رفتن به مطلب

Corsair 0 RPM Mode

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوباره. راهی هست که بشه فن پاور Corsair RM750 رو از همون اول روشن کرد؟ طبق چیزی که نوشتن تا 40 درصد لود فن راه نمیفته تا نویز کم باشه. میشه از لود کمتر از 40 درصد هم روشن بشه؟ نرم افزار خاصی نداره؟

لینک به دیدگاه

فکر نکنم چون فنش به یه سنسور حرارتی وصل هست و تا به میزانی که در چیپ کنترل کننده تعریف کردن گرم نشه فعال نمیشه

لینک به دیدگاه

سری RM تا جایی که میدونم خیلی داغ میکنه.

متاسفانه راهی نیست، کلا" سری RM خیلی داغه و مشکل داره.

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

سلام دوباره. راهی هست که بشه فن پاور Corsair RM750 رو از همون اول روشن کرد؟ طبق چیزی که نوشتن تا 40 درصد لود فن راه نمیفته تا نویز کم باشه. میشه از لود کمتر از 40 درصد هم روشن بشه؟ نرم افزار خاصی نداره؟

سلام

بله ميشه اما بايد پاور باز بشه ، ساده ترين راهش هم اين هست كه فيش فن رو از جاش در بياريد و سيم قرمز رو به خط +12 و سيم سياه رو هم به بدنه يا منفي متصل كنيد ، معمولا سيم هاي ديگه هم اگر داشته باشه لازم نيست به جايي متصل باشه ...... راه هاي ديگه اي هم هست كه اين ساده ترين راه براي شماست .......

لینک به دیدگاه

این 0 RPM Mode خیلی چیز ناجوریه. با اینکه خود Corsair میگه کاملا سالمه و درست طراحی شده و داغ شدنش طبیعیه ولی واقعا دماش زیاده. حتی موقع پردازش سنگین هم فن روشن نمیشه و فقط داغ میشه. بعد اگر از پردازش سنگین هم رد کنیم اون موقع روشن میشه. حالا درسته آسیبی نمیبینه به کنار اما کل اتاقو بو برداشته :/

اگر بازش کنم برای دستکاری سیم ها گارانتیش از بین میره. امروز تازه رسیده دستم.

اگر میشد کاری کرد که فن همینطور بچرخه محشر میشد. کیفیت خود پاور فوق العادس فقط همین فنش اذیت میکنه.

لینک به دیدگاه

سری RM تا جایی که میدونم خیلی داغ میکنه.

متاسفانه راهی نیست، کلا" سری RM خیلی داغه و مشکل داره.

سلام و عرض ادب

آقا آرمین تقریبا اغلب پاورهای کورسیر همین قابلیت را دارند.

مثل 1275 گرین که اون هم به همین صورت میباشد.

مثلا پاورهای سری AXi کورسیر هم همین قابلیت را دارا میباشند.

اما حقیر تا به حال مشکلی ندیدم داشته باشند؟

آیا فقط همین سری RM این مشکل را دارند؟

شاید سنسور فن پاور این دوستمون مشکل دارد یا حتی خود فن؟

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

آقایون فکر کنم سوئ تفاهم شده. پاور مشکلی نداره. کلا سری RM هم مشکلی ندارن من فقط خواستم ببینم میشه کاری کرد فن از همون اول شروع به کار کنه یا نه.

لینک به دیدگاه

سلام و عرض ادب

آقا آرمین تقریبا اغلب پاورهای کورسیر همین قابلیت را دارند.

مثل 1275 گرین که اون هم به همین صورت میباشد.

مثلا پاورهای سری AXi کورسیر هم همین قابلیت را دارا میباشند.

اما حقیر تا به حال مشکلی ندیدم داشته باشند؟

آیا فقط همین سری RM این مشکل را دارند؟

شاید سنسور فن پاور این دوستمون مشکل دارد یا حتی خود فن؟

محمد جان

باید دو تا Trigger برای حالت Fanless تعبیه بشه، یکی Trigger لود هست، مثلا" اگر لود پاور بیشتر از 50 درصد بشه، فن شروع به چرخش کنه، و دومی Trigger دمای داخل محفظه ی پاور هست.

پاور های سری RM کورسیر، مجهز به Trigger لود هستند، اما ظاهرا" Trigger دما درست و حسابی ندارند، یا Trigger درست تنظیم نشده یا خیلی بالا تنظیم شده یا کار نمیکنه. در نتیجه پاور هاش خیلی خیلی داغ میکنند.

صحبت من فقط سر پاور های سری RM هست. ارتباطی به بقیه پاور های کورسیر نداره، OEM سری AXi یا HXi متفاوته با سری RM.

سری AX و HX ساخت شرکت دیگری هستند و حالت Fanless اونها دو تا Trigger لود و دما داره و مشکل داغ شدن نداره.

هر کدوم از اینها ساخت شرکت دیگری هستند.

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من هم سری RM دارم البته مدل 850 وات و تا حالا هم مشکلی باهاش نداشتم و از سکوتش هم فوق العاده لذت میبرم. این قضیه بو که شما میگید چیه؟

لینک به دیدگاه

آقایون فکر کنم سوئ تفاهم شده. پاور مشکلی نداره. کلا سری RM هم مشکلی ندارن من فقط خواستم ببینم میشه کاری کرد فن از همون اول شروع به کار کنه یا نه.

خوب خدا رو شکر.

کرسیر یک دستگاهی داره به اسم Corsair Link که میتونید از اون طریق پاور رو Monitor کنید. شاید اگر اون دستگاه رو بخرید و پاور رو به اون متصل کنید به شما اجازه ی کنترل Manual چرخش فن رو بده. البته از این موضوع مطلع نیستم آیا میشه کنترل سرعت چرخش فن سری RM رو از طریق Corsair Link بدست گرفت یا نه، اما به هر صورت، تنها موردیه که به ذهنم میرسه ممکنه کمک کنه.

لینک به دیدگاه

محمد جان

باید دو تا Trigger برای حالت Fanless تعبیه بشه، یکی Trigger لود هست، مثلا" اگر لود پاور بیشتر از 50 درصد بشه، فن شروع به چرخش کنه، و دومی Trigger دمای داخل محفظه ی پاور هست.

پاور های سری RM کورسیر، مجهز به Trigger لود هستند، اما ظاهرا" Trigger دما درست و حسابی ندارند، یا Trigger درست تنظیم نشده یا خیلی بالا تنظیم شده یا کار نمیکنه. در نتیجه پاور هاش خیلی خیلی داغ میکنند.

صحبت من فقط سر پاور های سری RM هست. ارتباطی به بقیه پاور های کورسیر نداره، OEM سری AXi یا HXi متفاوته با سری RM.

سری AX و HX ساخت شرکت دیگری هستند و حالت Fanless اونها دو تا Trigger لود و دما داره و مشکل داغ شدن نداره.

بسیار ممنونم

@};-  @};-  @};-

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

محمد جان

پاور های سری RM کورسیر، مجهز به Trigger لود هستند، اما ظاهرا" Trigger دما درست و حسابی ندارند،  یا Trigger درست تنظیم نشده یا خیلی بالا تنظیم شده یا کار نمیکنه. در نتیجه پاور هاش خیلی خیلی داغ میکنند.

سلام آرمین جان خوبی؟

اتفاقا در سری RM  کار کردن فن اونطوری نیست که فقط به میزان لود ربط داشته باشه و اتفاقا بیشتر به دما بستگی داره و بدون شک نه تنها سنسور دما داره بلکه نقش اون خیلی بیشتر از میزان لود هستش . این ویدئو رو اگر فرصت کردی ببین :

https://www.youtube.com/watch?v=mCmLAtHcpdY

حدودا از دقیقه 40 ویدئو ، پاور Corsair RM 1000 رو زیر لود 500 وات قرار میده و بر خلاف تصورما فنش از ابتدا روشن نمیشه و بعد از حدود 17 دقیقه روشن میشه و نشون میده که بر اساس دما تنظیم شده و نه لود.

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

یک تجربه ای که دارم :

درسته دوست عزیز اون بویی که شما حس میکنی برای بنده هم تا مدتی (حدود 2-3 ماه) بود 

اگر کیس تهویه درستی داشته باشه که معمولا داره مشکلی پیش نمیاد منم فکر میکردم خیلی داغ میکنه و با یدونه کارت 760 تا نهایت لود هم روشن نشد بالاخره دوتا 760 کنار هم گذاشتم روشن شد و واقعا یک گرمایی ازش بیرون میومد در حد بخاری ولی درکل تو چندماهی که من داشتم عالی عملکرد

به همین دلیل گرمایی که شما میفرمایید منم حساس بودم و فروختم و بجاش یک AX760 گرفتم 

لینک به دیدگاه

سلام بهمن جان

ممنونم، بله احتمالا" داره ولی خوب ظاهرا" درست کار نمیکنه که این همه کاربران ازش شاکی هستند.

اینجا هم یه  گزارش داغ بودن 1000 واتش هست: http://www.tomshardware.com/answers/id-2173395/rm1000-psu-hot.html

راستش چندین مورد از مشکل داغ شدن سری RM در همین انجمن و دیگر جاها دیدم، دیگه چشمم آب نمیخوره چون تعداد لینک های گزارش مشکل اینقدر زیاده که من به سختی بتونم به کسی پیشنهاد بدم.

http://www.overclock.net/t/1455892/why-you-might-not-want-to-buy-a-corsair-rm-psu

شرکت کورسیر پاور های فوق العاده بهتری داره نسبت به سری RM من نمیدونم چرا اونها تو بازار نیستن یا خیلی کم هستند.

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

من که تا حالا مشکلی ندیدم و بر عکس خیلی راضی بودم از Corsair. پاور به قدری از خودش مطمئنه که نیازی نمی بینه فن روشن بشه به هر حال باز اگر خواستید از این برنامه می شود دستی این کارو کرد برنامه خود Corsair هست.

http://softwaredownloads.corsair.com/Files/Corsair-Link/CorsairLink_Installer_RC_v2.7.5361.zip?udrid=elwcavqbfxjffeysviwp

اینجا هم در موردش صحبت می کند راجع به این موضوع.

https://www.youtube.com/watch?v=YuhIZD9Hfk0&index=3&list=PL53iqrRZ7vMzWIhWYzHCEbP_5YYSpjg2h

لینک به دیدگاه

2 تا پاور Corsair دارم خدا را شکر هیچ کدوم این قابلیت را ندارن حتی من رفتم برای پاور HX1000W یه فن بولبرینگی دور بالا خریدم و وقتی خواستم وصلش کنم دیدم فن خود پاور انحصاری هست و غیر استاندارد هست

فنی که خریدم 14x14 بود ولی فن پاور 14.5x14.5 خیلی ناراحت شدم چون فن خودش در حالت عادی اهسته میچرخه فنی که خریده بودم در حالت عادی 2000RPM بود و د حالت فول 4500RPM یعنی توفان برپا میکرد شاید بعدن با یه ترفندی وصلش کنم

دوست عزیز گارانتی خوب هست و مهم هست ولی همیشه قطعات الکترونیکی از گرمای بیش از حد خراب میشن پس اگر میخوای باز کنی بازش کن و یا سنسر را داعمی کن یا فنش را طوری ببند که یکسره کار کنه اگر خواستی بازش کنی فن خودش را باز کن و یع فن دیگه بزار سر جاش

لینک به دیدگاه

سلام.

دوستان من این پاور رو ندارم ولی فکر کنم با نرم افزاره corsair link بشه دور فن این پاور رو تغییر داد

http://softwaredownloads.corsair.com/Files/Corsair-Link/CorsairLink_Installer_RC_v2.7.5361.zip?udrid=eppdruhybxmwpinctmoh

لینک به دیدگاه

Bahman. این بویی که انگار یه وسیله برقی سوخته باشه. دیدین وقتی فن پاور نچرخه یکم داغ که میشه یه بویی میده دقیقا اونطوری.

ARMIN. خب این کابل Corsair Link رو از کجا باید بگیرم؟ اینجا که توی بازار موجود نیست.

m343. متاسفانه توی این رنج وات فقط RM موجوده روی سایت منم همونو خریدم.

AMDR9. ممنون. برنامش یه کابلی میخواد که نمیدونم از کجا گیر میاد.

Royal. من اگر 10 سال از چیزی استفاده کنم خراب نمیشهاما به محض اینکه کارت گارانتی گم بشه یا به هر دلیلی از گارانتی خارج بشه اون قطعه فورا خراب میشه دستم میمونه تو حنا :/

لینک به دیدگاه

دوست گل من هم RM 1000 دارم هیچ مشکلی نداره و در حد نرمال داغ میشه این جوری که شما میگید نیست حتی در کارای سنگین

شاید پاور مشکلی داشته باشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...