رفتن به مطلب

GTX 970 مشکل حافظه دارد+بیانیه رسمی انویدیا

AORUS
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

رضا جان تو اخرین بنچمارک گورو تری دی برای کارت 380 (بیام خونه تاپیک این کارت رو میزنم) مقایسه ی 290x نسخه 8 گیگ و 390xک8 گیگا بایت مموری رو داره رو نگاهی بندازین 390x چند فریم بیشتر گرفته

970 واقعا نسبت به قیمتش عالیه ولی مهم اینه انویدیا دروغ گفته در مورد مشخصاتش

مهمترین موضوع مموریه

کسی نمیگه نوشته 4گیگ حافظه و دو گیگ داره ولی این که اون نیم گیگ رو ناقص کنند برای خریدار سخته که تو یه بازی مشکل مموری پیدا کنه ولی باز با تنظیمات بهینه درست میشه

راستی 690 هم 4 گیگابایتی ذکر نشده بود؟؟

چون یادمه یه مشکلی در مورد حافظه اش وجود داشته ... یادم نیست دقیق فقط میگم همین جوری

اون ور هم ای ام دی کم اورد سری ریبرند داد بیرون ک فعلا همین ریبرندا در زمینه پرفورمنس پابه پای انویدیا هستند

سری فیوری مثل نانو هم واقعا خوبن ولی نام ای ام دی لکه دار شده چون انتظارات زیادی بالا بود به گونه ای ک انویدیا سر قضیه 970 و کیت GSYNC لکه دار نشد

به نظرم ب این بحث پایان بدیم

برای دوستان ک میخوان مثلا بین 970 و 390 کارتی بخرند

بین کارت خنک تر و کم مصرف تر

و یا کارت با پتانسیل بهتر dx12.0 و مموری بالاتر یکی رو انتخاب کنند هر کدومو بخرند پشیمونی نداره

این بخش تچ پاور رو بخون قشنگ متوجه میشید اگر نمی تونید  بگید ترجمه کنم:

AMD has now announced their new graphics cards, and reviews of the R9 300 Series are permitted, but we have to wait a bit longer for Fiji reviews. The MSI R9 390X Gaming we are reviewing today is based on a re-brand of the R9 290X. The clock speeds have been increased a little bit, but the GPU itself is the same, offering the same features, such as shader count, ROPs, and texture units. Only memory size has been doubled to 8 GB, a capacity that has been available on some R9 290X cards before.

MSI's custom-design R9 390X Gaming comes with an additional overclock out of the box on both the GPU and memory for a 2% performance improvement, which is not much, though it helps it catch up to the GTX 980. The MSI R9 390X Gaming roughly matches GTX 980 performance in 4K and 1440p when averaged over all our benchmarks. At lower resolutions like 1080p though, it is only as fast as the GTX 970. Once you start looking at individual benchmarks, you see huge differences between AMD and NVIDIA, though, so which game you plan on playing matters.

AMD has been recommending the R9 390X for 4K, but in my opinion, it simply doesn't have enough horsepower for that. I'd recommend the R9 390X for 1440p gaming..

AMD's reference design pricing for the R9 390X is $430, and MSI claims the R9 390X Gaming to retail $10 below that. We'll see, I guess. Either way, the R9 390X is too expensive at that price point. While it does offer better price/performance than the GTX 980 at higher resolutions, I feel its power/heat/noise issues will drive many potential customers to the green camp. I'm also puzzled by AMD's decision to only offer an 8 GB variant. When looking at our benchmark results, there is no visible improvement between 8 GB vs. 4 GB of VRAM on the R9 290X. While this may change in the future, I don't think it can justify the increased cost. My recommendation, especially when on a budget, is to look for a R9 290X with 4 GB because it can be had for around $300. Overclock it some and boom, you have R9 390X 8 GB performance levels at a fraction of the price. If you are a 1080p gamer, my recommendation would be a GTX 970 as it offers similar performance, but runs much cooler and quieter thanks to its reduced power draw. I think it would be a smart choice for AMD to release a R9 390X 4 GB version in the very near future (before everyone buys a GTX 970/980), priced at around or even below $300.

I do have to admit I'm excited for the Radeon Fury X which should bring some well-needed performance and efficiency improvements—more info on it next week

بله من در بحث شرکت نمیکنم - توضیحات رو دادم-

لینک به دیدگاه

این بخش تچ پاور رو بخون قشنگ متوجه میشید اگر نمی تونید بگید ترجمه کنم:

AMD has now announced their new graphics cards, and reviews of the R9 300 Series are permitted, but we have to wait a bit longer for Fiji reviews. The MSI R9 390X Gaming we are reviewing today is based on a re-brand of the R9 290X. The clock speeds have been increased a little bit, but the GPU itself is the same, offering the same features, such as shader count, ROPs, and texture units. Only memory size has been doubled to 8 GB, a capacity that has been available on some R9 290X cards before.

MSI's custom-design R9 390X Gaming comes with an additional overclock out of the box on both the GPU and memory for a 2% performance improvement, which is not much, though it helps it catch up to the GTX 980. The MSI R9 390X Gaming roughly matches GTX 980 performance in 4K and 1440p when averaged over all our benchmarks. At lower resolutions like 1080p though, it is only as fast as the GTX 970. Once you start looking at individual benchmarks, you see huge differences between AMD and NVIDIA, though, so which game you plan on playing matters.

AMD has been recommending the R9 390X for 4K, but in my opinion, it simply doesn't have enough horsepower for that. I'd recommend the R9 390X for 1440p gaming..

AMD's reference design pricing for the R9 390X is $430, and MSI claims the R9 390X Gaming to retail $10 below that. We'll see, I guess. Either way, the R9 390X is too expensive at that price point. While it does offer better price/performance than the GTX 980 at higher resolutions, I feel its power/heat/noise issues will drive many potential customers to the green camp. I'm also puzzled by AMD's decision to only offer an 8 GB variant. When looking at our benchmark results, there is no visible improvement between 8 GB vs. 4 GB of VRAM on the R9 290X. While this may change in the future, I don't think it can justify the increased cost. My recommendation, especially when on a budget, is to look for a R9 290X with 4 GB because it can be had for around $300. Overclock it some and boom, you have R9 390X 8 GB performance levels at a fraction of the price. If you are a 1080p gamer, my recommendation would be a GTX 970 as it offers similar performance, but runs much cooler and quieter thanks to its reduced power draw. I think it would be a smart choice for AMD to release a R9 390X 4 GB version in the very near future (before everyone buys a GTX 970/980), priced at around or even below $300.

I do have to admit I'm excited for the Radeon Fury X which should bring some well-needed performance and efficiency improvements—more info on it next week

بله من در بحث شرکت نمیکنم - توضیحات رو دادم-

داداش زبانم بدک نیست میتونم متوجه بشم مرسی

ولی والله من منظوری نداشتم یه جوری جواب دادین من اصلا انتظار نداشتم ... احساس میکنم منظور منو متوجه نشدین یا من بد بیان کردم ک شما ناراحت شدین ... شایدم قسمت اخر حرفتون به دوستان دیگه گفتین

ولی من حرفی نزدم شما و یا کس دیگه ناراحت بشه .... : (

ویرایش

این سایتم همیشه طرف انویدیا بوده فکر میکنم همین سایت بود ک ای ام دی فیوری بهش نداد تا بررسی کنه ... ولی نمیگم همه اش دروغه... با این ک یکی هستن 390x از 290x 8gb چند فریم بیشتر گرفته ک بازم به چشم نمیاد ولی مموری بیشتر شاید یک سال دیگه ب کار میاد ... اصلا شاید دیدیم این کارت با dx12 در رزولوشن 4k هم فریم خوبی گرفت

با 290 عنوان TombRaider رو 4k تست کردم بین 24-48فریم متغیر بود .... حتی بایوشاک تو 4k بعضی صحنه ها 60 فریم بود !!!

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببینید

980 جمعا 16 واحد smm فعال داره که 64 واحد rop و 128 واحد tmu و 2048 هسته cuda رو فراهم میکنه، اما انویدیا تو 970 تعداد 3 واحد smm رو کاهش داده که به 58 واحد rop و 104 واحد tmu و 1664 هسته cuda انجامیده. پس هر واحد smm از 2 واحد Rop و 8 واحد tmu  و   128 هسته cuda  تشکیل شده. از اونجایی که واحدهای smm فقط به طور کامل قابل غیرفعال کردن هستن، انویدیا تو گام های 128 هسته cuda و 8 واحد tmu و 2 واحد rop میتونسته کاهش یا افزایش بده.

و اما اصل ماجرا این بوده که انویدیا نخواسته قدرت 970 از اینی که هست بیشتر یا کمتر باشه در نتیجه با خودش گفته مشکلی نیست بزارید 3.5 گیگ 224 بیتی باشه و 0.5 گیگ 32 بیتی! بحث اصلی هم اینه که انویدیا این مسئله رو مخفی کرد و سر تمامی طرفداران خودش کلاه گذاشت. اما اینکه 970 فعلی خوبه بده اوکیه فریم خوب میده نمیده بهترین بود هست نیست یه بحث دیگه است.

اگه خیلی ساده بخوام بگم، بعضی دوستان مثل مباحث عقیدتی/دینی/مذهبی به جای پیدا کردن دلیل/پاسخ/واقعیت و...  فقط دنبال توجیهی هستن که با اندیشه هاشون در تضاد نباشه و این وسط 100% واقعیت ها کتمان میشه

@};-

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

بتمن ارخام نایت که فاجعه هست اونو من ملاک قرار نمیدم

من نمیخوام بگم این کارت نسبت قیمت با کارایش بده اتفاقا هم خوبه به قول فرنگی ها it's ok

اما وقتی تو بازی من ۴۰ فریم میگیرم با تنظیمات الترا وسط کار تیک میزنه بعضی جاها تقصیر منه یا کارت؟؟؟

نه رم سیستم کاملا پر هست نه گرافیک

سی پی یو هم که من تاحالا تو بازیها ندیدم از ۴۰٪ عبور کنه

دقیقا من با مانیتورینگ msi بررسی کرردم سر ۳۶۰۰ مگابایت از حجم کارت که میرسه یه تیک های خفیفی داره

کاهش فریم و به صورت یکنواخت میشه با تنظیمات بهینه درست کرد و v sync اما وقتی داری ۴۰ فریم میگیری تو اوج بازی یهو یه تیک کوچیک میزنه میره رو مخ گیمیر

منم برای اینکه این مشکلات نداشته باشم با کم کردن بعضی اپشن ها نذاشتم حجم کارت کاملا پر بشه

بحث تخصی نمیخوام بکنم یا nvida محکوم به اعدام کنم

همه در قدرت کارتهاش شکی نداریم

ولی خب اینبارو فکر کنم یکم کم لطفی کردن به خاطر جیب خودشون

و با یه ایراد کوچیک این کارت قدرت مند و خوبو بی آبرو کردن

بازم میگم حرف من تخریب و بدنام کردن nvida نیست فقط یه مشکل کوچیک هست که برای خیلی ها میتونه آزار دهنده باشه

لینک به دیدگاه

دوست من این نوشته شما است :

خودتون بخونید ببنید کسانی رو که خریداری کردند دست ننداختید؟ بی احترامی نکردید؟ضمناً شما چرا نگرانید که چند صد اشلوق به قول الفاظ خودتون، خریدند ؟ برا در من گفتم خدممتون صلاح مملکت خویش خسروان دانند. هر کس اختیار مال خودش رو داره شما میدونید اشتباه است این رو نخرید برادر من دیگه جنگ و دعوا نداره-کسی نمی زنه به کوچه چپ و راست و بالا و پایین خودش رو و دلیل هم نداره مگر اینجا تفتیش گری است که باید اینجا جواب پس داده بشه؟

حالا متوجه شدید دوست عزیزم - من کل کلامم اینه نباید بندازید گردن خریدار این موضوع رو و اصلا موضوعی هم نیست هیچ اتفاقی نیافتاده تمام شده و رفت پی کارش .راحت باشید.

خب آقا رضا اگر صلاح مملکت خویش خسروان دانند پس بحث شما با بنده چیه؟!!

هر کس دوست داشت توجه میکنه و هر کس دوست نداشت نه! ضمنا خواننده شعور هم داره خودش تصمیم بگیره چی درسته!

بنده نه با شما و نه با هیچ کس دیگه ای دعوا ندارم.

بگذریم.....

چون زمانه میگذره و تنها دوستی ها باقی میمونه!

ترجیح میدم دیگه بحث ادامه پیدا نکنه چون بی فایدس.

لینک به دیدگاه

ببینید

980 جمعا 16 واحد smm فعال داره که 64 واحد rop و 128 واحد tmu و 2048 هسته cuda رو فراهم میکنه، اما انویدیا تو 970 تعداد 3 واحد smm رو کاهش داده که به 58 واحد rop و 104 واحد tmu و 1664 هسته cuda انجامیده. پس هر واحد smm از 2 واحد Rop و 8 واحد tmu  و   128 هسته cuda  تشکیل شده. از اونجایی که واحدهای smm فقط به طور کامل قابل غیرفعال کردن هستن، انویدیا تو گام های 128 هسته cuda و 8 واحد tmu و 2 واحد rop میتونسته کاهش یا افزایش بده.

و اما اصل ماجرا این بوده که انویدیا نخواسته قدرت 970 از اینی که هست بیشتر یا کمتر باشه در نتیجه با خودش گفته مشکلی نیست بزارید 3.5 گیگ 224 بیتی باشه و 0.5 گیگ 32 بیتی! بحث اصلی هم اینه که انویدیا این مسئله رو مخفی کرد و سر تمامی طرفداران خودش کلاه گذاشت. اما اینکه 970 فعلی خوبه بده اوکیه فریم خوب میده نمیده بهترین بود هست نیست یه بحث دیگه است.

اگه خیلی ساده بخوام بگم، بعضی دوستان مثل مباحث عقیدتی/دینی/مذهبی به جای پیدا کردن دلیل/پاسخ/واقعیت و...  فقط دنبال توجیهی هستن که با اندیشه هاشون در تضاد نباشه و این وسط 100% واقعیت ها کتمان میشه

@};-

واقعیت ها در مورد ساختار مموری 970 رو نمیشه کتمان کرد. چون خود انویدیا و بقیه کارشناسا مفصل توضیح دادن در این مورد بعد از لو رفتن موضوع.

ولی اینکه بیاییم کلا بگیم دیگه به درد نمیخوره کارت به دلیل 3.5+0.5 هم غلطه.

بتمن ارخام نایت که فاجعه هست اونو من ملاک قرار نمیدم

من نمیخوام بگم این کارت نسبت قیمت با کارایش بده اتفاقا هم خوبه به قول فرنگی ها it's ok

اما وقتی تو بازی من ۴۰ فریم میگیرم با تنظیمات الترا وسط کار تیک میزنه بعضی جاها تقصیر منه یا کارت؟؟؟

نه رم سیستم کاملا پر هست نه گرافیک

سی پی یو هم که من تاحالا تو بازیها ندیدم از ۴۰٪ عبور کنه

دقیقا من با مانیتورینگ msi بررسی کرردم سر ۳۶۰۰ مگابایت از حجم کارت که میرسه یه تیک های خفیفی داره

کاهش فریم و به صورت یکنواخت میشه با تنظیمات بهینه درست کرد و v sync اما وقتی داری ۴۰ فریم میگیری تو اوج بازی یهو یه تیک کوچیک میزنه میره رو مخ گیمیر

منم برای اینکه این مشکلات نداشته باشم با کم کردن بعضی اپشن ها نذاشتم حجم کارت کاملا پر بشه

بحث تخصی نمیخوام بکنم یا nvida محکوم به اعدام کنم

همه در قدرت کارتهاش شکی نداریم

ولی خب اینبارو فکر کنم یکم کم لطفی کردن به خاطر جیب خودشون

و با یه ایراد کوچیک این کارت قدرت مند و خوبو بی آبرو کردن

بازم میگم حرف من تخریب و بدنام کردن nvida نیست فقط یه مشکل کوچیک هست که برای خیلی ها میتونه آزار دهنده باشه

مشکل شما اینه که به بقیه متغیرها توجه نکردی.

افتربرنر یه چیزی دیگه به نام GPU Usage رو هم اندازه میگیره. یعنی چقدر داره استفاده میشه از قسمت gpu یا همون  هسته های پردازشی.

این رو هم بررسی کن. 

برای من اغلب اوقات هنگام افت فریم این قسمته که تا خرخره تحت فشاره و گلوگاه شده.

این برداشت اشتباه شما تقصیر راک استاره. چون فقط اومده تاثیر فلان تنظیم گرافیکی بر رم رو در تنظیماتش اعلام کرده. در حالی که علاوه بر رم بر gpu هم تاثیرگذارن تمام اون تنظیمات.

ویرایش شده توسط Core_i6
لینک به دیدگاه

یعنی شما میخواید بگید که کمبود مموری باعث کاهش فریم شده؟ شما تو همین اسکرین دقت کن که مموری به 3.6 گیگ رسیده استفادش ولی فریم روی 46 هستش، در یک جایی که به قول خودتون خیلی سبک هستش، مشکل از گرافیک و مموریش نیست، احتمالا CPU  یا رم کم اورده، البته واضح هستش که هر جا سنگین تر باشه، باید افت فریم بیشتری داشته باشید...

Middle Earth هم همین چیز رو میگه هنگام بالابردن رزولوشن(تکسچرهای رزولوشن بالا) ولی تنها کارتی که اون موقع که بازی اومد، اینقدر مموری داشت، تایتان بود و همچنین یک سری کارایی میشد کرد که از دست بعضی محدودیت ها فرار کرد، یه همچین چیزی یادم هستش که در بازی مکس پین هم بود که ایراد میگرفت که میگفت که مموری شما کم هستش ولی با یه دستکاری ها میشد این قضیه هارو دور زد و عملا میشد گفت که تاثیری نداشته(یا درحقیقت نمیشد تشخیص داد)

دشمنت شرمنده، نه عزیز همچین اتفاقی نمیوفته که از رم سیستم برداره، در DX12 و ویندوز 10 یه صحبتهایی بوده، ولی هنوز هیچ جایی تایید نشده...

این تنها ویدیویی بود که تو سیستمم باقی مونده بود از زمانی که بازی رو با گرافیک 970 G1 انجام دادم، بازی رو به انتهاش نرسوندم، چون واسم خیلی تکراری بود، ولی حدودا 50-40 درصدش رو بازی کردم و یادم نمیاد که مشکل مموری داشته باشه...

به نظرتون سی پی یو یا رمه من کم می آورده !!!! یک نگاه به سیستمه امضام بندازید.

بعدشم شیرینگ گرافیک برای چیه پس؟ اگه میگید بر نمیداره از مموزیه سیستم.تو مشخصاته گرافیک نوشته بود 4گیگ ویدئو مموری که با 16 گیگ شیر کردن میشه 20 گیگ.

ویرایش شده توسط gtx taitan II
لینک به دیدگاه

واقعیت ها در مورد ساختار مموری 970 رو نمیشه کتمان کرد. چون خود انویدیا و بقیه کارشناسا مفصل توضیح دادن در این مورد بعد از لو رفتن موضوع.

ولی اینکه بیاییم کلا بگیم دیگه به درد نمیخوره کارت به دلیل 3.5+0.5 هم غلطه.

مشکل شما اینه که به بقیه متغیرها توجه نکردی.

افتربرنر یه چیزی دیگه به نام GPU Usage رو هم اندازه میگیره. یعنی چقدر داره استفاده میشه از قسمت gpu یا همون  هسته های پردازشی.

این رو هم بررسی کن. 

برای من اغلب اوقات هنگام افت فریم این قسمته که تا خرخره تحت فشاره و گلوگاه شده.

این برداشت اشتباه شما تقصیر راک استاره. چون فقط اومده تاثیر فلان تنظیم گرافیکی بر رم رو در تنظیماتش اعلام کرده. در حالی که علاوه بر رم بر gpu هم تاثیرگذارن تمام اون تنظیمات.

Gpu usage که تاحالا ۹۹٪ نشده نهایت ۸۸٪

در مرود کارت هم من یه نکترو بگم

من این کارت با علم اینکه این مشکل داره خریداری کردم پشیمونم نیستم چون واقعا تو این رنج مورد دیگه ای نیست ونبوده

مثلا اگر ۹۶۰ ti بود خوب بود و میشد تصمیمات بهتری گرفت

اما در هر صورت نسبت به قیمتش خوبه

چاره ای نیست

۵۰۰ مگابایتم جهنمو ضرر

از اون ۳.۵ گیگش نهایت استفادرو میبرم

بغیشو میذارم برای

recycle bin ویندوز

و بازیافت اطلاعات

د:ی

این فقط یه شوخی بود فن های nvida منفی ندید

من دوستار و مخلص تمام بچه های لیون هستم

موفق باشید

لینک به دیدگاه

من این کارت با علم اینکه این مشکل داره خریداری کردم پشیمونم نیستم چون واقعا تو این رنج مورد دیگه ای نیست ونبوده

چاره ای نیست

۵۰۰ مگابایتم جهنمو ضرر

بغیشو میذارم برای

recycle bin ویندوز

و بازیافت اطلاعات

موفق باشید

دوست عزیز علت اینکه کارت گرافیک شما به طور کامل لود نمیشه به خاطر پردازنده نه چندان مناسب شما برای مبحث گیمینگ هست!

پردازنده های اینتل به خصوص I5  و I7 ها کارت گرافیک را به طور کامل زیر لود می برند.

AMD FX-8350 برای این کارت گرافیک همتای خوبی نیست ;)

مبحث لگ یا افت فریم هم فقط مربوط به وضوح تصاویر بالا به خصوص برای افرادی که SLI کردند، قابل لمس می باشد، مشکل افت فریم خود را در جای دیگری جست و جو کنید!

موفق باشید @};-

ویرایش شده توسط RONIN021
لینک به دیدگاه

تو این بحث شیرین یک سوال دیگه  :D

تو همین shadow of Gholdor  *dry#  رو سیستم دوست بنده وی رم به 3600 یا 3650 مگ که میرسه کمی لگ میزنه .

اما رو سیستم من تا 3900-3950 هیچ مشکلی نیست . اینو 10 بار امتحان کردم. (کارت من rev 1.1 samsung اون یکی rev 1)

فکر نمیکنم بی ربط باشه .? isn't it  @};-

ویرایش شده توسط hamedrock
لینک به دیدگاه

چاره ای نیست

۵۰۰ مگابایتم جهنمو ضرر

بغیشو میذارم برای

recycle bin ویندوز

و بازیافت اطلاعات

موفق باشید

آقای رضایی چقدر از منفی میترسید:دی

ببینید به بنده توی 2-3 صفحه قبل چطوری مثل نقل و نبات منفی دادن!

اون دوستان هدفشون رو مشخص میکنند و بعد منفی میدن...... همینطوری نمیان به کسی منفی بدن که!!!

لینک به دیدگاه

دوست حساس من، کارت 970 مدل ضعیف شده 980 است! این رو خریدار اینکاره میدونه - رو کدوم جعبه کارت گرافیک  مینویسن 15 تا rop کمتر و 120 تا مثلاً شیدر کورکمتر از فلان مدل ؟؟ یا 3.5+500 مگابایت حافظه؟ عزیزم اینها دیتایی است که من و ما همه از بررسی ها مقالات ویدوئو ها و ..... و منابع خبری بدست می آوریم و قرار نیست شرکت سازنده بیاد روی کارت گرافیک هاش در حد تپالوژی معماری کالبد شکافی کنه- مهم اینه که مثلا انویدیا اندازه پولی که طلب کرده کارت بده و توانایی پردازشی ایجاد کنه که کارت 970 بیشتر از اونهم داد-

ضمناً خدمت شما بگم اصلا قرار نیست کارت 970 برای  4K به کار بره نه 970 نه 390-390X اینها  میگن برای 4K ولی واقعیات اینه ارقام و دیتای من میگه که این کارتها قادر نیستند به زبان ساده توان پردازش برای  4K ندارند- فرقی نداره چه 4 گیگ بافر باشه یا 8 گیگ یا 100 گیگ:

کور که نتونه هندل کنه شما هرچی میخوای سوار کن دورش روی  PCB کاری ازپیش نمیره- کارت 970 با 4 گیگ رم قرار نبود که مثلا انداره تایتان کارایی بده که حالا نداده است.

این کارت یک کارت  ورودی سری های اِند است و اندازه قیمتش کارایی میده خلاص - همه که کارشناس معماری کودا کور نیستند بدونند چی میشه - شب تا صبح اینتل از این برنامه ها در میاره سر ملت ها اینقدر پیچیده است اصلاً کسی نمیدونه چی شد !! مهم اینمه اندازه پولی که دادی کارایی داشته باشی-

خود شما قرار نیست که با 1/600 مثلا برای 970 اندازه 980  با قیمت 2500 مثلا کارایی بگیری؟؟درسته ؟شما اینقدر پرداخت کردی همین قدر کارایی گرفتی دیگه اینکه در  4k  تیک زده یا روان نیست، کاری به میزان رم نداره عزیزم،  اسب بخار کافی وجود نداره،  شما همین کارت رو  SLI کن با همین 3.5+5 ببین کارایی ایت چقدر میره بالا ولی ایا اگر برای مثال نسخه 970 با 8 گیگ رم عرضه بشه  کاراییش تغییری میکنه؟ نه دوست من همین خواهد بود نهایتش 2 فریم بیاد روی فریمهات چون فریم بافر محدوده به توان پردازشی کارت -

کارت  390X الان داره با 8 گیگ عرضه میشه آیا کارایی نسبت 290X تفاوت کرده ؟   همین الان تچ پاور هنوز داره جای 390X پیشنهاد میده همون 290x بهتره چون قیمتش نسبت به کارایی که اضافه شده ارزش نداره-

خدا خیرت بده.

منم دقیقا همین استدلال رو میکنم. جدا از حافظه که چقدر باشه، خود GPU قدرت پردازشی 4K رو نداره، حالا بیایم بگیم فلان بازی روی 4K حدود 6 گیگ از رم رو پر میکنه، ولی آیا GPU توانایی پردازش این همه دیتا رو داره که بخواد فریم بالایی هم بده؟ اگر یه منبع 5000 لیتری آب داشته باشیم با یه پمپ، هیچ تاثیری در خروجی نمیبینم وقتی که فقط منبع رو 10000لیتر کنیم و پمپ ثابت بمونه(البته این مثالم ایراد زیاد داره :دی)

هیچکدوم از کارتهای فعلی Performance/Dollar و Performance/Watt مناسبی ندارن برای 4K. چند مدل مثل GTX 980Ti و FuryX در حالت Dual شاید بخوبی بتونن پاسخگوی یک بازی روون باشن(مخصوصا بحث آنلاین هست که شخصی که مثلا بتلفیلد رو میخره، قطعا بخاطر آنلاینش میخره و اگر 4K بخواد بزنه، فریمش براش خیلی مهمه) ولی باز هم قیمت فضایی دارن و نسل بعدی با نصف این هزینه قطعا میشه چیز بهتری گیر آورد.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز علت اینکه کارت گرافیک شما به طور کامل لود نمیشه به خاطر پردازنده نه چندان مناسب شما برای مبحث گیمینگ هست!

پردازنده های اینتل به خصوص I5  و I7 ها کارت گرافیک را به طور کامل زیر لود می برند.

AMD FX-8350 برای این کارت گرافیک همتای خوبی نیست ;)

مبحث لگ یا افت فریم هم فقط مربوط به وضوح تصاویر بالا به خصوص برای افرادی که SLI کردند، قابل لمس می باشد، مشکل افت فریم خود را در جای دیگری جست و جو کنید!

موفق باشید @};-

دوست گلم من قصد جسارت ندارم اما شما amd دیگه خیلی دسته کم گرفتید یا ازش شناختی ندارید که اینطور قضاوت میکنید

سی پی یو من الان با معمولی ترین i7 برابری میکنه و اگر بخوام اور کلاکش کنم در حد 3770k پردازش میکنه یا شایدم بیشتر

درضمن در ستگین ترین بازیها مثل ac unity و cof advanced warfare و batman و gta خیلی های دیگه از ۴۴٪ مصرفش بالا نمیره انقدر براش سبکه دماشم در لود بیشتر از ۵۸ نمیره

در لودینگ ها هم کمی طول میکشه طبیعی هستش چون حجم بالا و هارد دیسکی هست با یه ssd حل میشع

اما مشکل من افت فریم و لودینگ طولانی نیست

مشکل من تیک زدن در بعضی قسمت ها هست

مثلا از یه محیط وارد یه محیط جدید میشم برای لود تکسچر ها به زحمت می افته و در حد چند میلی ثانیه تیک میزنه

در بازی cof advanced warfare وقتی aa رو ۸x میکنم نزدیک ۴ گیگ پر میشه در محیط باز و همین مشکل دارم

Gta v همینطور

Ac unity همینطور

خلاصه اینکه مشکل من افت فریم نیست

این مشکل ناشی از دو چیز

۵۰۰ مگابایت سرعت کمتر که مهمترین علتشه

و همینکه این دسته از بازیها خیلی بهینه نیستن و کرک مناسبی ندارن

وهر دو مشکل دست به دست هم دادند

بیاید بجای دعوا و مخالفت و بی احترامی با کمک بهم اطلاعاتمون زیاد کنیم و از تجربیات همدیگه استفاده کنیم

لینک به دیدگاه

آقای ادریس با شما موافقم. 

بازی داره با 50~40 فریم اجرا میشه یک لحظه چند تا تیک کوچیک . البته به نظر من مشکل بیشتر از کرکه

در کل: این بحت 0.5 + 3.5 باعث شده احساس بدی تو دل خریدار (یا کسی که قبلا خریده) بیفته. نه تنها ما ایرانی ها . جاهای دیگه هم موضوع خیلی دنباله دار شده (بود) . 

ویرایش شده توسط hamedrock
لینک به دیدگاه

دوست گلم من قصد جسارت ندارم اما شما amd دیگه خیلی دسته کم گرفتید یا ازش شناختی ندارید که اینطور قضاوت میکنید

سی پی یو من الان با معمولی ترین i7 برابری میکنه و اگر بخوام اور کلاکش کنم در حد 3770k پردازش میکنه یا شایدم بیشتر

درضمن در ستگین ترین بازیها مثل ac unity و cof advanced warfare و batman و gta خیلی های دیگه از ۴۴٪ مصرفش بالا نمیره انقدر براش سبکه دماشم در لود بیشتر از ۵۸ نمیره

در لودینگ ها هم کمی طول میکشه طبیعی هستش چون حجم بالا و هارد دیسکی هست با یه ssd حل میشع

مثلا از یه محیط وارد یه محیط جدید میشم برای لود تکسچر ها به زحمت می افته و در حد چند میلی ثانیه تیک میزنه

در بازی cof advanced warfare وقتی aa رو ۸x میکنم نزدیک ۴ گیگ پر میشه در محیط باز و همین مشکل دارم

Gta v همینطور

Ac unity همینطور

این مشکل ناشی از دو چیز

بیاید بجای دعوا و مخالفت و بی احترامی با کمک بهم اطلاعاتمون زیاد کنیم و از تجربیات همدیگه استفاده کنیم

علت ایجاد شدن تیک به خاطر همون افت فریم هست توضیح دیگه ای نمیشه داد، در بعضی از صحنه های بازی فریم شما در کسری از ثانیه زیر 30 قرار میگیره!

در مورد بحث پردازنده هم فکر نکنم نیازی به توضیح باشه بحث خیلی قدیمی هست، فقط جهت افزایش اطلاعات خودتون میگم لود پردازنده ربطی به خوب کار کردن یا بد کار کردن پردازنده نداره، همینقدر بدونید که پردازنده خوبی برای مبحث گیمینگ انتخاب نکردید و I3 های اینتل عملکردی مشابه دارند همین!

موفق باشید @};-

لینک به دیدگاه

Gta v همینطور

Ac unity همینطور

این مشکل ناشی از دو چیز

البته فکر میکنم اشتباه میکنید دوست من پردازشگر شما مناسبه 960 هست نه 970 .شما یک خنک کننده خوب بگیر اورش کن اونوقت متوجه میشید که فرمتون بالاتر میره.البته مادربردتون هم پهنای باندش برای این گرافیک کمه اگه میخواستید amdببندید لاقل asus 990fx evo یا 990fx gigaرو میگرفتید که ماکسیموم قدرته گرافیک و پردازندتون رو استفاده کنید

لینک به دیدگاه

علت ایجاد شدن تیک به خاطر همون افت فریم هست توضیح دیگه ای نمیشه داد، در بعضی از صحنه های بازی فریم شما در کسری از ثانیه زیر 30 قرار میگیره!

در مورد بحث پردازنده هم فکر نکنم نیازی به توضیح باشه بحث خیلی قدیمی هست، فقط جهت افزایش اطلاعات خودتون میگم لود پردازنده ربطی به خوب کار کردن یا بد کار کردن پردازنده نداره، همینقدر بدونید که پردازنده خوبی برای مبحث گیمینگ انتخاب نکردید و I3 های اینتل عملکردی مشابه دارند همین!

موفق باشید @};-

البته فکر میکنم اشتباه میکنید دوست من پردازشگر شما مناسبه 960 هست نه 970 .شما یک خنک کننده خوب بگیر اورش کن اونوقت متوجه میشید که فرمتون بالاتر میره.البته مادربردتون هم پهنای باندش برای این گرافیک کمه اگه میخواستید amdببندید لاقل asus 990fx evo یا 990fx gigaرو میگرفتید که ماکسیموم قدرته گرافیک و پردازندتون رو استفاده کنید

دوستان خوبم به نظر من این سی پی یو ارزش خرید یه مین ۷۰۰ تومنی نداره

تفاوتشم تو اور مشخص میشه نه تو حالت نرمال منم اهل اور نیستم

من با سیستم دوستم تست کردم سی پی یو 3770k داره همین داستان بود داشتن تیکد...

نه فریم بیشتری داد نه لودینگ سریعتری داشت

اتفاقا سیستم من کمی روونتر بود

شما کارت 970 ندارید اگر داشتید خودتون تست میکردید متوجه میشدید که من دقیقا چی میگم

الان هرچی بگم دلیل های دیگه براش میارید جز دو پارچه بودن حافظه

أرزوی من موفقیت جوان ها ایران

لینک به دیدگاه

شما کارت 970 ندارید اگر داشتید خودتون تست میکردید متوجه میشدید که من دقیقا چی میگم

من که 970 دارم چرا مشکل شما رو ندارم؟

هر وقت دچار افت فریم میشم به خاطر گرافیک، مشکل از gpu usage بوده که رفته بالای 95 درصد. 

علت تیک زدن هنگام ورود به محیط جدید بخصوص در بازیهای اپن-ورلد چیزیه به نام Texture Streaming که طی این فرآیند بازی میاد از روی هارد/ssd تکسچرهای جدید رو میخونه. پس سرعت هارد + بهینه بودن بازی مهمترین نقشو داره.

تو gta v من اصلا این مشکلو نداشتم. ولی در فارکرای 4 وحشتناک بود این مشکل. تحقیق که کردم متوجه شدم مشکل از بهینه نبودن بازیه. 

ضمنا هزار بار گفتم به شما که وقتی میای تنظیمات بازی رو میزاری رو حداکثر فقط میزان استفاده از رم نمیره بالا. تنظیمات بازی فقط دیتا نیستن که بشیننن در رم و تمام. بلکه ترکیب دیتا + محاسبه اند. هر لحظه در حال پردازش شدند.

در ضمن شما یکبار بدون فعال کردن vsync هم قسمت های ایراد دار رو بررسی کن. چرا که vsync در اغلب بازی های اخیر که من تست کردم باگ داشته و Triple Buffering رو افتضاح اعمال میکنه. 

یعنی مثلا فلان صحنه سنگین به جای اینکه شاهد 2-3 فریم کاهش باشیم، 10 فریم میاد پایین به دلیل Triple Buffering پر عیب و ایراد بازی. تو gta v و فارکرای 4 و ویچر 3 و ... این مشکل وجود داره.

مثلا در gta v من مجبور بودم برای حل این مشکل هر بار که وارد بازی میشم، vsync رو غیرفعال و دوباره فعال کنم برای حل باگ.

ویرایش شده توسط Core_i6
لینک به دیدگاه

من که 970 دارم چرا مشکل شما رو ندارم؟

هر وقت دچار افت فریم میشم به خاطر گرافیک، مشکل از gpu usage بوده که رفته بالای 95 درصد. 

علت تیک زدن هنگام ورود به محیط جدید بخصوص در بازیهای اپن-ورلد چیزیه به نام Texture Streaming که طی این فرآیند بازی میاد از روی هارد/ssd تکسچرهای جدید رو میخونه. پس سرعت هارد + بهینه بودن بازی مهمترین نقشو داره.

تو gta v من اصلا این مشکلو نداشتم. ولی در فارکرای 4 وحشتناک بود این مشکل. تحقیق که کردم متوجه شدم مشکل از بهینه نبودن بازیه. 

ضمنا هزار بار گفتم به شما که وقتی میای تنظیمات بازی رو میزاری رو حداکثر فقط میزان استفاده از رم نمیره بالا. تنظیمات بازی فقط دیتا نیستن که بشیننن در رم و تمام. بلکه ترکیب دیتا + محاسبه اند. هر لحظه در حال پردازش شدند.

در ضمن شما یکبار بدون فعال کردن vsync هم قسمت های ایراد دار رو بررسی کن. چرا که vsync در اغلب بازی های اخیر که من تست کردم باگ داشته و Triple Buffering رو افتضاح اعمال میکنه. 

یعنی مثلا فلان صحنه سنگین به جای اینکه شاهد 2-3 فریم کاهش باشیم، 10 فریم میاد پایین به دلیل Triple Buffering پر عیب و ایراد بازی. تو gta v و فارکرای 4 و ویچر 3 و ... این مشکل وجود داره.

مثلا در gta v من مجبور بودم برای حل این مشکل هر بار که وارد بازی میشم، vsync رو غیرفعال و دوباره فعال کنم برای حل باگ.

در لودینگ بازی تمام دیتاهای مورد نیاز بارگذاری میشه که چنین مشکلی پیش نیاد اگر قرار باشه در همون لحظه از روی هارد تکسچر لود بشه که باید برای محیط جدید ۱ دقیقه صبر کنیم

ولی خب در بازی بتمن این مشکل بود تکسچر درست بارگذاری نمیکرد و وقتی چند دقیقه بازی اجرا مبشد رم سیستم الکی پر میشد و در لود تکسچر دچار مشکل و تیک های زیادی میشد و قابل بازی کردن نبود

من برای رفع ابهام این موضوع بزودی بعد از محرم یه ssd تهیه میکنم ببینم آیا درست میشه یا نه

شما کارتت دقیقا چه مدلی هست و ورژن چند و از چه نوع رمی داره ?hynix /samsung

لینک به دیدگاه

چرا 970 داشتم بعد یک مدت دوتا بستم بعدشم فروختم اینو خریدم.970 رو با سی پی یوی 9590 هم برای مشتریم بستم باز هم کمی افت فرم نسبت به 4770 داشت

لینک به دیدگاه

در لودینگ بازی تمام دیتاهای مورد نیاز بارگذاری میشه که چنین مشکلی پیش نیاد اگر قرار باشه در همون لحظه از روی هارد تکسچر لود بشه که باید برای محیط جدید ۱ دقیقه صبر کنیم

ولی خب در بازی بتمن این مشکل بود تکسچر درست بارگذاری نمیکرد و وقتی چند دقیقه بازی اجرا مبشد رم سیستم الکی پر میشد و در لود تکسچر دچار مشکل و تیک های زیادی میشد و قابل بازی کردن نبود

من برای رفع ابهام این موضوع بزودی بعد از محرم یه ssd تهیه میکنم ببینم آیا درست میشه یا نه

شما کارتت دقیقا چه مدلی هست و ورژن چند و از چه نوع رمی داره ?hynix /samsung

خب اطلاعاتت در این مورد اشتباهه دیگه دوست عزیز. بهتره یکم تحقیق کنی در مورد نحوه ی مدیریت منابع در بازی های اپن-ورلد. 

اتفاقا Texture Streaming واسه همین ایجاد شده که لودینگ بین قسمت های مختلف از بین بره. یعنی فقط اطلاعات اون محیطی که شما توش هستی در حافظه است. با خارج شدن از محیط تعریف شده اطلاعاتش هم به مرور حذف میشه. 

اگه حرف شما درست بود که سیستم مورد نیاز بازی ها میشد حداقل 64 گیگ رم و 40 گیگ vram !

تا حالا از خودت پرسیدی چه جوری این همه بازی open-world واسه ps3 عرضه شد. کنسولی که 512 مگابایت مجموع حجم رم و vram اش بود! 

یه بازی رو در حالت windowed باز کن و بعد تسک منیجر رو هم باز کنی میبینی هگام بازی هارد دیسکت هم هر لحظه در فعالیته. 

من هم ssd ندارم. مشکل خاصی نداشتم. به شرط تنبل نبودن سازنده بازی.

970 من اینه: ZOTAC GeForce GTX 970 AMP! Omega Core Edition با رم hynix

ویرایش شده توسط Core_i6
لینک به دیدگاه

خب اطلاعاتت در این مورد اشتباهه دیگه دوست عزیز. بهتره یکم تحقیق کنی در مورد نحوه ی مدیریت منابع در بازی های اپن-ورلد. 

اتفاقا Texture Streaming واسه همین ایجاد شده که لودینگ بین قسمت های مختلف از بین بره. یعنی فقط اطلاعات اون محیطی که شما توش هستی در حافظه است. با خارج شدن از محیط تعریف شده اطلاعاتش هم به مرور حذف میشه. 

اگه حرف شما درست بود که سیستم مورد نیاز بازی ها میشد حداقل 64 گیگ رم و 40 گیگ vram !

تا حالا از خودت پرسیدی چه جوری این همه بازی open-world واسه ps3 عرضه شد. کنسولی که 512 مگابایت مجموع حجم رم و vram اش بود! 

یه بازی رو در حالت windowed باز کن و بعد تسک منیجر رو هم باز کنی میبینی هگام بازی هارد دیسکت هم هر لحظه در فعالیته. 

@};-

لینک به دیدگاه

دوست خوبم

در مورد کنسول ها کلا جریان فرق داره بحث ما pc هست ( بحث بردی کجا؟؟)

پس شما فکر کردین لودینگ برای چی تو بازی گذاشتن برای قشنگی؟؟؟؟و از بین بردن وقت ما>>>؟؟؟یا برای تبلیغات و پیام بازرگانی  دی:

اگر قرار بود لودینگ نباشه حرف شما کاملا درست بود

در بازیهای pc در هر مرحله فایل های مورد نیازشو لود میکنه و تا مرحله بعدی موندگار میشه اگرم نیاز  دیتاهای جدید داشته باشه یه لودینگ  و یا دمو بینش میذارن که در اون حال دیتاهای مورد نیازشو سریع بارگذاری کنه و در جریان بازی خلل ایجاد نکنه و در حین اینکار دیتاهای اضافی که نیازی بهشون نیست پاک میشن از روی رم

اگر  اینگونه نبود که الان ما با یه رم 1 گیگ هم میتونستیم راحت بازی کنیم

و نیازی هم به کارت گرافیک 4 گیگ  نبود

به طور خلاصه در کنسول ها با استفاده از حافظه های پرسرعت ذخیره و همچنین کش خیلی بالای حافظه های گرافیکی و پردازشی  بجای بالابردن رم جبران کردن

جریان  استفاده از هارد به خاطر داشتن page file هست  داره  از هارد کار میکشه

:cool:

لینک به دیدگاه

دوست خوبم

پس شما فکر کردین لودینگ برای چی تو بازی گذاشتن برای قشنگی؟؟؟؟و از بین بردن وقت ما>>>؟؟؟یا برای تبلیغات و پیام بازرگانی  دی:

در بازیهای pc در هر مرحله فایل های مورد نیازشو لود میکنه و تا مرحله بعدی موندگار میشه اگرم نیاز  دیتاهای جدید داشته باشه یه لودینگ  و یا دمو بینش میذارن که در اون حال دیتاهای مورد نیازشو سریع بارگذاری کنه و در جریان بازی خلل ایجاد نکنه و در حین اینکار دیتاهای اضافی که نیازی بهشون نیست پاک میشن از روی رم

به طور خلاصه در کنسول ها با استفاده از حافظه های پرسرعت ذخیره و همچنین کش خیلی بالای حافظه های گرافیکی و پردازشی  بجای بالابردن رم جبران کردن

اصلا هر چی دلت میخواد باور کن. من وقتم رو بیشتر از این هدر نمیدم. 

سه ساعت واسش توضیح بده در مورد Texture Streaming . نمیره یه سرچ ساده کنه تحقیق کنه که این اصلا چی هست.

ویرایش شده توسط Core_i6
لینک به دیدگاه

دوست خوبم

دوست عزیز، لودینگ ها یه سری اطلاعات اولیه از محیط و اطلاعات کاملی از بازی در لحظه شروع رو میگیره. فرضا Crysis  اگر دقت کنید، یه شعاع دید داره که اگر تنظیمات رو به گونه ای خاص تنظیم کنید، اون شعاع رو به وضوح می بینید که مثلا در 30 متری(تو مقیاس بازی) و دورتر، تکسچرها کیفیت کمتری دارن وتا به سمتشون حرکت کنی و وارد شعاع بشن، کیفیتشون میره بالا.

بازی های اپن ورلد بعضا مثل بالا هستن(که معمولا محیط های کوچکتر هستن) و بعضا مثل GTA IV و GTA V و بسیاری از بازی های دیگه، محیط بلوک بندی شده، هر وقت از یه بلوک وارد یه بلوک دیگه بشی، طبق جزییات اولیه ای که توی رم از اون بلوک هست، تکسچرها و مدل های با جزییات رو کاملا لود میکنه تو بازی. Watch Dogs هم فکر میکنم همینطور هست.

حالا بازیهای مرحله ای به کنار که نقشه های جداگانه دارن ولی فرض کنیم GTA V که حدود 40 گیگ دیتای محیط داره و توی هر زمان میتونی توی تمام نفشه دور بخوری، باید همه ی 40گیگ لود بشه توی رم که یوزر احساس روونی بکنه.

گفتید 1 گیگ رم هم میتونست کافی باشه ولی با توجه به تکسچرهای کیفیت بالای 4K و 8K، عملا یه گیگ رم به هیچ دردی نمیخوره مگر اینکه محیط بسته باشه و محدود. گرچه باز هم میشه یه بازی سنگین رو با 1 گیگ رم اجرا کرد ولی عملا حافظه جانبی SSD/HDD نقش رم رو برای شما بازی خواهد کرد و کارایی به شدت پایین میاد.

در مورد کنسولها هم، ایشون در مورد نسل قبل حرف زدن و حرفشون هم درسته، اگر بازی کرده باشید، لود شدن تکسچرها رو به وضوح می بینید و اگر برگردید، می بینید که تکسچرهای قدیمی پشت سر که با ورود به منطقه جدید به خاطر مدیریت حافظه حذف شدن، دوباره لود میشن.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...