رفتن به مطلب

اساتید:کدام دوربین؟

Agent47
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

:-?

ویرایش شده توسط Eghbali.M
لینک به دیدگاه

تایید میشه

من خودم چون با کنن راحت ترم

تمام مشخصات برتری داره من هم D3200 رو پیشنهاد میکنم

لینک به دیدگاه

دوستان یه سوال کوچیک:لینک رو نگاه کنید.

post-18025-0-13606500-1422460758_thumb.jpg

خود دوربین همچین تنظیماتی داره که مثلا پشت سوژه بلور باشه یا حالا همچین چیزهایی یا فوتوشاپه اوناش؟

لینک به دیدگاه

در لنزهای 50 و 70 میلیمتر به بالا، وقتی سوژه کوچکتر یا فوکوس نزدیکتری انجام میدی پشت سوژه بلور میشه

به عنوان مثال رو دوبینی که خودتون الان دارید یکی از دستهاتون رو در نیم متری قرار بدین و درحالی که دوربینتون زوم شده روی دستتون فوکوس کنید می بینید که پشت دستتون بلور شده

ویرایش شده توسط !mEss
لینک به دیدگاه

قیمتاشون حدودا چنده و آیا به D3200 میخورن لنزاش

لینک به دیدگاه

D3200 حدود 200 لنز بهش میخوره

والبته لنزهای third party رو هم حساب کنین خیلی زیاد

بهترین های third party هم کارل زایس - تامرون - سیگما و ...

لینک

ویرایش شده توسط !mEss
لینک به دیدگاه

برای هر دو عزیز مینویسم!

اولا این موضوع رو اگر من و بقیه دوستانی که با دوربین کار کردن، بتونن جا بندازن که مگاپیکسل بالا فقط سایز عکس رو افزایش میده و نه کیفیت رو واقعا یک کار بزرگی انجام دادیم!

حالا یک مثال! کیفیت عکس یکی از ارکان اصلیش اندازه حسگر هست! اگر حسگر کوچیک باشه و مگاپیکسل بالا باشه کیفیت عکس افت میکنه، کی این موضوع معلوم میشه؟ محیط های کم نور!

چرا دوربین های داریم به نام فول فریم؟ چون نور رو بیشتر جذب و روی سطح بیشتری گسترده میکنند! حالا اگر نور زیاد برسه به یک قسمت کوچیک چی میشه؟؟

حالا قسمت دوم که گفتین زوم!

زوم واقعی داریم و زوم غیر واقعی که اسم اولی اپتیکال هست! این گوشی شما تا 4 برابر زوم اپتیکال داره!

واقعا از فاصله 1 کیلیومتری چطور میتونید پلاک ماشین رو بخونید من در عجبم! اگر هم بشه این کارو کرد، انقدر کیفیت بد هست که به فکرش هم ادم نیوفته!

قسمت اخر، این عکس رو مشاهده کنید!

20130909_c5ba0bb6350bfa7e0e2c0xCGKKNu8po

همه چی رو هم خودش توضیح داده! این نکته رو هم بگم اندازه حسگر تصویر لومیا برابر هست با 1/1.5 اینچ!

دیگه حرفی ندارم!

بله درسته ولی می دونستی که ۱۰۲۰ و ۱۵۲۰ دوربینشون لنز کارلزایس هست و تقریبا هیچ موبایلی این نوع لنز نداره و این در عکاسی شبانه و شفاف در روز کاربرد داره

دوربین این ها pureview هست و واقعا کیفیت بالایی داره

لینک به دیدگاه

دوستان یه سوال کوچیک:لینک رو نگاه کنید.

attachicon.gif_DSC5340w.jpg

خود دوربین همچین تنظیماتی داره که مثلا پشت سوژه بلور باشه یا حالا همچین چیزهایی یا فوتوشاپه اوناش؟

این بستگی به دیافراگم لنزتون داره و فاصله سوژه با بک گراندش

مثلا با لنز 18-55 و با دیافراگم 3.5 سوژه هایی که در یک خط قرار دارن واضح می افتن و سوژه هایی که با نقطه فکوس فاصله دارن بسته به میزان فاصله محو میشن

اما اگه دیافراگم رو به 22 برسونین اجسام پشت سوژه هم به وضوح دیده میشن 

این بستگی به نوع عکاسیتون داره که دیافراگمتون رو چه عددی باشه

البته دیافراگم های با عدد بالا نیاز به نوردهی بالایی دارن چون باید از تمامی سوژه های دور و نزدیک نور دریافت کنن که زمان شات رو بالا می بره 

لینک به دیدگاه

بله درسته ولی می دونستی که ۱۰۲۰ و ۱۵۲۰ دوربینشون لنز کارلزایس هست و تقریبا هیچ موبایلی این نوع لنز نداره و این در عکاسی شبانه و شفاف در روز کاربرد داره

دوربین این ها pureview هست و واقعا کیفیت بالایی داره

خب این دوست ما دنبال دوربین هستن

و اینکه، وقتی سنسور ثبت تصویر ضعیف باشه مهم نیست چه نوع لنزی روش میزارن.

مثل اینکه رو پراید turbocharger بندازن! شاید یکم بامزه بشه، ولی پرایده!

اون هم 41مگاپیکسل در 1/1.5 اینچ...فاجعست فاجعه!

ویرایش شده توسط pKasra
لینک به دیدگاه

این بستگی به دیافراگم لنزتون داره و فاصله سوژه با بک گراندش

مثلا با لنز 18-55 و با دیافراگم 3.5 سوژه هایی که در یک خط قرار دارن واضح می افتن و سوژه هایی که با نقطه فکوس فاصله دارن بسته به میزان فاصله محو میشن

اما اگه دیافراگم رو به 22 برسونین اجسام پشت سوژه هم به وضوح دیده میشن 

این بستگی به نوع عکاسیتون داره که دیافراگمتون رو چه عددی باشه

البته دیافراگم های با عدد بالا نیاز به نوردهی بالایی دارن چون باید از تمامی سوژه های دور و نزدیک نور دریافت کنن که زمان شات رو بالا می بره 

از یکی پرسیدم گفت اصلا واقعی نیستن اینا همشون HDRوپولاریزه اینا شدن و دوربین همچین عکسی نمیندازه که پشت سوژه یا قسمتیش محو بشه اونجوری!!! :-?

لینک به دیدگاه

از یکی پرسیدم گفت اصلا واقعی نیستن اینا همشون HDRوپولاریزه اینا شدن و دوربین همچین عکسی نمیندازه که پشت سوژه یا قسمتیش محو بشه اونجوری!!! :-?

کاملا اشتباه گفتن ... همینطور که دوستمون توضیح دادن مربوط به تنطیمات دیافراگم میشه که باعث کاهش عمق میدان میشه و نوع لنز هم در کیفیت بهترش خیلی کمک میکنه ...

شما یه انگشتتون رو با فاصله 10 سانتی متری جلوی چشمتون بگیرین و تنها روی انگشتتون تمرکز کنید و همینطور که میبینید هر چیزی که پشت انگشت شماست تقریبا بلور میشه ... توی لنز هم تقریبا چنین اتفاقی میوفته

Sent from my GT-S6312 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

کاملا اشتباه گفتن ... همینطور که دوستمون توضیح دادن مربوط به تنطیمات دیافراگم میشه که باعث کاهش عمق میدان میشه و نوع لنز هم در کیفیت بهترش خیلی کمک میکنه ...

شما یه انگشتتون رو با فاصله 10 سانتی متری جلوی چشمتون بگیرین و تنها روی انگشتتون تمرکز کنید و همینطور که میبینید هر چیزی که پشت انگشت شماست تقریبا بلور میشه ... توی لنز هم تقریبا چنین اتفاقی میوفته

آره دیشب تست کردم درسته.ممنون

لینک به دیدگاه

نظرتون در مورد D5100 Vs D3200 چیه؟

1-قیمت

2-ارزش در برابر قیمت

3-کیفیت فیلم و عکس(خصوصا عکس)

4-امکانات

5-کیفیت بدنه و خوشدستی

@};-

(5100پیدا میشه آیا الان؟)

لینک به دیدگاه

1-قیمت

2-ارزش در برابر قیمت

4-امکانات

5-کیفیت بدنه و خوشدستی

@};-

پیشنهاد من مدل های جدید هستش

D5300

D3300

از لنز 18-55 ورژن جدید هم بهره میبرن

البته اگه واسه زوم میخواین این لنز نا امیدتون میکنه

شما گفتید برای طبیعت میخواین درسته؟ خود عکاسی در طبیعت هم چند دسته میشه

لند اسکیپ

ماکرو (حشرات و گل ها)

زوم (پرندگان و حیوانات)

برای مورد اول استفاده از لنز های واید و آلترا واید عکس های بهتری رو ثبت میکنه

برای مورد دوم هم همینطور که مشخصه لنز ماکرو عکس های بهتری رو ثبت میکنه

مورد آخر هم لنز زوم به کارتون میاد

و خرید هر یک از لنز های بالا تقریبا هم قیمت یا گرون تر از خود بادی دوربین میشه برای شما

در مورد دوربین دوستان کاملا توضیح دادن قبلش ولی من یه نکته دیگه رو هم اضافه میکنم

عکاسی یعنی لذت بردن ... وقتی عکس میگیری و نتونی درست از امکانات دوربین استفاده کنی خود به خود میخوره تو ذوقت ... من برای شروع کار با dslr ها کانن رو پیشنهاد میدم چون کار کردن باهاش و دسترسی به منو و تنطیماتش خیلی راحته

مخصوصا دوربین کانن 700d با صفحه نمایش لمسی و با لمس صفحه نمایش هم میتونی فوکس کونی و برای کسی که تازه کاره خیلی راحت تره

لنز هم بعد از مدتی که دیدی لنز فعلی دیگه جوابگوی عکاسی شما نیست تعویض کنید

لینک به دیدگاه

اون مدلهایی که شما فرمودین خیلی گرونترن!نهایتا1200000میخوام بادی+لنز فعلا میخوام هزینه کنم.حالا صد تومن بیشتر ایراد نداره

لینک به دیدگاه

اون مدلهایی که شما فرمودین خیلی گرونترن!نهایتا1200000میخوام بادی+لنز فعلا میخوام هزینه کنم.حالا صد تومن بیشتر ایراد نداره

با این بودجه 3200 فکر کنم به کارتون بیاد

لینک به دیدگاه

1-قیمت

2-ارزش در برابر قیمت

4-امکانات

5-کیفیت بدنه و خوشدستی

@};-

D3200 سنسورش خیلی پیشرفته تره

در واقع تو نیکون و رده کراپ سنسور سری ۳ آماتور هست سری ۵ بعده اونه و سری ۷ حرفه ایه

ولی چون 3200 نسل جدیده و 5100 نسل قدیم، قضیه فرق می کنه و 5100 به جز چندتا مزیت انگشت شمار مزیت آنچنانی نداره

ولی 3200 سنسور جدیدتر داره، کیفیت عکساش بهتره و در موارد مهم با 5100 برابری می کنه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...