رفتن به مطلب

من که گیج شدم دیگه(کمک لطفا)

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود 

من یه میشکل خنده دار و اعصاب خوردکن برام پیش اومده :

از وقتی که رم جدید رو سیستم نصب کردم دیگه سیستم boot نشد و هی موقع بالا اومدن میگفت :

"disk read error occurred" 

که از قبل میدونستم که این ارور مال هارد هستش ولی با پرس و جو فهمیدم که بعضی وقت ها قطعه جدید که نصب کنی هم اینجور میشه و مال وقتی هستش که boot سیستم قاطی کنه ...

خلاصه هرچی بوت را در BIOS روی هاردی که ویندوز دارم میزاشتم باز با همین جمله نفرین شده مواجه میشدم که دفعه آخر اومدم ویندوز    از نو بریزم و بوت رو روی DVD گذاشتم که ویندوز قبلی خیلی عادی بالا اومد و با کلی کلنجار فهمیدم اوجایی که اولویت بوت اول و بوت دوم رو تعیین میکنی داره جا به جا عمل میکنه یعنی اگه boot یک روی dvd باشه دومی روی هارد سیستم با هارد کاملا درست بوت میشه(دوستان تاکید میکنم که مستقیم با هارد بوت میشه نه اینکه اول سعی کنه با DVD بوت شه و موفق نشه و بعد با هارد سعی کنه) و اگه boot یک روی هارد باشه دومی روی DVD همون ارور لامصب رو میگیرم ...

حالا مشکل کجاست :

من میخوام ویندوز بریزم و اگه بوت یک DVD باشه با هارد بالا میاد و اگه بوت یک هارد باشه ارور میده و اصلا نمیتونم ویندوز ریختن رو شروع کنم.

لطفا کمکم کنید ...

motherboard : gigabyte z77-d3h

ram : gskill tridentx 8gb

windows : 8.1 64bit

(رم قدیمی هم corsair xms 4gb)

لینک به دیدگاه

احتمالا با یک بار ریست کردن بایوس مشکلت حل میشه . آپدیت بایوس هم میتونه کمک کنه .

لینک به دیدگاه

احتمالا با یک بار ریست کردن بایوس مشکلت حل میشه . آپدیت بایوس هم میتونه کمک کنه .

درود ... اگه از ریست بایوس منظورتون درآوردن باتری و چپه کردن اونه که اونکارو کردم ... آپدیت بایوس هم بلد نیستم اگه لطف کنین برا giga z77-d3h را هنمایی کنین(توی فروم یه مطلبی بود که بیشتر واس مادربوردا ایسوس بود که کمکم نکرد) البته آپدیت بایوس را واس آخرین مرحله گذاشتم که اگه هیچ جوره درس نشد برم سراغش

ویرایش شده توسط ahmad-reza 666
لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما باید هاردی که ویندوز داخلش نصب شده را به عنوان هارد اول معرفی کنی تا سیستم اون را اول بخونه با بیان مشکل من اول به وجود 2 تا هارد در سیستم شما شک کردم

موقع بوت سیستم نمیدونم دکمه F8 هست یا 11 برای مادربردهای گیگابایت که با فشار دادن اون میتونی بصورت دستی هارد مورد نظر خودت را برای بوت انتخاب کنی

در مادربر ASUS از دکمه F8 استفاده میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

شما اصلا نیاز نیست خودت رو درگیر این که تو بایوس کدوم رو بوت قرار بدی نداری

تمام مادربورد ها زمان بالا اومدن یه دکمه براشون تعریف شده که بزنی منویی میاد برای انتخاب دیوایسی که بوت روی اون انجام بشه

راهکار های دوستان مبنی بر ریست بایوس رو انجام بده نتیجه نگرفتی همونطور که گفتی بوت رو جوری قرار بده که نرمال از رو هارد بالا بیاد (حالا اول بود یا دوم رو خودت میدونی)

فقط مشکل میشه زمانی که میخوای ویندوز عوض کنی اونموقع از همون دکمه ایی که گفتم استفاده کن و منو که ظاهر شد dvd رو انتخاب کن تا سی دی نصب ویندوز شناسایی بشه

بعد از گذر از انتخاب dvd حواست باشه باید سریع یه کلید رو بزنی وگرنه از رو بوت dvd گذر میکنه و دوبار منتقل میشه به بوت از رو هارد و ویندوز بالا میاد

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

royal عزیز زمان ارسال پستهامون همزمان بود و من متوجه پست شما نشدم وگرنه پست مشابه با پست شما ارسال نمیکردم

استارتر عزیز کاربر royal کلید مورد نظر بوت رو براتون مشخص کردن و تایید میشه

لینک به دیدگاه

مخلصتم اقا مهدی اشکالی نداره که تکراری باشه همه میخوان کمک کنن فقط یه چیزی !!! مشکلی نیست که بخواد با اپدیت بایوس حلش کنه اون هم تنظیمات خاص خودش را داره که من چون مادربردم گیگا نیست نمیتونم دقیقا بگم چیکار کنه اگر شما مادربرد گیگا داری بهشون توضیح بده چطور هاردی که داخلش ویندوز هست برای بوت شدن در الویت قرار بده

سالاری @};-

لینک به دیدگاه

موقع نصب ویندوز کابل برق یا دیتا هارد دوم را تا اتمام نصب جدا کن و وقتی کار تموم شد مجددا نصبش کن و سر فرصت از روی دفترچه راهنما نگاه کن و طریقه تنظیم کردنش را یاد بگیر یا خودت در بایوس جستجو کن پیدا کن

لینک به دیدگاه

از تمام دوستان ممنون  فردا دوباره سعی میکنم ویندوز بریزم ایشالا راهکارهای دوستان جواب بده

لینک به دیدگاه

دوستان الان ی امتحان کردم درست شد ... در بایوس که رفتم بوت اول رو چه روی هارد 500(که روش ویندوز دارم) یا چه روی هادر 320(که روش ویندوز ندارم) و چه روی DVD گذاشتم باز با همان هارد 500 بوت میشد تا اینکه بجای بایوس با F12 رفتم توی boot menu و از اونجا بوت رو با DVD گذاشتم که جواب داد ... تشکر از دوستان

لینک به دیدگاه

همین که مشکلت حل شد خودش کلی برای ما ارزش داره

موفق باشی دوست عزیز @};-

لینک به دیدگاه

همین که مشکلت حل شد خودش کلی برای ما ارزش داره

موفق باشی دوست عزیز @};-

:big hug:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...