رفتن به مطلب

رقابتی نفس گیر بین DirectX 12 و Mantle

Recommended Posts

ممنونم خبات جان!

خیلی عجیبه بعضی از دوستان بدون اینکه به نوشته استارتر و پست های بعدی توجه بکنن ، پستی میدن که آدم از شاخ تعجب در میاره! :ph34r:

ویرایش شده توسط AJOR
لینک به دیدگاه

• ارسال 70
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سایت همسایه یه تاپیک گذاشت که dx12 روی کارتای amd تا 400%  و در کارتای nvdia تا 150% افزایش عملکرد رو داشته از این میشه نتیجه گرفت که قدرت هر کارتی که داشته باشی و از dx11 ساپرت کنه بیشتر از 2 برابر میشه ؟؟؟

بعد الا من یه سوال دارم بهتر نیست اگه میخوایم ارتقای گرافیکی بدیم بزاریم ببینیم تابستون چی میشه قضیه در عمل ؟ مثلا شاید ما رفتیم 960 رو خریدیم 1 تومن بعد فرضا r9 270 با قیمت کمتر و این api به زیر کشیدنش ؟ کسی میتونه در این زمینه راهنمایی بده یا باید برم تاپیک مشاوره ؟ :دی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هیچ رقابت نفس گیری بین این دو API شکل نخواهد گرفت

بدلیل اینکه تمامی بازی سازان بلا استثنا با مجهز شدن میلیارد ها گیمر به ویندوز 10 حتما سریعا موتور گرافیکی خودشون رو به DX12 اپگرید میکنن

و عملا وجود MANTLE بی معنی میشه .

AMD خیلی هنر کنه 5-4 تا بازی ساز حمایت مالی کنه تا بازیشونو بر مبنای منتل ارائه بدن ولی هزاران استدیو  هستند که خیلی سریع به DX12 مجهز میشن ( بعلاوه استدیو های بازیسازی تخت حمایت مایکروسافت

درکل با اومدن DX12 خیلی راحت MANTLE محو میشه . این وظیفه مایکروسافت بود که خیلی زودتر از این حرفا باید DX12 معرفی میکرد

چقدر ماشاا... صحبتهای دوستان منطقی و عقلانیه 

میشه بگید منظورتون از میلیاردها دقیقا چیه ؟مگه کره زمین چقدر جمعیت داره که میلیارهاش فقط گیمرن ؟

dx 12 یک کپی محض از منتل هست اونوقت شما به این نتیجه رسیدید که منتل بی معنیه ؟ اگه همین منتل رو هم amd معرفی نمیکرد مایکروسافت حتی به خودش زحمت نمیداد  برای dx11 هم بروزرسانی منتشر کنه مایکرو مجبوره همکاریشو با amd بیشتر وبهتر کنه چون سخت افزار کنسول جدیدش دست amd هست حتی همین dx12 هم که قراره بیاد برنامه نویسهایی از تیم amd درش حضور دارن

4 تا 5 تا بازی ؟ عجب !!!!!!!!!

تا به این لحظه نزدیک 100 استودیویه بازی سازی حمایت خودشون از api منتل رو اعلام کردند اون وقت شما تشخیص دادید منتل کلا بی فایده هست ؟

تو پستهای قبلی دوستان زبونشون مو در اورد که منتل به ویندوز ربطی نداره و هر کسی بخواهد با این api برای pc بازی بسازه ازاده و میتونه برنامشو با این api بنویسه و راحت و بدون درد سر بیاره رو ویندوز (یعنی بازم ساده تر منتل نوشته شده برای ویندوز نه اینکه ویندوز نوشته شده باشه برای منتل )

ویرایش شده توسط HD5870
لینک به دیدگاه

میشه بگید منظورتون از میلیاردها دقیقا چیه ؟مگه کره زمین چقدر جمعیت داره که میلیارهاش فقط گیمرن ؟

dx 12 یک کپی محض از منتل هست اونوقت شما به این نتیجه رسیدید که منتل بی معنیه ؟ اگه همین منتل رو هم amd معرفی نمیکرد مایکروسافت حتی به خودش زحمت نمیداد  برای dx11 هم بروزرسانی منتشر کنه 

تا به این لحظه نزدیک 100 استودیویه بازی سازی حمایت خودشون از api منتل رو اعلام کردند اون وقت شما تشخیص دادید منتل کلا بی فایده هست ؟

تو پستهای قبلی دوستان زبونشون مو در اورد که منتل به ویندوز ربطی نداره و هر کسی بخواهد با این api برای pc بازی بسازه ازاده و میتونه برنامشو با این api بنویسه و راحت و بدون درد سر بیاره رو ویندوز (یعنی بازم ساده تر منتل نوشته شده برای ویندوز نه اینکه ویندوز نوشته شده باشه برای منتل )

به نکتهای قابل تاملی  اشاره کردید

واقعا عالی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نکتهای قابل تاملی  اشاره کردید

واقعا عالی

یه چیزی هست که نمیزاره بنده جلوی خودمو بگیرم اینه که هر موقع از فن های انودیا می پرسی انودیا چه برتری به amd داره فقط پاسخشون اینه انودیا نواوری هاش زیاده و amd هیچی نداره وتنها نو اوری  فیزیکس رو مثال میزنن در صورتی که تعداد بازیهایی با این قابلیت به اندازه انگشتان دست هم نیست

نکته :خطاب به کسانی که میگن درایورهای ای ام دی ضعف داره :

اگر واقعا این طور میبود ایا به نظر شما تیم برنامه نویسی amd میتونست یک api با قابلیتها و کارایی بالا مثل منتل رو ارائه بده

لینک به دیدگاه

یه چیزی هست که نمیزاره بنده جلوی خودمو بگیرم اینه که هر موقع از فن های انودیا می پرسی انودیا چه برتری به amd داره فقط پاسخشون اینه انودیا نواوری هاش زیاده و amd هیچی نداره وتنها نو اوری  فیزیکس رو مثال میزنن در صورتی که تعداد بازیهایی با این قابلیت به اندازه انگشتان دست هم نیست

اگر واقعا این طور میبود ایا به نظر شما تیم برنامه نویسی amd میتونست یک api با قابلیتها و کارایی بالا مثل منتل رو ارائه بده

دوست عزیز، کسی در کاربردی بودن و عالی بودن منتل شکی نداره.

این که میگید مایکروسافت به خاطر منتل، دایرکس 12 رو داد بیرون، قطعا نظریه ضعیفی هست. یعنی دایرکس چقدر بعد از منتل آماده شده یا داره میشه؟ یعنی ساخت دایرکس 12 با این بهبود، نتیجه ی کار یکسال هست؟ مطمئنا خیر! این چیزها فرضیه ای هستن برای طرفداران AMD .

خیلی از بازی ها از PhysX ساپورت و گاها استفاده میکنن، ولی نه به طور کامل! یعنی یک بازی باید تمام قابلیت های PhysX رو به کار بگیره تا بشه اسمشو گذاشت بازی که از PhysX بهره برد؟

حالا یه سوال درباره سوال آخرتون: چرا AMD که میتونه یک API به این بزرگی بنویسه، نمیتونه درایورهاش رو درست کنه؟ شاید هم میتونه! ولی برای اینکه گیمرها بیشتر به سمت CPU های AMD برن، این کار رو نمیکنه. GPU+CPU اگر AMD+AMD باشه که منتل استفاده میکنه ولی  Intel+AMD ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز، کسی در کاربردی بودن و عالی بودن منتل شکی نداره.

این که میگید مایکروسافت به خاطر منتل، دایرکس 12 رو داد بیرون، قطعا نظریه ضعیفی هست. یعنی دایرکس چقدر بعد از منتل آماده شده یا داره میشه؟ یعنی ساخت دایرکس 12 با این بهبود، نتیجه ی کار یکسال هست؟ مطمئنا خیر! این چیزها فرضیه ای هستن برای طرفداران AMD .

خیلی از بازی ها از PhysX ساپورت و گاها استفاده میکنن، ولی نه به طور کامل! یعنی یک بازی باید تمام قابلیت های PhysX رو به کار بگیره تا بشه اسمشو گذاشت بازی که از PhysX بهره برد؟

حالا یه سوال درباره سوال آخرتون: چرا AMD که میتونه یک API به این بزرگی بنویسه، نمیتونه درایورهاش رو درست کنه؟ شاید هم میتونه! ولی برای اینکه گیمرها بیشتر به سمت CPU های AMD برن، این کار رو نمیکنه. GPU+CPU اگر AMD+AMD باشه که منتل استفاده میکنه ولی  Intel+AMD ...

درود

دوست عزیز یک سالی از ارائه منتل میگذره از معرفیش که فکر کنم بیشتر... بعدم دایکرتس مایکروسافت هنوز تا سال دیگه ارائه نمیشه همراه ویندوز جدید که بیاد... 

این که بگیم مایکرو بخاطر منتل اومد دایرکترس 12 رو معرفی کرد چیز خیلی بیراهی نیست چون در سال های گذشته شاهد بودیم که مایکرو داشت اروم اروم بالا می رفت و می خواست بنوعی 11.3 رو معرفی کنه بجاش چون شاهد رقیب قدرتمندی شد اومد دست بکار شد و یکباری 12رو رو کرد و گرنه مطمعن باشید داشت روی یک api (شبیه دایرکتس 12)برای کنسولش برای رقابت و بهبود کارایی xbox کار می کرد و اصلا بفکر کاربران pc نبود و نهایت لطفش همون 11.3 بود ... !  :-?

البته همه اینایی که گفتم فرضیه هست که با حقایقی که پشتش هست میشه براحتی قبولش کرد... حالا شما باز مختارید می تونید رد کنید !

راستی واقعا درایوراش چه مشکلی دارند؟؟؟ میشه دقیقا بفرمایید؟؟؟ من تا حالا با دریاوراش مشکلی نداشتم؟؟؟   :-?

اگه منظورتون اینه چرا دم بدقیقه درایور بهینه تر نمیده، لابد بیشتر از این نمیشه کارتهاش رو بهینه کرد، شما که اونجا نیستین ببینین چکار می کنن!!!

ویرایش شده توسط Nima Mazrouie
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

والا منم چندین بار گفتم به دوستان که تیم نرم افزاری که amd بسیج کرده منتل رو نوشتن نشون دهنده این هست که واقعا تیم برنامه نویسی خوبی در اختیار داره... باز میان میگن تیمش ضعیفه... 

بعدم دوستانی که میگن رقابت شکل نمی گیره ، یعنی بنظرتون فکر می کنید amd با اون همه مدیریت و مهندسش نمی دونسته همینجوری از رو بیکاری اومدن منتل درست کنن؟؟؟

ویرایش شده توسط Nima Mazrouie
لینک به دیدگاه

Mantle  آماده شده برای مبارزه با DirectX

حالا هر چه قدر  میخوان دوستان بحث کنن - باید دید در آینده چه پیش میاد - - پیروزی از آن کیست ؟

لینک به دیدگاه

درود

من متوجه نمیشم  الان داریکت 12 600% باعث افزایش کارتهای amd  شده بعد منتل رقابت نفس گیر ایجاد کرده!!!!!!! 

لینک به دیدگاه

بسیار عالی ما که هر نظر میدم با مزاج دوستان جور نیست پاک میکنن و یا منفی میدن - و به راحتی پست میزنن و حرف میزنن و بعد پستو پاک میکنن که کسی بهش منفی نده یا خبر از درونشون نداشته باشه این پولداریه می تونن vip داشته باشن

من فردا مفصلا ی پست میزام و با دلیل و منطق و مستندات حرفمو به اثبات میگم و جواب تک تک دوستان متعصب دو آتیش رو اونجا میدم - واقعا تو این فرم ی فاجعه پیش اومد من حتی توی فرم TomsHardware  عضوم همچین چیزی ندیدم که به قول خودشون Hot ترین فرم جهانه

دوست عزیز Mantle از روی DX12 کپی برداشته

بازم میگم AMD در بندبست برنامه نویسه و از Intel  و nvidia خواهش میکنه که از Mantel  استفاده کنه و هر جا دید گفتن استفاده میکنن دورغ محض وبس

داداشم برو توی اینترنت سرچ بزن درایور های مشکل دار amd رو

آخرین پست توی فرم های خبات کریمی - بعضی اتفاقات ور باید به فال نیک گرفت چرا چهره انسان هارو پشت نقاب میتوان دید - ممنون از همه دوستان

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

به خدا اینجا میدون جنگ نیست

هر 2 این API ها کارایی خیلی خوبی دارن

من خودم چندتا از بازی های که Mantle ساپورت هست رو روی همین حالت اجرا کردم واقعا تفاوت رو میشه احساس کرد مخصوصا روی اخرین درایوری که AMD اراه داد ولی Mantle جای پیش رفت خیلی داره با هر ورژن درایور جدید کارای بیشتر میشه.

DX 12 که همنوز نیمده که این همه در بارش داره بحث میشه صبر کنید اول بیاد چندتا بازی روش تست بشه بد مقایسه بشه بهتر هست.

به نظر من Mantle پیروز این مبارزه میشه چون حدود یکسال زود تر اومده و میدونه مشکلاتش کجا هست و سری تر میتونه این مشکلات رو حل کنه.

ماکرو تا جایی که تونسته همیشه سعی کرده که کاری کنه که طرف دارهای PC کم بشه و همه به سمت کنسول رو بیارن چون سودش براش بیشتر هست حالا این DX12 هم حتما یه سود کلانی براش داره که شروع کرده به فعالیت روش.

Mantle و DX12باید در کنار هم و پا به پا هم پیشرفت کنن که روز به روز محدودیت سخت افزاری کمتر بشه.

در کل امیدوارم هر دو شرکت همیشه موفق باشن فقط رعایت جیب مارو هم بکنن.

ویرایش شده توسط ramin9500
لینک به دیدگاه

بسیار عالی ما که هر نظر میدم با مزاج دوستان جور نیست پاک میکنن و یا منفی میدن - و به راحتی پست میزنن و حرف میزنن و بعد پستو پاک میکنن که کسی بهش منفی نده یا خبر از درونشون نداشته باشه این پولداریه می تونن vip داشته باشن

من فردا مفصلا ی پست میزام و با دلیل و منطق و مستندات حرفمو به اثبات میگم و جواب تک تک دوستان متعصب دو آتیش رو اونجا میدم - واقعا تو این فرم ی فاجعه پیش اومد من حتی توی فرم TomsHardware  عضوم همچین چیزی ندیدم که به قول خودشون Hot ترین فرم جهانه

بازم میگم AMD در بندبست برنامه نویسه و از Intel  و nvidia خواهش میکنه که از Mantel  استفاده کنه و هر جا دید گفتن استفاده میکنن دورغ محض وبس

آخرین پست توی فرم های خبات کریمی - بعضی اتفاقات ور باید به فال نیک گرفت چرا چهره انسان هارو پشت نقاب میتوان دید - ممنون از همه دوستان

عزیز چرا سر خودت رو درد میاری  این قضیه مثل همون قضیه 970  باید تا 20 صفحه این تایپیک با سه تا تایپیک دیگه در مورد همین موضوع ایجاد بشه تا ....... :laughing:  :laughing: :D

ویرایش شده توسط W/!\NTED
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

عزیز شما میگید پستهام پاک میشه منفی میگیرم خوب شما مستنداتتون فقط نظریه شخصی تونه دلایل و مدارکتون تعصب و پافشاری رویه نظر شخصی تونه

خوب عزیز اگه منتل از رویه dx12 کپی شده چرا زودتر از منتل ارائه نشد چرا مایکروسافت حاضر نشد همون اول حتی برای کنسول بازیش هم که شده این api رو بده بیرون

مایکروسافت حتی همون اوایل لانچ کنسولش بازیسازان از منتل برای برنامه نویسی رویه ایکس وان استفاده میکردند واسه همین هست که طرف تا بازی رو واسه این کنسول میسازه اگه تصمیم بگیره بیارش رو pc سریعا پورت میکنه رویه pc اون موقعdx12 کجا بود یا هنوز تا سال دیگه ارائه نمیشه شما میگی منتل کپی از رویه dx12 هست عجبب!!!!!!!!!

عزیز شما میگید درایور های amd مشکل داره ایا شما تا حالا استفاده کردید خودتون شخصا تجربه داشتید

بنده یکی از دوستان یک کارت 560 جیفورس داره درایور رو نصب میکنی هیچ بازی رو ران نمیکنه stop working میده پس بنده هم یک کارت و اینجا همیچین قضیه ای رو که میبینم بگم کلا جیفورس با درایورهاش خوب نیست و به درد نمیخوره مثل این میمونه شما بنز خریدی بعد از چند روز بوقش از کار میفته پس بنابراین شما شرکت بنز رو زیر سوال میبرید که کلا بنز مشکل داره و به درد نمی خوره

در کل نظریه دوستان رو میبینم اکثریت درباره چیزی که هنوز منتشر نشده و مورد ازمایش قرار نگرفته اینقدر پافشاری میکنند وبر عکسش منتل که منتشر شده و در دسترس بازی سازا قرار گرفته و جواب خودش پس داده نظریات سرکوب کننده میدن

لینک به دیدگاه

درود

ابولفضل جان زیادی حساس شدی !

دوستمون هم اگه گفتن کپی منظورشون سورس به سورس برنامه نبود

منظور این بود که مایکرو هم بعد از منتل به فکر یک سری توابعی افتاد که با زبان سطح پایین هم دسترسی بهتری به سخت افزاراها داشته باشن هم نحوه پردازش موازی رو بهینه تر کنن

منظور از کپی کردن اینه ,هرچی بوده منتل زود تر ارئه شده و زود تر از مایکرو اینamd بوده که به فکر افتاد که با زبان سطح پایین هم دسترسی بهتری به سخت افزاراها داشته باشه و هم نحوه پردازش موازی رو بهینه تر کنه

و باعث تحرک مایکروسافت بوده,حتی هنوز دایرکت 12 اماده نیست و هیچ بازی که رسما  برای این دایرکت بهینه و اماد شده باشه ارائه نشده(تااونجایی که من میدونم,اگه اشتباه دوستان یاد اوری کنن)

حالا اگه شما میخای مبحث به این سادگی رو پیچیده کنی و اصل رو تغیر بدی بش میگن سفسطه

زیاد حساس نشو این تاپیکها هم باعث میشی 4 تا چیز یاد بگیری هم 4 تا چیز یاد بدی

نیومدیم که کل کل کنیم سر چیزایی که اصلا نظر دادن در موردش در حد ما نیست

دوستان خیلی شاخ باشن الان باید جایگاهی نه در سطح مدیریت ای ام دی یا اونیدیا ,حداقل در حد مدیریت یه شرکت کوچیک که خودشون راه انداخته باشن داشته باشن

وقتی توانمون از حد یه مترجم بودن بیشتر نیست چرا این هم اصرار و پا فشاری

ادم یاد فوتبال و کارشناسیهاش می افته

کارشناسامون میشینن سر تیمای مثل برزیل المان انگلیس یا باشگاهای معروف کلی کراشناسیهای جالب میکنن بعد تیم فوتبال خودمون اوضا احوالش این طوریه

سر منفی گرفتن هم خیالت راحت خیلی منفی نگرفتی که اینقده نارحتی(حداقلش قد من از یک سری از هوادران دو اشته اینتل و انویدیدا و پی سی بازها)

حداقل طرف جبه ای هستی که هودارش زیادتر و زیاد ضربه نمیخوری(من که بازم میگم منطق رو زیر پا نمیزارم حتی اگر در عمل از انویدیا یا اینتل یا پی سی استفاده میکنم)

کلا سر بعضی از تاپیکاشون  اگر حتی سوالی کردم منو به چنتا منفی مزین کردن(بعض دوستان هم خوب دست به منفیشون تا جایی که تو اون روز جا دارن کار میکنه)

اقا زیاد حساس نشین و با هم دوست باشین @};-

ویرایش شده توسط mehrxad( مهرزاد قائم مقامی)
لینک به دیدگاه

برا بحث عوض بشه یه سوالی میکنم

راستی منتل یا دایرکت جدید بیشتر از زبان سطح پایین در بهینه کردن الگوریتمهای موازی سازی پیشرفت داشتن

چون تاثیرشون در سخت افزارهایی که که هسته ها و رشتهای پردازشی کمی دارن  زیاد نبوده

اگر فقط دسترسی سطح پایین بود باید برای سخت افزارهایی که هسته ها و رشتهای پردازشی کمی دارن هم تاثر خوبی بزارن

پس از نظر من وقتی تاثیرشون روسیستم هایی هست که هسته های پردازشی بیشتر و رشتهای بیشتری رو پردازش میکنن

پس تاثیرشون بیشتر برای بیهنه شدن الگوریتمهای موازی سازی هست

دوستان نظرتون در باره این فرضه من چیه(ایا من در اشتباهم) :cool:

لینک به دیدگاه

dx 12 یک کپی محض از منتل هست اونوقت شما به این نتیجه رسیدید که منتل بی معنیه ؟ اگه همین منتل رو هم amd معرفی نمیکرد مایکروسافت حتی به خودش زحمت نمیداد  برای dx11 هم بروزرسانی منتشر کنه مایکرو مجبوره همکاریشو با amd بیشتر وبهتر کنه چون سخت افزار کنسول جدیدش دست amd هست حتی همین dx12 هم که قراره بیاد برنامه نویسهایی از تیم amd درش حضور دارن

این لینکو بخون تا بدونی پلتفروم ویندوز چقدر کاربر داره

Microsoft: 1.3 billion Windows users, Office is on 1 billion desktops (and more stats)

http://thenextweb.com/microsoft/2012...and-more-stats

بازی های تحت حمایت منتل از انگشتان یک دست هم کمتر هستن . شما بشمار برای ما ببینیم چقدر هستن :D ( 100 تا استدیو ؟؟ lol

کل بازیهای منتل ساپورت همینا هستن که واقعا کمه ;) فعلا فقط 11 تا بازی منتل ساپورت هستن :laughing:

http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Video_games_that_support_Mantle

فکر میکنی شرکت معظم nvidia نمیتونست برای خودش یه api low level انحصاری طراحی کنه ؟؟؟

انویدیا میدونست این وظیفه مایکروسافته و عاقلانه تر اینه که مایکرو سافت این کارو بکنه برای همین نرفت سراغ طراحی api اختصاصی

خیلی قبل تر از منتل مایکروسافت داشت روی فیچرهای معماری کنسولش کار میکرد . فعلا که عملکرد dx12 از منتل بهتره و نیازی بهش نیست

درکل با اومدن api جهانی و شناخته شده dx12 تمام بازیسازان تحت حمایت کمپانی معظم انویدیا + تمامی استدیو های بازیسازی مایکروسافت ازین api بینظیر حمایت خواهند کرد

هیچ استدیو بازی سازی دیوانه ایی api dx12 که از معماریهای اینتل انویدیا ای ام دی الوکام حمایت میکنه ول نمیکنه بره سراغ  mantle  که فقط برای کارتهای amd طراحی شده طیف بسیار اندکی از گیمرهارو تحت پوشش قرار میده.

شاید چندتا دونه بازی با منتل عرضه بشن اونم amd باید بازی سازان حمایت مالیشون بکنه مگرنه 99% بازیها بر مبنای dx12 عرضه خواهند شد و کنسول xbox one این روند بسیار سریع تر خواهد کرد

71450.png

980gtx دارید میبینید که با dx12 کاملا r9 290x قورت میده ;)

شب خوش

ویرایش شده توسط VFSDF
لینک به دیدگاه

Microsoft: 1.3 billion Windows users, Office is on 1 billion desktops (and more stats)

بازی های تحت حمایت منتل از انگشتان یک دست هم کمتر هستن . شما بشمار برای ما ببینیم چقدر هستن :D

فکر میکنی شرکت معظم nvidia نمیتونست برای خودش یه api low level انحصاری طراحی کنه ؟؟؟

انویدیا میدونست این وظیفه مایکروسافته و عاقلانه اینه که مایکرو سافت این کارو بکنه برای همین نرفت سراغ طراحی api اختصاصی

خیلی قبل تر از منتل مایکروسافت داشت روی فیچرهای معماری کنسولش کار میکرد . فعلا که عملکرد dx12 از منتل بهتره و نیازی بهش نیست

کل بازیهای منتل ساپورت همینا هستن که واقعا کمه

درکل با اومدن api جهانی و شناخته شده dx12 تمام بازیسازان تحت حمایت کمپانی معظم انویدیا + تمامی استدیو های مایکروسافت ازین api بینظیر حمایت خواهند کرد

شاید چندتا دونه بازی با منتل عرضه بشن اونم amd باید حمایت مالیشون بکنه مگرنه 99% بازیها بر مبنای dx12 عرضه خواهند شد و کنسول xbob one این روند بسیار سریع تر خواهد کرد

اقا پلتفورم ویندوز اینقدر کاربر داره چش به گیمر بودن!!!!(کلیش فقط ادارات و شرکتها هستن وکلیشونم اصلا گیمر نیستن)

بعد خارجی ها به میلیار میگن بیلیون(استاد نه فک کنی چیزی بیشتر از1.3 میلیارد یوزر ویندوز بوده (نه هم گیمر))

شما میگی میلیاردها گیمر(استاد واقعا کمی بش فک کن)

در مورد عملکرد هم تو چارتها این تاپیک میگه منتل کمی بهتره ,مگه همون نوار ابیه منتل نیست که بالاتر از نوار سیاه دایرکته؟!!

اونیدیا هم که نمیزاره منتل رو کارتهاش اجرا بشه ببینیم با منتل چند چنده!!(مثلا همین 980 با منتل چقدر جهش پیدا میکنه)

11تا بازی منتل ساپورت تو این مدتی که منتل معرفی شده بده یا کمه

مگه ما سالی چند بازی شاخ گرافیکی داریم(یا ساخته میشه) که نیار به اجرای  دستورهای بیشتر از دستورهایی که دایرکت 11 ساپورت میکنه دارن !!!

چنتا بازی برای دایرکت جدید معرفی شده؟!

راستی استاد همش به لو لول نیستا (اصل بیهنه شدن پردازشهای موازی هست)

شب خوش

ظهر شما هم خوش

لینک به دیدگاه

بازی های تحت حمایت منتل از انگشتان یک دست هم کمتر هستن . شما بشمار برای ما ببینیم چقدر هستن :D ( 100 تا استدیو ؟؟ lol

کل بازیهای منتل ساپورت همینا هستن که واقعا کمه ;)

انویدیا میدونست این وظیفه مایکروسافته و عاقلانه اینه که مایکرو سافت این کارو بکنه برای همین نرفت سراغ طراحی api اختصاصی

درکل با اومدن api جهانی و شناخته شده dx12 تمام بازیسازان تحت حمایت کمپانی معظم انویدیا + تمامی استدیو های بازیسازی مایکروسافت ازین api بینظیر حمایت خواهند کرد

شاید چندتا دونه بازی با منتل عرضه بشن اونم amd باید حمایت مالیشون بکنه مگرنه 99% بازیها بر مبنای dx12 عرضه خواهند شد و کنسول xbox one این روند بسیار سریع تر خواهد کرد

980gtx دیدید که با dx12 کاملا r9 290x قورت میده ;)

شب خوش

درود

دوست عزیز اگر پست های صفحات قبل رو مطالعه کردید ، امکانش هست به یک سوال من جواب بدید؟

ویندوز به منتل چه ربطی داره؟ واقعا متوجه نمیشم چجوری به هم ارتباط میدید!

با کمال احترام ، بعضی از حرف های شما کلا از پایه اشتباه هست!

ویرایش شده توسط AJOR
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کل بازیهای منتل ساپورت همینا هستن که واقعا کمه ;)

شاید چندتا دونه بازی با منتل عرضه بشن اونم amd باید حمایت مالیشون بکنه مگرنه 99% بازیها بر مبنای dx12 عرضه خواهند شد و کنسول xbox one این روند بسیار سریع تر خواهد کرد

980gtx دیدید که با dx12 کاملا r9 290x قورت میده ;)

شب خوش

اون لینک اولی که دادید اصلا ربطی به دایرکت ایکس نداره فقط توضیح داده چه تعداد افیس و چه تعداد ویندوز در سر تا سر دنیا رویه سیستم ها نصب هست بحث ما سر dx12 هست 

این هم مصاحبه اختصاصی که با مدیر پروژه منتل انجام شده و بیانگر همه چیز هست (لطفا با دقت بخونید )

http://www.sakhtafzarmag.com/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9/1703/%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87-%D9%85%D9%86%D8%AA%D9%84%D8%8C-%D8%A2%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%86%DA%AF-%D9%88-%D9%88%D8%A7%D9%82%D8%B9%DB%8C%D8%AA-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-amd

این قضیه برای اوایل مهر ماه 93 هست یعنی حدود 5 ماه پیش که در اون سطر    

چقدر برای پیشرفت منتل امیدوار هستید و برنامه بعدی شما در این زمینه چیست؟ 

تعداد استودیوهایی که برای کاربا منتل منتظر هستند رو ذکر کردن تا همون مهر 93 تعداد 75 استودیو ثبت نام کردن و حمایت خودشون رو اعلام کردن

amd هم نیاز به حمایت بازیسازا نداره چون این بازیسازا هستند که مجبورند سمت amd برن (به دلیل اینکه کنسولها دست amd هست )

مایکرو سافت  هم برای کارکردن رویه فیچرهای کنسولش مجبوره دست به دامن amd بشه چرا چون طراح اصلی اون amd هست و گردن مایکرو پیش amd گیره 

همین چند تا بازی اخر که انودیا حمایت کرد زد فاتحه هرچی بازی خوند (اونقدر بازیهای یوبی برای انودیا پولیش شد که حتی کارتهای انودیا هم زیر سوال رفت و حتی خود یوبی سافت هم افتضاح به بار اورد ) 

مایکروسافت کلا 4 تا 5 تا استدیویه بازی سازی بیشتر تحت تسلط نداره این سونی هست که نزدیک 30 استودیویه اختصاصی زیز نظرش دارن فعالیت میکنن بقیه استودیوها هم مستقلند و نیاز به حمایت مایکرو وسونی ندارن 

شما بزار سری جدید معرفی بشه بعد خواهید دید 980sli محو میشه چه برسه به یک 980

لینک به دیدگاه

مگه ما سالی چند بازی شاخ گرافیکی داریم که نیار به اجرای  دستورهای بیشتر از دستورهایی که دایرکت 11 ساپورت میکنه دارن !!!

چنتا بازی برای دایرکت جدید معرفی شده؟!

راستی استاد همش به لو لول نیستا (اصل بیهنه شدن پردازشهای موازی هست)

ظهر شما هم خوش

مهندس کلا قرمزی توجه کن میخوای چندتا بازی تحت حمایت انویدیا برات نام ببرم که بزودی به dx12 مجهز میشن

رفیقتون میگفت 100 تا استدیو ماهم گفتیم اینا توهماتی بیش نیست

از سری بازیهای شاهکار batman بگیر تا شاهکار Witcher 3 و کل عناوین یوبی سافت . مورتال کمبات حتی اخرین بازی کوجیما Metal Gear Solid بازم بگم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ همه تحت حمایت انویدیا بودن

و بسیاری عناوین دیگه

gtav کاشف به عمل اومده از txaa پشتیبانی میکنه :D  تحت حمایت انویدیاس

یه زمانی میگفتید بازی Battlefield روی کارتهای amd بهینه هستن منتل ساپورت هستن

الان داریم میبینم حتی Battlefield Hardline روی nvidia بهتر عمل میکنه :laughing:

http--www.gamegpu.ru-images-stories-Test

به پسر خاله سلام برسون :D

ویرایش شده توسط VFSDF
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دوست عزیز اگر پست های صفحات قبل رو مطالعه کردید ، امکانش هست به یک سوال من جواب بدید؟

ویندوز به منتل چه ربطی داره؟ واقعا متوجه نمیشم چجوری به هم ارتباط میدید!

با کمال احترام ، بعضی از حرف های شما از کلا از پایه اشتباه هست!

درود

عزیز هر موقع شما توضیح دادید direct x چه ربطی به ویندوز داره معنی ربط ویندوز به منتل رو هم متوجه میشید

لینک به دیدگاه

از دوستمون عذر میخام

به دلیل اشتباه گرفتن دوستمون با یک یوزر دیگه پست ویرایش شد

..................................................................................

یه مثبت هم با ایشون  دادم(البت منت مثبت نیست پست ایشون سوالی جالب بود و لایق مثبت)

لینک به دیدگاه

مهندس کلا قرمزی توجه کن میخوای چندتا بازی تحت حمایت انویدیا برات نام ببرم که بزودی به dx12 مجهز میشن

از سری بازیهای شاهکار batman بگیر تا شاهکار Witcher 3 و کل عناوین یوبی سافت . مورتال کمبات حتی اخرین بازی کوجیما Metal Gear Solid بازم بگم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ همه تحت حمایت انویدیا بودن

و بسیاری عناوین دیگه

gtav کاشف به عمل اومده از txaa پشتیبانی میکنه :laughing: تحت حمایت انویدیاس

استاد اون بازیهای که به منتل مجهز شدن اومدن!!و بازی شده رفته !

بازیی که چارتشو گذاشتین تاز داره وارد بازار میشه و ایا این چارت تست بر dx12 هست

و بازیهای که نام بردین کی میان؟!(بزودی میخان مجهز بشن,یعنی هنوز مجهز هم نشدن)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

و بسیاری عناوین دیگه

gtav کاشف به عمل اومده از txaa پشتیبانی میکنه :laughing: تحت حمایت انویدیاس

عزیز چرا عکس دومی رو حذف کردید 

شما مثالی اوردید جالبه نسل جدید رو با نسل قدیمی میزاری تو یه ترازو!!!!!!

چرا این رو هم ذکر نمی کنید مینیمم فریم کارت ARES II که همون 7990 هست و مال 2 نسل پیشه نزدیک به مینیمم فریم کارت نصفه نیمه 970 در حالت SLI  هست ؟ 

چرا این تست رو مثال نزدید عملکرد تایتان بلک 1000 اودلاری زیر 290 ایکس 290 اودلاری هست 

http://www.guru3d.com/articles_pages/asus_geforce_gtx_980_poseidon_review,17.html  

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...