخل محیط ویندوز هم میبینم! :blink:

ویرایش شده توسط AJOR
لینک به دیدگاه

وقتی مانیتور 24 اینچ جلو چشمم باشه مگه میشه تفاوت 60 و 30 فریم رو اون هم توی گیم تشخیص ندم؟!

لینک به دیدگاه

درود

قابل تشخیصه به مانیتور ارتباط داره عزیز

اگه روی مانیتور 60 هرتز باشه بله مانیتور بیشتر از اون نمیتونه اسکن کنه و برای ما قابل تشخیص نیست حتی اگر 120 فریم هم بگیریم

حالا با یه مانیتور 120 یا 144 هرتز هم مقایسه کنین تفاوت 60 به بالا کاملا مشهوده امتحانش ضرری نداره

چشم انسان میتونه بیشتر ار اینها رو درک کنه

ولا مانیتور بنده که 60هرتزه اگه شما میگی حتمی قابل تشخیصه دیگه ^_^

لینک به دیدگاه

ببخشید ولی من تفاوتش رو داخل محیط ویندوز هم میبینم! :blink:

حتمی شما خاص هستید  :D

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...