رفتن به مطلب

Recommended Posts

شرکت مادربرد سازی MSI یک و تنها به جنگ محدودیت های AHCI می رود. با ارائه ی به روز رسانی گروهی Bios برای مادربرد های X99، Z97 و H97 این شرکت تنظیمات NVMe را وارد مادربرد های خود کرده است.

nr6kk6kng9b9zqfsyyvp.png

حالت Non-Volatile Media Express  یا NVMe وضعیت جدید کنترلر حافظه است که محدودیت های حالت کنترلر Advanced Host Controller Interface  یا AHCI را ندارد. شرکت MSI با دمیدن روح NVMe در مادربرد های Z97، H97 و X99 اولین شرکت مادربرد سازی است که رسما" از این حالت جدید پشتیبانی میکند.

dno0lxl8o9ch58i6r3rd.jpg

لازم به ذکر است حالت جدید NVMe فقط برای SSD های مجهز به رابط PCIE کاربرد دارد. هرچند این SSD ها هنوز همه گیر نشدند اما وجود این حالت در مادربرد راه را برای خلاص شدن از انتظار بوت، حتی برای چند ثانیه را نیز بر طرف میکند.

qzc3o0s69ari1jjjq4.jpg

در حالیکه AHCI در زمانهای قدیم با این ذهنیت طراحی شده که قرار است هارد دیسک به آن متصل شود، NVMe جدیدتر است و با این پیش زمینه طراحی شده که قرار است برای SSD استفاده شود؛ در نتیجه، خیلی از مواردی که باید در هارد دیسک رعایت شود دیگر در NVMe حذف شده اند و تاخیر بشدت پایینتر آمده و سرعت نقل و انتقال اطلاعات بالا میرود.

nfbrgtrvjeue5t09cy.jpg

به طور خلاصه NVMe اختصاصا" برای SSD بهینه شده است. کاربرانی که مادربرد MSI دارند می توانند با مراجعه به این صفحه بایوس مجهز به حالت NVMe را برای مادربرد خود دانلود کنند. لازم به ذکر است برای استفاده از این حالت جدید، پس از آپدیت بایوس، شما نیاز به یک SSD مجهز به رابط PCIE دارید که به یکی از درگاه های SATA Express، M.2 و یا PCIe متصل شود و از حالت NVMe پشتیبانی کند.

منبع: MaximumPC

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

اینو خیلی خوشم اومد

و تاخیر بشدت پایینتر آمده و سرعت نقل و انتقال اطلاعات بالا میرود.

اوف یعنی هنوز تاخیر از اینی که تو ssd ها هست پاینترمیاد!!!!!!!!!!!!!!!

چه رم مجازی میشه بسازی رو ssd

فک کنم موس نرفته رو شورتکات برنامهایی مثل افیس یا اتو کد یا......برنامه  میپره تو بغلت :laughing:

ویرایش شده توسط mehrxad( مهرزاد قائم مقامی)
لینک به دیدگاه

من اس اس دی پی سی آی ای نیستم ولی اس اس دی های پی سی آی ای را دوست دارم!

واقعا عالی میشه

تاخیر بوت لود نباشه ببین چی میشه! دیگه عالی میشه

جالبه بعضی ها اونقدر رم دارن از دم به عنوان هارد استفاده میکنن! بعضی مثل ما باید از هارد به جای رم استفا ه کنن

لینک به دیدگاه

بابا اینا چه خبرشونه باز هم باید برد عوض کنم؟ یعنی واسه مادربردهای ایسوس میاد؟

لینک به دیدگاه

در ایران موجود هست ولی خیلی کمه . من خودم یکیش رو دارم مدلش اینه : ASUS ROG RAIDR Express PCI-E 240GB

خدا کنه ایسوس واسه مادربردهاش این بایوس رو بده.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...