رفتن به مطلب

خرید بدون سند و مدرک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت همه دوستان

من در یک پست فروش شرک کردم و قطعه مورد نظر رو با شرط فوری خریداری کردم اما متاسفانه خرید من رد شد و قطعه به شخص دیگه رسید
دوستان این تاپیک رو مشاهده کنید و قضاوت کنید: http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=38355

این گفته شخص خریدار:

سلام آقا بهزاد اینم بذارید برای من فردا احتمالا با قطعات قبلی بیام بگیرم
جای تخفیف هم داشت بزنید شب خوش

و این هم گفته بنده:

سلام داداش قیمت فوری مال من

خریدار همینجوری یه چیزی گفتن و رفتن، ایشون نه قیمت فوری دادن و نه قیمت پایه و... تازه تخفیف هم خواستن..... مگر خریدار نباید حرف یا قیمتش را بصورت واضح درج کند؟
اما من واضح بدون تخفیف و قیمت فوری خواستم که رد شد، خب این دقیقآ یعنی چی؟ سند و نوشته چه کسی واضح تره؟

من دیشب یک رایتر آک از جناب spear خریدم وهیچ احتیاجی هم به اون رایتر پایونیر نداشتم ولی چون دیدم قیمتش تقریبآ مناسبه و جعبه هم داره گفتم بهتره بخرمش اما...

نکته: بنده خریدار رو نمیشناسم و هیچ گونه شکایتی ازشون ندارم

لینک به دیدگاه

خوب الان مشکل شما چیه اقای مرادی عزیز؟؟ شما که شکایتی ندارید... :-?

وهمچنین فروشنده میتونه قطعه مورد نظر رو به هر قیمتی و به هر کس که دلش خواست بفروشه... @};-

حالا اونا ممکنه دوستیه نزدیکی با هم داشتن و قطعه رو بین خودشون خرید و فروش کردند (*)

حالا اگه استارتر قولشو به شما داده بود و بعد توافق از فروش قطعه به شما پشیمون میشد اون موقع حق با شما بود و میتونستید اعتراض کنید 

حالا هم که شما احتیاج شدیدی به این دی وی دی رایتر نداشتید...

اشکال نداره عزیز اینجور فک کن قطعه به دست یکی رسیده که واقعا بهش نیاز داشته نمیخواد ناراحت شی @};-  :x

لینک به دیدگاه

با عرض سلام .

اصولا صاحب کالا اختیار کامل دارد تا به هرکسی که شرایط بهتری دارد کالای خود رو بفروشد .

لینک به دیدگاه

از نظر اخلاقی به نظر من درست نیست و حق با شماست ولی

خب یه قانون نانوشته هست که میگه فروشنده توی انتخاب خریدار ازاد هست 

در کل جای گلایه نیست ، اقا بهزاد یکی از بهترین کاربرانی هست که تا حالا افتخار اشنایی باهاشون داشتم ، خودشون بیان توضیح بدن بهتره

ویرایش شده توسط poorya_2
لینک به دیدگاه

خوب الان مشکل شما چیه اقای مرادی عزیز؟؟ شما که شکایتی ندارید... :-?

وهمچنین فروشنده میتونه قطعه مورد نظر رو به هر قیمتی و به هر کس که دلش خواست بفروشه... @};-

حالا اونا ممکنه دوستیه نزدیکی با هم داشتن و قطعه رو بین خودشون خرید و فروش کردند (*)

حالا اگه استارتر قولشو به شما داده بود و بعد توافق از فروش قطعه به شما پشیمون میشد اون موقع حق با شما بود و میتونستید اعتراض کنید 

حالا هم که شما احتیاج شدیدی به این دی وی دی رایتر نداشتید...

اشکال نداره عزیز اینجور فک کن قطعه به دست یکی رسیده که واقعا بهش نیاز داشته نمیخواد ناراحت شی @};-  :x

من میگم در معامله باید عدالت رعایت بشه که متاسفانه در این معامله رعایت نشده، خریدار یک حرف نامعلوم زدن و رفتن ولی من حرفم واضح بود، در تاپیکهای فروش همه نوشته ها بعنوان سند و مدرک استفاده خواهند شد که خدا رو شکر اسناد من از همه واضحتر است اما... اینجاش کمی نا عدالتی است و بخاطر همین کمی ناراحت شدم، ممنونم از شما که نظرتون رو اعلام کریدید @};-

با عرض سلام .

اصولا صاحب کالا اختیار کامل دارد تا به هرکسی که شرایط بهتری دارد کالای خود رو بفروشد .

کاملا حق باشماست که خوشبختانه طبق اسناد و مدارک شرایط من بهترین بود (قیمت فوری و ختم تاپیک)

از نظر اخلاقی به نظر من درست نیست و حق با شماست ولی

خب یه قانون نانوشته هست که میگه فروشنده توی انتخاب خریدار ازاد هست 

در کل جای گلایه نیست ، اقا بهزاد یکی از بهترین کاربرانی هست که تا حالا افتخار اشنایی باهاشون داشتم ، خودشون بیان توضیح بدن بهتره

ممنونم از شما، شما درست میفرمایید فروشنده توی انتخابش مختار هست اما زمانی که فروش شرایط خاص داشته باشه (مثل فروش فوری) مسئله فرق میکنه و فروشنده میبایست طبق قوانین عمل کنه

من آقای بهزادی رو نمیشناسم ولی توی خصوصی در کمال احترام باهاشون صحبت کردم ولی ایشون قانع نشدن و بخاطر همین مسئله رو بصورت عمومی مطرح کردم

با تشکر از عزیزانی که نظرات خودشون رو اعلام کردن

یا حق

لینک به دیدگاه

همیشه گفته میشه که فروشنده اختیار کامل در انتخاب خریدار دارد.

شما قبل از همه بگید فوری و به شما ندادن هم مشکلی نیست . تو تاپیک اقا نوید گفتن این مال من! قبل از شما. به ایشونم واگذار شد .

خدا رو شکر لازمم ندارید. اگرم ناراحت هستید به اقا نوید بگم براتون بفرسته! انسان بسیار گل و با مرامی هست. بدونه چشت دنبالش هست مطمئن باش بهت تقدیمش می کنه.

لینک به دیدگاه

ایشون قبل پیشنهاد شما به اقا نوید فروختن/ اقا بهزاد  خیلی انسان خوب ودقیقی هستنند

لینک به دیدگاه

دوستان

ادامه داده نشه بهتر هست. دوستمون اطلاع نداشتن و برای برطرف شدن ذهنیتشون تاپیک زدن که فکر کنم متوجه شدن.البته جاش درست نبوده که انشالله مدیران جابجا می کنن و یا با اجازه اقای مردای گل پاک.

همشهری خودم هست و اگر رایتر لازم داره فردا رایتر خودم رو در میارم و تقدیم می کنم.

لینک به دیدگاه

همیشه گفته میشه که فروشنده اختیار کامل در انتخاب خریدار دارد.

شما قبل از همه بگید فوری و به شما ندادن هم مشکلی نیست . تو تاپیک اقا نوید گفتن این مال من! قبل از شما. به ایشونم واگذار شد .

خدا رو شکر لازمم ندارید. اگرم ناراحت هستید به اقا نوید بگم براتون بفرسته! انسان بسیار گل و با مرامی هست. بدونه چشت دنبالش هست مطمئن باش بهت تقدیمش می کنه.

بله فروشنده اختیار کامل داره ولی وقتی که شرایط و قوانین خاص مثل فروش فوری حاکم بر معامله هست دیگه فروشنده اختیار کامل نداره که همه دوستان در اون تاپیک مشاهده کردید هیچ کس غیر از من خرید فوری اعلام نکردند

من نه چیزی رو با منت قبول نمیکنم و نه صدقه سری میخوام و نه زور میگم، فقط عدالت اجرا بشه....

اون یک معامله معمولی نبود، در اون معامله قیمت پایه و فروش غوری غید شده بود پس باید طبق قوانین ذکر شده عمل کنند

ایشون قبل پیشنهاد شما به اقا نوید فروختن/ اقا بهزاد  خیلی انسان خوب ودقیقی هستنند

میشه بفرماید طبق کدوم سند حرف میزنید؟

لینک به دیدگاه

اقای مرادی عزیز

مشکل الان فقط این هست که چرا اقا نوید نگفتن فوری مال من؟

گفتن مال من دیگه.فروشنده هم گفتن فوری منظورتون هست. باشه . اما تخفیف نداره. و تمام.

منم سوال کردم و اگر جواب میگرفتم فوری میخریدم :-)

برم گیر بدم به نوید برام بفرستش.

خدایی وقتی میاد تو تاپیک سریع فوری میخره و ما رو میزاره تو خماری.

اقا این نوید رو بن کنید خو !!!! برم با عطا صحبت کنم :-)

ویرایش شده توسط gosbe
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

قصد طرفداری از کسی رو ندارم  و معمولا در اینجور بحث ها دخالتی نمیکنم چون صلاحیت قضاوت کردن رو هم ندارم اما فقط دعوت میکنم  تا نوشته های اون تاپیک رو به دقت بخونید:

به این  توجه کنید که قبل از پیشنهادی که شما دادید،

آقا بهزاد در جواب آقا نوید گفت:

"سلام نوید جان 

اگر منظورتون فوری هست که تقدیم شما میشود .

تخفیف هم رو اون قطعات در نظر میگیرم چون این دیگه جای تخفیف نداره  :)"

حالا نوید به هر شکلی به اطلاع بهزاد رسونده باشه که مثلا "بله درسته و پیشنهاد من فروش فوری هست " جنس مال ایشون میشه ...

و حتی باز هم قبل از پیشنهاد شما بهزاد در جواب شخص دیگری نوشت:

"سلام عزیز 

اگر نوید جان به هر دلیلی انصراف دادند تقدیم شما میشود ."

و همین جمله مشخص میکنه  قبل از اینکه پیشنهاد فوری بدید توافق به عمل اومده (شما هم این نوشته رو دیدید قبل از اینکه پیشنهاد بدید)

پس به نفر قبل شما هم اعلام شد که معامله تمام شده و فقط به شرط انصراف آقا نوید میتونن با شخص دیگری معامله کنن و در واقع شما حدود 3-4 ساعت پس از اون پستها(یعنی خیلی هم زمان نزدیکی نبوده که باعث کژتابی بشه و یا اینکه نتونسته باشید پستهای قبل از خودتون رو مطالعه بفرمایید)  و تموم شدن معامله و دیدن اون پاسخها پیشنهاد فوری دادید و در این شرایط باید با علم به این مطلب پیشنهاد میدادید که فقط به شرط انصراف آقا نوید پیشنهاد شما میتونه مقبول بشه(که بطور واضح در پست قبل از شما بیان شد)

به عنوان یک برادر کوچکتر عرض میکنم خدمتتون این راهنمایی کوچیک رو :

اگر خودم در همین شرایط قرار بگیرم _ یعنی ببینم که در پست قبلی بیان شده(حالا یا مستقیم و یا غیر مستقیم) که  معامله تمام شده و 3-4 ساعت هم گذشته _  متوجه می شم که پیشنهاد فروش فوری دادن از سمت من بی فایدست مگر اینکه خریدار قبل از من منصرف شده باشه + اینکه سعی میکنم همیشه نه فقط به متن تاپیک ها بلکه به تمامی پست ها هم توجه داشته باشم چون در معامله های انلاین باید به همه پست ها توجه کرد

با پوزش از همگی اگه اشتباه باشه حرفم   :x  @};-

ویرایش:

غلط املایی تصیح شد :دی

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

اقای مرادی عزیز

مشکل الان فقط این هست که چرا اقا نوید نگفتن فوری مال من؟

گفتن مال من دیگه.فروشنده هم گفتن فوری منظورتون هست. باشه . اما تخفیف نداره. و تمام.

منم سوال کردم و اگر جواب میگرفتم فوری میخریدم :-)

برم گیر بدم به نوید برام بفرستش.

خدایی وقتی میاد تو تاپیک سریع فوری میخره و ما رو میزاره تو خماری.

اقا این نوید رو بن کنید خو !!!! برم با عطا صحبت کنم :-)

شما عزیز دل مایی برادر

بله من دقیقآ مشکلم اینکه خریدار طبق قوانین تعین شده (گام افزایش یا خرید فوری) باید واضح بیان کنند تا تکلیف مشخص شود، نه اینکه یه چیزی همینطوری بگی و بری... تازه تخفیف هم داشته باشه (این دیگه زیر قیمت پایه میخواد بخره) به نظر دوستان اگر تکلیف مشخص میشد من خرید فوری میکردم؟

دوستان

ادامه داده نشه بهتر هست. دوستمون اطلاع نداشتن و برای برطرف شدن ذهنیتشون تاپیک زدن که فکر کنم متوجه شدن.البته جاش درست نبوده که انشالله مدیران جابجا می کنن و یا با اجازه اقای مردای گل پاک.

همشهری خودم هست و اگر رایتر لازم داره فردا رایتر خودم رو در میارم و تقدیم می کنم.

گل روزگاری @};- :x

لینک به دیدگاه

سلام

قصد طرفداری از کسی رو ندارم  و معمولا در اینجور بحث ها دخالتی نمیکنم چون صلاحیت قضاوت کردن رو هم ندارم اما فقط دعوت میکنم  تا نوشته های اون تاپیک رو به دقت بخونید:

به این  توجه کنید که قبل از پیشنهادی که شما دادید،

آقا بهزاد در جواب آقا نوید گفت:

"سلام نوید جان 

اگر منظورتون فوری هست که تقدیم شما میشود .

تخفیف هم رو اون قطعات در نظر میگیرم چون این دیگه جای تخفیف نداره  :)"

حالا نوید به هر شکلی به اطلاع بهزاد رسونده باشه که مثلا "بله درسته و پیشنهاد من فروش فوری هست " جنس مال ایشون میشه ...

و حتی باز هم قبل از پیشنهاد شما بهزاد در جواب شخص دیگری نوشت:

"سلام عزیز 

اگر نوید جان به هر دلیلی انصراف دادند تقدیم شما میشود ."

و همین جمله مشخص میکنه  قبل از اینکه پیشنهاد فوری بدید توافق به عمل اومده (شما هم این نوشته رو دیدید قبل از اینکه پیشنهاد بدید)

پس به نفر قبل شما هم اعلام شد که معامله تمام شده و فقط به شرط انصراف آقا نوید میتونن با شخص دیگری معامله کنن و در واقع شما حدود 3-4 ساعت پس از اون پستها(یعنی خیلی هم زمان نزدیکی نبوده که باعث کژتابی بشه و یا اینکه نتونسته باشید پستهای قبل از خودتون رو مطالعه بفرمایید)  و تموم شدن معامله و دیدن اون پاسخها پیشنهاد فوری دادید و در این شرایط باید با علم به این مطلب پیشنهاد میدادید که فقط به شرط انصراف آقا نوید پیشنهاد شما میتونه مقبول بشه(که بطور واضح در پست قبل از شما بیان شد)

به عنوان یک برادر کوچکتر عرض میکنم خدمتتون این راهنمایی کوچیک رو :

اگر خودم در همین شرایط قرار بگیرم _ یعنی ببینم که در پست قبلی بیان شده(حالا یا مستقیم و یا غیر مستقیم) که  معامله تمام شده و 3-4 ساعت هم گذشته _  متوجه می شم که پیشنهاد فروش فوری دادن از سمت من بی فایدست مگر اینکه خریدار قبل از من منصرف شده باشه + اینکه سعی میکنم همیشه نه فقط به متن تاپیک ها بلکه به تمامی پست ها هم توجه داشته باشم چون در معامله های انلاین باید به همه پست ها توجه کرد

با پوزش از همگی  :x  @};-

دست شما درد نکنه عزیز دل که زحمت کشیدی و نظرت رو اعلام کردی، اما صحبتهای شما بوی طرفداری میده...

طبق قوانینی که برای فروش درج شده بود خریدار باید بصورت واضح قیمت یا خرید فوری رو درج کند، اما من هیچ خرید فوری یا بالاتر از قیمت خودم رو ندیدم بخاطر همین اقدام به خرید فروی کردم

من از جنابعالی یک سوال دارم: تخفیف یعنی چی؟ من اینطوری برداشت میکنم==> تخفیف یعنی زیر قیمت فروش

ایشون علاوه بر اینکه هیچ قیمتی ندادن، تخفیف هم خواستن.... شما باشی چه فکر میکنی؟

بنده فقط طبق مکتوباتی که درج شده بود تصمیم گیری کردم

وسلام

لینک به دیدگاه

دوست عزیز منظور شما از اینهمه بحث چیه ؟ شما در پیغام خصوصی به بنده از این موضوع شکایت کردید . بنده هم خدمت شما عرض کردم که با توجه به آشنایی که بین این دو عزیز هست ، فروشنده خواسته به ایشون بده کالا رو . به هر قیمتی که دلش میخواد . چون ایشون زودتر از شما درخواست خرید کرده بود . شما بعد از ایشون و یک کاربر دیگه اعلام خرید کردید . در حالیکه فروشنده به کاربر قبلی اعلام کرده بود در صورت انصراف نوید از خرید کالا ، کالا رو به کاربر بعدی میفروشن . پس شما میرید در اولویت سوم . ضمن اینکه فروش به غیر از این فروم میتونه در فروم های دیگه و حتی خارج از فضای مجازی هم ادامه داشته باشه . پس شما نمیتونید هیچ ادعایی مبنی بر تخلف فروشنده داشته باشید . شما به بنده به عوان مدیر فروم اعتراض کردید . بنده گفتم مشکلی تو فروش نبوده . اینجا تاپیک زدید ، تمام دوستان میگن مشکلی نبوده . باز هم بحث رو دارید ادامه میدید . اگر از نظر شما حقتون پایمال شده ، میتونید به مراجع قضایی شکایت کنید . از نظر تیم مدیریتی این فروم هیچ تخلفی انجام نشده . اگر این بحث رو ادامه بدید ، شما متخلف هستید و باهاتون برخورد میشه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

صاحب تاپیک اگه باز مشکلی داشته باشه میتونه در پ.خ برام ارسال کنه

همه نوشته ها شفاف سازی شدن.

تاپیک بسته میشه

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...