رفتن به مطلب

GTX 970 مشکل حافظه دارد+بیانیه رسمی انویدیا

AORUS
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

داداش علی کارت مبارکت باشه

انشالله فنش تا آخر عمر برات بچرخه :x

رمشم بالای 4 گیگ بزنه برات :دی :D @};- @};- @};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقا مهدی 970 شما نرسیده یه تستی بذارید برامون؟

لینک به دیدگاه

از من میشنوید حساس نشید ، لذت داشتن یه کارت خوب با این حواشی از بین میره

یکم بعید میدونم مشکل سخت افزاری باشه ای کاش نتیجه نهایی رو زودتر اعلام میکردن

منم همین مشکل رو دارم و تو او نتاپیک قبلی تست رو گذاشته بودم > http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=37951#entry445479

z1ymoz1wtx1gi5bl113d_thumb.jpg

ویرایش شده توسط poorya_2
لینک به دیدگاه

مهدی جان مرسی ممنونم والا من رمش 2 گیگ هم بزنه راضی هستم به رضای خدا :x :x :x @};- @};- @};-انشالا کارت شما هم برسه حالشو ببری داداشم @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};-

ویرایش شده توسط GIGA~GAMING
لینک به دیدگاه

آقا مهدی 970 شما نرسیده یه تستی بذارید برامون؟

سلام بهمن جان @};-

نه دادا.هنوز خبری نشده

آواژنگ تازه کارت رو موجود کرده

شاید تا آخر هفته برسه دستم

لینک به دیدگاه

امسال سال  (*)  (*)  (*) AMD (*)  (*)  (*)

اقا چرا من 5 تا منفی گرفتم مگه بد گقتم اون از پردازنده مجتمع جدید که سه برابر اینتل hd قوی تر اونم از سری r9 300

لینک به دیدگاه

اقا چرا من 5 تا منفی گرفتم مگه بد گقتم اون از پردازنده مجتمع جدید که سه برابر اینتل hd قوی تر اونم از سری r9 300

عیبی نداره من خودم بعدا برات جبران منفی میکنم نگران نباش :x @};-

لینک به دیدگاه

عیبی نداره من خودم بعدا برات جبران منفی میکنم نگران نباش :x @};-

نه داداش منظوری نداشتم که نقل قل کردم چون نمیدونم چرا مستقیم نمیتونم پاسخ بدم ؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

سلام به همه

ولی جدا از این بحثها به نظر من 970 اگه 3500 هم باشه از ارزشهاش کم نمیشه

ویرایش شده توسط Majid_Rezaie
لینک به دیدگاه

باز خوبه با 3.5 گیگ حافظه این فریم رو میده... احتمالا بعد از حل شدن این مشکل فریم حدود 10 تا توی رزولیشن های بالا افزایش پیدا کنه. (توی FHD فکر نکنم بیشتر از 3.5 گیگ مصرف کنه)

لینک به دیدگاه

پاسخ داد انویدیا:

http://www.pcper.com/news/Graphics-Cards/NVIDIA-Responds-GTX-970-35GB-Memory-Issue

خلاصش میشه این:

در 970 انویدیا 4 گیگ رو تقسیم کرده به 3.5 + نیم گیگ

اگه بازی ای به کمتر از 3.5 گیگابایت نیاز داشته باشه، انویدیا بهش فقط 3.5 گیگ فضا میده.

ااگه به بیشتر از 4 گیگ نیاز داشته باشه، انویدیا بهش اجازه ی استفاده از نیم گیگ دیگه رو هم میده.

این کار تاثیر منفی داره در عملکرد کارت. ولی انویدیا میگه ناچیزه. 

سرعت استفاده از این نیم گیگ پایین تره نسبت به سرعت استفاده از 3.5 گیگ.

ویرایش شده توسط Core_i6
لینک به دیدگاه

ای بابا شما سریع عمل کردید! من فن انویدیا نیستم وگرنه سریع خبرشو میزاشتم:دی

بله نکته جالبش همینه که خودشون تست کردن در بازی هایی که زیر 3.5 مصرف میکنن افت فریم نسبت به کارت دیگر 980 که این محدودیت رو اعمال نمیکنه بیشتره

یعنی اگر تنظیمات بالا باشه هر دو کارت مقدار خاصی فریم بدن با مصرف بالای 3.5 گیگ، با تنظیمات پایین و مصرف زیر 3.5 گیگ فریم 980 مثلا 30درصد بالاتره، فبیم این کارت 27 درصد بالاتره!

لینک به دیدگاه

چرا 3.5+نیم کرده ؟ 4 گیگ کامل امکان نداشت؟ مشکوک میزنه

Sent from my SM-N9005

ویرایش شده توسط mehdi_z
لینک به دیدگاه

چرا 3.5+نیم کرده ؟ 4 گیگ کامل امکان نداشت؟ مشکوک میزنه

Sent from my SM-N9005

خودش گفته که این نیم گیگ با سیستم شیر شده و با این پارتیشن بندی میخواستن اون فضا رو اختصاصی کننولی با اولویت بندی به گونه ای که درصورت نیاز بشه ازش استفاده کرد

شاید برای امتحان بوده که تاثیرشو بفهمن! شایدم فکر کردن با این کار پهنای باند بین جی پی یو و سی پی یو رو میتونن بهتر مدیریت کنن و بازده رو بالا ببرن

لینک به دیدگاه

خودش گفته که این نیم گیگ با سیستم شیر شده و با این پارتیشن بندی میخواستن اون فضا رو اختصاصی کننولی با اولویت بندی به گونه ای که درصورت نیاز بشه ازش استفاده کرد

شاید برای امتحان بوده که تاثیرشو بفهمن! شایدم فکر کردن با این کار پهنای باند بین جی پی یو و سی پی یو رو میتونن بهتر مدیریت کنن و بازده رو بالا ببرن

برای امتحان میان تولید انبوه میکنن تا ببینن چی میشه!!!

اگه به افزایش بازده بود تو 980هم همین کار رو میکردن

Sent from my SM-N9005

لینک به دیدگاه

پاسخ داد انویدیا:

http://www.pcper.com/news/Graphics-Cards/NVIDIA-Responds-GTX-970-35GB-Memory-Issue

خلاصش میشه این:

اگه بازی ای به کمتر از 3.5 گیگابایت نیاز داشته باشه، انویدیا بهش فقط 3.5 گیگ فضا میده.

ااگه به بیشتر از 4 گیگ نیاز داشته باشه، انویدیا بهش اجازه ی استفاده از نیم گیگ دیگه رو هم میده.

بیشتر شبیه بهانه آوردن و یه جورایی ماست مالیه از نظر من  :D

دو حالت داره:

1) یا میدونستن موضوع رو و اینجوری سر مردم کلاه گذاشتن که GTX 970 پرفروش بشه با این قیمت کمش.

2) یا نمیدونستن و الان فهمیدن که مشکل خیلی حاده و اینجوری یه دلیلی براش تراشیدن. *dry#

لینک به دیدگاه

پاسخ داد انویدیا:

خلاصش میشه این:

قصیه مشکوک تر شد!...پس چرا فقط بخشی از کارت های 970 اینطوری هستن!؟ و بعضی نیستن!!؟ آنهم با یک تست مشابه در یک نرم افزار....یعنی انویدیا تکنیکی رو اختراع کرده که خودش هم نمی دونه در چه کارت های هستن و چه کارت هایی نیستن!!؟

ویرایش شده توسط nasir1367
لینک به دیدگاه

970 هرچی باشه به قیمتش میرزه الکی حرص نخورید

من باید حرص بخورم که 2.800 پول گرافیک دادم بعد کمتر از 970 فریم میگیرم

لینک به دیدگاه

خوبه نخریدم :D

حافظه رم تو بازیهای جدید خیلی خییلی مهمه

ویرایش شده توسط BABAKXZ
لینک به دیدگاه

دوستان همین دو بازی که تست گذاشته در زولیشن2k و4k که نیاز به 3.5 گیگ داره فقط تو 4k نیاز میشه از 3.5 بیشتر اکثر بازی های جدید از 3.2 بیشتر نمیشه در فول اچ دی به نظر من انویدیا (اگر این خبر صحت داشته باشه) این کار کرده که در زمان بیکاری سیستم یا نرم افزار های که زیره 500 مگ حافظی نیاز دارن فعال بشه چون مصرف کارت بشدت پایین میاد و تو کار های اصلی از 3.5 و در 4k  از تمام حافظه استفاده میکنه اصلا معماری کارت های این نسل بر پایه بهینه سازی هم از نظر توان و هم از نظر کاریی ساخته شده .

ویرایش شده توسط W/!\NTED
لینک به دیدگاه

سلام به همه بچه ها لیون

از صفحه اول تا این آخر خوندم این مسله شده مسله روز فرممون

اول از خبات جان تشکر کنم - در مورد نشان مقدار استفاده رم درسیستم خبات جان درست گفتن، وقتی مقداری در رم تو ویندوز کم میشه یعنی ی وسیله سخت افزار اون رو Save کرده که بیشتر مربوط به کارت های Processor GPU یا همون کارت های درون CPU هستش (کارت مجتمع) که برای غیر فعال کردنشون میتونید داخل BIOS بشین و غیر فعال کنید که برای شرکت گیگابایت قسمت گرافیک اسم کارت مجتمع رو نوشته و شما فقط Disable کنید و تو شرکت ایسوس کافیه تو قسمت گرافیک تو قسمت صفحه نمایش،ازProcessor به PCI-E تغییربدین که مشکل Save بودن حافظه سیستم رو حل کنید

دوم خدای از همه بچه ها میخوام سر ی موضوع به این کوچیکی حرفشون نشه چراکه هنوز چیزی از طرف شرکت انویدیا معلوم نیست و اعلام نشد و واقعا زود با ی بنچ مارک Memory قضاوت کرد چرا که خودم به شخصه تو بازی BF4 آنلاینش با رزولوشن 4K تقریبا 3830 تو برنامه GPU استفاده کردم و اگه این نکته رو، تو گفته یکی از بچه ها بخاطر بیاریم که حتی با کارت 670 و... هم این مشکل وجود داره پس حتما ی نکته ی پشتش خوابید احتمالا با نسخه درایور یا نوع معماری یا نوع تعدا رشته ها و ROPs ها و.... هم خوانی نداشته باشه چرا که سری های970 و 670 و 570 و 470 و 270 و..... در اصلا کارت های بالاتر از خودشون بودن که مقداری ازمعماری GPU آنها غیر فعال شده و به کارت پایین تر در اومدن، یعنی GPU که در 970 هستش همون 980 که در تعداد هسته و ROPs و TUMs آنها غیر فعال شده و به اسم 970 روانه باز شدن حتی شما مشاهد میکنید که حافظه موثر کارت های 970 و 980 یکیه

224GB--------(Memory (7000

سوم اگه هم قضیه 3500MB +500MB درست باشه - بنظرم شاید همون قضیه که 500MB که ی چیپ رمه برای زمان بیکاری و یا حافظه بافر موقت تصویریه که معمولا برای پردازش های تصویری ساده و پردازش های صوتی درون GPU مورد استفاده قرار میگیره و میزارن مابقی حافظه برای کم مصرف کردن خاموش میکنن که البته این نکته اشاره کنم نه این حجم 500MB اما من با مقداری کمتر در کارت های سری 700 دیدم که بی شک تو این معماری هم شاید استفاده شده

پس باید ی مقدار صبور باشیم و در برنامه های مختلف تست بزینم و بعد با سند در بارش بحث کنیم

این نکته بگم کار دوست عزیزم آقا خبات جان درسته و منبعش رفرنسه و حتی تو فرم های TechPowerup و TomsHardware و ...... همین قضیه در جریانه پس باید منتظر خبر رسمی بمونیم

ممنون از صبرتون

ویرایش شده توسط Abolfazl-like
لینک به دیدگاه

درود

اینجا مشخص شد که هر شرکتی قادر به اشتباه است، و چیز طبیعی هستش، بلاخره آدمن اونا هم و آدم اشتباه میکنه.

حالا یه سری میومدن یه شرکت و میکوبیدن که به نظرم درست نیست، انشالله که این مشکل رفع بشه.

لینک به دیدگاه

درود

بنده بعضی از نظرات کاربران در سایت nvidia را اینجا می نویسم.

کارت های سری اول مشکل دارند و سری جدید مشکلی ندارند و nvida مخفیانه اقدام به اصلاح عیب کارت ها کرده است.

مشکل سخت افزاری هست و با آپدیت حل نخواهد شد.

nvida چرا باید 3.5 گیگ را جدا و 500 مگ را اینگونه در کارت استفاده کند

nvida باید کارت ها را مرجوع کند به دلیل آنکه ما پول 4 گیک را داده ایم

بنده shadow of mordor را با 1080 اجرا کردم و 3.5 گیگ مصرف داشت ولی با 4k تا 4001 مگابایت.

بنده با msi kombustor تست کردم و 3900 مگابایت مصرف داشت ولی کارایی به شدت افت داشت و nvidia باید پاسخگو باشد

اینها همگی نظرات کاربران بود و هنوز nvida رسما پاسخ نداده

لینک به دیدگاه

این مشکل روی  رم های skhynix-samsung  گزارش شده 

برخی مشکل رو به استفاده از فیزیک  دانستن که این رو هم  کاربرا رد کردن 

اکثر کاربرا خواستار تعویض کارتهاشون با 980 هستند و دریافت غرامت از انویدیا 

ویرایش شده توسط Analyser
لینک به دیدگاه

توی خیلی از فروم ها این مشکل مطرح شده 

توی فروم جیفورس هم کاربرا اضهار نارضایتی از عملکرد کارت 970 داشتند و تنهای پس دادن کارت رو داشتند 

برخی از کاربرای وابسته به انویدیا این مشکل رو به سازنده های رم نسبت دادند ولی با جواب کاربرا مواجه شدند 

این مشکل روی skhynix-samsung  گزارش شده 

برخی مشکل رو به استفاده از فیزیک  دانستن که این رو هم  کاربرا رد کردن 

اکثر کاربرا خواستار تعویض کارتهاشون با 980 هستند و دریافت غرامت از انویدیا 

برخی از پستهای مخالف در فروم جیفورس پاک شده 

بسیار سپاس گذار

طبق رسم فرنگی ها! تا عیب پیدانشه و راه حلی براش پیدا نکن چیزی رو پس نمیگیرند اگه هم باشه سر ما ایرانی ها بی کلاه می مونه!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...