رفتن به مطلب

اساتید:کدام دوربین؟

Agent47
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

لینک به دیدگاه

دادش گلم شما تو 3 رنج گذاشتی خانگی - نیمه حرفه ی و حرفه ی

پیشنهاد من خدای Canon هستش و واقعا تصاویر شارپ و امکاناتشون عالیه و بعد نیکون

لینک به دیدگاه

دادش گلم شما تو 3 رنج گذاشتی خانگی - نیمه حرفه ی و حرفه ی

پیشنهاد من خدای Canon هستش و واقعا تصاویر شارپ و امکاناتشون عالیه و بعد نیکون

حرفه ای؟؟؟؟ :-?

لینک به دیدگاه

چقدر میخوای هزینه کنی دوست عزیز؟

کاربری شما از دوربین چیه؟ کار یا تفریح؟

دوربینهای  canon واقعا خوبن.

میخوای دوربین حرفه ای باشه یا نیمه حرفه ای یا آماتوری؟

لینک به دیدگاه

عزیز عکاسی داری (اتلیه)

چون این دوربین ها زیاد بدرد کاربری روزانه نمی خوره

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

برای منظره چون زیاد جنگل و کوه میرم و هم اینکه خانوادگی.میخوام موقع زوم افت کیفیت نداشته باشه-کاربردم هم :ماکرو-خانوادگی-طبیعت-حداکثر یک تومن حالا 50تومن بیشتر یا کمتر

ویرایش شده توسط Eghbali.M
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست من، Nikon پیشنهاد من به شماست، چون بیشتر از فضای بیرون عکاسی می کنید، Nikon پیشنهاد خوبیه، حالا باز نظر خودته  :) 

لینک به دیدگاه

چقدر میخوای هزینه کنی دوست عزیز ؟ مقدور هست Canon D600 D650 D60  بخری از این مدلها بخر ارزش خرید را دارن

لینک به دیدگاه

حرفه ای؟؟؟؟ :-?

دادش گلم

دسته بندی های به این رواله

Camponet (که این خوش شامل حداقل 3 زیر شاخه اس)

SLR (شبه DSLR یا همون نیمه حرفه ی)

DSLR (حرفه ی)

SLT (ویژه)

لینک به دیدگاه

حداکثر یک-یکوصد-دلم میگه DSLR بگیرم ولی برا زومش موندم لنزاش چن قیمت میتونه باشه.هووووم :(

لینک به دیدگاه

برای مدل Nikon D3100 یک لنز زوم دورو بره 20X یا هر چه بیشتر بهتربا کمترین قیمت ممکن(300تومن) معرفی کنین که بدرد بخور باشه برا طبیعت.

http://www.digikala.com/Product/DKP-1922/Nikon-D3100-kit-18-55/%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%AF%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84-%D9%86%DB%8C%DA%A9%D9%88%D9%86-%D8%AF%DB%8C-3100-%DA%A9%DB%8C%D8%AA-18-55بدرد بخور هس عکساش و فیلمش؟ :)

لینک به دیدگاه

دادش گلم

دسته بندی های به این رواله

Camponet (که این خوش شامل حداقل 3 زیر شاخه اس)

SLR (شبه DSLR یا همون نیمه حرفه ی)

DSLR (حرفه ی)

SLT (ویژه)

عزیز

compact--جمع و جور خانوادگی

SLR و DSLR فرقی ندارن

SLT هم یک نوع خاص از دوربین های سونی هست که بیشتر به خاطر فیلمبرداریش معروفه وگرنه توی عکس از خیلی از dslr ها ضعیفتره

مدلهایی هم که اول متن پیشنهاد شده شبه slr هستن که بهشون bridge هم میگن

اگه دنبال کیفیت بالا هستید اولین انتخاب شما DSLR باید باشه چون سنسور این نوع دوربین ها بشدت از بقیه دوربین ها بزرگتر هست (بقیه فقط توی ظاهر فرق دارن یعنی کیفیت نهایی یک کامپکت با یک شبه اس ال آر تفاوت چندانی نداره)

ویرایش شده توسط AliSh45
لینک به دیدگاه

برای مدل Nikon D3100 یک لنز زوم دورو بره 20X یا هر چه بیشتر بهتربا کمترین قیمت ممکن(300تومن) معرفی کنین که بدرد بخور باشه برا طبیعت.

http://www.digikala.com/Product/DKP-1922/Nikon-D3100-kit-18-55/%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%AF%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84-%D9%86%DB%8C%DA%A9%D9%88%D9%86-%D8%AF%DB%8C-3100-%DA%A9%DB%8C%D8%AA-18-55بدرد بخور هس عکساش و فیلمش؟ :)

توی قیمت خودش خیلی خوبه ولی ازش زوم بالایی نباید انتظار داشته باشی. :)

لینک به دیدگاه

دوست عزیز دوربین خاصی رو پیشنهاد نمیدم
ولی کمی از تجربم بهتون میگم شاید کارامد بود

اول اینکه بسته به موارد استفاده ای که ذکر کردید، به هیچ وجه نیاز نیست سمت DSLR برید...
هزینه اضافی بودنش به کنار، برای کارهای ساده و اتوماتیک، غیر DSLRها در خیلی جاها حتی بهتر هم عمل میکنند.
راجع به سوالتون در مورد لنزها، لنزهای DSLR نسبتا قیمت بالایی دارن و برای کیفیت باید هزینه کنید! اما سری 250-55 میتونه در کنار یک لنز فابریک 55-18 برای بودجه کم ترکیب مناسبی باشه.

دوم اینکه وزن دوربین رو حتما در نظر بگیرید! مخصوصا اگر مدام در سفر و گردش هستید.
زوم زیاد = وزن + حجم

و لزوما دوربین بزرگتر مبنی بر بهتر بودنش نیست.
منظور این هست که اگر بتونید فاکتور زوم خیلی زیاد رو حذف کنید، گزینه های فوق العاده ای مثل سری G کَنن پیدا میکنید.

و در آخر، Canon و Nikon هردو عالی هستند، میتونید با خیال راحت بسته به نیازتون یکی رو انتخاب کنید.

ویرایش شده توسط pKasra
لینک به دیدگاه

درود

من پیشنهاد میکنم که هزینه زیادی نکنید

چرا؟

چون خرید یک دوربین سطح مبتدی برای شما که کار خاصی ندارین واجب نیست

هزینه لنزهای خوب از سری کنون و نیکون زیاده

با لنز کیت های همراه دوربین ها هم چیز خاصی به دست نمیارید

با این تفاسیر من این مدل رو پیشنهاد میکنم

http://www.digikala.com/Product/DKP-14943/Canon-Powershot-SX280-HS/%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%D9%8A%D9%86-%D8%AF%D9%8A%D8%AC%D9%8A%D8%AA%D8%A7%D9%84-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D9%86-%D9%BE%D8%A7%D9%88%D8%B1%D8%B4%D8%A7%D8%AA-SX280-HS

هرچی که شما بخواین داره

از همه مهمتر واسه بیرون و طبیعت به خاطر سایزش مناسب تره

لینک به دیدگاه

لومیا ۱۰۲۰ هم خوبه درسته که دوربین نیست ولی موبایل دوربین محور

۴۱ مگا پیکسل تا

از فاصله یک کیلومتری از یک ماشین عکس بگیرید زوم کنید و پلاکشو بخونید واقعا لذت وصف ناشدنی به ادم القا میکنه

لینک به دیدگاه

۴۱ مگا پیکسل تا

از فاصله یک کیلومتری از یک ماشین عکس بگیرید زوم کنید و پلاکشو بخونید واقعا لذت وصف ناشدنی به ادم القا میکنه

دم ادم چیز فهم گرم

افرین من الان با موبایلم (لومیا ۱۵۲۰) توی لیون هستم

دوربینش عالیه

و تقریبا با دروبین خونه(Sony handycan hdr 210cx هیچ فرقی نداره اون فقط زوم بهتری داره و فلش هم نداره

لینک به دیدگاه

دم ادم چیز فهم گرم

افرین من الان با موبایلم (لومیا ۱۵۲۰) توی لیون هستم

دوربینش عالیه

و تقریبا با دروبین خونه(Sony handycan hdr 210cx هیچ فرقی نداره اون فقط زوم بهتری داره و فلش هم نداره

۴۱ مگا پیکسل تا

برای هر دو عزیز مینویسم!

اولا این موضوع رو اگر من و بقیه دوستانی که با دوربین کار کردن، بتونن جا بندازن که مگاپیکسل بالا فقط سایز عکس رو افزایش میده و نه کیفیت رو واقعا یک کار بزرگی انجام دادیم!

حالا یک مثال! کیفیت عکس یکی از ارکان اصلیش اندازه حسگر هست! اگر حسگر کوچیک باشه و مگاپیکسل بالا باشه کیفیت عکس افت میکنه، کی این موضوع معلوم میشه؟ محیط های کم نور!

چرا دوربین های داریم به نام فول فریم؟ چون نور رو بیشتر جذب و روی سطح بیشتری گسترده میکنند! حالا اگر نور زیاد برسه به یک قسمت کوچیک چی میشه؟؟

حالا قسمت دوم که گفتین زوم!

زوم واقعی داریم و زوم غیر واقعی که اسم اولی اپتیکال هست! این گوشی شما تا 4 برابر زوم اپتیکال داره!

واقعا از فاصله 1 کیلیومتری چطور میتونید پلاک ماشین رو بخونید من در عجبم! اگر هم بشه این کارو کرد، انقدر کیفیت بد هست که به فکرش هم ادم نیوفته!

قسمت اخر، این عکس رو مشاهده کنید!

20130909_c5ba0bb6350bfa7e0e2c0xCGKKNu8po

همه چی رو هم خودش توضیح داده! این نکته رو هم بگم اندازه حسگر تصویر لومیا برابر هست با 1/1.5 اینچ!

دیگه حرفی ندارم!

لینک به دیدگاه

1. فرق SLR با DSLR اینه که اضافه شدن حرف D در اولش، نشان دهنده دیجیتال بودنشه 

2. دوربین های DSLR در دو نوع کراپ سنسور و فول فریم هستن! این دو نوع در اندازه سنسور با هم تفاوت دارند! فول فریم اندازه سنسورش هم اندازه فیلم های قدیمی ۳۶ میلیمتری هستن

و اما دوربین های کراپ سنسور که هم قیمت خوبی دارن هم کیفیت مناسبی رو ارائه میدن و شما هم قصد خریدشو دارید

اولا به قطع اینو می تونم بگم که دوربین های کامپکت و سوپر زوم در این رده قیمتی، به دلیل این که سنسور بسیار بسیار کوچکتری نسبت به DSLR ها دارند، عکس هایی با جزییات کم و نویز بالا دارند و اگه ۱ میلیون پای هر دوربین کامپکتی بدید کاملا پشیمون می شید!

اگه تازه می خواید عکاسیو شروع کنید سعی کنید حداقل یک D3200 تهیه کنید زیرا هم سنسورش جدید تره هم نسبت به D3100 اشکالاش برطرف شده

این نکته ای رو که می خوام بگم حتما یادت باشه! درسته هم کانن و هم نیکون دوربیای خوبی دارن! ولی در رده های قیمتی مشابه قطعا نیکون برنده ماجراست

بنده D7000 نیکون دارم و داییم 60D کانن که هم قیمتشه و حتی کمی هم گرونتره، اما D7000 در ایزوهای مشابه نویز خیلی کمتر داره و خیلی امکانات و ویژگی هاش بهتره

در آخر و مهمترین نکته لنز هست! شما می تونید عکاسیتون رو با یه لنز 18-55 VR II شروع کنید ولی این رو بدونید که این لنزها شارپنس کم و جزئیات کمی رو ارائه می کنند! و در واقع از تمام پتانسیل سنسور دوربین استفاده نمی کنن!

برای شروع ولی بد نیستن!

اولین قدم برای لذت واقعی، خرید لنز حرفه ای و فوق العاده 50mm f1.8 هست که با قیمت یه لنز معمولی، کیفیت یه لنز حرفه ای رو به شما هدیه می کنه

موفق و موید باشید

ویرایش شده توسط kavehhh
لینک به دیدگاه

1. فرق SLR با DSLR اینه که اضافه شدن حرف D در اولش، نشان دهنده دیجیتال بودنشه 

2. دوربین های DSLR در دو نوع کراپ سنسور و فول فریم هستن! این دو نوع در اندازه سنسور با هم تفاوت دارند! فول فریم اندازه سنسورش هم اندازه فیلم های قدیمی ۳۶ میلیمتری هستن

و اما دوربین های کراپ سنسور که هم قیمت خوبی دارن هم کیفیت مناسبی رو ارائه میدن و شما هم قصد خریدشو دارید

اولا به قطع اینو می تونم بگم که دوربین های کامپکت و سوپر زوم در این رده قیمتی، به دلیل این که سنسور بسیار بسیار کوچکتری نسبت به DSLR ها دارند، عکس هایی با جزییات کم و نویز بالا دارند و اگه ۱ میلیون پای هر دوربین کامپکتی بدید کاملا پشیمون می شید!

اگه تازه می خواید عکاسیو شروع کنید سعی کنید حداقل یک D3200 تهیه کنید زیرا هم سنسورش جدید تره هم نسبت به D3100 اشکالاش برطرف شده

این نکته ای رو که می خوام بگم حتما یادت باشه! درسته هم کانن و هم نیکون دوربیای خوبی دارن! ولی در رده های قیمتی مشابه قطعا نیکون برنده ماجراست

بنده D7000 نیکون دارم و داییم 60D کانن که هم قیمتشه و حتی کمی هم گرونتره، اما D7000 در ایزوهای مشابه نویز خیلی کمتر داره و خیلی امکانات و ویژگی هاش بهتره

در آخر و مهمترین نکته لنز هست! شما می تونید عکاسیتون رو با یه لنز 18-55 VR II شروع کنید ولی این رو بدونید که این لنزها شارپنس کم و جزئیات کمی رو ارائه می کنند! و در واقع از تمام پتانسیل سنسور دوربین استفاده نمی کنن!

برای شروع ولی بد نیستن!

اولین قدم برای لذت واقعی، خرید لنز حرفه ای و فوق العاده 50mm f1.8 هست که با قیمت یه لنز معمولی، کیفیت یه لنز حرفه ای رو به شما هدیه می کنه

موفق و موید باشید

ممنون.داداش  تو این که یک DSLR سرتره حرفی نیس و ثابت شدس نسبت به کامپکتهای سوپر زوم و شبه SLR .من فقط موندم بین این چنتا کدومو انتخاب کنم+اگر DSLR رو تایید میکنید لنز مناسب طبیعت براش چی؟ممنون

Nikon D3100

NikonD3200

Canon D1200

Canon Eos M

ـــــــــــــــــــــــــ

Canon SX50

Fuji HS55 EXR

Nikon Coolpix L830

Canon Power shot hX60 hs

Nikon coolpiX p600

ــــــــــــــــــــــــــــ

گزینه هایی که مشکی نوشتم(شبه SLR-بریج)بدرد میخورن؟یا نه فقط DSLRهای بالا؟!خلاصه دقیقا کدوم-بنظرم با پول من بهتریماش اینان که نوشتم درسته آیا؟اگه گزینه بهتری سراغ دارین ممنون میشم @};-

لینک به دیدگاه

و اینکه داداش کاوه لنز ایده آل که P/P باشه کدوم گزینس؟(به خاطر اینکه گفتین شارپنس و جزییات کمتر ارایه میکنه گفتم)زیادم بالا نزنه قیمتش

لینک به دیدگاه

تویه توضیحاتم اشاره کردم لنز 50mm با f1.8 بهترین گزینس، قیمت آکشم ۵۰۰ تومنه که واقعا مفته، شارپنس واقعا فوق العاده ای داره، تنها عیبش اینه که فیکسه! خروجیه عکسش فوق العادس

لنزهای زوم قیمت بالایی دارند، ولی تو رده پایین دو لنز 18-55 + 55-300 ، کل رنج ۱۸-۳۰۰ رو براتون پوششش می ده، شما فعلا یک D3200 با لنز ۱۸-۵۵ vrii یا ۵۰mm تهیه کنید. این دوربین با لنز ۱۸-۵۵ حدود ۱۴۰۰ قیمت می خوره. باقیه لنزها رو هم بعد از مدتی کار کردن و نیاز سنجی تهیه کنید

مهمتر از لنز و دوربین، این هنر شماست که عکس های زیبارو ثبت می کنه! اما این دوربین های بریجی که فرمودید یک گلوگاه برای هنر شما می تونه باشه! اگه هنر عکاسیتون به قدری هست که کیفیت بالا رو طلب می کنه، بریج نخرید . ولی برای عکسای معمولی حتی یه کامپکت ساده هم کافیه

لینک به دیدگاه

درود

اگه dslr کار نکردی برای شروع و ورود به عکاسی بنظرم Canon D1200 برداری بهتره

وقتی شروع کردی به عکس گرفتن و رفتی جلوتر همه چیز میاد دستت، یعنی اینکه چه لنزی خوبه چه فلشی بهتره ، چه چیزی بخری به کارت میاد و. . .

Just do it

لینک به دیدگاه

درود

اگه dslr کار نکردی برای شروع و ورود به عکاسی بنظرم Canon D1200 برداری بهتره

وقتی شروع کردی به عکس گرفتن و رفتی جلوتر همه چیز میاد دستت، یعنی اینکه چه لنزی خوبه چه فلشی بهتره ، چه چیزی بخری به کارت میاد و. . .

Just do it

داداش من طرفدار هیچ برندی نیستم

و هر چی بهتر باشه اونو انتخاب می کنم

از مزایای d3200 به 1200d :

نویز کمتر در ایزوهای بالا

کیفیت عکس بالاتر

داینامیک رنج بالاتر

عمق رنگ بالاتر

کیفیت ال سی دی بسیار بالاتر

جک میکروفن

تعداد عکسای پیاپی ۴ فریم بر ثانیه در برابر ۳

استفاده از سنسور d7100

و خیلی چیزای دیگه مثل مگاپیکسل و تعداد نقاط فکوس

در حالی که d1200 مزیتش اینه که فقط ۲۰ گرم سبکتره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...