رفتن به مطلب

ساتا اکسپرس

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.

مادربرد من دو تا کانکتور ساتا اکسپرس داره ... می خوام بدونم با صرف داشتن کابلی از این نوع می تونم از این دو کانکتور برای اتصال دو درایو ssd ای که تهیه کردم و استفاده از 40 درصد سرعت بیشتر نسبت به کانکتور ساتا 3 استفاده کنم؟

69770086729715005553.jpg

لینک به دیدگاه

سلام.

مادربرد من دو تا کانکتور ساتا اکسپرس داره ... می خوام بدونم با صرف داشتن کابلی از این نوع می تونم از این دو کانکتور برای اتصال دو درایو ssd ای که تهیه کردم و استفاده از 40 درصد سرعت بیشتر نسبت به کانکتور ساتا 3 استفاده کنم؟

69770086729715005553.jpg

سلام دوست خوبم

شما نیاز به یک کارتی دارید که مجهز به Storage Controller باشد تا بتواند دو تا SSD را به صورت اکسترنال در حالت RAID 0 پیکربندی کند، و سپس شما با اتصال کابل آن کارت - که باید SATA Express باشد به درگاه SATA Express خود می توانید از سرعت بیشتر بهره مند شوید.

با توجه به اینکه چنین کارت اکسترنالی در بازار نیست، شما می توانید دو تا SSD را به درگاه SATA متصل کنید و آن را به صورت RAID 0 پیکر بندی کنید. در این حالت می توانید از سرعت بالاتر از سرعت SATA 6G استفاده کنید.

برای اطلاع بیشتر:

آشنایی با انواع SSD از نظر درگاه اتصال

لینک به دیدگاه

ممنون دوست عزیز ... قبلا این مقاله رو خونده بودم ... دنبال راهی غیر از RAID کردن بودم ... پس عملا این کانکتور برای من بی استفاده است و باید منتظر SSD هایی باشیم که مستقیما از این کانکتور استفاده می کنن.

لینک به دیدگاه

ممنون دوست عزیز ... قبلا این مقاله رو خونده بودم ... دنبال راهی غیر از RAID کردن بودم ... پس عملا این کانکتور برای من بی استفاده است و باید منتظر SSD هایی باشیم که مستقیما از این کانکتور استفاده می کنن.

بله فعلا" بی استفاده است. چون دستگاهی نیست که به آن متصل شود.

لینک به دیدگاه

با سلام مجدد. دیروز عزیزی گفت که با خرید یه کابل ساتا اکسپرس (که فقط قیمت بالایی داره) می تونم به سرعت 10 گیگ بر ثانیه (تئوریکال) در اتصال اس اس دی به مادربردم که دو تا از این کانکتور رو داره برسم. من الان موندم بالاخره میشه یا نمیشه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام مجدد. دیروز عزیزی گفت که با خرید یه کابل ساتا اکسپرس (که فقط قیمت بالایی داره) می تونم به سرعت 10 گیگ بر ثانیه (تئوریکال) در اتصال اس اس دی به مادربردم که دو تا از این کانکتور رو داره برسم. من الان موندم بالاخره میشه یا نمیشه؟

سلام

یک مثال می زنم که بهتر متوجه بشی، فرض کن ما یه اتوبان داریم که میشه توی اون تا 1000 کیلومتر در ساعت سرعت گرفت

خوب حالا ما وسیله نقلیه ایی داریم که بتونه به این سرعت برسه؟

SSD ها هنوز به سرعت های گیگ نرسیدن شما 6 تا از بهترین هاش رو هم raid 0 کنی تازه به 3 گیگ پهنای باند نیاز داری

باید منتظر پیشرفت تکنولوژی باشیم ^_^

لینک به دیدگاه

الان فقط بسترش ایجاد شده تا در آینده این تکنولوژی ها جانشین تکنولوژی های فعلی بشن ...

یه طبلی زدن که فردا صداش در میاد ... :D :D :D :D

لینک به دیدگاه

ممنونم ... پس کابلای موجود به چه کار میان؟

و یه سوال دیگه ... من الان از این دو کانکتور می تونم به عنوان 4 تا کانکتور اضافی ساتا 3 استفاده کنم درسته؟

لینک به دیدگاه

ممنونم ... پس کابلای موجود به چه کار میان؟

و یه سوال دیگه ... من الان از این دو کانکتور می تونم به عنوان 4 تا کانکتور اضافی ساتا 3 استفاده کنم درسته؟

درود

بله می تونید

ولی در نظر داشته باشید که معمولا اگه از درگاه M2  هم بخواهید استفاده کنید دوتا از ساتاها از کار می افته و غیر فعال میشن

لینک به دیدگاه

درود

بله می تونید

ولی در نظر داشته باشید که معمولا اگه از درگاه M2  هم بخواهید استفاده کنید دوتا از ساتاها از کار می افته و غیر فعال میشن

:blink: :blink: :blink: :-B :-B :-B =P~ =P~ =P~  جدا ؟؟؟ نمیدونستم ...چه مسخره ...

لینک به دیدگاه

والا من این قد حرفای ضد و نقیض از فروشنده و متخصص و .. . شنیدم که گیچ شدم ... الان نمی دونم 30-40 بدم این کابلو بخرم یا نه

ویرایش : پست اخرو اشتباه فهمیدم فکر کردم شما منظورتون خود ساتا اکسپرس بود... اوکی ممنونم. پس اگه از ام 2 استفاده نکنم 4 تا ساتا اکسپرس اضافی دارم.

ویرایش شده توسط Spicy
لینک به دیدگاه

والا من این قد حرفای ضد و نقیض از فروشنده و متخصص و .. . شنیدم که گیچ شدم ... الان نمی دونم 30-40 بدم این کابلو بخرم یا نه

مشکل اصلی در خود شماست. 

نمیدونید صحبت چه کسی رو قبول کنید، و به هیچ کسی اطمینان ندارید. در حالی که در همین تاپیک به غایت به شما توضیح داده شده.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...