رفتن به مطلب

مشکل در اورکلاک 2500K

Recommended Posts

داداش اینی که میگی مشکل مادربورد بیچاره نیست.

ولتاژ به طورت آفست ثبت می شه که بهتره البته هر کسی نظری داره. مثلا در بایاس تنظیم می کنی 1.3375 در ویندوز و در هاردور مانیتورینگ بایوس زده 1.29 خوب این بر می گرده به VID که برای هر cpu فرق داره.

شما C state C1 , ... ,SS رو خاموش کن. ولتاژ 1.25 تنظیم کن. فرکانس رم رو فعلا بزار روی 1333 یا 1600 بعد شروع کن یکی یکی ضریب بده.

با این کولر بهتره اصلا از 1.25 رد نکنی حتی زیر این مقدار بهتره.

من این مدل رو داشتم بهترین انتخابت ماچو گرین  (ترمال رایت) هست.

سوالی هست در خدمتم.

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان گل , دوستان من سیستممو خیلی وقت پیش بستم ولی علاقه ای به اورکلاک نداشتم تا اینکه تازه میخوام برم سراغش , مدل سی پی یو که مشخصه مدل مادربردم Asus P8P67 LE هستش که خودم فکر میکنم مشکل همین LE بودن مادربرد باشه , اولا که تو این مادربرد ولتاژ رو نمیشه به صورت دستی وارد کرد و فقط یه Offset Mode مثبت و منفی داره که با همون تونستم ولتاژ مورد قبولی بگیرم یعنی روی 4.2 گیگا هرتز ولتاژم ماکسیمم به 1.28 تا 1.3 میرسه , کولر سی پی یو هم Deep Cool GAMMAXX 300 هستش که 3 تا هیت پایپ داره و کولر بسیار خوبی هستش , حالا مشکل اصلیه من اینجاس که تو حالت بیکاری دما عالیه و بین 28 تا 34 بسته به دمای اتاقه ولی روی 4.2 و ولتاژه 1.28 به محض اینکه میذارمش روی لود دما در عرض 10 ثانیه به 90 و بالاتر میرسه !!! در صورتی که ولتاژ و همه چی نرمال به نظر میرسه , کولرمم خمیرشو عوض کردم و هرکاری کردم بازم همین بود, به نظرتون مشکل از کجا میتونه باشه ؟ بعضیا تو نت میگن مشکل مین برده و مخصوص اور نیست ولی من میگم اگه اینجوریه پس چرا تو صفحه بایوس AI Tweaker داره و میشه فرکانس سی پی یو رو بالا برد؟ پیشاپیش از کمکتون ممنونم.

ویرایش شده توسط hesam_sh_021
لینک به دیدگاه

خوب مشکل اول کولر ضعیف

باید لوسیفر رو تهیه کنید

و احتمالا سی پی یو تون های ولتاژ هست

لینک به دیدگاه

خوب مشکل اول کولر ضعیف

باید لوسیفر رو تهیه کنید

و احتمالا سی پی یو تون های ولتاژ هست

ممنون دوست عزیز والا کولر که کولر بدی نیست هرچیم که باشه دیگه نباید انقدر بره بالا

جمله دومتونم متوجه نشدم , باید چی تهیه کنم ؟ :D

لینک به دیدگاه

سلام

داداش من با همین مین و کولر ice wind pro تا فرکانس 4.4 اور کردم بدونه کرش دما هم تو فول لود به 70 تا 75 میرسید سی پی یو هم 2500k بود

لینک به دیدگاه

سلام

داداش من با همین مین و کولر ice wind pro تا فرکانس 4.4 اور کردم بدونه کرش دما هم تو فول لود به 70 تا 75 میرسید سی پی یو هم 2500k بود

ممنون داداش ولی خودمم دیدم خیلیا میزنن اینجوری, راه حلی نداری ؟ نمیدونی اشکال از کجاس ؟

لینک به دیدگاه

ممنون داداش ولی خودمم دیدم خیلیا میزنن اینجوری, راه حلی نداری ؟ نمیدونی اشکال از کجاس ؟

ماله منم همینجوری بود اولش ولتاژ بالا میومد به پردازنده دما نجومی میرفت بالا ولی با offest mode ولتاژ رو کم کردم ولتاژ سی پی یو من در حالت بیکاری 0.99 ولت بود و در حالت لود فکرکنم 1.15 بود دقیق یادم نیست چون همونجوری در حالت اور با همون کولر یکسال و نیم پیش فروختم به دوستم هنوزم سرحال داره کار میکنه.

شما هم با offest mode ولتاژ رو تغییر بده

لینک به دیدگاه

داداش اینی که میگی مشکل مادربورد بیچاره نیست.

ولتاژ به طورت آفست ثبت می شه که بهتره البته هر کسی نظری داره. مثلا در بایاس تنظیم می کنی 1.3375 در ویندوز و در هاردور مانیتورینگ بایوس زده 1.29 خوب این بر می گرده به VID که برای هر cpu فرق داره.

شما C state C1 , ... ,SS رو خاموش کن. ولتاژ 1.25 تنظیم کن. فرکانس رم رو فعلا بزار روی 1333 یا 1600 بعد شروع کن یکی یکی ضریب بده.

با این کولر بهتره اصلا از 1.25 رد نکنی حتی زیر این مقدار بهتره.

من این مدل رو داشتم بهترین انتخابت ماچو گرین  (ترمال رایت) هست.

سوالی هست در خدمتم.

دوستان ممنون از راهنماییتون ولی توی صفحه بایوس من اصلا نمیشه تو ولتاژ بصورت مستقیم دست برد , فقط offset mode داره که با اونم هرچی ور رفتم رو 4.2 گیگا هرتز نتونستم زیر 1.28 ولتاژ بگیرم , به نظر خودم 1.28 هم ولتاژ مورد قبولیه ولی دما افتضاح میره بالا روی لود ! :(

لینک به دیدگاه

دوستان ممنون از راهنماییتون ولی توی صفحه بایوس من اصلا نمیشه تو ولتاژ بصورت مستقیم دست برد , فقط offset mode داره که با اونم هرچی ور رفتم رو 4.2 گیگا هرتز نتونستم زیر 1.28 ولتاژ بگیرم , به نظر خودم 1.28 هم ولتاژ مورد قبولیه ولی دما افتضاح میره بالا روی لود ! :(

دوست عزیز چجوری ور رفتی شما؟

اگر میتونی عکس از صفحه اول بایوست بزار

لینک به دیدگاه

رفیق برای چی میخوای از سیپیوت بیش از حد کاربکشی؟؟؟چه کاری هست که نیاز به افزایش فرکانس داری؟؟باورکن توفیق انچنانی برای کارای روزمره برات نداره بیخودی خودتو درگیر سیپیو نکن بدجور دردسر داره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...