رفتن به مطلب

درایور جدید Nvidia برای سری GTX900 و افزایش 5 تا 10 درصد کارایی (اصلاح GTX970)

اشتراک گذاری

Recommended Posts

به نام خدای بزرگ

سلام بر محمد (ص) پیامبر خوبی ها و سلام بر اهل بیت و خاندان بزرگوارش

سلام به خانواده لیون

امروز nvidia در سایت رسمی (www.Geforce.com) بنچ مارکی از درایور جدید خودش به نمایش گذاشته که حدود 5 تا 10 درصد کارای بیشتر در بازی ها داشته و این نکته تو سایت بازگو کرده که کارت GTX970 رو با ی درایور که امروز در سایت بروز رسانی خواهد شد تا حدودی مشکلش رو رفع کرده - و این درایور که در اصل 347.25 هستش و با ی اصلاح در کد نویسی و ارتقاع قابل توجه ی کرده، که به اسم نسخه 347.52 بروز رسانی خواهد کرد - که در این درایور روی SLI هم بسیار خوب عمل کرده اما شرکت Nvidia بیشتر روی GTX970 مانور زیاد داده و قدرت کارتهای خودشو به روخ میکشه که واقعا این نکته جاداره بگم شرکت Nvidia قدرت برنامه نویسی بسیار بالای داره و هر بار ماشاهد ارتقاع کارتهای این شرکت با نرم افزار هستیم

در پایان تست ها این درایور براتون قرار دادم

GTX 980

post-17517-0-57750800-1423566167_thumb.pngpost-17517-0-84800700-1423566226_thumb.pngpost-17517-0-23401600-1423566199_thumb.png

GTX 970

post-17517-0-09193500-1423566271_thumb.pngpost-17517-0-86975900-1423566298_thumb.pngpost-17517-0-96225200-1423566310_thumb.png

GTX 960

post-17517-0-98990000-1423566348_thumb.png

امروز این درایور بروز رسانی خواهد شد

post-17517-0-01939300-1423566406_thumb.jpg

منبع :

http://www.geforce.com/whats-new/articles/geforce-347-52-whql-driver-released

ویرایش شده توسط Abolfazl-like
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کمبود واحد های ROP و و واحد هایSMX رو نمیشه با درایور جبران کرد انودیا فقط به خاطر اینکه بیشتر از این پشت سرش دیگه حرف در نیارن این درایور رو داده تا بازم رویه خرابکاریش سرپوش بزاره

این درایور همون قدر که رویه 970 تاثیر گذاشته رویه 980 هم تاثیر گذاشته پس بنا بر این چیزی رو تغییر نداده

لینک به دیدگاه

کمبود واحد های ROP و و واحد هایSMX رو نمیشه با درایور جبران کرد انودیا فقط به خاطر اینکه بیشتر از این پشت سرش دیگه حرف در نیارن این درایور رو داده تا بازم رویه خرابکاریش سرپوش بزاره

این درایور همون قدر که رویه 970 تاثیر گذاشته رویه 980 هم تاثیر گذاشته پس بنا بر این چیزی رو تغییر نداده

متاسفانه این داستان تا وقتی که رقیب درستی نداشته باشه هست 

اگر AMD بجای خبرهای شایعه .کارتهای مناسب و قوی و ارزون وارد کنه و درایورهاشو بهینه کنه NVIDIA هم میفهمه 

که مشتری ها حق انتخاب مناسب تری هم دارند و رفتارشو درست میکنه 

لینک به دیدگاه

از کجا دانلود کنم؟

داداش باید بری سایت www.geforce.com فقط v.p.n نیاز هست

بله حرفه شما درست اما این درایور بسیار کار ساز بوده

اگر AMD بجای خبرهای شایعه .کارتهای مناسب و قوی و ارزون وارد کنه و درایورهاشو بهینه کنه NVIDIA هم میفهمه 

بله متاسفانه amd/ati تو درایور بسیار ضعیفه

ممنون داداش ابولفضل @};-  @};-  @};-  :x

خواهش داداشم

بیچاره AMD . اصلا بخش درایورش جون نداره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کلا amd مشکل گرما و مصرف و درایور داره 3 مشکل اساسی

جالبه کاری هم واسه بهبودش نمیکنه

ممنون مهندس بابت خبر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

amd هم اگر دقت داشته باشید تو نسلهای معماریش که داده کاملا هم بی توجه نبوده 

جالبه دوستان این خورده گیری ها رو زمان نسل اول معماری فرمی نمی گرفتند کارت 480 که از 290x هم داغ تر بود با اون کولر مزخرفش اون زمان انودیا هیچ کاری نکرد و جواب مشتریاشو این طور داد که این معماری فقط تو دمای بالا خوب کار میکنه و کاربراش هم خوشحال میرفتن میخریدن هر کی هم از 480 ایراد میگرفت میگفتن کاراییش از 5870 بالاتره تنها دلیلشون هم همین بود هیچکس نیومد بگه بابا این کارت مشکل مصرف داره (250وات در مقابل 195 وات کارت 5870 ) حالا یک نسل از amd کولرش مورد داره تازه مصرفش هم به نسبت 780ti و تایتان بالا نیست (کارایی به مصرف و قیمتش معقولانست چه زمان لانچ چه زمان حال) همش ازش ایرارد میگیرن در صورتی که کاراییشو نمیبینن که یک کارت 290 دلاری کارت تایتان 1000 دلاری رو له میکنه (حتی اگر یک کولر سفارشی هم براش خریداری بشه باز هم قیمتش یک سوم تایتان هست )

در مورد درایور هم بنده ایرادی نمی بینم که دوستان میبینن فقط بر اساس شایعاتی که قبلا زمان ATI سابق بوده هنوز هم خیال میکنن همون منوال ادامه داره (اگه درایور های انودیا بدون ایراد میبود با بازیهای فرکرای 4 و اساسینز یونیتی همره رو روسفید کرد )

لینک به دیدگاه

خیلی عالیه

من که از 970 بسیار راضی هستم.

دوستان خداییش کارت 970 قدرت فوق العاده ای داره

برای هر شرکتی مشکل پیش میاد . برای شرکت عظیییییییم اینتل هم مشکل پیش اومده . این شرکت ها اونقدر بزرگ هستن که سر مشتری همچین کلاهی نمیزارن ،این همه تلاش و هزینه های هنگفت بازاریابی رو با یه کلاه برداری بی دلیل به باد نمیدن! اونم کلاه برداری ای که با یه برنامه تحت DOS بشه فهمید !

این کار قطعا برای اختلاف بین 980 و 970 بوده.تو بدترین شرایط ممکن هم یه اشتباه بوده. حالا این اشتباه هیچ مشکلی تو دما و فریم دهی بوجود نیاورده . توان مصرفیش فوق الاده بهینه هست . تو بازی هیچگونه کرشی نمیکنه . کارت کاملا بی سر و صدا داره عالی کار میکنه !

قطعا یه مشکل کوچیک بوجود اومده که به هیچ وجه رو نرخ فریم و کیفیت کارت هیچ گونه تاکید میکنم هیچگونه تاثیری نزاشته

تا با کارت کار نکنید نمیتونید درست نظر بدید .

از ابوالفضل عزیزهم بابت خبر ممنونم  @};-  :x

ویرایش شده توسط SWAT_MEHDI
لینک به دیدگاه

جالبه هر وقت حرف از گرامای کارت های AMD میشه  . میگن 480 هم مثل 290 گرم بود .(خوبه باز 290 که برای 2013 هست رو با 480 که برای 2011-2010 هست مقایسه میکنن)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جالبه هر وقت حرف از گرامای کارت های AMD میشه  . میگن 480 هم مثل 290 گرم بود .(خوبه باز 290 که برای 2013 هست رو با 480 که برای 2011-2010 هست مقایسه میکنن)

درود

خوب عزیز چرا هر موقع صحبت از گرما میشه پای کارتهای amd وسط میاد 

بحث سر معماری هست و نظر ها و انتقادات نسبت به اون و ربطی به سال تولید نداره 

موضوع اینه که فقط چون الان کارتهای ای ام دی فقط تو بحث کولر نه مصرف (چون مصرفش نسبت به معماری کپلر اونقدر هم بالا نیست ) افت کرده (البته تو نسل r9 200 نه برای این سری جدیدش ) دوستان تو سر amd میزنن که کارتاش داغه بنده هم مثال روشن زدم حالا چون طرفدارای انودیا بدشون میاد اینجانب مقصر نیستم

لینک به دیدگاه

کارت های انویدیا توی بازی از فناوری های گرافیکی خاصی مثل Phsyx و Smaa (نمیدونم درست نوشتم یا نه) استفاده منکنن که AMD نداره.

در کل  انویدیا توی این 2 سال اخیر خیلی بهتر ازAMD بوده که همین باعث افت قیمت کارت های AMD هر روز نسبت به روز قبل شده.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فکر میکنم تیتر مطلب خیلی جالب نیست. چون این درایور اصلا ربطی به قضیه 970 نداره و مثل همه درایور های قبلی که تا حالا عرضه شدند در جهت افزایش کارایی و اضافه کردن پروفایل های بازیهای جدید و ... برای همه کارتها عرضه شده.

ضمن این که اصلا قرار هم نیست با عرضه درایور خاصی فقط در کارایی  970 تغییری ایجاد بشه.

لینک به دیدگاه

amd هم اگر دقت داشته باشید تو نسلهای معماریش که داده کاملا هم بی توجه نبوده 

جالبه دوستان این خورده گیری ها رو زمان نسل اول معماری فرمی نمی گرفتند کارت 480 که از 290x هم داغ تر بود با اون کولر مزخرفش اون زمان انودیا هیچ کاری نکرد و جواب مشتریاشو این طور داد که این معماری فقط تو دمای بالا خوب کار میکنه و کاربراش هم خوشحال میرفتن میخریدن هر کی هم از 480 ایراد میگرفت میگفتن کاراییش از 5870 بالاتره تنها دلیلشون هم همین بود هیچکس نیومد بگه بابا این کارت مشکل مصرف داره (250وات در مقابل 195 وات کارت 5870 ) حالا یک نسل از amd کولرش مورد داره تازه مصرفش هم به نسبت 780ti و تایتان بالا نیست (کارایی به مصرف و قیمتش معقولانست چه زمان لانچ چه زمان حال) همش ازش ایرارد میگیرن در صورتی که کاراییشو نمیبینن که یک کارت 290 دلاری کارت تایتان 1000 دلاری رو له میکنه (حتی اگر یک کولر سفارشی هم براش خریداری بشه باز هم قیمتش یک سوم تایتان هست )

در مورد درایور هم بنده ایرادی نمی بینم که دوستان میبینن فقط بر اساس شایعاتی که قبلا زمان ATI سابق بوده هنوز هم خیال میکنن همون منوال ادامه داره (اگه درایور های انودیا بدون ایراد میبود با بازیهای فرکرای 4 و اساسینز یونیتی همره رو روسفید کرد )

متاسفانه یکی مثل من اونموقع هنوز چیزی بلد نبودم.

البته اینم بگم که من خودم اونموقع فن بازی درآوردم. رفتم GTX 460 خریدم، در صورتی که سری 5000 موارد بهتری داشت.

بعد من رو متهم میکنید به فن بودن توی اون تاپیک. الان شما فن نیستید؟  :wacko:

من که تغییر 5 تا 10 درصدی نمی بینم بیشتر شبیه 1-5% هست گاهی هم 5-10  :laughing:

لینک به دیدگاه

تو این مبحاث فن گونه چیزای جالب زیاد داریم

مثلا هنوز 290 و 290X رو دارن با سری 900 (سری جهش یافته انویدیا )مقایسه میکنن

یا هر اطلاعتی از سری جدید ای ام دی رو کذب محض میدونن

یا کلا هیچکس از فن های انویدیا از حرکت انویدیا برا 970 نارحت نشدن

برا اطلاعات اشتباهی که دادنو خوب بازار 970 رو پر رونق کردن(کلا دوستان اعتقادشون اینه هرچی بوده شده ,کارت کارت خوبیه ,پس مچکریم انویدیا )

بیخی ولش من باید از این مباحث پرهیز کنم(چند نفری هستن رم زم کردن برا منفی دادن) گه گدارکی منفی میدن و تو این مباحث گم میشه :laughing:

ویرایش شده توسط mehrxad( مهرزاد قائم مقامی)
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

GeForce 347.52 WHQL Driver: Game Ready For Evolve Evolve is a new 4 vs. 1 action game from the geniuses who created Left 4 Dead. Online or offline, 4 class-based hunters take on 1 hulking monster that wants to smash and bash, and protect its young. There are numerous hunters to suit different play styles, 3 different monsters that are most effective when using stealth, speed or brute force, and 16 maps to test your skills on. Graphically, Evolve is powered by CryEngine, with all the bells and whistles you'd expect, like DirectX 11 tessellation, advanced particle effects, and detail-rich environments. And to power those we've got performance optimizations and a SLI profile in our new Game Ready Driver, giving you the best possible experience from the day of the Evolve's release.

GeForce Game Ready drivers are created to give gamers the best possible gaming experience in a new title the second it launches. Prior to launch, these new titles are extensively tested in our labs to ensure the game will run its best on your hardware. As a result, every Game Ready driver contains performance optimizations, tweaks, and profiles that maximize performance and image quality.

Today's GeForce Game Ready Evolve drivers are no different, increasing performance in Assassin's Creed Unity, Battlefield 4, Dragon Age: Inquisition, The Crew, and War Thunder, to name but a few examples. The majority benefit from small tweaks, but combined with every other optimization since that first GTX 900 Series driver, performance frequently sees double-digit percentage improvements. Take a look for yourself below, and click the thumbnails for a range of charts highlighting performance on the GTX 980 and GTX 970 at various resolutions.

In the new GeForce Game Ready Evolve drivers the following profiles have been introduced or updated:

• Alone in the Dark: Illumination - Added SLI profile
  • Black Desert - Updated SLI profile
  • Dying Light - Updated SLI profile (previously released via GeForce Experience)
  • Evolve - Added SLI profile
  • H1Z1 - Added SLI profile
  • Heroes of the Storm - Updated SLI profile
  • Saint's Row - Gat out of Hell - Added SLI profile
  • Total War: Attila - Added SLI profile
  • Triad Wars - Added SLI profile

دانلود  از سرور داخلی با قابلیت توقف /ادامه

نسخه 64 بیتی

نسخه 32 بیتی

فکر میکنم تیتر مطلب خیلی جالب نیست. چون این درایور اصلا ربطی به قضیه 970 نداره و مثل همه درایور های قبلی که تا حالا عرضه شدند در جهت افزایش کارایی و اضافه کردن پروفایل های بازیهای جدید و ... برای همه کارتها عرضه شده.

ضمن این که اصلا قرار هم نیست با عرضه درایور خاصی فقط در کارایی  970 تغییری ایجاد بشه.

Like

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

انودیا فقط به خاطر اینکه بیشتر از این پشت سرش دیگه حرف در نیارن این درایور رو داده تا بازم رویه خرابکاریش سرپوش بزاره

بزرگترین اشتباهی که انویدیا کرد این بود که توی گفتن مشخصات این کارت 970 صداقت نداشت 

ولی اگه منظور از خرابکاری  ، 970 و معماری این کارت هست که دیگه جوابی نداره این حرف !!

حالا منظور از خرابکاری کجای قصه رو میگید من دقیق متوجه نشدم
لینک به دیدگاه

جدا از صادق نبودن خدا كنه همه كارتا قيمتشون نسبت به كارايي شبيه 970 باشه

از نظر مصرف و دما هم كه عاليه

لینک به دیدگاه

GeForce 347.52 WHQL Driver: Game Ready For Evolve Evolve is a new 4 vs. 1 action game from the geniuses who created Left 4 Dead. Online or offline, 4 class-based hunters take on 1 hulking monster that wants to smash and bash, and protect its young. There are numerous hunters to suit different play styles, 3 different monsters that are most effective when using stealth, speed or brute force, and 16 maps to test your skills on. Graphically, Evolve is powered by CryEngine, with all the bells and whistles you'd expect, like DirectX 11 tessellation, advanced particle effects, and detail-rich environments. And to power those we've got performance optimizations and a SLI profile in our new Game Ready Driver, giving you the best possible experience from the day of the Evolve's release.

GeForce Game Ready drivers are created to give gamers the best possible gaming experience in a new title the second it launches. Prior to launch, these new titles are extensively tested in our labs to ensure the game will run its best on your hardware. As a result, every Game Ready driver contains performance optimizations, tweaks, and profiles that maximize performance and image quality.

Today's GeForce Game Ready Evolve drivers are no different, increasing performance in Assassin's Creed Unity, Battlefield 4, Dragon Age: Inquisition, The Crew, and War Thunder, to name but a few examples. The majority benefit from small tweaks, but combined with every other optimization since that first GTX 900 Series driver, performance frequently sees double-digit percentage improvements. Take a look for yourself below, and click the thumbnails for a range of charts highlighting performance on the GTX 980 and GTX 970 at various resolutions.

In the new GeForce Game Ready Evolve drivers the following profiles have been introduced or updated:

• Alone in the Dark: Illumination - Added SLI profile
  • Black Desert - Updated SLI profile
  • Dying Light - Updated SLI profile (previously released via GeForce Experience)
  • Evolve - Added SLI profile
  • H1Z1 - Added SLI profile
  • Heroes of the Storm - Updated SLI profile
  • Saint's Row - Gat out of Hell - Added SLI profile
  • Total War: Attila - Added SLI profile
  • Triad Wars - Added SLI profile

دانلود  از سرور داخلی با قابلیت توقف /ادامه

نسخه 64 بیتی

نسخه 32 بیتی

Like

بسیار عالی ممنون از داداش گلم خبات جان

لینک به دیدگاه

مخلص داداش بهمن

دقیقا این بنچ مارک در زمانی ارائه شده که همه رسانه علیه nvidia هستن شما برای دیدن توضیحات کاملتر برید به سایت مرجع و دقیقا ی روخ نمای بود و دقیقا از چند وقت پیش بحث ی درایور برای اصلاح ی مقداری از مشکلات GTX970 هستش و می بینیم بین 5 تا 10 درصد کاری کارت ها رو مخصوصا GTX970 رو بالا برده

لینک به دیدگاه

متاسفانه یکی مثل من اونموقع هنوز چیزی بلد نبودم.

البته اینم بگم که من خودم اونموقع فن بازی درآوردم. رفتم GTX 460 خریدم، در صورتی که سری 5000 موارد بهتری داشت.

بعد من رو متهم میکنید به فن بودن توی اون تاپیک. الان شما فن نیستید؟  :wacko:

من که تغییر 5 تا 10 درصدی نمی بینم بیشتر شبیه 1-5% هست گاهی هم 5-10  :laughing:

داداش گلم

جمع کارای بین 5 تا 10 درصد نه در هر بازی :-?

لینک به دیدگاه

اقایون من نسخه جدید رو نصب کردم با مشکل مواجه شدم در Geforce Experience نمیدونم 2 بار نصب وحذف کردم ولی بازم نشد با چیلترشکن هم تست کردم نشد که نشد تا بازش میکنم این ارور رو میده و بسته میشه

Untitled.jpg

ویرایش شده توسط Ali~G1
لینک به دیدگاه

اقایون من نسخه جدید رو نصب کردم با مشکل مواجه شدم در Geforce Experience نمیدونم 2 بار نصب وحذف کردم ولی بازم نشد با چیلترشکن هم تست کردم نشد که نشد تا بازش میکنم این ارور رو میده و بسته میشه

Untitled.jpg

سلام داداش گلم باید تک تک نسخه قبلی هارو پاک کنی و ریسیت من و بعد دوباره نصبش کن

لینک به دیدگاه

چقدر فن بوی تعصبی داریم :D

AMD فکری بحال سازگاری درایورهاش بکنه که فقط بدرد بنچمارک گیری میخوره و دارای افزایش بازدهی ظاهریه

6790 دوستمون مشکلی داشت که توی هر گیمی فریز داشت چهار تا درایور عوض کردیم حتی اون درایور امگا هم کاره ای نبود زیاد

این پیغام driver stopped responding تو هیچ بنچمارکی ظاهر نمیشد

تو هیچ برنامه ای نمیومد و فقط اراده میکردیم رو ایکن بازی کلیک کنیم مثل جن ظاهر میشد

نبش قبر میکنید ایراد 6790 رو حل کنید 480 مال کی بود؟ دلیل گرم بودن معماری تعداد بالای ترانزیستور های داخل چیپ بود

قبول کنید AMD پسرفت داشته از کارتهای خنک به سمت کوره اومده ولی برعکس انویدیا هر روز درحال بهینه سازیه

حافظه HBM هم بهتره رو پردازنده مهندسی کار بشه نه گیمینگ هزینه آغازین هر تکنولوژی سرسام آوره تا جا بیوفته

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...