رفتن به مطلب

ارتقا از رم 4 به 8 و تغییر نکردن سرعت؟؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود ...

عزیزان من ی مدت پیش رم سیستم رو از corsair xms3 4gb 1333mhz به  g.skill tridentx 8gb 2400mhz تغییر دادم و تقریبا هیچ تغییری رو در سرعت عمومی سیستم احساس نکردم ...نه بوت سریعتر شد و نه سرعت کپی فایل ها ...(البته خودم میدونم در اصل ssd سرعت اینجور مسایل رو زیاد میکنه اما با همه ی اینها با افزایش 4gb رم باز یه تغییر محسوسی باید میدیدیم دیگه) 

تا اینکه بطور تصادفی dxdiag رو باز کردم و دیدم در قسمت display مموری گرافیک رو زده 5875mb(گرافیک من xfx 6870 2gb هستش) و حالا فک کنم مشکل از اینجاست که از اون جایی که این گرفیک توانایی استفاده از حافظه رم رو هم داره خود به خود و بدون اینکه بش بگی داره اینکارو میکنه و رم سیستم رو عملا داره قورت میده ...

لطفا بم بگین که چکار کنم که گرافیک از همون مقدار 2گیگابایت خودش استفاده کنه و دست از سر رم  ورداره ؟؟؟

(اینرو بگم که سیستم همه ی رم که کامل شناخته و از اون نظر خاطر جمع هستم.)

ویرایش شده توسط ahmad-reza 666
لینک به دیدگاه

دوست خوبم

ابتدا مطمئن بشويد كه رمهاى مذكور دارن در سرعت 2400 كار ميكنند. براى اين كار با مراجعه به تب Memory برنامه ى CPUz بايد فركانس 1200 مگاهرتز را مشاهده كنيد.

در مرحله ى بعد، اختصاص اين ميزان حافظه براى گرافيك بدين معناست كه بخشى از رم سيستم در دسترس گرافيك قرار دارد، نه اينكه در حال استفاده يا خورده شدن توسط كارت گرافيك است. بنابراين جاى نگرانى نيست همه ى‌ كارتهاى گرافيك حرفه اى بخشى از رم سيستم رو آماده براى خودشون در دسترس قرار مى دهند، منتها اگر سيستم به رم نياز داشت، ازش پس ميگيره. ;)

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

دوست عزیز این که گرافیک از رم شیر میکنه مشکل برای رم به وجود نمیاره مگر اینکه گرافیک سر خود باشه که اون هم زیاد نیست .

دوم اینه مقدار رم از یه جایی به بعد توی سیستم خودش رو نشون نمیده مگر اینکه برنامه ای اجرا بشه که از رم استفاده زیادی بکنه مثل بازی های جدید .

موفق باشید .

لینک به دیدگاه

دوست خوبم

ابتدا مطمئن بشويد كه رمهاى مذكور دارن در سرعت 2400 كار ميكنند. براى اين كار با مراجعه به تب Memory برنامه ى CPUz بايد فركانس 1200 مگاهرتز را مشاهده كنيد.

در مرحله ى بعد، اختصاص اين ميزان حافظه براى گرافيك بدين معناست كه بخشى از رم سيستم در دسترس گرافيك قرار دارد، نه اينكه در حال استفاده يا خورده شدن توسط كارت گرافيك است. بنابراين جاى نگرانى نيست همه ى‌ كارتهاى گرافيك حرفه اى بخشى از رم سيستم رو آماده براى خودشون در دسترس قرار مى دهند، منتها اگر سيستم به رم نياز داشت، ازش پس ميگيره. ;)

درود ... اتفاقا از عمد xmp رو فعال نکردم و با همون 1600 دارن کار میکنن(چون مادربردم ماکسیمم فرکانس که میشناسه 2400 هست و گفتم اگه رو همین 2400 کار کنه خیلی فشار میاد و علت دوم اینکه شنیدم با فعال کردن xmp حدود 5 درجه دما سی پی یو اظافه میشه و دمای سی پی یو من با همین فن استوک به اندازه کافی داغون هست) و اما علت خرید رم با فرکانس 2400 این بود که تا چند ماه آینده کلا سیستم رو عوض میکنم و بعد همین رم رو تو سیستم جدید میزارم و اونجا xmp رو فعال میکنم.(البته من شنیدم بین فرکانس 1600 تا 2400 اصلا افزایش سرعت محسوس نیست و فقط در رندر کردن و کارهای گرافیکی خودشو نشون میده)

لینک به دیدگاه

دوست عزیز این که گرافیک از رم شیر میکنه مشکل برای رم به وجود نمیاره مگر اینکه گرافیک سر خود باشه که اون هم زیاد نیست .

دوم اینه مقدار رم از یه جایی به بعد توی سیستم خودش رو نشون نمیده مگر اینکه برنامه ای اجرا بشه که از رم استفاده زیادی بکنه مثل بازی های جدید .

موفق باشید .

ممنون عزیز

لینک به دیدگاه

درود ... اتفاقا از عمد xmp رو فعال نکردم و با همون 1600 دارن کار میکنن(چون مادربردم ماکسیمم فرکانس که میشناسه 2400 هست و گفتم اگه رو همین 2400 کار کنه خیلی فشار میاد و علت دوم اینکه شنیدم با فعال کردن xmp حدود 5 درجه دما سی پی یو اظافه میشه و دمای سی پی یو من با همین فن استوک به اندازه کافی داغون هست) و اما علت خرید رم با فرکانس 2400 این بود که تا چند ماه آینده کلا سیستم رو عوض میکنم و بعد همین رم رو تو سیستم جدید میزارم و اونجا xmp رو فعال میکنم.(البته من شنیدم بین فرکانس 1600 تا 2400 اصلا افزایش سرعت محسوس نیست و فقط در رندر کردن و کارهای گرافیکی خودشو نشون میده)

دوست من تا اونجایی که میدونم فعال کردن xmp هیچ ربطی به دمای cpu نداره!!!

اتفاقا اگه فرکانس رم رو بذارین رو 2400 یعنی داره با فرکانسی که بهینه شده کار میکنه. . . . .

لینک به دیدگاه

دوست من تا اونجایی که میدونم فعال کردن xmp هیچ ربطی به دمای cpu نداره!!!

اتفاقا اگه فرکانس رم رو بذارین رو 2400 یعنی داره با فرکانسی که بهینه شده کار میکنه. . . . .

من خودم که امتحان نکرم فقط از چند نفر شنیدم که اونها خوشون xmp رو فعال کردن و گفتن تا مرز 5 درجه افزایش دما مشاهده میشه ...

برای فرکانس هم گفتم چون ماکسیسمم فرکانس که مادربرد قبول یکنه 2400 هست اینکارو نمیکنم ولی اگه مشکلی بوجود نمیاد که من از خدامم هست که اینکارو بکنم

ویرایش شده توسط ahmad-reza 666
لینک به دیدگاه

برادر شما رفتى لامبورگينى خريدى بعد فقط با دنده يك تو خيابون راه ميرى حالا مى پرسى چرا فرقى با پرايد نداره؟

اينكه يك قطعه اى در فركانس خودش كار كنه چه فشارى ممكنه بهش بياد؟

اين قطعات تحت اين فركانس ها تست شدند و براى اين فركانسها بهينه شدند. هرچه سريعتر XMP‌ رو فعال كنيد و با فركانس 2400 سيستم رو بالا بيار، شايد اصلا" رمهات خراب باشن خبر نداشته باشى و مشكل تو فركانس 2400 خودش رو نشون بده.

از اين فكر ها بيا بيرون فشار نمياد، البته صرف ساپورت فركانس 2400 توسط مادربرد كافى نيست بلكه CPU‌ هم بايد بتونه فركانس 2400 رو براى رم بالا بياره.

لینک به دیدگاه

برای اینکه تفاوت سرعت رم رو بتونید مقایسه کنید با قبل باید زمان Loadingبازیهای سنگین (یا برنامه هایی که رم زیادی استفاده میکنن)رو ملاک قرار بدید

لینک به دیدگاه

سلام 

شما از ویندوز 32 بیتی استفاده میکنید یا 64 بیتی؟

ویرایش شده توسط ali-sarchahi
لینک به دیدگاه

تا عصر xmp رو فعال میکنم ببینم چی میشه اگه افرایش دما هم دیدم تو همین تاپیک میگم... سی پی یو هم i5 2300 هستش ... ویندوز هم 64 بیت(8.1)

در رابطه با خراب بودن رم ها هم گفتم که رم بطور کامل شناسایی میشه و برای تست هم assassins unity که مینیمم 6gb میخواد رو تست کردم کاملا درست هستش و اصلا از بازی بیرون نمیپره

لینک به دیدگاه

تا عصر xmp رو فعال میکنم ببینم چی میشه اگه افرایش دما هم دیدم تو همین تاپیک میگم... سی پی یو هم i5 2300 هستش ... ویندوز هم 64 بیت(8.1)

در رابطه با خراب بودن رم ها هم گفتم که رم بطور کامل شناسایی میشه و برای تست هم assassins unity که مینیمم 6gb میخواد رو تست کردم کاملا درست هستش و اصلا از بازی بیرون نمیپره

i5-2300 نميتونه با رم فركانس 2400 كار كنه، همون بدون XMP‌ بايد باهاش سر كنيد تا ايشالا سيستم بعدي.

لینک به دیدگاه

i5-2300 نميتونه با رم فركانس 2400 كار كنه، همون بدون XMP‌ بايد باهاش سر كنيد تا ايشالا سيستم بعدي.

ممنون خیال مارو راحت کردین ...

لینک به دیدگاه

حالا یه سوالی بپرسم که خیالت بیشتر راحت بشه

رمی که خریدی و نصبش کردی چند تا ماژول هست ؟ 1 عدد 8 گیگ یا دو تا 4 گیگ ؟

لینک به دیدگاه

2 تا 4گیگابایت هست ... از همین لیون خریدم ... دیدم لیون همین رم رو ویژه زده گفتم بخرم اینم لینکش(البته الان ناموجود شده)

http://lioncomputer.ir/product/3940/Gskill+TridentX+8GB+4GBx2+2400Mhz+DDR3/

لینک به دیدگاه

دوست عزیز نمیدونم چقدر تخصص داری ولی میگم که باید رمها را در اسلاتهای همرنگ قرار بدی تا دوال چنل کار کنن اگر کنار هم بزاری و در اسلاتهایی با رنگ متفاوت فرقی در کاراییشون ایجاد نمیشه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز نمیدونم چقدر تخصص داری ولی میگم که باید رمها را در اسلاتهای همرنگ قرار بدی تا دوال چنل کار کنن اگر کنار هم بزاری و در اسلاتهایی با رنگ متفاوت فرقی در کاراییشون ایجاد نمیشه

در همرنگ ها هستن عزیز(اگه اشتباه نکنم در اسلات 1و3 اگرهم نه در اسلات 2و4 ولی قطعا در همرنگ ها هستند)

فکر کنم بیشتر از اینکه مشکل از رم ها باشه اشکال از خودمه که توقع تغییر آنچنانی داشتم که مثل اینکه سخت در اشتباه بودم حالا تا فردا یه ssd 512 هم میبندم ایشالا اون دیگه یه تغییر خفنی تو سرعت سیستم بده

لینک به دیدگاه

نه درست فکر کردی وقتی رمها در حالت دوال قرار بگیرن سیستم طوری کار میکنه که شما تغییر را احساس میکنی برای همین هست که این سوالها را پرسیدم

SSD 256 هم بگیری خوبه قیمتش هم 550 تا 600 هست اگر باز هم تغییری را احساس نکردی یه حالی به ویندوز بده

معمولا وقتی رمها را عوض میکنی یا اضافه میکنی ویندوز را هم عوض کنی خیلی بهتر هست نمیدونم چه ربطی به هم دارن ولی من هر وقط رم اضافه کردم یا جای رمها را تغییر دادم ویندوز کاملا بهم ریخته و کند شده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...