رفتن به مطلب

مشکل افت کارایی سیستم با تعویض cpu!!

cris67
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

هزینه میکنید اول باید برای کیس هزینه کنید 

نمیشه که سیستم قوی ببندی روی کیس 20 تومنی 

حداقل یک کیس درست و حسابی براش تهیه کن مانند x6

نمیدونم پاورت چیه .در هر صورت این سیپی یو های amd به تغییرات ولتاز حساسند و خوره برق 

از یک پاور ریل که دارای استاندارد گلد هست استفاده کن 

این کولری هم که بستی روی این سیستم بنظر من ضعیفتر از کولر ارجینال 4100 هست .این سی پی یو 

بدون تعارف یک کولر مناسب میخواد و با این کولرها کارش راه نمیفته این کولر رو میبندن روی سی پی یو 8200

نه روی سی پی یو شما

هزینه میکنید اول باید برای کیس هزینه کنید 

نمیشه که سیستم قوی ببندی روی کیس 20 تومنی 

حداقل یک کیس درست و حسابی براش تهیه کن مانند x6

نمیدونم پاورت چیه .در هر صورت این سیپی یو های amd به تغییرات ولتاز حساسند و خوره برق 

از یک پاور ریل که دارای استاندارد گلد هست استفاده کن 

این کولری هم که بستی روی این سیستم بنظر من ضعیفتر از کولر ارجینال 4100 هست .این سی پی یو 

بدون تعارف یک کولر مناسب میخواد و با این کولرها کارش راه نمیفته این کولر رو میبندن روی سی پی یو 8200

نه روی سی پی یو شما 

ممنون از راهنمایی شما دوستان...

مادربرد قبلیم که همین مشکل رو با cpu قبلی داشتم msi 760gm بود که عوضش کردم به مادربردی که ذکر شد در پست اول و باز هم تغییری نکرد...

دوست عزیز پاور من 700 وات گرین هستش .... شما دوستان پیشنهادتون برای cpu cooler چی هستش که ار پس این سی پی یو بر بیاد...

اول کیس مناسب تهیه کن 

بعدش اگر تونستی d-15 بگیر این کولر کیس مناسب میخواد 

http://www.noctua.at/main.php?show=productview&products_id=68&lng=en&set=1

لینک به دیدگاه

اول کیس مناسب تهیه کن 

بعدش اگر تونستی d-15 بگیر این کولر کیس مناسب میخواد 

http://www.noctua.at/main.php?show=productview&products_id=68&lng=en&set=1

این فن الان قیمتش چنده؟... با یه کیس x1 gaming green یا x5 اوکی نمیشه .... چون دو روز نیست پول واسه سی پی یو دادم :crying:

لینک به دیدگاه

سلام مگه بقیه که این cpu رو دارن d15 دارن که این دوستمون بره بگیره تهویه کیس هم حداکثر 10 درجه نه اینکه بالای 20 درجه اختلاف به نظر بنده مشکل از مادربردتونه بهتره ببری به یه نمایندگی یا خدمات کامپیوتری این cpu رو روی یه برد دیگه ازمایش کنه تنها راهش همینه تا متوجه بشید مشکل از کجاست.

مشکل فریم دهی هم اگه رمتون 4 هست باید یه 4 دیگه بگیری بشه 8gb چون همین مشکل رو من هم دارم تو CoD Advanced Warfare فریم از رو 48 یهو میاد به زیر 10 از یکی از دوستان رم 8 گرفتم واقعا روون شد و فریم به بالای 50 رفت

ویرایش شده توسط mansoori
لینک به دیدگاه

<<تو سایت msi رفتم بایوسش اخرین آپدیتیه که موجوده با برنامه cpu id چک کردم ... یعنی دوست عزیز ارتقاء از 4100 به 8350 فقط 3 فریمه... >>  ****  الان شک خودم به رم هام هم رفته چون یکیش اصلا یه مارکیه که کلا فکر کنم یدونه ازش تولید شده :D مارک بی نام و نشان dynet قشنگ فکر کنم بهم انداخت رم رو**** ...دوستان عزیز خواهشا راهنمایی کنید...

درود

<<درباره این قسمت نظری ندارم>> **** خیلی هم رم بی نام و نشانی نیست کره ایی هستش از چیپ های hynix و hiundayi استفاده میکنه و دوستمون آقایmInI_ClockEr به شدت دنبال یه مدل از این رم میگرده اگه خواستی بفروشی مدلتو باهاش چک کن

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز...

دوتا مادربرد دارم یه msi 760 gm و یکی هم جدید گرفتیم 970a-g43 msi هر جفتشون با دوتا cpu تست شد داستان همینه که میبینید ...رم هم 8 گیگ هست یه رم 4 گیگ کینگ استون 1333 و یه رم dynet 4 گیگ 1333

لینک به دیدگاه

درود

<<درباره این قسمت نظری ندارم>> **** خیلی هم رم بی نام و نشانی نیست کره ایی هستش از چیپ های hynix و hiundayi استفاده میکنه و دوستمون آقایmInI_ClockEr به شدت دنبال یه مدل از این رم میگرده اگه خواستی بفروشی مدلتو باهاش چک کن

سلام دوست عزیز...

من خیال میکردم این رم بی نام و نشانه و طرف بهم انداخته چون قشنگ هم قیمت یه رم کینگ استون بهم داد من موندم این رم چی داره ایشون انقدر طالبشه :-?

لینک به دیدگاه

سلام مگه بقیه که این cpu رو دارن d15 دارن که این دوستمون بره بگیره تهویه کیس هم حداکثر 10 درجه نه اینکه بالای 20 درجه اختلاف به نظر بنده مشکل از مادربردتونه بهتره ببری به یه نمایندگی یا خدمات کامپیوتری این cpu رو روی یه برد دیگه ازمایش کنه تنها راهش همینه تا متوجه بشید مشکل از کجاست.

مشکل فریم دهی هم اگه رمتون 4 هست باید یه 4 دیگه بگیری بشه 8gb چون همین مشکل رو من هم دارم تو CoD Advanced Warfare فریم از رو 48 یهو میاد به زیر 10 از یکی از دوستان رم 8 گرفتم واقعا روون شد و فریم به بالای 50 رفت

بله کیس و کولر خوب میتونه بالای 20 درجه هم در خنک کردن و کارایی سیستم تاثیر بزاره 

وقتی پاور 700 وات معمولی گیرین چسپیده به سی پی یو داغ و قوی AMD توی این کیس معلومه چی از اب درمیاد 

مین هم فکر نکنم موردی داشته باشه 

کجا شما توی اتاق 2 متری بخاری روشن کنی کجا توی هال 50 متری بخاری روشن کنی 

8350رو میخوای با این مدل دیپ کول خنک کنی ؟

ویرایش شده توسط Analyser
لینک به دیدگاه

8350 با کولر های حرفه ایی هم خنک نمیشه زیاد از بس داغ هست

شما باید از اول اینتل می بستید واقعا خیلی خنک هست وقدرت بالایی داره  i5 کار شما راه میندازه 

البته کارت گرافیک متوسطی دارید بازی ها امروزی حداقل یک r280 یا 770 به بالا لازم دارند

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

دوستان راست میگن شما اگه رو دمای cpu حساس هستید باید دنبال یه کولر مناسب برای این مدل cpu باشید این مدل 125 وات گرما تولید میکنه از یه کولر معمولی چه توقعی دارید ...

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز مشکل دما سی پی یو مربوط به خنک کننده ی شماست

خنک کننده ای که شما استفاده کردی مناسب سی پی یو های 65 وات هست

شما خنک کننده همراه 8350 رو ببند با صداش کنار بیا تا یه خنک کننده مناسب تهیه کنی

دمای 91 درجه که گفتی بالاتر از دمای بحرانی سی پی یو هست

در صورت درست بودن این دما شانس آوردی که سی پی یو نسوخته

در ضمن مادر بورد هم یا مشکل داره یا بدرد نخوره هستش که با دمای 91 درجه سیستم رو خاموش نمیکنه

راه حل موقت جهت عدم آسیب فیزیکی تا تهیه یک خنک کننده مناسب

غیر فعال کردن 6 هسته در بایوس یا ویندوز

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

به صورت کلی و اجمالی به تاپیکتون یه نگاه انداختم

چند مورد هست

تمام تمرکز تون روی برد 970 باشه چون 760 برای سی پی یو شما مقداری ضعیف هست

حتماً سیستم رو با یه پاور دیگه و برد 970 تست کنید

خیلی از موارد پیش اومده با تعویض رم ها حل میشن

حتماً حتماً حتماً کولر رو در اولین فرصت عوض کنید چون به هیچ عنوان کولر آرچر جوابگوی سی پی یو هاتون نبوده و نیست و حتماً کولر به صورت تاور بخرید نه خوابیده

سی پی یو شما مقداری داغ هست و برای کنترل دما باعث میشه کارایی رو پایین بیاره تا مشکلی براش پیش نیاد

نکته آخر اینکه بیخیال AMD بشید و در اولین فرصت اگر مقدار فریم در گیم و خنک بودن ملاک هست به اینتل مهاجرت کنید

موفق باشید دوست گرامی @};- @};-

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

مممنون از راهنمایی همه ی دوستان..

.فقط یه سوال داشتم اگر از واتر کولر استفاده کنم نتیجه ی بهتری نمیگیرم؟

لینک به دیدگاه

دوستان کسی نیست منو راهنمایی کنه؟

من این کیس رو مد نظر دارم   جگوار و یا x1 gaming میخواستم ببینم از لحاظ تهویه کدوم بهتره و همچنین برای استفاده کردن از خنک کننده مایع به مشکل نمیخورم برای نصب داخل کیس

لینک کیس جگوار :

http://www.digikala.com/Product/DKP-51976/Green-X2-Jaguar-Case/%DA%A9%D9%8A%D8%B3-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%D9%8A%D9%88%D8%AA%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%8A%D9%86-%D9%85%D8%AF%D9%84-%D8%A7%D9%8A%DA%A9%D8%B3-2-%D8%AC%DA%AF%D9%88%D8%A7%D8%B1

لینک کیس x1 gaming :

http://lioncomputer.ir/product/3264/Green+X1+Basic+Gaming+case/#prettyPhoto

ویرایش شده توسط cris67
لینک به دیدگاه

دوستان کسی نیست منو راهنمایی کنه؟

من این کیس رو مد نظر دارم   جگوار و یا x1 gaming میخواستم ببینم از لحاظ تهویه کدوم بهتره و همچنین برای استفاده کردن از خنک کننده مایع به مشکل نمیخورم برای نصب داخل کیس

لینک کیس جگوار :

http://www.digikala.com/Product/DKP-51976/Green-X2-Jaguar-Case/%DA%A9%D9%8A%D8%B3-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%D9%8A%D9%88%D8%AA%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%8A%D9%86-%D9%85%D8%AF%D9%84-%D8%A7%D9%8A%DA%A9%D8%B3-2-%D8%AC%DA%AF%D9%88%D8%A7%D8%B1

لینک کیس x1 gaming :

http://lioncomputer.ir/product/3264/Green+X1+Basic+Gaming+case/#prettyPhoto

شما باز نمیخوای هزینه کنی برای کیس مناسب 

این نظر من هست این کیسها بدرد شما نمیخوره 

دنبال تهیه کیس مناسب باشید .یکبار هزینه میکنید یک عمر راحت استفاده میکنید 

و لازم نیست هروز اعصابتون رو بخاطر دما خورد بشه 

لینک به دیدگاه

شما باز نمیخوای هزینه کنی برای کیس مناسب 

این نظر من هست این کیسها بدرد شما نمیخوره 

دنبال تهیه کیس مناسب باشید .یکبار هزینه میکنید یک عمر راحت استفاده میکنید 

و لازم نیست هروز اعصابتون رو بخاطر دما خورد بشه 

سلام من یه کارت 290دارم که همه میدونن کارت داغی هست با این حال توی یه کیس قدیمی کار میکنه که به نظر دوستان تهویه خوبی نداره ولی دمای کارت من در حالت لود 74ودمای سی پی یو در حالت لود 60 بیشتر نمیشه .از من میشنوی به فکر یه خنک کننده مناسب برای سی پی یو باش این هم عکس کیس من post-18180-0-99308500-1422376535_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

برای خنک کننده ، خنک کننده واتر کولر بهتر هست یا گزینه ای دیگه ای مد نظر دوستان هست که تاثیرش بیش از خنک کننده مایع هستش....من خودم برای کیس نظرم رفت به سمت x5 green ظاهرا کیس خوبیه و تهویه خوبی داره

لینک به دیدگاه

سلام من یه کارت 290دارم که همه میدونن کارت داغی هست با این حال توی یه کیس قدیمی کار میکنه که به نظر دوستان تهویه خوبی نداره ولی دمای کارت من در حالت لود 74ودمای سی پی یو در حالت لود 60 بیشتر نمیشه .از من میشنوی به فکر یه خنک کننده مناسب برای سی پی یو باش این هم عکس کیس من attachicon.gifpost-18180-0-03988500-1420304482.jpg

والا من در کیس رو باز نمیزارم و در کیس بسته هست 

در کیس باز هم نویز بیشتر تولید میکنه هم زود گرت و خاک میشه توش 

هم یک وقت شیر یا اب بریزه توش فاتحش خوندس

اصلا این روش استفاده رو قبول ندارم 

سیمهای پاور شما و یا سایر قطعات باید دارای مدیریت مسیر باشه تا اینتور شلم شوربا نشه 

مسیر حرکت هوا در کیس باید درست باشه و فضای کافی به تناسب قطعات داخل کیس 

جای قطعات باید درست انتخاب بشه با اینکه با پاور در قسمت پایین کیس مشکل دارم ولی خیلی بهتر از مکان پاور در سیستمهای قدیمی است 

همیشه هوای گرم از پایین به بالا .پاور کیس باید پایین و در قسمت جلو باشه و هوای گرم رو از بغل ها به بیرون بده 

مکان مین بورد هم باید طوری باشه که سی پی یو در قسمت پایین قرار بگیر ه و گرافیک رو به بالا باشه 

ویرایش شده توسط Analyser
لینک به دیدگاه

اره با اون دمایی که cpuتو داره بهتره واتر کولر بگیری

یه چیزی تو مایه های این :http://lioncomputer.ir/product/4450/DeepCool+GAMER+STORM+Maelstrom+240+AiO+Liquid+CPU+Cooler/

لینک به دیدگاه

درود .دوست عزیز در کیس من باز نیست من در بغل کیس رو با یه طلق شیشه   ای عوضش کردم .به مثال عامیانه مودینگ کردم  :D

لینک به دیدگاه

اصلا این روش استفاده رو قبول ندارم 

سیمهای پاور شما و یا سایر قطعات باید دارای مدیریت مسیر باشه تا اینتور شلم شوربا نشه 

مسیر حرکت هوا در کیس باید درست باشه و فضای کافی به تناسب قطعات داخل کیس 

جای قطعات باید درست انتخاب بشه با اینکه با پاور در قسمت پایین کیس مشکل دارم ولی خیلی بهتر از مکان پاور در سیستمهای قدیمی است 

همیشه هوای گرم از پایین به بالا .پاور کیس باید پایین و در قسمت جلو باشه و هوای گرم رو از بغل ها به بیرون بده 

مکان مین بورد هم باید طوری باشه که سی پی یو در قسمت پایین قرار بگیر ه و گرافیک رو به بالا باشه 

اره این شلم شوربا رو قبول دارم :D میخام یه مدیریت کابل کنم ولی حوصله م نمیکشه در اولین فرصت این کار رو میکنم  :)

لینک به دیدگاه

این تصویر بنظر من طرز صحیح نصب مین و پاور است 

با این کار فقط سمت نصب مین بورد عوض میشه 

با یکم ذوق و سلیقه میشه با 10 الی 20 هزار تومن یک کیس خوب ساخت  که کاراییش در کاهش دما خیلی بیشتر از کیسهای 600 تا 1 میلیونی باشه 

fwja6ki3fn6cr3gtiakc.png

لینک به دیدگاه

این تصویر بنظر من طرز صحیح نصب مین و پاور است 

با این کار فقط سمت نصب مین بورد عوض میشه 

با یکم ذوق و سلیقه میشه با 10 الی 20 هزار تومن یک کیس خوب ساخت  که کاراییش در کاهش دما خیلی بیشتر از کیسهای 600 تا 1 میلیونی باشه 

fwja6ki3fn6cr3gtiakc.png

اره این طوری هم میشه ولی اگه بخایم این مدلی نصب کنیم باید در نظر داشته باشیم که هوای گرم به بالا میره و کارت گرافیک در معرض هوای گرم قرار میگیره برای اینکه این اتفاق نیوفته باید دو تا فن 12میلیمتری از سقف کیس در حالتی که هوارو به درون کیس هدایت کنه و کارت از هوای خنک استفاده کنه وگر نه کارت داغ میکنه 

لینک به دیدگاه

گرامی فن های بالای کیس هوا رو باید بدند بیرون نه داخل 

تونل هوای سی پی یو مشخص هست و هوای گرم به بالا نمیره و توسط فنروبروی سی پی یو از پشت کیس به بیرون هدایت میشه 

لینک به دیدگاه

ایا شما تا حال دیدید که کسی این مدلی اسمبل کنه چون این مدل واقعا پیشنهاد نمیشه . کارت گرافیک به این خاطر در پایین قرار میگیره که از هوای خنک که در پایین کیس وجود داره استفاده کنه و دمای گرم cpu از فن پشت کیس به بیرون هدایت میشه و دمای کل قطعات متعادل میمونه هوای cpu به این روش خارج میشه 

البته هر کس نظری داره که محترمه  :)

post-18180-0-79364500-1422382447_thumb.jpg

ویرایش شده توسط nas
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز 
قبل از هر چیزی اگه برای گیم  cpu رو تعویض کردین تاثیر آنچنانی در بازی ها مشاهده نمیکنید. احتمالاً گلوگاه ایجاد کرده cpu و رم وگرافتون . مین بوردم زیاد حرفی واسه گفتن نداره برای این cpu 
cpu قبلیتون با این مین و رم هاتون بهتر عمل میکرده چون باس رم هاتونم یه خورده کم هست , واسه این cpu باس حداقل 1800 بهتر جواب میده البته اونم در حد چند فریمی هست.  نمیگم مشکل رم هست ولی شاید گلوگاه ایجاد کرده باشه 
پیشنهاد میکنم این مطالب رو هم بخونید در مورد اثرات گلوگاه بین سی پی یو و گرافیک هست 

تحقیقی مختصر در مورد اثرات گلوگاه gpu's و cpu's در بازی بخش 1 تحقیقی مختصر در مورد اثرات گلوگاه gpu's و cpu's در بازی بخش 2

د
ر مورد دمای سی پی یو هم حتماً اول آپدیت بایوس بزنید به احتمال زیاد باگ بایوس از مین باشه 
اگه مشکل برطرف نشد رو یه مین  دیگه هم دمای سی پی یو رو تست کنید اگه هم چنان دما بالا بود سی پی یو مشکل داره ببرید گارانتی ولی بعید میدونم آپدیت بایوس بزنید به احتمال زیاد مشکل دمایی حل بشه 
دمای سی پی یو رو هم با این برنامه تست کنید . HWMonitor
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...