رفتن به مطلب

گرافیک برای گیم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

دوستان چند وقت پیش یه سوالی کردم که با بودجه 300 تومن چه گرافیکی بگیرم که روی مانیتور عادی (LG L1730S) بتونم تمام بازی های جدید را روون اجرا کنم که دوستان لطف کردن 6770 را پیشنهاد دادن

سوالات

1- چند روز پیش 7750 را دیدم و تصمیم گرفتم اونا بخرم که فکر کنم قوی تر از 6770 هست، درسته یا نه؟از 6770 مدل GDDR5 هم قویتره؟(چون مثل اینکه 7750 GDDR3 هست)

بعد متوجه یه مشکل شدم و اون اینه که بازی های جدید  2 گیگ رم میخوان ولی 7750 یک گیگ داره

یکی از دوستانم هم پیشنهاد کرد که انویدیا بگیرم (گفت توی گیم بهتره)

2- با این اوصاف لطف کنین یه گرافیک انویدیا که شرایط بالا را داشته باشه و 2 گیگ باشه و قدرتش کمتر از دو کارت بالا نباشه و قیمت دست دوم کمتر از 300 باشه معرفی کنید

با تشکر

لینک به دیدگاه

این مدل رو نگاه کن از دو کارت بالایی قویتره به یک گیگ بودنش نگاه نکن .برای روزولیشن تو مناسب هست البته تا حدودی 

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=38338

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

پیشنهاد می کنم بجای این گرافیک های از رده خارج یا 260 یا 270 تهیه کنید...  ^_^

لینک به دیدگاه

این مدل رو نگاه کن از دو کارت بالایی قویتره به یک گیگ بودنش نگاه نکن .برای روزولیشن تو مناسب هست البته تا حدودی 

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=38338

چرا تا حدودی برای رزولوشن من مناسبه؟مگه نمیگید قوی تر از دو کارت بالا هست؟ پس باید کامل جوابگو باشه دیگه

مشکل یک گیگ بودنا چرا بیخیال؟

خیلی ممنون

ویرایش: چرا در حالت بیکاری با دور فن 45 درصد دما 29 هست؟ یعنی این کارت اینقدر داغه؟

ویرایش شده توسط ali2000
لینک به دیدگاه

فک کنم 560 رو بشه با 300 تومن خرید.

در ضمن یه سئوال پاور شما چند واته

کانفیک سیستم رو هم میگی

سیستما میگم ولی نخندین

پردازنده: 8350

رم:8 گیگ

مادربرد مدلش یادم نیس اما 6 ماه پیش 550 پولشو دادم

پاور هم میخوام بخرم پس مشکلی نیست ولی ازین گرافیکا که زیاد مصرف میکنن و داغ میکنن نمیخوام

حالا حتما میگید چرا گرافیک اینطوری

راستش گرافیک خودم 270 هست اما پول لازم بودن باعث فروشه

گیم هم که با رزولوشن بالا و تنظیمات آخر تاحالا بازی نکردم پس اصلا 270 هم به کارم نمیومد و زیاد بود

لینک به دیدگاه

درود

پیشنهاد می کنم بجای این گرافیک های از رده خارج یا 260 یا 270 تهیه کنید...  ^_^

خیلی ممنون ولی شرایطم رو در پست بالا بخونید

فکر نمیکنین برای کسی که گرافیک را با کابل VGA(اگه اسمشا درست گفته باشم، منظورم ازین کابل آبی هاست) به اون LCD قدیمی(فکر کنم بیش از 6 سال پیش خریدم) وصل میکنه این گرافیک ها لازم نباشه و با 300 هم کارش راه بیافته

بازم ممنون

لینک به دیدگاه

بهتره gt 740 2gb تهیه کنی

به ظاهر ریز و میزش نگاه نکن

روی فول اچ دی به خوبی جواب می ده با high یا medium

البته

750ti دسته دو هم بدک نیست

لینک به دیدگاه

اول یکی از دوستان لطف کنه من رو کاملا روشن کنه که این گرافیک های انویدیا چطوری نام گذاری شدن و چرا یک سری گرافیک ها عدد بالاتری دارند  ولی ارزانتر هستند(مثلا همین 740 چرا ارزانتر از 550 هست)

لطف کنید کامل توضیح بدین چطوری نام گذاری شدند

خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

اول یکی از دوستان لطف کنه من رو کاملا روشن کنه که این گرافیک های انویدیا چطوری نام گذاری شدن و چرا یک سری گرافیک ها عدد بالاتری دارند  ولی ارزانتر هستند(مثلا همین 740 چرا ارزانتر از 550 هست)

خیلی ممنون

نگا عزیز عدد اول از سمت چپ سری کارتو نشون میده این طوری

4xx

5xx

6xx

7xx

9xx

حالا دو عدد بعدی بسته به قدرت کارت مقدارش بیشتر میشه اینجوری

560

570

580

حالا مثلا کارت 560 قویتر از مثلا 630 هست کارتهای که دو رقم بعدی یکسان هستن اون نسل جدیدتر ۵ تا ۱۵ درصد قویتر هیست مثل ۷۷۰ و ۹۷۰.

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون

چون کارت 740از سری gtهست وبهتره شما از سری gtx بگیری که خیلی پرقدرت تر هست 

لینک به دیدگاه

نگا عزیز عدد اول از سمت چپ سری کارتو نشون میده این طوری

4xx

5xx

6xx

7xx

9xx

حالا دو عدد بعدی بسته به قدرت کارت مقدارش بیشتر میشه اینجوری

560

570

580

حالا مثلا کارت 560 قویتر از مثلا 630 هست کارتهای که دو رقم بعدی یکسان هستن اون نسل جدیدتر ۵ تا ۱۵ درصد قویتر هیست مثل ۷۷۰ و ۹۷۰.

چون کارت 740از سری gtهست وبهتره شما از سری gtx بگیری که خیلی پرقدرت تر هست 

پس با این اوصاف GTX550 از GTX610 , 620 ,630, 640 قویتر هست؟

GTX650 هم قویتر از GTX550 هست؟

پس باید GTX560 هم از GTX750 قویتر باشه ولی فکر نمیکنم اینطور باشه درسته؟

این سری Ti چی هست؟ 550Ti هم داریم ؟

خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

پس با این اوصاف GTX550 از GTX610 , 620 ,630, 640 قویتر هست؟

GTX650 هم قویتر از GTX550 هست؟

پس باید GTX560 هم از GTX750 قویتر باشه ولی فکر نمیکنم اینطور باشه درسته؟

این سری Ti چی هست؟ 550Ti هم داریم ؟

خیلی ممنون

نه کارت 750قویتره وبه روزتر اگه توان مالی برات اجازه میده حتما GTX750بگیر سری TIهم مدل تقویت شده کارت هست که چند درصد قویتر از مدل معمولی خودشه 

لینک به دیدگاه

نه کارت 750قویتره وبه روزتر اگه توان مالی برات اجازه میده حتما GTX750بگیر سری TIهم مدل تقویت شده کارت هست که چند درصد قویتر از مدل معمولی خودشه 

ممنون ولی آخرش طریقه نام گذاری را نفهمیدم :wacko:

چون طبق اون روش که دوست خوبم !l@ فرمودند  باید 560 قویتر باشه که نیست پس به نظر میرسه اون روش درست نیست

تا اینجا فهمیدم که GT ها همگی قویتر از GTX ها هستند(البته اگه درست فهمیده باشم) و Ti هر کارت هم کمی قوی تر از همون کارت هست

اگه لطف کنین و روش کامل نام گذاری راهم بفرمایید تا من بتونم خودم کارت ها را مقایسه کنم عالی میشه. چون اینطوری هر کارتی که بهم پیشنهاد میشه که بخرم نمیدونم از کارتی که دوست قبلی پیشنهاد دادن قویتر هست یا نه

لینک به دیدگاه

ممنون ولی آخرش طریقه نام گذاری را نفهمیدم :wacko:

چون طبق اون روش که دوست خوبم !l@ فرمودند  باید 560 قویتر باشه که نیست پس به نظر میرسه اون روش درست نیست

تا اینجا فهمیدم که GT ها همگی قویتر از GTX ها هستند(البته اگه درست فهمیده باشم) و Ti هر کارت هم کمی قوی تر از همون کارت هست

اگه لطف کنین و روش کامل نام گذاری راهم بفرمایید تا من بتونم خودم کارت ها را مقایسه کنم عالی میشه. چون اینطوری هر کارتی که بهم پیشنهاد میشه که بخرم نمیدونم از کارتی که دوست قبلی پیشنهاد دادن قویتر هست یا نه

نه دوست خوب من GTXها قوی هستن و سری gT دیگه قدیمی شده .

من به شما توصیه میکنم که حتما از GTX 550TIبه بالا خرید کن هر قدر بالا تر قویتر  :D

لینک به دیدگاه

شما بهتره از دو سایت زیر استفاده کنی تا همه چیز دستت بیاد

http://gpuboss.com/compare-gpus

http://www.anandtech.com/bench/GPU14/815

لینک به دیدگاه

نه دوست خوب من GTXها قوی هستن و سری gT دیگه قدیمی شده .

من به شما توصیه میکنم که حتما از GTX 550TIبه بالا خرید کن هر قدر بالا تر قویتر  :D

ببخشید اشتباه تایپی بود میخواستم بنویسم GTX قوی تر GT هست که برعکس شد

دوستان برای اینکه تاپیک از مسیر خودش خارج نشه تاپیک زیر را ایجاد کردم که توی اون کمک کنید بفهمم این کارت های انویدیا چطور نام گذاری میشه

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=38507

باتشکر

شما بهتره از دو سایت زیر استفاده کنی تا همه چیز دستت بیاد

http://gpuboss.com/compare-gpus

http://www.anandtech.com/bench/GPU14/815

دوست عزیز در تاپیکی که تازه ایجاد کردم جوابتون را دادم ممنون میشم بررسی کنید

ویرایش شده توسط ali2000
لینک به دیدگاه

به نظر من 7750 يا 6770 زياد جالب نيستن.

با 300 ميتوني 5850 کارکرده بخرى (خودم دارم و راضيم) 550 ti هم ميتوني بخرى ولي 5850 رو تو اولويت بزار.

gt640 هم دوستان داشتن خوب بود.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیلی ممنون ولی شرایطم رو در پست بالا بخونید

فکر نمیکنین برای کسی که گرافیک را با کابل VGA(اگه اسمشا درست گفته باشم، منظورم ازین کابل آبی هاست) به اون LCD قدیمی(فکر کنم بیش از 6 سال پیش خریدم) وصل میکنه این گرافیک ها لازم نباشه و با 300 هم کارش راه بیافته

بازم ممنون

درود مجدد

ربطی نداره معمولا تو این کارت ها میان از تبدیل dvi به vga استفاده می کنند ... حتی مانیتور من هنوز این ورودی رو داره و میشه ازش بخوبی استفاده کرده... 

اگه قرار بود به خرید کارت های قدیمی شرکت ها نمی اومدند هزینه کنند... بعد هم مانیتور شما ال سی دی هست مشکلی براتون فکر نمی کنم ایجاد کنه ... 

بنظر من از بین اون دو گزینه انتخاب و خرید نمایید بهترین گزینه هست دست دومشون فراونه بعدم دایرکتس 12 رو هم تا حدودی برات پشتیبانی میکنه، یبار دیدی سال دیگه بازی ها به 12 نیاز داشتن فقط خدارو چه دیدی الان 10 رو هیچ بازی ای قبول نمی کنه به تنهایی...  ^_^

لینک به دیدگاه

چرا تا حدودی برای رزولوشن من مناسبه؟مگه نمیگید قوی تر از دو کارت بالا هست؟ پس باید کامل جوابگو باشه دیگه

مشکل یک گیگ بودنا چرا بیخیال؟

خیلی ممنون

ویرایش: چرا در حالت بیکاری با دور فن 45 درصد دما 29 هست؟ یعنی این کارت اینقدر داغه؟

والا نه تنها من بلکه هیچ کس نمیتونه به طور قطع بگه که کافیه ولی این کارت رو قبلا من داشتم تو روزولیشن 1280.1024 تو بازی های 2سال پیش به راحتی جواب گو بود ولی خب الان با این بازیهای سیستم خور :D  چی بگم 

به نظر من تو یه 560پیدا کن چند وقت پیش یکی 380فروخت خیلی قویتر از 550هست موفق باشی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...