رفتن به مطلب

مشکل برق گرفتگی با دست زدن به پشت کیس o.O

k2.KaMi
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان 
قسمت پشت کیسم بعضی وقتا که بهش دست میزنی یه برق نسبتاً کمی داره خصوصاً پنل فلزی پشت مین برد انگار یه برق دزدی (عامییانه خودمون :D ) چیزی داره 
البته بعضی وقتا زیادم کم  نیست برقش در حد یه شوک  عمل میکنه :دی 
دوستان اگه کسی با این مشکل برخورده یا میدونه مشکل از کجاست یا اصلاً مهم هست یا نه راهنمایی کنه ممنون میشم 
ارادتمند دوستان 

لینک به دیدگاه

احتمالا برقت نشتی داره :D به دور از شوخی چک بکنید ببینید سیم ها به درستی وصل شند و اتصالی با بدنه کیس ندارند. همچنین سیستم رو خاموش کنید و کابل برق رو ازش بکشید، دکمه پاور رو چند ثانیه نگه دارید بعد سیستم رو روشن کنید ببینید بازم بدنه کیس برق داره یا نه.

لینک به دیدگاه

مشخصات سیستم Please ؟

احتمالا عادی هست ومقدار جریان مقناتیسی هست که از پاور به بدنه کیس میرسه

مانیتوری که داری چی هست دوست عزیز ؟ اگر تلویزیون هم تا 3 یا 4 متری سیستمت هست و قدیمی هم هست بگو نه که هیچی

لینک به دیدگاه

احتمالا برقت نشتی داره :D به دور از شوخی چک بکنید ببینید سیم ها به درستی وصل شند و اتصالی با بدنه کیس ندارند. همچنین سیستم رو خاموش کنید و کابل برق رو ازش بکشید، دکمه پاور رو چند ثانیه نگه دارید بعد سیستم رو روشن کنید ببینید بازم بدنه کیس برق داره یا نه.

خخخخخخ :D آره حتمآً نشتی پیدا کرده سیم ها و کل قطعات درست وصل شدن هیچ مشکلی نداره . این قضیه ماله الانم نیست که با چند بار کابل در آوردن و اینا درست بشه  خیلی وقته این جوریه الان که خواستم USB به پشتش وصل کنم دستم برق گرفت : دی گفتم یه تاپیک بزنیم شاید فازش کم تر شد یه فاز فاز این بار بیاد جلو 

مشخصات سیستم Please ؟

احتمالا عادی هست ومقدار جریان مقناتیسی هست که از پاور به بدنه کیس میرسه

مانیتوری که داری چی هست دوست عزیز ؟ اگر تلویزیون هم تا 3 یا 4 متری سیستمت هست و قدیمی هم هست بگو نه که هیچی

پاور 750 GX COOLER MASTER 

مین BIOSTAR TA 890 FXE 

سی پی یو PHENOM II x6 1100T

گراف evga gtx 570 

کیس cooler max w1 

مانیتور LG D2342P

فک کنم کافی باشه به نظر شما مشکلش عادی زیاد من بهش حساس نیستم 

گفتم شاید مشکلی چیزی از پاور باشه 

ویرایش شده توسط k2.KaMi
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

منم این مشکل دارم

احتملا بخاطر نداشتن چاه ارت برای برق خونتونه و یا فاز و نول برق اتاقتون جا به جا شد کابل برق رو برعکس به پریز بزن ببن مشکل حل میشه

ویرایش شده توسط Abolfazl-like
لینک به دیدگاه

دوستان خیلی وقتها این مقدار ولتاژ کم ناشی از امواج مقناتیسی دورورمون هست ماهواره ها ....انتنهای موبایل.......انتنهای مخصوص پارازیت......لوازم برقی مثل تلویزیون و مانیتورهای قدیمی که نشتی برق شدیدی دارن و از خودشون میدان مقناتیسی خیلی قوی تولید میکنن

کیس هم مجموعه ای از ورقهای فلزی هست که مثل دیش ماهواره این امواج را جذب میکنه و به برق تبدیل میکنه

مشکل شما هم همین موارد هست و باید بگم عادی هست و همه کیسها این مشکل را دارن حتی کیس خودم ولی خیلی ضعیف که قابل تحمل هست

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

منم این مشکل دارم

احتملا بخاطر نداشتن چاه ارت برای برق خونتونه و یا فاز و نول برق اتاقتون جا به جا شد کابل برق رو برعکس به پریز بزن ببن مشکل حل میشه

سلام برا 

حتما اینم امتحان میکنیم ولی بعید میدونم مشکل با برعکس زدن کابل حل بشه  

اسپیکر امضاتون رو عشقه تو حلقم :D  

لینک به دیدگاه

دوستان خیلی وقتها این مقدار ولتاژ کم ناشی از امواج مقناتیسی دورورمون هست ماهواره ها ....انتنهای موبایل.......انتنهای مخصوص پارازیت......لوازم برقی مثل تلویزیون و مانیتورهای قدیمی که نشتی برق شدیدی دارن و از خودشون میدان مقناتیسی خیلی قوی تولید میکنن

کیس هم مجموعه ای از ورقهای فلزی هست که مثل دیش ماهواره این امواج را جذب میکنه و به برق تبدیل میکنه

مشکل شما هم همین موارد هست و باید بگم عادی هست و همه کیسها این مشکل را دارن حتی کیس خودم ولی خیلی ضعیف که قابل تحمل هست

مرسی داداش احسنت ;) 

تا حدودی قانع کننده بود ولی ماله ما بعضی وقتا فازش میره بالا فشارش قوی میشه :D 

ممنون داداش دست خوش ;) 

لینک به دیدگاه

این حرفهایی که گفتم از روی تجربه بود دوست گلم

دوست من یه سیستمی داشت خیلی گله میکرد که تا حالا چند تا هاردم سوخته و از اینجور حرفها و اسرار میکرد که برم کیس را ببینم شاید مشکلش را پیدا کنم خونشون یکم دور بود و من هم حال نداشتم برم ولی یه روز هم برای دیدنش و هم برای بازدید کیسش رفتم

وقتی قدرت جریان برق کیس را دیدم تعجب کردم گفتم حتما از پاور هست پاور را باز کردم دیدم و هیچ ایرادی نداشت و به قول خودش هم یک هفته قبلش پاور را عوض کرده بود از راههای مختلف سیستم را بررسی کردم هیچ ایرادی نداشت و یک لحظه مانیتور این سیستم نظر من را به خودش جلب کرد اینبار برق مانیتور را قطع کردم و دوباره دستم را گزاشتم روی کیس برق بصورت کامل قطع شد و دوباره مانیتور را زدم به برق و جریان برق برگشت وقتی فازمتر را توی دست دوستم دیدم یک لحظه چراقش روشن شد فازمتر را از دستش گرفتم روی هوا نگه داشتم و انگشتم را گزاشتم رو نقطه فلزی پشت فازمتر و دیدم جریان برق به حدی قدرت داره که فازمتر را روی هوا روشن میکرد و این جریان تا فاصله 3 الی 4 متر دورتر از مانیتور ادامه داشت

لینک به دیدگاه

سلام برا 

حتما اینم امتحان میکنیم ولی بعید میدونم مشکل با برعکس زدن کابل حل بشه  

اسپیکر امضاتون رو عشقه تو حلقم :D

دادش گلم امتحانش ضرر نداره

دادش آدرستو بده که اسپیکر رو  تقدیم کنم خدمتت

ویرایش شده توسط Abolfazl-like
لینک به دیدگاه

ی دونه از پینهای  مولکس پاور من بخاطر فشار بهش زده بود بیرون و به لبه در جلو میخورد و یه برق خفیفی داشت

درستش کردم خبری نیست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...