رفتن به مطلب

مشکل ری استارت شدن ناگهانی سیستم.

RxRoham
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.

چند وقته که من فقط هنگام بازی کردن یهو سیستمم ری استارت میشه، یکبارم قبلا همین مشکل رو داشتم که بعد از ری استارت شدن ویندوز کلا بالا نیومد و مجبور شدم ویندوز رو کلا عوض کنم روی، ویندوز قبلی همش با ارور Display Driver Stopped Responding And has Recovered مواجه میشدم اما تو ویندوز فعلی این مشکلم حل شده اما هنوز مشکل ری استارت شدن سر جاشه، موقع انجام بازی های سبک مثل Dota 2 و World of Warcraft به ندرت با این مشکل مواجه میشم اما جدیدا Call of Duty Advanced Warfare رو نصب کردم یا سیستم ری استارت میشه یا یهو صفحه بازی شطرنجی میشه و کاملا هنگ میکنه و مجبور میشم خودم سیستم رو ری استارت کنم.

اکثرا وقتا هم تو بازی خطای سفید نویز مانند مشاهده میشه که مجبور میشم بازی رو ببندم و دوباره باز کنم، اما تو ویندوز جدید این مشکل کمتره.

میخواستم بدونم مشکلم از کدوم قطعس و آیا قابل تعمیر هست یا نه؟ اگه آره باید به کجا مراجع کنم؟

الان که چک کردم با اینکه یک سال نیست سیستم رو خریدم گارانتی کارت گرافیکم که مال الماس ایران هست روش تاریخ خورده 2014/20/Agust یعنی تموم شده، میخواستم ببینم واسه تعمیر قبول میکنن در صورتی که هزینش رو پرداخت کنم؟

خیلی ممنون
مشخصات سیستم :

Main Board : Asus B85_Plus

Power :Green 600w GP600A-HP

VGA : AMD Radeon R7 2GB GDDR5

Ram : 8 GB

ویرایش شده توسط RxRoham
لینک به دیدگاه

سلام.

چند وقته که من فقط هنگام بازی کردن یهو سیستمم ری استارت میشه، یکبارم قبلا همین مشکل رو داشتم که بعد از ری استارت شدن ویندوز کلا بالا نیومد و مجبور شدم ویندوز رو کلا عوض کنم روی، ویندوز قبلی همش با ارور Display Driver Stopped Responding And has Recovered مواجه میشدم اما تو ویندوز فعلی این مشکلم حل شده اما هنوز مشکل ری استارت شدن سر جاشه، موقع انجام بازی های سبک مثل Dota 2 و World of Warcraft به ندرت با این مشکل مواجه میشم اما جدیدا Call of Duty Advanced Warfare رو نصب کردم یا سیستم ری استارت میشه یا یهو صفحه بازی شطرنجی میشه و کاملا هنگ میکنه و مجبور میشم خودم سیستم رو ری استارت کنم.

اکثرا وقتا هم تو بازی خطای سفید نویز مانند مشاهده میشه که مجبور میشم بازی رو ببندم و دوباره باز کنم، اما تو ویندوز جدید این مشکل کمتره.

میخواستم بدونم مشکلم از کدوم قطعس و آیا قابل تعمیر هست یا نه؟ اگه آره باید به کجا مراجع کنم؟

الان که چک کردم با اینکه یک سال نیست سیستم رو خریدم گارانتی کارت گرافیکم که مال الماس ایران هست روش تاریخ خورده 2014/20/Agust یعنی تموم شده، میخواستم ببینم واسه تعمیر قبول میکنن در صورتی که هزینش رو پرداخت کنم؟

خیلی ممنون

مشخصات سیستم :

Main Board : Asus B85_Plus

Power :Green 600w GP600A-HP

VGA : AMD Radeon R7 2GB GDDR5

Ram : 8 GB

دمای گرافیک شما بالارفته وبه gpu اسیب زده شاید هم رمهای گرافیک اسیب دیده یک باربا نرم افزارGPU-Z ببین دمای گرافیک روی چند هستش در حالت نرمال 30تا35 و در زمان لود65تا70 بیشتر از این بشه یا درایورSTOPمیشه  یا سیستم رستارت میشه یاتصویرشترنجی میشه

نرم افزارASUS GPU Tweak نصب کن و در حالت نرمال قراربده دمای کارت خوب کنترل میکنه

ویرایش شده توسط emad-se7en
لینک به دیدگاه

دمای گرافیک شما بالارفته وبه gpu اسیب زده شاید هم رمهای گرافیک اسیب دیده یک باربا نرم افزارGPU-Z ببین دمای گرافیک روی چند هستش در حالت نرمال 30تا35 و در زمان لود65تا70 بیشتر از این بشه یا درایورSTOPمیشه  یا سیستم رستارت میشه یاتصویرشترنجی میشه

الان با همین نرم افزار چک کردم دمای کارت گرافیک تو حالت عادی ویندوز بدون اجرای بازی 46 درجه هستش، موقع بازی کردنم فن کارت گرافیکم خیلی و با صدای خیلی زیادی میچرخه.

مشکل بنظرتون حل شدنی هست یا نه؟

لینک به دیدگاه

اگه خودتون وارد هستین خمیر کارت عوض کننین اگر گارانتی داشته باشه دست نزنید بفرستید گارانتی و دمای 46 نباید باشه به نظر من خمیر سیلیکن خشک شده

لینک به دیدگاه

والا سیستم دیگه ای در دسترسم نیست که بتونم روش تست کنم کارت گرافیکو متاسفانه

الان ASUS GPU Tweak رو نصب کردم فن رو گذاشتم رو حالت ماکزیموم تا 33 درجه دما اومد پایین و گذاشتم رو اتوماتیک بازم دما تا چهل و پنج بالا رفت.

بازیرم اجرا کردم بعد از لودینگ دما همین طوری داشت بالا میرفت تا شصت درجه رفت که بازی رو بستم.

گارانتی کارتم الماس ایران هستش پس ببرمش برای گارانتی با هزینه خودم تعمیرش میکنن؟
خیلی ممنونم از کمکاتون دوستان عزیز.

ویرایش شده توسط RxRoham
لینک به دیدگاه

دوستان متاسفانه الان با گارانتی تماس گرفتم مشکل رو گفتم میگن که نیار کارتو چون کاریش نمیتونیم بکنیم!

جای دیگه ای نیست ببرم واسه تعمیر؟

لینک به دیدگاه

شما کارتتو ببر يه فروشگاه يا تعمير گاه بگو تو گيم يا فول لود تستش کنن.

فکر کنم هزينه تست 2000 باشه.

اگه مطمئن شدى که مشکل از کارته به يه تعمير کار حرفه اى نشونش بده.

لینک به دیدگاه

الان مشکل همون پیدا کردن تعمیرکار حرفه ایه.

گارانتی که کلا پیچوند منو گفت نیار اصلا دما تا صدم برع بالا طبیعیه و من کاریش نمیتونم کنم :)))

لینک به دیدگاه

هرجامیبری قابل اعتماد باشه نبربه هرکسی بده که دستکاری کنند

یه نکته ای برای اینکه مطمئن بشی گرافیک مشکل داره مادربردت گرافیک انبرد داره شما گرافیک ازسیستم جدا کنید باگرافیک انبردبیا بالا چک کن ببین بازم مشکل داری؟

ویرایش شده توسط jahan
لینک به دیدگاه

من تو محیط ویندوز و حتی بازی های سبک این مشکلاتو ندارم با گرافیک آنبوردم اصلا بازی نمیشه کرد فک کنم،اینطور که دوستان میگن همون مشکل از کارت گرافیکه به احتمال خیلی زیاد.

هیچ کدوم از دوستان تعمیرکار کارت گرافیک خوب سراغ نداره؟

لینک به دیدگاه

من تو محیط ویندوز و حتی بازی های سبک این مشکلاتو ندارم با گرافیک آنبوردم اصلا بازی نمیشه کرد فک کنم،اینطور که دوستان میگن همون مشکل از کارت گرافیکه به احتمال خیلی زیاد.

شماباز چک کن مهم نیست بازی سنگین اجرا کنی مهم اینه که وقتی فشارمیاری به سیستمت معلوم میشه دقیق مشکلت کجاست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام مشکل ازکارت  گرافیک هست و ایراد سخت افزاری و مطمن میشه گفت از چیپش هست

لینک به دیدگاه

دوستان من فک میکردم گارانتی کارتم تموم شده ولی مثل اینکه رو کارت گارانتی تاریخ شروع گارانتی رو زده بودن خلاصه چند روز پیش کارت رو بردم به گارانتی الماس ایران و امروز تحویلش گرفتم.
مثل اینکه مشکل دمای بالای کارت گرافیک این بوده که فن خراب شده بوده و درست کار نمیکرده و فن رو تعویض کردن الان دمای کارت عادی شده و در حالت بیکاری رو همون 32 تا 33 درجست (قبلا 45 بود) اما امروز دوتا بازی Call of Duty Advanced Warfare و Need For Speed Rivals رو تست کردم بعد یه مدت بازی کردن بازی کاملا هنگ میکنه و مجبور میشم از تسک منیجر بازی رو ببندم (تو بازی اول خیلی سریع تر این اتفاق میوفته و تو بازی دوم به دلیل سبک تر بودن خیلی دیرتر) 

ضمنا دوستم با همین ورژن و همین کرک Call of Duty رو بدون مشکل بازی کرده و با هیچ اروری مواجه نشده، اما در مورد Need For Speed مطمئن نیستم.
بازم مشکل از کارت گرافیکم هستش به نظرتون؟ با گارانتی که تماس گرفتم گفتن بعد تعویض فن دو سه ساعت با همین کارت بازی کردیم (!) و مشکلی نداشته ولی فردا دوباره بیار کارتو.

ویرایش شده توسط RxRoham
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...