رفتن به مطلب

دوستانی که مادربرد ایسوس Z97-C دارند لطفا راهنمایی کنند

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همگی

من به تازگی خودم سیستم جمع کردم و رم کینگستون فیوری باس 1866 4 گیگ رو خریداری کردم . وقتی رم رو روی سیستم میذارم سیستم بالا نمیاد و LED مربوط به رم قرمز میشه و مادربرد بوقی هم نمیزنه . دکمه Mem Ok مادربرد هم زدم سیتم چند بار ریست شد و LED هم چشمک زد و در نهایت دورباره رم رو نشناخت .

رم خودم رو روی یه سیستم دیگه هم تست کردم و سالم بود و رم یه بنده خدایی رو هم رو سیستم خودم تست کردم و سیستم بالا اومد . رم رو دادم به اون بنده خدا و یادم رفت ببینم مارکش چی بود که اون رو بگیرم .

الان 2 تا رم خریدم به صورت امانی یکی کینگمکس و یکی زیپلین ولی باز سیستم بالا نمیاد .

دوستانی که این مادربرد رو دارن لطفا بفرمایند رمی که برای مادربردشون گرفتن چی هست تا من هم همون رو بگیرم .

متشکرم

لینک به دیدگاه

درود

شکافهای رم از سمت پردازنده شماره گذاری میشه. رم ها رو یک یک روی شکاف ۱ نصب کن. اگر با هر دو تا مشکل داره ایراد می تونه از اسمبل یا الکتریسیته ی ساکن باشه. نیز بایاس مادربورد.

به ترتیب:

کابلها رو چک کن.

کیس رو از طریق سیم به لوله ی آب وصل کن.

بایاس رو از طریق جامپرهای مربوط بازنشانی کن.

لینک به دیدگاه

ممکن هم هست بایاس قدیمی با برخی از رمهای فرکانس بالا مشکل داشته باشه. به عنوان آخرین گزینه بایاس رو هم بروزرسانی کن.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز دکمه MEM-OK را باید فشار بدی و نگه داری تا LED شروع کنه به چشمک زدن و اگر بار دوم هم سیستم بالا نیومد و دوباره چشمک زد یعنی سیستم داره با یه پارامتر دیگه خودش را با رم سازگار میکنه

ربطی هم به مدل مادربرد نداره که نوشتی اونهایی که Z97-C دارن کمک کنن این یه تکنولوژی هست که ASUS برای مادربردهای خودش بکار میبره

اگر باز هم سیستمت بعد از این کارها جواب نداد باید رمها را بفروشی و رمهایی که خود ASUS هم تایید کرده بخری

هر بار هم که مادربرد شروع به چشمک زدن MEM OK LED میکنه 30 ثانیه وقت بده

همه این کارها را بعد از Update کردن بایوس انجام بده رمها را هم لنگه به لنگه نصب نکنی همشون از یه مدل و یه برند باشن

ویرایش شده توسط Royal
لینک به دیدگاه

رم هارو بصورت سینگ هم نمیشناسه؟؟؟رم دیگه ای روش انداختی؟؟؟مطمئنی رم ها اوکی هستند؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام به همگی

من به تازگی خودم سیستم جمع کردم و رم کینگستون فیوری باس 1866 4 گیگ رو خریداری کردم . وقتی رم رو روی سیستم میذارم سیستم بالا نمیاد و LED مربوط به رم قرمز میشه و مادربرد بوقی هم نمیزنه . دکمه Mem Ok مادربرد هم زدم سیتم چند بار ریست شد و LED هم چشمک زد و در نهایت دورباره رم رو نشناخت .

رم خودم رو روی یه سیستم دیگه هم تست کردم و سالم بود و رم یه بنده خدایی رو هم رو سیستم خودم تست کردم و سیستم بالا اومد . رم رو دادم به اون بنده خدا و یادم رفت ببینم مارکش چی بود که اون رو بگیرم .

الان 2 تا رم خریدم به صورت امانی یکی کینگمکس و یکی زیپلین ولی باز سیستم بالا نمیاد .

دوستانی که این مادربرد رو دارن لطفا بفرمایند رمی که برای مادربردشون گرفتن چی هست تا من هم همون رو بگیرم .

متشکرم

واسه ادارمون یه سیستم گرفیتم با همین بورد و همین رمها (2تا کینگستون 4گیگ 1866) همون اول کار مشکل داشت فرستادیم گارانتی درست شد

فقط بایوسشو آپدیت کردند

لینک به دیدگاه

واسه ادارمون یه سیستم گرفیتم با همین بورد و همین رمها (2تا کینگستون 4گیگ 1866) همون اول کار مشکل داشت فرستادیم گارانتی درست شد

فقط بایوسشو آپدیت کردند

بعد از تعویض چند سری رم سیستم با رم ژل 2 گیگی باس 1333 بالا اومد . Xmp در بایوس غیر فعال هست و گزینه فعال نداره تا فعالش کنم . فرکانس رم رو هم روی 1866 گذاشتم و ذخیره کردم و رم کیمگستون رو زدم باز بالا نیومد .چطور باید XMP رو فعال کنم . ضمنا بایوس ورژنش 0336 هست و داخل سایت آخرین ورژن 2306 هست . داخل سایت ایسوس برای آپدیت بایوس چندین گزینه گذاشته مثل ویندوز 8 و 8.1 و داس و ... من کدوم رو باید انتخاب کنم ؟

دوست عزیز مطمئن هستی با آپدیت مشکلش حل شد ؟

ممنون از همگی که راهنمایی کردید

لینک به دیدگاه

متشکرم من ورژن داس رو انتخاب کردم و دانلود کردم . چون هنوز هارد رو هم پارتیشن بندی نکرم . درست انتخاب کردم دیگه ؟

فایل رو از حالت فشرده خارج کردم . کل پوشه رو داخل فلش بریزم یا فقط تک فایل آپدیت رو ؟

قبلش نباید از بایوس بکاپ بگیرم ؟

لطفا قدم به قدم نحوه آپدیت رو بفرمایید .

متشکرم

لینک به دیدگاه

دوست عزیز فرقی نمیکنه یا کل فایلها یا فقط فایل بایوس را در Flash بریز و سیستم را ریست کن در هنگام Boot شدن دکمه Delete را چند بار فشار بده تا وارد منوی بایوس بشی

لینک به دیدگاه

در هنگام بوت شدن میتونی دکمه ALT+F2 را هم بزنی که وارد ASUS EZ Flash بشه

لینک به دیدگاه

من بایوس رو هم آپدیت کردم . با رم 1333 میاد بالا اما با رم 1866 نمیاد . XMP هم همچنان غیر فعال هست . سی پی یو من i3 4160 هست . تو منوال سی پی یو مموری کنترلرش ساپورت مموری رو زده 1333 و 1600 . اخه اگه از اینم باشه من رم باس 1600 رو هم گذاشت اما باز سیستم نیومد بالا .

دوستانی که این مادربرد رو دارن آیا گزینه XMP در بایوس براشون فعال هست ؟

BCL Frecuency dram rate برای من فقط 100 و 133 رو داره

لینک به دیدگاه

د.ست عزیز شما همون دکمه را نگه دار تا LED شروع کنه به چشمک زدن و سیستم ریستارت بشه

لینک به دیدگاه

والا جناب رویال عزیز و سایر استادان نظراتشون رو بیان کردند و ممنون به خاطر همکاریتون ...بنده چیز زیادی به ذهنم نمیرسه که کمکتون کنه ...

فایل آپدیت بایوس با پسوند .cap هستش ...

این تاپیک رو مطالعه بفرمایید ...

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=28129&page=2

لینک به دیدگاه

د.ست عزیز شما همون دکمه را نگه دار تا LED شروع کنه به چشمک زدن و سیستم ریستارت بشه

نگه داشتم اما اتفاقی نیافتاد و سیستم بالا نیومد .

لینک به دیدگاه

والا جناب رویال عزیز و سایر استادان نظراتشون رو بیان کردند و ممنون به خاطر همکاریتون ...بنده چیز زیادی به ذهنم نمیرسه که کمکتون کنه ...

فایل آپدیت بایوس با پسوند .cap هستش ...

این تاپیک رو مطالعه بفرمایید ...

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=28129&page=2

دوست عزیز آپدیت بایوس رو انجام دادم قبلا . بهر حال ممنونم

لینک به دیدگاه

ممکنه 4130 این باس ها رو ساپورت نکنه ؟؟؟ :-? :-? :-? :-?

لینک به دیدگاه

لطفا یکی از دوستان به من بگه . بالا نیومدن سیستم با رم باس 1866 ممکنه به خاطر استفاده از سی پی یو Ci3 4160 باشه ؟

ویرایش شده توسط unforgiven747
لینک به دیدگاه

اقا مهدی شما لطف داری ولی هیچ کداو از راهنمایهای ما به کار نیومده تا اینجا 

CPU مشکلی نداره تا 1600 پشتیبانی میکنه و چیپست هم سری Z هست و قابلیت Overclocking داره پس مشکلی نیست فقط چیزی که من شک دارم تقلبی بودن RAM هست که احتمالش هم کم هست و همینتور مادربرد کیفیت خوبی نداره اینها را هم در نظر داشته باشید

دوست عزیز شما کجا هستید ؟ تهران یا شهرستانهای دیگر کشور ؟ رمها را از کجا تهیه کردید ؟ چه رنگی هستن ؟ سیستم را چه کسی جمع کرده برای شما ؟

ویرایش شده توسط Royal
لینک به دیدگاه

منم موافقم ... یه عکس از سیستم و یه عکس جدا از رم برامون بزارین ....

لینک به دیدگاه

اقا مهدی شما لطف داری ولی هیچ کداو از راهنمایهای ما به کار نیومده تا اینجا 

CPU مشکلی نداره تا 1600 پشتیبانی میکنه و چیپست هم سری Z هست و قابلیت Overclocking داره پس مشکلی نیست فقط چیزی که من شک دارم تقلبی بودن RAM هست که احتمالش هم کم هست و همینتور مادربرد کیفیت خوبی نداره اینها را هم در نظر داشته باشید

دوست عزیز شما کجا هستید ؟ تهران یا شهرستانهای دیگر کشور ؟ رمها را از کجا تهیه کردید ؟ چه رنگی هستن ؟ سیستم را چه کسی جمع کرده برای شما ؟

جناب رویال ممنون بابت پیگیری

رم تقلبی نیست چون خودم هم شک داشتم رفتم سایت کینگستون و دیدم شماره پارتش همینه که روی رم خورده . ضمنا این رم روی سیتم دیگه جواب داد رنگش قرمزه و گارانتی سریر داره . مادربرد هم گارانتی سازگار ارقام 3 ساله داره بعید میدونم کیفیتش پایین باشه .

من شهرستان هستم و قطعات رو هم از تهران گرفتم و خودم خریدم .

لینک به دیدگاه

دوستان فکر کنم مادربردم با رم کینگستون فیوری باس 1866 مچ نیست . چون با هزار بدبختی ی رم اپیسر باس 1866 گذاشتم خیلی زود اومد بالا . ظاهرا فقط باید رم رو عوض کنم .

من این رم رو از تهران خریدم و الان هم شهرستانم چطور میتونم این رم رو اینترنتی یفروشم ؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز من هم از همون رمها دارم 40GB بدون کوچکترین مشکل روی 2 تا مادربر ASUS هم گزاشتم و با اولین بوت بالا اومد من که خیلی راضی هستم واقعا رمهای خوبی هستن نقل بازار هم هستن هم ارزون هست هم کارامد

رمها را در همین سایت Lion Computer اگهی کن و بفروش

ویرایش شده توسط Royal
لینک به دیدگاه

دوست عزیز خواهش میکنم من تا جایی که بتونم کمک میکنم

درضمن تا چین را داریم قمی نداریم و نه شما و نه خیلیهای دیگه از جمله خودم قادر نیستیم اجناس تقلبی را تشخیص بدیم چون با چنان مهارتی درستشون میکنن که با نمونه اصلی در حد یک نقطه هم تفاوت نداشته باشه و در مورد مادربرد باید بگم نکاتی هست که کیفیت کالا را میشه از اونها فهمید که شما اگر کمی با تولید اجناس اشنا باشی راحت میفهمی که کیفیت جنسی که داری در چه حدی هست مخصوصا اجناسی که پلاستیک هم در ساخت اونها نقش داره

در کشور ما فقط و فقط لوازمی کیفیت دارن که High End هستن چون مشتریهای خاصی داره و نمیشه  سر اونها کلاه گزاشت وارد کنندها به این نکات توجه خاصی دارن

ویرایش شده توسط Royal
لینک به دیدگاه

جناب رویال بازم ممنون

شما از همین رم ها روی مادربرد Z97-C بستید بدون مشکل یا مدل های دیگه ای از ایسوس بوده ؟

جون من رم های کینگستون - گارانتی اصلی

کینگمکس - گارانتی اصلی

زیپلین - متفرقه

بستم سیستم بالا نیومد بجز رم ژل 2 گیگ باس 1333 و اپیسر که 1 ساعت پیش چک کردم . اتفاقا رم اپیسر هم 4 گیگ باس 1866 بود . باید علی رغم میلم این رم رو بفروشم .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...