رفتن به مطلب

خاموش شدن بدون دلیل سیستم

Green Day
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

بعضی وقتا مانیتور یه دفعه بدون دلیل خاموش میشه یا تصویر قفل میکنه ! و فقط کیس روشن میمونه و هیچ کلیدی کار نمیکنه ریستارت هم که میکنم باز هم مانیتور روشن نمیشه و فقط چراغ حالت اماده بکارش روشنه حتی سیستم با نگه داشتن کلید پاور خاموش نمیشه باید از برق بکشمش یه ذره همینجوری بمونه بعد روشن کنم . مطمئنا از مانیتور نیست چون با یه سیستم دیگه تستش کردم سیستم قبلیم هم اخرای عمرش این مشکلو پیدا کرده بود مانیتورم هم همین بود به نظرتون این مشکل بخاطر چی ؟

لینک به دیدگاه

تصویر مانیتور که قطعا از گرافیک قطع میشه و مانیتور نمیتونه دخیل باشه.

احتمال بسیار زیاد مادربورد باید باشه.

بعد هم سایر موارد مثل گرافیک و رم و پاور.

باید قطعات دونه دونه تست بشن.

تا قطعه ی معیوب پیدا بشه.

مادربورد دیباگر نداره؟؟؟

لینک به دیدگاه

تصویر مانیتور که قطعا از گرافیک قطع میشه و مانیتور نمیتونه دخیل باشه.

احتمال بسیار زیاد مادربورد باید باشه.

بعد هم سایر موارد مثل گرافیک و رم و پاور.

باید قطعات دونه دونه تست بشن.

تا قطعه ی معیوب پیدا بشه.

مادربورد دیباگر نداره؟؟؟

سلام

دوست عزیز دیباگر چی ؟ thinking.gif

لینک به دیدگاه

دوستم گلم .

یه چیزی شبیه این :

post-5688-127074618382_thumb.jpg

که کد دو رقمی نشون میده.

مدل مادربوردت رو بگو؟؟؟

لینک به دیدگاه

بعضی وقتا مانیتور یه دفعه بدون دلیل خاموش میشه یا تصویر قفل میکنه ! و فقط کیس روشن میمونه و هیچ کلیدی کار نمیکنه ریستارت هم که میکنم باز هم مانیتور روشن نمیشه و فقط چراغ حالت اماده بکارش روشنه حتی سیستم با نگه داشتن کلید پاور خاموش نمیشه باید از برق بکشمش یه ذره همینجوری بمونه بعد روشن کنم . مطمئنا از مانیتور نیست چون با یه سیستم دیگه تستش کردم سیستم قبلیم هم اخرای عمرش این مشکلو پیدا کرده بود مانیتورم هم همین بود به نظرتون این مشکل بخاطر چی ؟

مشکل از مانیتور شماست

احتمالا چندین پورت برای اتصال مانیتور به کارت گرافیک وجود داره درسته؟ ال سی دی؟

شک نکن که از مانیتور هست.

لینک به دیدگاه

دوستمون گفته مانیتور رو تست کرده.وقتی تست شده و جواب داده.پس مانیتور نمیتونه باشه.

لینک به دیدگاه

دوستم گلم .

یه چیزی شبیه این :

post-5688-127074618382_thumb.jpg

که کد دو رقمی نشون میده.

مدل مادربوردت رو بگو؟؟؟

Asus M3N Ht Delaxe Hdmi

لینک به دیدگاه

مشکل از مانیتور شماست

احتمالا چندین پورت برای اتصال مانیتور به کارت گرافیک وجود داره درسته؟ ال سی دی؟

شک نکن که از مانیتور هست.

سلام

دوست عزیز دوتا کیس دارم تا این مشکل پیش میاد مانیتورو تست کردم با یه کیس دیگه مشکلی نداشته

لینک به دیدگاه

Asus M3N Ht Delaxe Hdmi

نه مادربورد دیباگر نداره.

اینطوری کاری نمیشه کرد باید قطعات رو دونه دونه تست کنید.

شما که میگید 2 تا سیستم دارید.خوب قطعات این سیستم رو جدا روی اون سیستمتون تست کنید.

ببینید کار میکنند یا نه.

لینک به دیدگاه

نه مادربورد دیباگر نداره.

اینطوری کاری نمیشه کرد باید قطعات رو دونه دونه تست کنید.

شما که میگید 2 تا سیستم دارید.خوب قطعات این سیستم رو جدا روی اون سیستمتون تست کنید.

ببینید کار میکنند یا نه.

سلام

دوست عزیز یکی از سیستما Intel و یکی AMD فعلا کارت گرافیکا رو جابجا کردم ببینم چی میشه خدا کنه از گرافیک باشه

لینک به دیدگاه

درود

دوستان گلم هنگ کردن سیستم هیچ وقت ربطی به مانیتور نداره .

این مشکل میتونه چند تا دلیل داشته باشه :

1 - گرم شدن قطعه ای که باعث بالا رفتن دما میشه و سیستم هنگ میکنه که امکان اینکه فن کارت گرافیک و یا CPU مشکل داشته باشه .

2 - امکان اینکه قطعات شما پاسخگوی کاری که دارید انجام میدید نباشه که هنگ میکنه . که معمولا مربوط اول به رم بعد CPU و کار گرافیک میشه .

3 - میتونه از مادربورد باشه . که این مشکل کم پیش میادش از مورد باشه ولی پیش اومده

لینک به دیدگاه

درود

دوستان گلم هنگ کردن سیستم هیچ وقت ربطی به مانیتور نداره .

این مشکل میتونه چند تا دلیل داشته باشه :

1 - گرم شدن قطعه ای که باعث بالا رفتن دما میشه و سیستم هنگ میکنه که امکان اینکه فن کارت گرافیک و یا CPU مشکل داشته باشه .

2 - امکان اینکه قطعات شما پاسخگوی کاری که دارید انجام میدید نباشه که هنگ میکنه . که معمولا مربوط اول به رم بعد CPU و کار گرافیک میشه .

3 - میتونه از مادربورد باشه . که این مشکل کم پیش میادش از مورد باشه ولی پیش اومده

سلام

دوست عزیز هنگ نمیکنه

یه دفعه تصویر مانیتور قطع میشه و فقط چراغ اماده با کارش روشن میمونه سیستمم که ریست میکنم بازم تصویر بالا نمیاد

بعضی وقتا تا سیستمو روشن میکنم سریع تصویر قطع میشه (پس نمیتونه به خاطر گرم شدن چیزی باشه) این یه اشکاله .

لینک به دیدگاه

فنها روشن میمونه ؟

سلام

بله همه چی روشن میمونه ال سی دی کیس و فن ها

حتی وقتی ریست میکنم صدای بوق ریلود مادربورد هم میاد ولی مانیتور بازم در حالت اماده به کار باقی میمونه و روشن نمیشه

اخرشم مجبورم کیسو از برق بکشمش بیرون اخه بعضی وقتا با نگه داشتن کلید پاور کیس هم اف نمیشه یا گاهی وقتی کلیده پارو نگه میدارم که اف کنه سیستم خاموش میشه ولی تا کلیدو ول میکنم بازم روشن میشه خیلی عجیبه ! ! ! thinking.gifthinking.gif

لینک به دیدگاه

پاور و مادربرود رو چک کنید

سلام

ممنون از راهنماییتون

اقای حسینی پاور و مادربورد رو چطوری باید چک کنم پاور که داره کار میکنه میشه بیشتر توضیح بدین

لینک به دیدگاه

اینرو بگم دوست من این مشکلات بعضی وقتها به درستی نمیشه گفت که مشکل از کجاست پس همه چیز در اینجور مشکلات نسبی هستش و به ترتیب از چیزی که بهش شک دارید چک کنید .

برای تست پاور میتونید از یک پاور دیگه برای سیستم استفاده کنید و برای تست مادربورد میتونید قطعاتتون رو روی یک مادربورد دیگه بکذارید ببنید این مشکل رو داره یا نه .

لینک به دیدگاه

سلام ..

دوست عزیز به تازگی این مشکل پیش اومده ؟

بایوس رو آپدیت کردید ؟

لینک به دیدگاه

سلام ..

دوست عزیز به تازگی این مشکل پیش اومده ؟

بایوس رو آپدیت کردید ؟

سلام

بله یه مدتی هست که هی اینجوری میشه

بایوس را اپدیت نکردم

ولی اخرین باری که این مشکل پیش اومد دیروز بود که کارت گرافیک رو عوض کردم خدا رو شکر تا الان دوباره اینجوری نشده .

ممکنه از همین کارت گرافیک باشه ؟

لینک به دیدگاه

سلام

بله یه مدتی هست که هی اینجوری میشه

بایوس را اپدیت نکردم

ولی اخرین باری که این مشکل پیش اومد دیروز بود که کارت گرافیک رو عوض کردم خدا رو شکر تا الان دوباره اینجوری نشده .

ممکنه از همین کارت گرافیک باشه ؟

بله دوست عزیز احتمالش هست !

و همچنین بایوس مینبورد رو به آخرین نسخه آپدیت کنید چون بسیاری از مشکلات اینچنینی به آپدیت بایوس مینبورد بر میگرده که با بروز رسانی حل میشه ..

از لینک زیر میتونید فایل بایوس جدید مینبوردتون رو دریافت کنید ..

M3N-HT Deluxe/HDMI

لینک به دیدگاه

بله دوست عزیز احتمالش هست !

و همچنین بایوس مینبورد رو به آخرین نسخه آپدیت کنید چون بسیاری از مشکلات اینچنینی به آپدیت بایوس مینبورد بر میگرده که با بروز رسانی حل میشه ..

از لینک زیر میتونید فایل بایوس جدید مینبوردتون رو دریافت کنید ..

M3N-HT Deluxe/HDMI

سلام

دوست خوبم ممنون از راهنماییت

من رفتم اپدیت بایوس رو دانلود کنم گزینه هاش خیلی زیاد بود دقیق بهم میگی کدوم رو باید دانلود کنم عکس گرفتم میزارم ببینی .

iiajzbop3ym06n25qf3.jpg

لینک به دیدگاه

سلام

دوست خوبم ممنون از راهنماییت

من رفتم اپدیت بایوس رو دانلود کنم گزینه هاش خیلی زیاد بود دقیق بهم میگی کدوم رو باید دانلود کنم عکس گرفتم میزارم ببینی .

با اجازه ی دامینیتور عزیز.

گزینه ای که نوشته Bios14(Bios History) رو بزن.

post-5688-127101004486_thumb.jpg

بعد هم آخزین ورژن رو دانلود کن.

2904

لینک به دیدگاه

با اجازه ی دامینیتور عزیز.

گزینه ای که نوشته Bios14(Bios History) رو بزن.

post-5688-127101004486_thumb.jpg

بعد هم آخزین ورژن رو دانلود کن.

2904

سلام

ممنون لطف کردین

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام

من فکر می کنم که اشکال از بالا رفتن دمای یکی از قطعاته مثلا شاید فن سی پی یوت کند کار می کنه یا از کار می افته در این صورت سیستمت هنگ می کنه و حتی بعد از ریست کردن یا خاموش کردن تا وقتی که دما پایین نیاد روشن نمیشه .

این مواردی که گفتمو چک کن شاید نتیجه بده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...