رفتن به مطلب

Recommended Posts

شرکت Backblaze از ارائه کنندگان بزرگ فضای ابری در اینترنت، آماری را از پایداری و دوام هارد دیسک های به کار گرفته شده در دیتا سنتر خود منتشر کرده است. این شرکت تا پایان سال 2014 بیش از 41000 هارد دیسک را در مراکز خود به کار گرفته است. این آمار بالای استفاده از انواع هارد دیسک به این شرکت این امکان را داده است تا با بررسی تعداد خرابی های هارد دیسک های خود، به ارائه ی یک نمونه ی آماری از میزان قابل اتکا بودن و خرابی های هارد دیسک ها بپردازد.

b4xc4hib6g3snircsgqh.jpg

طبق آمار این شرکت، هارد دیسک های ساخت سیگیت Seagate بیشترین میزان خرابی را در قیاس با هارد دیسک های ساخت شرکت وسترن دیجیتال و هیتاچی دارند و شرکت هیتاچی بادوامترین هارد دیسک ها را تولید می کند.

به صورت کلی این شرکت نتیجه گیری می کند هارد دیسک های 3 ترابایتی یا خیلی گران هستند و یا آمار خرابی بالایی دارند. از این لحاظ Backblaze از خرید هارد دیسک های 3 ترابایتی در آینده صرفه نظر کرده است.

d70o47bpys9tstx5814.jpg

تنها مدلهای هارد دیسک های شرکت Seagate که توانسته اند به اندازه ی هارد دیسک های دو شرکت هیتاچی و وسترن دیجیتال دوام آورند، فقط مدلهای 4 ترابایتی سیگیت بودند.

u972mrddnq2vxisda4l.jpg

طبق آمار منتشر شده، شرکت Backblaze همچنین نتیجه گیری می کند به صورت کلی هارد دیسک های 4 ترابایتی از هر سه برند وسترن، سیگیت و هیتاچی کمترین میزان خرابی را دارند و از نظر قیمت نیز به صرفه تر از بقیه مدلهای هارد دیسک با حجم های دیگر هستند.

این شرکت به تازگی از هارد های 6 ترابایتی استفاده می کند و به دلیل استفاده محدود از آنها فعلا" آماری را در این زمینه با قطعیت انتشار نداده است. لازم به ذکر است شرکت تولید هارد دیسک هیتاچی توسط شرکت وسترن دیجیتال خریداری شده است.

گزارش کامل این شرکت در این بخش قابل دسترس است.

مترجم: آرمین ابیشی

لینک به دیدگاه

تجربه شخصی من و اطرافیانم روی هارد ها ، درخواست تو دهنی به هارد های آداپتوری وسترن رو داشته . خودم من دو بار هارد 3 ترا وسترن رو بازیابی داشتم و اینقدر هزینه بد بوده که دپرس برگشتم خونه . بار دوم هارد نو ترکید .

ولی هارد های اینترنال و پاسپورتی چه وسترن چه سیگیت همیشه جواب گو بوده .

مرسی برای تاپیک .

//

لینک به دیدگاه

واقعا برای سیگیت متاسفم

هارد آک بند سیگیت که تازه پلمپش باز شده وصلش کنید به کامپیوتر هر ده دقیقه یک صدای عجیب میده که همه دوستان میگن طبیعی هست!!

درسته همچین صدایی برای شرکت سیگیت طبیعیه ولی برای یک هارد که با سرعت 7200 دور در رقیقه میچرخه در مرور زمان باعث افزایش اصطحلاک و و کاهش عمر هارد میشه............

اگه این آمار واقعی باشه واقعا دردناکه!!!!!

40% از هارد های سیگیت یک شرکت تو یک سال خراب بشه!

لینک به دیدگاه

آمارش درست نیست.هاردBarracuda برای سرور استفاده کرده و خیلی از سایت ها مثل Tweak Town و بقیه آمار Black Blaze رو رد کردن.خود Seagate هم یه بیانیه داد که اگه کسی هاردBarracuda برای سرور استفاده می کنه ما مسئول نیستیم چون barracuda برای کاربر های معمولی هستش نه سرور.مثل اینه که من بخوام با هارد WD Green سرور راه بندازم معلومه که صرف یک سال خراب می شه چون صبح تا شب اطلاعات داره از روش بار گذاری می شه.خنده داریش اینه که برای مقایسه بجای استفاده از هارد Black یا Green هارد RED استفاده کرده که مخصوص سروره.

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

آمارش درست نیست.هاردBarracuda برای سرور استفاده کرده و خیلی از سایت ها مثل Tweak Town و بقیه آمار Black Blaze رو رد کردن.خود Seagate هم یه بیانیه داد که اگه کسی هاردBarracuda برای سرور استفاده می کنه ما مسئول نیستیم چون barracuda برای کاربر های معمولی هستش نه سرور.مثل اینه که من بخوام با هارد WD Green سرور راه بندازم معلومه که صرف یک سال خراب می شه چون صبح تا شب اطلاعات داره از روش بار گذاری می شه.خنده داریش اینه که برای مقایسه بجای استفاده از هارد Black یا Green هارد RED استفاده کرده که مخصوص سروره.

مشکلات و اصطحلاک بالای سیگیت با این حرف ها غیر قابل انکاره.....

وسترن از نظر طول عمر خیلی از سیگیت بهتره

ویرایش شده توسط peyman_sh
لینک به دیدگاه

ولی قیمت WD بالا تره.من الان seagate دارم 250gb و WD 1TB Green  این 2 تا خیلی ساله کار کردن بدون هیچ مشکل بیشتر از 8 ساله فکر کنم(وسترنو 70 خریدم!) 1 مگابایت تاحالا اطلاعات نپروندن...و دیروز هم یه 3TB Seagate Barracuda خریدم...خلاصه حالا معلوم می شه...بلاخره ریسکه...

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

من یک هارد 1 ترا مکستور توی خونه دارم توش کلی عکس و فیلم خانوادم هست .نه میتونم بدم بیرون تعمییرش کنن فردا تمام زندگیم از فیسبوک و یوتیوب سر دراره نه میتونم خودم تعمییرش کنم و نه میتونم این لعنتی رو نابودش کنم بخشی از زندگی من توی این لعنتی ذخیره شده .

مکستور اشغالترین و مزخرف ترین برند هارد هست و حالا هم اسمشو گذاشتن ی کوفت دیگه 

لینک به دیدگاه

واقعا برای سیگیت متاسفم

هارد آک بند سیگیت که تازه پلمپش باز شده وصلش کنید به کامپیوتر هر ده دقیقه یک صدای عجیب میده که همه دوستان میگن طبیعی هست!!

درسته همچین صدایی برای شرکت سیگیت طبیعیه ولی برای یک هارد که با سرعت 7200 دور در رقیقه میچرخه در مرور زمان باعث افزایش اصطحلاک و و کاهش عمر هارد میشه............

اگه این آمار واقعی باشه واقعا دردناکه!!!!!

40% از هارد های سیگیت یک شرکت تو یک سال خراب بشه!

من خودم سیگیت دارم میدونم چی میگی، اون صدایی که گفتی مربوط میشه به ویژگی (APM(advanced power management که میتونی خاموشش کنی، اتفاقی که میفته اینه که وقتی هارد Idle میشه معمولا بعد از7-8 ثانیه هد پارک میشه تا تو مصرف انرژی صرفه جویی بشه که البته باعث افزایش  Load/Unload Cycles میشه و کاهش طول عمردرایو که من پیشنهاد میکنم حتما غیر فعالش کنید.

ضمنا منم نظر همین دوستمون HK888 رو دارم و با این گزارش مخالفم هر چند قبول دارم طول عمر درایوهای سیگیت کمی از دیگر برندها کمتره ولی خب اختلاف قیمت این رو توجیه میکنه ;)

لینک به دیدگاه

واقعا  گند زدن با این هارد درست کردنشون

تشکر دوست عزیز @};-

لینک به دیدگاه

هاردهای سیگیت خیلی خرابی دارن -مخصوصا مدل 1.5 ترا خیلی مزخرفه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...