رفتن به مطلب

هوای اهـــواز همین الان ! خدایا این چیه؟! خلاصمون کن!

saeed0c
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

امیدوارم مسئولین به فکر باشن  :mad: 

لینک به دیدگاه

• ارسال 89
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

تهرون یه نمه غبار داره (:|

منو دیوونه کرده همیشه دستمال بدست وسایل مشکی رو آروم گرد گیری میکنم :-S

این دیگه فاجعست وسایل رو بیخیال ریه های خودت سالمه؟ :|

لینک به دیدگاه

سلام

گریه ادم رو از تفکر خارج میکنه  :( همین و بس

داداش،،،، منم بتل 4 هستم به همراه داداشم،،،، بیا بازی کنیم
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینجاست که شاعر میگه :
تو می خواستی دین بدی دنیارم گرفتی ، حاجی بی رو دروایسی بگم ر...

لینک به دیدگاه

فدات،دادا الان سعید اعصاب شوخی نداره ها.....

این جمعه است باغ خودمون  بودیم،دریغ از یک قطره بارندگی،امسال  1 سانت برف هم نیومد،خشک سالی مطلق :(

9kuz1s1mzhxc5qp27xej.jpg

لامصب کنتراست هوا 1000000000000:1 :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

بیچاره اون سربازهایی که اهواز خدمت میکنن =)) =)) =)) =))

لینک به دیدگاه

بیچاره اون سربازهایی که اهواز خدمت میکنن =)) =)) =)) =))

خنده داره داداش؟  :|

دزفول هم هوا داغونه منتظریم که خدا بارون رحمتشو بفرسته، حداقل گل بباره بهتر از اینه که خاک تو هوا باشه  :Praying:

تو کیس 2 سانت خاک هست  8-X

خدا به خوزستانی ها صبر عاجل عنایت بفرماید که همه چیز بر علیه ش شده  ~x(

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

من لیسانس زابل بودم اونجا هم همینجوری میشد اب و هوا شایدم بدتر...  :mad:

قشنگ یبار یادمه بچه ها ترم اول نمی دونستن اب و هوا چجوریه بیرون تو حیاط خوابیده بودن صبح از زیر خاک درش اوردیم، تنبل نیومده بود تو بخوابه پتورو کشیده بود رو خودش خوابیده بود.   :D

اصلا یک وضعی میشد اب و هوا اونجا انگار طوفان شن وسط بیابون رخ داده توم هیچ کاری از دستت بر نمیومد... قشنگ شهر میرفت زیر خاک...  ^_^

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خنده داره داداش؟  :|

دزفول هم هوا داغونه منتظریم که خدا بارون رحمتشو بفرسته، حداقل گل بباره بهتر از اینه که خاک تو هوا باشه  :Praying:

تو کیس 2 سانت خاک هست  8-X

خدا به خوزستانی ها صبر عاجل عنایت بفرماید که همه چیز بر علیه ش شده  ~x(

اوپس

بچگیم توی دزفول گذشته و تنها خاطراتم از اونجا گرمای هواست .. باز خوبه شهرهای جنوبی تر یه کم رطوبت داره هواشون اما دزفول به شدت خشک و گرم  :(  ولی بازم همیشه سر میزنم اونجا

اهوازم بودیم در گذشته منتها اون موقع هوا خوب بود و آب رودخونه هم تمیز و بدون بو!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

واقعاً متاسفم برا هموطنانم که این طوری باید زندگی کنن :( :( :(

چند تا راهکار داره

1- ایجاد دریاچه های مصنوعی با بوته زارهای اطراف آن( البته هر بوته ای نمیشه کاشت ) و مساحت و موقعیت دریاچه هم بسته به شدت، سرعت و جهت ریزگردها داره و غلظت آب هم بسته به رطوبت و دمای حاکم منطقه

2- استفاده از حصارها و دیوارهای طبیعی، منظور درختانی هستن که حداقل 2 متر قد دارن و تا 4 متر هم میرسن و حتماً باید شاخه های واگرا ( مثل انگشتان باز دست ) داشته و در پای درختها هم بوته کاری میکنن ولی همیشه باید به صورت باد شکن ایناهارو انجام داد و بسته به سرعت و ارتفاع ریزگردها که از طریق وزش باد میاد باید بادشکن ها طراحی بشه و پشت هر 3 بادشکن 7-8 شکل باید یه دیوار آرامش به صورت منحنی های شکسته کار بشه

3- تثبیت شن زارها

همه اینها به خاطر از بین رفتن طبیعت بومی منطقه هستش و بهترین راه زنده و احیا کردنش هست.

ولی کو کننده کار !!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هموطن دلت خوشه ها . ما دریاچه هایی که داریمو هم داریم خودمون دستی دستی خشک میکنیم . دریاچه مصنوعی

تخصص ندارم ولی شنیدم با خشک شدن دریاچه ارومیه بزودی خطه سرسبز آذربایجانم به همین مصیبتا دچار میشه.

دریاچه ارومیه بحثش واقعاً خطرناک تر از اونی هست که فکرش رو بکنی و صلاح هم نیست ماها نظر بدیم . الانم کم و بیش داره آلودگی هوارو ارومیه

لینک به دیدگاه

چرا امسال بیشتر جاها به جای زمستان  هوا بهاریه؟

خدایا رحمتت رو از ما نگیر.

ویرایش شده توسط mahdise7en
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چرا امسال بیشتر جاها به جای زمستان  هوا بهاریه؟

خدایا رحمتت رو از ما نگیر.

سلام

علتهاش مختلف میتونه باشه

که الان بیشتر میگن تغییر اقلیم. خوب قبول ولی چرا ؟؟؟ علت این تغییر اقلیم چی بودش ؟؟؟ آیا فقط ایران هستش یا نه جاهای دیگه هم هست

واقعایت اینکه تو ایران بیشتر شده این موضوع و دلیلهای مختلفی هم میتونه داشته باشه، مثلاً از بین رفتن طبیعت بومی منطقه های ایران، کم آبی که الان غوغا میکنه ( حالا علتهاش رو بماند )، طراحی نادرست بافتهای شهری، مواد سوختی آلاینده

لینک به دیدگاه

اوپس

بچگیم توی دزفول گذشته و تنها خاطراتم از اونجا گرمای هواست .. باز خوبه شهرهای جنوبی تر یه کم رطوبت داره هواشون اما دزفول به شدت خشک و گرم  :(  ولی بازم همیشه سر میزنم اونجا

اهوازم بودیم در گذشته منتها اون موقع هوا خوب بود و آب رودخونه هم تمیز و بدون بو!

جدیدا بدتر شده... دو سال پیش:

31814_245.jpg

حالا منظورش تو آفتاب بوده. تو سایه به 50 هم میرسه  :(

خاک بدتر از هوای گرمه.

هوا گرم بشه میشه کاری کرد ولی خاک بیاد اصلا نمیشه کاری کرد.

سلام

علتهاش مختلف میتونه باشه

که الان بیشتر میگن تغییر اقلیم. خوب قبول ولی چرا ؟؟؟ علت این تغییر اقلیم چی بودش ؟؟؟ آیا فقط ایران هستش یا نه جاهای دیگه هم هست

واقعایت اینکه تو ایران بیشتر شده این موضوع و دلیلهای مختلفی هم میتونه داشته باشه، مثلاً از بین رفتن طبیعت بومی منطقه های ایران، کم آبی که الان غوغا میکنه ( حالا علتهاش رو بماند )، طراحی نادرست بافتهای شهری، مواد سوختی آلاینده

من به این پروژه HAARP بیشترین شک رو دارم.
عده ای گفتن که هدفشون ایران و عراق شده اواخر پروژه و قبل از کنسل کردنش به خاطر خطر زیادش(گرمای شدید، ابرهای پر بار میان و هیچ بارونی نمیاد... من سال 78 یادمه دزفول بارون میومد سیل میگرفت همه جا رو، چرا مردم اینقدر کچل میشن؟ قطعا دلیلش تنها استرس و ... نیست.) ولی نمیدونم چقدر صحت داره  :wacko:
ویرایش شده توسط PSCZ
لینک به دیدگاه

سلام

علتهاش مختلف میتونه باشه

درود اقا عطا

با این اوصاف تابستان هوا خیلی گرم وخشک میشه که خیلی خوب نیست چون وقتی زمستان اینجوری باشه وای بر حال تابستانش.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

31814_245.jpg

خاک بدتر از هوای گرمه.

هوا گرم بشه میشه کاری کرد ولی خاک بیاد اصلا نمیشه کاری کرد.

من به این پروژه HAARP بیشترین شک رو دارم.
عده ای گفتن که هدفشون ایران و عراق شده اواخر پروژه و قبل از کنسل کردنش به خاطر خطر زیادش(گرمای شدید، ابرهای پر بار میان و هیچ بارونی نمیاد... من سال 78 یادمه دزفول بارون میومد سیل میگرفت همه جا رو، چرا مردم اینقدر کچل میشن؟ قطعا دلیلش تنها استرس و ... نیست.) ولی نمیدونم چقدر صحت داره  :wacko:

شما 50% رو داشته باش. ولی دیگه بحثی در این مورد نشه دوستان

درود اقا عطا

با این اوصاف تابستان هوا خیلی گرم وخشک میشه که خیلی خوب نیست چون وقتی زمستان اینجوری باشه وای بر حال تابستانش.

اون موقع درست بودش که همه چی روال عادی رو داشت ولی الان هیچی معلوم نیست. پسر ظهر دما تو وسط دیماه تا 12 درجه بالا صفر رفته، شبش آب یخ زده و تا صبح ساعت 9 هنوز یخش باز نشده بود!!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

31814_245.jpg

در مورد این دما، اون دمایی که هواشناسی اعلام میکنه میانگین روزانه هست و براساس تعداد ایستگاه ها تعیین میشه و در ارتفاع های مختلف البته بسته که نوع ایستگاه و بیشتر در 2 متری از سطح زمین انجام میشه.

این دمایی رو که گرفتین رو میتونین تو حداقل 4 جای مختلف تست کنین

1- زیر نور خورشید

2- کاملاً سایه که حداقل 4-5 متری از مرز سایه با نور خورشید فاصله داشته باشین

3- زیر نور خورشید ولی اطرافش درخت و آبی باشه

4- سایه که اطرافش درخت و آبی باشه

بعدش میانگین اینارو بدست بیارین. ( علمی نیست ولی تجربی هستش )

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

اون موقع درست بودش که همه چی روال عادی رو داشت ولی الان هیچی معلوم نیست. پسر ظهر دما تو وسط دیماه تا 12 درجه بالا صفر رفته، شبش آب یخ زده و تا صبح ساعت 9 هنوز یخش باز نشده بود!!!

دقیقا این وضعیت رو خودمم دیدم .

لینک به دیدگاه

در مورد این دما، اون دمایی که هواشناسی اعلام میکنه میانگین روزانه هست و براساس تعداد ایستگاه ها تعیین میشه و در ارتفاع های مختلف البته بسته که نوع ایستگاه و بیشتر در 2 متری از سطح زمین انجام میشه.

این دمایی رو که گرفتین رو میتونین تو حداقل 4 جای مختلف تست کنین

1- زیر نور خورشید

2- کاملاً سایه که حداقل 4-5 متری از مرز سایه با نور خورشید فاصله داشته باشین

3- زیر نور خورشید ولی اطرافش درخت و آبی باشه

4- سایه که اطرافش درخت و آبی باشه

بعدش میانگین اینارو بدست بیارین. ( علمی نیست ولی تجربی هستش )

آخه مردم همه جا که سایه ندارن برن زیرش به مقصد خودشون برسن. همه زیر آفتاب میرن. زغال میشن.

جالبه: هر کی میاد دزفول، اگر حواسش نباشه، تو یه سال زغال میشه  =))  ولی خود ساکنین از بس تو خونه هستن همه سفیدن  =))

این دمای زیر آفتابه یعنی گرمای خود آفتاب. آدم بره زیرش احساس سوزش شدید پوست میکنه. البته فکر نمیکنم تو این عکس کنار آب و ... باشه. خودمم نبودم. :دی

مگر اینکه خوزستان رو ونیز کنن کمی اثر گرماش کم بشه  :D

حالا چرا درباره ی اون موضوع بحث نشه؟  :-?  خطر منفجر شدن تاپیک هست؟ بالاخره دوستان هم خوبه اطلاعاتی جمع کنن  :cool:

البته من کشش نمیدم و گوگل هست :دی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حالا چرا درباره ی اون موضوع بحث نشه؟  :-?  خطر منفجر شدن تاپیک هست؟ بالاخره دوستان هم خوبه اطلاعاتی جمع کنن  :cool:

البته من کشش نمیدم و گوگل هست :دی

دقیقاً/ گوگل هست و برن برا خودشون اطلاعات جمع کنن

لینک به دیدگاه

یه چی بگم...

کل امروز رو باد میومد.

الان از پنجره بیرون رو نیگاه کردم هوا به شدت الوده ست گرد و خاک بود شدید.!!!

عجیب نیست ؟

خواستم عکس بذارم.ولی دوربین حرفه ای ندارم.

میلاد جمله دومی رو چند جور میشه برداشت کردا

اصفهان هم الان داره باد میاد شدید

لینک به دیدگاه

اینجا هوا خوبه / شهریار هستم نزدیک تهران / یک بارون هم دیشب زد 10 مین  امشبم باز بارید خیلی خنکه کاش همه جا اینجوریی بود جای دوستان خالی هست  @};-

متاسفانه بعد از حمله داعش وحشی دولت عراق مالچ پاشی شن ها فراموش کرده و کلا این کار انجام نمیدن چون اوضا منطقشون خطرناک هست

زمان صدام یزید گور به گور شده مالچ پاشیوانجام میداد صدام   / در دولت جدید عراق این کار انجام نمیشه به دلیل بالا والبته کمی بی اهمیت بودن این موضوع براشون

زندگی تو این تورم و البته خاک و البته اهواز که هیچ مسئولی نداره بسیار سخت و ناراحت کننده هست 

امیدوارم روزی همه به  وظیفه خودشون عمل کنند تا اهواز و مناطق اطرافش از گرد خاک رهایی پیدا کنن

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...