رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید بهترین مانیتور

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان عزیز

بین مدل های زیر کدام رو پیشنهاد میکنید لطفا علت رو هم بگید(البته اگه مدل بهتری هم باشه لطفا بگید)

کاربری هم بیشتر گیم و تماشای فیلم هست.

راستی این مانیتور های LPS سامسونگ مثل Super Amoled ها رنگ ها رو بیش از اندازه نشون میده؟(من بازی رو وقتی که به تلوزیون وصل میکنم درست مثل بازی های سبک کامیک یه خط بسیار نازک سیاه بین حاشیه تصاویر دیده میشه که یمقدارازار دهنده هست)

این IPS  با lps  چه فرقی داره؟led هستند یا LCD?

مدل هایی که مد نظرمه:

Samsung 24D595 Plus 24inch PLS LED Monitor

Samsung S24D395HP Plus 24inch PLS LED Monitor

LG 23MP65HQ IPS 23inch LED Monitor

ASUS VX229H 22inch AH-IPS Monitor

پیشاپیش بابت راهنمایی تون ممنونم

ویرایش شده توسط Lord asghar
لینک به دیدگاه

من این مدلو تایید میکنم.البته من مدلش 22 اینچشو دارم.

سلام

داداش این LG 23MP65HQ IPS 23inch LED Monitor که شما گفتید برتری خاصی نسبت به Samsung S24D395HP داره؟

لینک به دیدگاه

به نظر شما بین 23MP65HQ و S24D395HP  کدوم بهتره؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز من مدل 23MP65HQ مارک LG رو از نزدیک روشن وتست کردم رنگهای مذخرف و بسیار گرم و تقریبا با دقت زیا تاری داره پیشنهاد نمیکنم بودجه شما درچه حده؟؟؟تا راهنمایییتون کنم :x @};-

لینک به دیدگاه

اگه یه مقدار در مورد پنل PLS سرچ کنی و تفاوت و برتری هاشو نسبت به IPS متوجه بشی اصلا نمیای تاپیک بزنی مستقیم میری یکی از دو مانیتور زیر رو میخری.!!!

http://lioncomputer.ir/product/4437/Samsung+S24D395HP+Plus+24inch+PLS+LED+Monitor/

http://lioncomputer.ir/product/4475/Samsung+24D595+Plus+24inch+PLS+LED+Monitor/

لبنک دوم رو یکی از دوستام داره باهاش کار کردم کیفیت و روشناییش اصلا باور کردنی نیست.

موفق باشی

میلاد جان سلام جسارت نباشه اقا همه میگن IPS و ایسوز به دلیل برتری زاویه دید و کیفیت صفحه شما میگی PLS ???

لینک به دیدگاه

من این مدلو تایید میکنم.البته من مدلش 22 اینچشو دارم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

میلاد جان سلام جسارت نباشه اقا همه میگن IPS و ایسوز به دلیل برتری زاویه دید و کیفیت صفحه شما میگی PLS ???

توضیحات یکی از دوستانم

سلام

اولش یه توضیحی بدم در مورد پنل PLS که مخفف Plane To Line Switching هست و سامسونگ تو سال 2010 این تکنولوژی رو منحصرا برای مانیتورهای ساخت خودش معرفی کرد که از لحاظ تکنولوژی بسیار شبیه IPS ای هست که بقیه شرکتها میزنن ولی اونجوری که خود سامسونگ گفته مزایاش نسبت به پنل IPS ایناس:

زاویه دید یه ذره بهتر شده

روشنایی صفحه 10درصد بیشتر شده

کیفیت کلی تصویر افزایش پیدا کرده

15درصد هزینه ساخت کم شده(که خب تو ایران این چیزا معنی نداره)

پنل منعطف تری داره

اما خب اینا رو کاغذ معنی داره و عملا میشه گفت خصوصیات این دو پنل خیلی مشابه همه(زاویه دید، زمان تاخیر) البته کلا پنلهای IPS و PLS از پنلهای TN خیلی بهترن

در مورد اون دو مدلی که گفتی خب الان شما داری دوتا مانیتور تو دوتا سایز مختلف رو مقایسه میکنی که قطعا این اختلاف به خاطر تفاوت سایزش هست و این مورد هم بستگی به سلیقه ت داره که 23 اینچ میخوای یا 24 اینچ

البته از لحاظ ظاهری سامسونگ خیلی سرتره و ظاهر LG مثل مانیتورهای LCD چارسال پیشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مدل LG خوب هستش اما اگه بودجشو داری Samsung 24D595 Plus 24inch PLS LED Monitor بردار

مدل 395 و 595 پنلش یکی هستش اما 595 پیشنهاد میدم . چون مدل 395 پایش ثابته . اگر هم برات مهم نیست همین 395 خوبه

لینک به دیدگاه

از لحاظ بودجه که قیمت هرچقد پایین تر باشه بهتره :D ولی تا دوروبر 800 هست

اتفاقا نظر خودمم رو سامسونگ 24d595 هست

لینک به دیدگاه

دوست عزیز من مدل 23MP65HQ مارک LG رو از نزدیک روشن وتست کردم رنگهای مذخرف و بسیار گرم و تقریبا با دقت زیا تاری داره پیشنهاد نمیکنم بودجه شما درچه حده؟؟؟تا راهنمایییتون کنم :x @};-

شما اول مانیتورو تنظیم کن بعد اظهار نظر کن.بنده مدل 22mp55 رو دارم.رنگ ها رو دقیقا اون چیزی که  هست نشون میده.حتی با دوربین از اتاق عکس گرفتم ریتم رو سیستم تا با مانیتور ببینم.خیلی شبیه واقیعت بود.

بعدشم یه شرکتی مثل lg هیچ وقت نمیاد اشغال بده بیرون.

لینک به دیدگاه

این مانیتور samsung s24d395HP رو میشه به صورت عمودی بالاوپایین کرد؟

راستی بین مانیتور های Samsung S24D395HP و LG 23MP65HQ IPS و ASUS VX229H کدومشون رنگ ها رو بصورت طبیعی نشون میدند؟(منظورم اینه که هاله های رنگی زائد رو نشون نمیدند)

اینطور که من تو نظرات بررسی دیجیاتو 395hp سامسونگ دیدم ظاهرا یه هاله ی سبز رنگ تو تصاویرش داره.حالا نمیدونم درسته یا نه

لینک به دیدگاه

من قبلنم گفتم من مدل 22 اینچ ال جی رو دارم.پنلشون فک کنم یکیه با 23 اینچه....من راضیم.

ویرایش شده توسط *ghost*
لینک به دیدگاه

بعدشم زیاد تو بهر قیمت نرو که بگی هر چی گرونتره بهتره.پنل مانیتورای ایسوز اونایی که ips هست ال جیه.چون از ال جی میخره قیمت نهاییش گرونتر میشه.دلایل دیگه هم داره.

لینک به دیدگاه

البته 100% کیفیت ایسوس بهتره شما بغل هم 2 تا ips الجی و ایسوس رو تست کن به حرف من میرسید!!

لینک به دیدگاه

دوستان بنده هم قصد خرید مانیتور در همین رنج قیمتی رو دارم

اما یک نکته مهم اینه که اکثر کسایی که نظر میدن سلیقه ای نظر میدن و از چیز هایی که داشتن و دارن پیشنهاد میدن

به نظرم دوستان یک مقدار تخصصی تر راهنمایی کنن یا اصلا راهنمایی نکنن چون سردرگمی ما ها بیشتر میشه!

اگه قراره مدلی با مدل دیگه مقایسه بشه باید در شرایط فیزیکی مساوی و یک سخت افزار واحد باشه و خروجی ها هم شبیه هم باشه مثل نمونه تست هایی که توی یوتوب موجوده

اگر مقایسه ای میکنید لطفا مستدل و معتبر باشه

یا علی @};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من چهار ماه پیش 22mp55 رو خریدم از رایان صبا یه اشکال جزئی داشت مجبور شدم بفروشمش 

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=34221#entry391400

بعد همین مدل جدید سامسونگ LPS رو خریدم Samsung S24D395HP 

مدل ال جی چون IPS بود رنگ ها رو پر رنگ تر نشون میداد ولی سامسونگه رنگ سیاه رو عمیق تر نشون میده و نسبت به ال جیه زمان تاخیر کمتری داخل بازی داره البته طبق معمول دکمه های  لمسی پنل  مانیتور سامسونگه خیلی خوب عمل نمی کنن

فقط می تونن بگم شما اگر یه مانیتور HD از هر برندی چه LG چه ASUS و چه SAMSUNG داشته باشید حتی اگر بهترین مانیتور FULL HD بازار از این شرکت ها رو هم بگیرید تفاوت محسوسی نسبت به موقعی که  یه مانیتور قدیمی با  زرولوشن زیر HD دارید و یکدفعه مانیتور FULL HD بگیرید حس نمی کنید و اگر کلی با نتظیمات رنگ ها و...ور برید نهایتا 10 تا 20% تفاوت رو حس می کنید 

کلا این مانیتورها مانیتورهای حرفه ای بازار نیستن و الآن مانیتورهای  باکیفیت حرفه ای 400 -500 تومنی دو سه سال پیش بالای 1200 شدن و اینها حتی نیمه حرفه ای هم نمیشه گفت هستن از هر مارکی یه مدل دسته دوم LG  های IPS 226 اگر بتونید گیر بیارید از نظر کیفیت هیچ تفاوتی با اینها ندارن......

اگر می خواهید واقعا تفاوت و کیفیت رو حس کنید جوری که فکر کنید پولی که دادید ارزشش رو داشت  پول جمع کنید یه مانیتور نو یا دسته دوم 4K یا FHD با  Refresh rate 120 به بالا بگیرید

ویرایش شده توسط nasir1367
لینک به دیدگاه

دوستان بنده هم قصد خرید مانیتور در همین رنج قیمتی رو دارم

اما یک نکته مهم اینه که اکثر کسایی که نظر میدن سلیقه ای نظر میدن و از چیز هایی که داشتن و دارن پیشنهاد میدن

به نظرم دوستان یک مقدار تخصصی تر راهنمایی کنن یا اصلا راهنمایی نکنن چون سردرگمی ما ها بیشتر میشه!

اگه قراره مدلی با مدل دیگه مقایسه بشه باید در شرایط فیزیکی مساوی و یک سخت افزار واحد باشه و خروجی ها هم شبیه هم باشه مثل نمونه تست هایی که توی یوتوب موجوده

اگر مقایسه ای میکنید لطفا مستدل و معتبر باشه

یا علی @};- @};- @};-

عزیز مانیتور بنده واسه یکی رزرو شده با قیمت فوری

من اونجور ادمی نیستم که واسه 5-10 تومن بیام اشتباه راهنمایی کنم بعد از کجا بیاد مال من رو خریداری کنه؟؟؟

فقط شما یک سر برو پاساژ ایران یا رضا یک تست بزن کارهای ah ips ایسوس رو واقعا با کیفیت هستن!!!

این راهنمایی من بود ولی خب خودتون هم میتونید قضاوت کنید!!!

لینک به دیدگاه

البته 100% کیفیت ایسوس بهتره شما بغل هم 2 تا ips الجی و ایسوس رو تست کن به حرف من میرسید!!

وقتی پنل یکیه یعنی همه چی یکی هست.

دیگه اون برمیگرده به تنظیمات پیش فرض مانیتور که ممکنه ایسوز بهتر تنظیم کرده باشه.اگه ال جی هم مثل اون تنظیم بشه مطمینا تفاوتی نیست.

لینک به دیدگاه

سلام 

با توجه به بودجه و کاربرد مدل های زیر مناسب هستند:

کارکرده این دو تا رو اگه  پیدا کردید و قیمت مناسب بود(حدودا 500ت ولی قیمت دقیق رو از اقای حسینی توی تاپیک قیمت قطعات دست دوم بپرسید)در خریدشون شک نکنید:

asus ml 229h بررسی این مدل توی زومیت هست و دوستان زیادی هم توی فروم باهاش کار کردن و میتونن نظرشون رو بگن

asus ml 239h

0001072.jpg

و اگه اکبند میخرین مدل زیر مناسبه:

ASUS VX229H 22inch AH-IPS Monitor

ویرایش شده توسط ***sniper***
لینک به دیدگاه

عزیز مانیتور بنده واسه یکی رزرو شده با قیمت فوری

من اونجور ادمی نیستم که واسه 5-10 تومن بیام اشتباه راهنمایی کنم بعد از کجا بیاد مال من رو خریداری کنه؟؟؟

فقط شما یک سر برو پاساژ ایران یا رضا یک تست بزن کارهای ah ips ایسوس رو واقعا با کیفیت هستن!!!

این راهنمایی من بود ولی خب خودتون هم میتونید قضاوت کنید!!!

منظورم به شما نبود کلی گفتم مقایسه اگه مستدل باشه بهتره

بعدم راجع به مانیتور شما صحبتی نکردم چرا ناراحت شدی برادر @};-

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون از راهنمایی دوستان

فقط من که گیج شدم بعضی از دوستان میگن که 395hp سامی نه بصورت افقی و نه بصورت عمودی نمیچرخه.بعضیاشون هم میگند که فقط بصورت عمودی میچرخه.حالا من که نفهمیدم بالاخره ثابته یا نه؟ (اگه حداقل بصورت عمودی هم نچرخه که دیگه فایده ای نداره)

ایسوس هم  که ماشالله رو مانیتور22 اینچ(21.5 اینچ البته)دوتا اسپیکر 1 واتی(نصف قدرت اسپیکر لپتاپ) میذاره و 200-250 گرونتر به قیمت مانیتور های 24 یا 23 اینچی میفروشه در حالی که الان توسایت لیون سیستم صوتی 5.1 کاناله رو 215 تومن قیمت زدند.

این LG 23mp65HQ هم پایه ثابته؟فقط من رو نمایش واقعی رنگ ها حساسم به نظر شما با توجه به این مورد بین 395hp و mp65hq کدام ارزش خرید بیشتری داره؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیلی ممنون از راهنمایی دوستان

فقط من که گیج شدم بعضی از دوستان میگن که 395hp سامی نه بصورت افقی و نه بصورت عمودی نمیچرخه.بعضیاشون هم میگند که فقط بصورت عمودی میچرخه.حالا من که نفهمیدم بالاخره ثابته یا نه؟ (اگه حداقل بصورت عمودی هم نچرخه که دیگه فایده ای نداره)

ایسوس هم  که ماشالله رو مانیتور22 اینچ(21.5 اینچ البته)دوتا اسپیکر 1 واتی(نصف قدرت اسپیکر لپتاپ) میذاره و 200-250 گرونتر به قیمت مانیتور های 24 یا 23 اینچی میفروشه در حالی که الان توسایت لیون سیستم صوتی 5.1 کاناله رو 215 تومن قیمت زدند.

این LG 23mp65HQ هم پایه ثابته؟فقط من رو نمایش واقعی رنگ ها حساسم به نظر شما با توجه به این مورد بین 395hp و mp65hq کدام ارزش خرید بیشتری داره؟

منم تازگیا رو این دو مانیتور تحقیق کردم سامسونگو نمیدونم اما کاربرانی که LG خریدن خیلی راضی بودن منم به همون خاطر lg گرفتم

اینم نظرات یکی از کاربران راجبه سامی :

محمدرضا فرامرزی حقیقی           ارسال شده در ۱۶ دی ماه ۱۳۹۳ thumb_up.png 0 - 0 thumb_down.png

من این مانیتور گرفتم از جمله معایبش اینه که صفحه مانیتور ثابت است وهیچ گونه تغییری چه از لحاظ عمودی وچه از لحاظ افقی نمی کنه دکمه های لمسی داره که فقط دکمه پاورش درست کار می کنه به نظر من جنس غیر ساخت وطن بگیرین بهتره

راجب مدل LG تو سایتای مختلف گشتم همه راضی بودند

لینک به دیدگاه

فقط یه سوال میمونه

با توجه به به 24 با 23 اینچ بودن مانیتور ها و رزولیشن Full HD

اگه به مانیتور خیره بشیم پیکسل ها به وضوح دیده میشند؟

من یه چنتا فیلم انباکسینگ از lg دیدم که پیکسل هاش تو فیلم براحتی دیده میشدند.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

با سلام خدمت دوست عزیز 

میتونی یه سری به تایپک زیر بزنی ، خیلی از دوستان تجربیات خودشون گذاشتن و هم یه نظرسنجی هم قرار داده شده است و ...

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=29261

لینک به دیدگاه

سلام

با تشکر از راهنمایی دوستان

Samsung s24d595 خریداری شد

ختم تاپیک

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...