رفتن به مطلب

رقابتی نفس گیر بین DirectX 12 و Mantle

Recommended Posts

درود

عزیز هر موقع شما توضیح دادید direct x چه ربطی به ویندوز داره معنی ربط ویندوز به منتل رو هم متوجه میشید

عزیز من کی گفتم Direct به ویندوز ربط داره؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 70
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

خوب منتل یک سری api هست (یا تابع)که یه سری دستور درشون نهفته هست

و روی ویندوز هم در بازیهای قابل اجار هست

خب عرض بنده هم همین هست!

پستی که نقل قول کردید من ننوشتم! :D

لینک به دیدگاه

درود 

رقابت همیشه باعث پیشرفت هست .امیدوارم AMD قدم های درستی برداره و اشتباهات قبلشو نکنه 

توی سایت سافایر برای کارتهایی که از OPENGL 4.4 حمایت میکنند نامی از منتل برده نشده 

دلیلشو نمیدونم .امیدوارم تقابل نباشه و تعامل باشه .استانداردهای OPENGL-DIRECTX جایگاه

خودشونو دارند و کارکردشون مشخصه و این AMD هست که API معرفی شده رو باید هماهنگ

کنه با سایر استاندارد .

OPEN GL 4.4.

http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=1227&pid=2394&psn=&lid=1&leg=0

OPEN GL 4.3

http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=1227&pid=2167&psn=&lid=1&leg=0

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز من کی گفتم Direct به ویندوز ربط داره؟

عزیز من نگفتم شما گفتی dx به ویندوز ربط داره بنده منظورم این بود هر موقع شما ربطش رو متوجه شدید در مورد منتل هم متوجه میشید 

لینک به دیدگاه

خب عرض بنده هم همین هست!

پستی که نقل قول کردید من ننوشتم! :D

اقا من عذر میخام

پستو ویرایش کردم(اشتباه از من بود)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود 

رقابت همیشه باعث پیشرفت هست .امیدوارم AMD قدم های درستی برداره و اشتباهات قبلشو نکنه 

توی سایت سافایر برای کارتهایی که از OPENGL 4.4 حمایت میکنند نامی از منتل برده نشده 

دلیلشو نمیدونم .امیدوارم تقابل نباشه و تعامل باشه .استانداردهای OPENGL-DIRECTX جایگاه

خودشونو دارند و کارکردشون مشخصه و این AMD هست که API معرفی شده رو باید هماهنگ

کنه با سایر استاندارد .

OPEN GL 4.4.

http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=1227&pid=2394&psn=&lid=1&leg=0

OPEN GL 4.3

http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=1227&pid=2167&psn=&lid=1&leg=0

درود

عزیز میشه یک سوال بنده بپرسم ؟

اینکه دو مدل گرافیک زدید ایا معماری ساخت پردازنده این دو کارت با هم متفاوته اگه متفاوته تفاوتهاشو لطف بفرمایید

خوب این دو کارت هر دو از پردازنده هاوایی xt بر پایه معماری gcn 1.2 ساخته شدن و فقط سایز بافر یک 4 گیگ و دیگری 8 گیگ و مقداری دستکاری فرکانس

ایا به نظر شما هر دو این کارت با یک پردازنده و یک معماری میشه یک دونش منتل ساپورت باشه و دیگر خیر (ساپفایر فقط تولید کنندس و تنها کاری میتونه انجام بده کولر اختصاصی برد اختصاصی و مقداری دستکاری فرکانس هست تازه اونم با اجازه شرکت مادر )

اگه اینهایی که گفتم اشتباهه توضیح بفرمایید ؟

لینک به دیدگاه

درود

عزیز میشه یک سوال بنده بپرسم ؟

اینکه دو مدل گرافیک زدید ایا معماری ساخت پردازنده این دو کارت با هم متفاوته اگه متفاوته تفاوتهاشو لطف بفرمایید

خوب این دو کارت هر دو از پردازنده هاوایی xt بر پایه معماری gcn 1.2 ساخته شدن و فقط سایز بافر یک 4 گیگ و دیگری 8 گیگ و مقداری دستکاری فرکانس

ایا به نظر شما هر دو این کارت با یک پردازنده و یک معماری میشه یک دونش منتل ساپورت باشه و دیگر خیر (ساپفایر فقط تولید کنندس و تنها کاری میتونه انجام بده کولر اختصاصی برد اختصاصی و مقداری دستکاری فرکانس هست تازه اونم با اجازه شرکت مادر )

اگه اینهایی که گفتم اشتباهه توضیح بفرمایید ؟

دقیقا مورد من هم همین جاست معماری یکسان هست 

ولی کارتی که از منتل حمایت میکنه روی open gl 4.3 است و کارتی که ازمنتل حمایت نمیکنه روی 4.4 است 

من هم متوجه هستم که سافایر تولید کننده چیپ نیست ولی این شرکت با amd رابطه نزدیکی داره و سهوا حمایت 

از منتل رو در کارتی که OPEN GL 4.4. زده رو حذف نمیکنه 

باید از خود سافایر پرسید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

https://www.sapphireforum.com/forum.php

انگلیسیم زیاد خوب نیست  دست و پا شکسته سوال کردم ببینم پاسخشون چی هست ؟

ویرایش شده توسط Analyser
لینک به دیدگاه

پست هارو که میخونم و بحث هارو دنبال میکنم، میبینم که چقدر فن بازی داره ادامه پیدا میکنه! بعد تازه میگن ما فن نیستیم و ...

دوستان من چند صفحه پیش توضیح دادم. DX از سالها پیش بوده! موقعی که اصلا منتل ایدش هم داده نشده بوده. از اون موقع روی بازی های ویندوز هست تا الان... بعد شما دارید بحث میکنید سر اینکه بازی های بیشتری از DX پشتیبانی میکنن نسبت به منتل ؟؟؟ واقعا دیگه زدید منطق رو ترکوندید! از طرف دیگه هم، ما به وضوح داریم میبینیم که منتل توی کارت های AMD از DX12 بهتر عمل کرده! حالا فکر کنید اگر انویدیا از منتل پشتیبانی بکنه، چه پیشرفتی رو میتونیم شاهدش باشیم؟ حالا هی بحث بکنید و تعصب داشته باشید!
فعلا فقط باید صبر کرد و دید. بحث شما هم فقط از روی تعصب هست و بس... (احتمالا الان منفی هارو بگیرم :D )
موفق باشید @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود مجدد

این چرت و پرتا چیه به هم می بافین؟؟؟ منطق و خوردین یه لیوان که چه عرض کنم یه پارچ  آبم روش سر کشیدین!!!  =))  =))  =))

اومده میگه کابرای ویندوز فلان قدرن، یعنی مثلا منی که سه تا سیستم شخصا استفاد می کنم سه نفر حساب کردی که فقط با یکیش بازی می کنم... حالا ببین و حساب کن چقدر مثل من هستن که یک سیستم تو خونه یکی تو محل کار دارن و گاها خیلی از اینا اصلا ممکنه اهل بازی هم نباشن اما از ویندوز استفاده می کنن... پس این امار گیمر نیست امار تعداد ویندوز نصب شده هست...  ^_^

بعدم دایرکتس 11.2 به پایین چه ربطی به شماره 12 داره ؟؟؟ شما یکی رو معرفی کن ببینم داره از دایرکتس 12 استفاده می کنه و بازی می کنه؟؟؟ من هزاران نفر بهت نشون میدم دارن از منتل استفاده می کنن....  :laughing:  :laughing:  :laughing:

منتل اومده کپی کرده از دایرکتس ؟؟؟ موقعی که پارسال منتل اومد دایرکتس 12 بقول یارو تو پوشه خرما بود هنوز تو فکر مهندیسن مایکرو سافت نگنجیده بود بخوان اسمشو بیارن!!!  :laughing:  :laughing:  :laughing:

شمایی که می گی 980 290x رو به فنا داده بخاطر دایرکتس ، چرا میای خود زنی می کنی اگه دقت کنی قبلا هم گفتم که 290x از 14 رسیده به 58 یعنی بیش از 300%  عملکرد شاهد بودیم در حالی که در 980 از47 شده 87 یعنی کمتر 50%.... اصلا پست های قبلی رو می خونی یا همینجوری میای پست میزاری؟؟؟  :-?  :-?  :-?  تو یک تاپیک اومده گفته 290x = 600% 980 عملکردش بهبود داشته بعد میای می گی به فنا داده...!  :D اون مقدار فریم زیادتر بخاطر قویتر بودن کارته خب همه میدونن 980 از 290x قویتره حتی 970 هم رقیب سختیه برای این کارت... اصلا چربطی به قضیه داره این شما اصلا دقت کن ببین موضوع و بخث سر چیه بعد بیا نظر بده اونم با این شدت فن بوی بازیت...  :laughing:

راستی یچیز دیگه دقت کردی cpu , gpu کنسولارو کدوم شرکت تولید کرده ؟؟؟ یعنی اگه به اهرم فشار هم باشه انویدیا هیچ غلطی نمی تونه بکنه؟؟؟ و اگر قرار به جنگ باشه براحتی amd می تونه همرو بشونه سر جاشون منتل و رو به همه بزور بخورنه؟؟؟ 

هی میگم بابا یه مدیریت عظیم پشت پرده بوده بیکار نبودن که اومدن همچین چیزی ارائه کننن... مگه مغز خر خوردن بیان اینهمه سرمایه گذاری کنن بعد مایکروسافت بیاد دو سوته از راه بدرش کنه... خیر همچیز از پایه بنا شده و رقابت سختی خواهد داشت مایکروسافت... هیچ دلیل هم نمی شه چون همه قبلا از دایرکتس استفاده می کردن الانم بیان از اون استفاده کنن... دیگه زیاد بحث نمی کنم چون بیشتر از این از منطق خارج و باید منتظر موند دید نتیجه این طوفانی که بپا شده چی میشه...  

با تشکر از همه @};-

ویرایش شده توسط Nima Mazrouie
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیلی جالبه ، بعضی از دوستان عمل کرد فوق العاده ضعیف کارتهای AMD در قسمت DX11 این تست رو به عنوان یک نکته مثبت میبینند و استدلالشون هم اینه که چون با Mantle خیلی بهتر شده پس خیلی خوبه! در صورتی که درهر 2 حالت هم از (Nvidia با DX11) و همچنین از (Nvidia با DX12) خیلی عقب هستش.

این که یک کارت در DX11 عملکرد فوق العاده ضعیفی داشته باشه و بعد با Mantle عملکردش خیلی بهتر بشه (در حالی که باز هم از Nvidia با استفاده از DX12 خیلی عقب تر هست) فکر نمیکنم مزیت محسوب بشه.

post-6808-0-72369300-1423750430_thumb.png

و مسئاله عجیب تراینه که واقعا چرا کارتهای AMD در حالت DX11 این تست اینقدر وحشتناک ضعیف عمل کردن؟ به نظر شما دلیلش چی میتونه باشه؟  :-?

ویرایش شده توسط Bahman
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

یه مورد رو میخوام برا دوستان گوشزد کنم

وقتی تاپیکی مثل همین تاپیک زده میشه، دوستانی پستهایی رو ارسال میکنن و جوری رفتار میکنن ، مثل اینکه استارتر تاپیک این بنچمارکها رو گرفته و زده و یا اینکه خودش اومده تو یه وب سایتی چند خط متن زده و اینجا عمومیش کرده!!

خلاصه کنم :::  نبینم از این به بعد، کاربری، کاربر دیگه ای رو مورد اتهام و بازجویی و ... قرار بده، مشاهده کنم درجا اخطار و منفی میگیره، به هر علتی که باشه  :::

1- مشکلی در ترجمه داره که باعث شده کلیات موضوع عوض بشه

2- مشکلی در منبع خبر وجود داره

باید به تیم ترجمه و مدیریت گزارش بدن نه اینکه خودشون مستقیم وارد عمل بشن. اگر هم مشکلی نیست بدون تعصب بحث علمی کنن

لینک به دیدگاه

خیلی جالبه ، بعضی از دوستان عمل کرد فوق العاده ضعیف کارتهای AMD در قسمت DX11 این تست رو به عنوان یک نکته مثبت میبینند و استدلالشون هم اینه که چون با Mantle خیلی بهتر شده پس خیلی خوبه! در صورتی که درهر 2 حالت هم از (Nvidia با DX11) و همچنین از (Nvidia با DX12) خیلی عقب هستش.

این که یک کارت در DX11 عملکرد فوق العاده ضعیفی داشته باشه و بعد با Mantle عملکردش خیلی بهتر بشه (در حالی که باز هم از Nvidia با استفاده از DX12 خیلی عقب تر هست) فکر نمیکنم مزیت محسوب بشه.

attachicon.gifzeq1op9txx9ru54jazc0.png

سلام دوست عزیز

اول اینکه gtx750 پایه dx11 هستش اما gtx 980 پایه dx12 هستش .و می بینی که GTX980 عمل کرده

توی تستی که گذاشتین R9 290X چون پایه DX11 هتش آنچنان خوب عمل نکرده اما با مانتلی که مال خودشه خوب عمل کرده

لینک به دیدگاه

سلام

یه مورد رو میخوام برا دوستان گوشزد کنم

وقتی تاپیکی مثل همین تاپیک زده میشه، دوستانی پستهایی رو ارسال میکنن و جوری رفتار میکنن ، مثل اینکه استارتر تاپیک این بنچمارکها رو گرفته و زده و یا اینکه خودش اومده تو یه وب سایتی چند خط متن زده و اینجا عمومیش کرده!!

خلاصه کنم :::  نبینم از این به بعد، کاربری، کاربر دیگه ای رو مورد اتهام و بازجویی و ... قرار بده، مشاهده کنم درجا اخطار و منفی میگیره، به هر علتی که باشه  :::

1- مشکلی در ترجمه داره که باعث شده کلیات موضوع عوض بشه

2- مشکلی در منبع خبر وجود داره

باید به تیم ترجمه و مدیریت گزارش بدن نه اینکه خودشون مستقیم وارد عمل بشن. اگر هم مشکلی نیست بدون تعصب بحث علمی کنن

ممنون واقعا بجا بود تشکر از شما

لینک به دیدگاه

سلام سوالی برام پیش اومده چرا gtx980 رو با r9 290x مقایسه میکنید یعنی این دو در یک حد هستند بهتر نبود با gtx970 مقایسه بشه ؟ :-?  از لحاظ قیمت و...قیمت جهانی رو میگم داخل رو که نگیم بهتره

ویرایش شده توسط woooo639
لینک به دیدگاه

attachicon.gifzeq1op9txx9ru54jazc0.png

به به بهمن خان

درود

جون میده تو یه بیحث بسیار پیچیده پایه چند تا استاد هم باز شه و 4 تا چیز کنارشون یاد بگیریم(پس بریم برای یه بحث هات دیگر که بهمن خان سر نخشو پیدا کردن)

استاد شما دیگه چرا(قیافه من= :eek: و قیافه استاد بهمن= :-@ )

محض مضاح بود استاد جسارت نشه اینو من عادت دارم به بعضی از بروبچ کار درست لیون بگم :laughing:

بگذریم بریم سر بحثمون

استاد نکته جالبی رو اشاره کردید بله نرم افزار تست  نشون میده کارتهای amd در  دایرکت 11 امار خوبی نسبت به انویدیا ارئه نمیدن

ولی سوالی پیش میاد بسیار عجیب! خوب هم من هم شما میدونیم دیگه اینقدر عملکردشون در مقابل دایرکت 11 بد نیست که 750ti بتونه حدود 2.5 برابر بیشتر از 290x تو دایرکت 11 قدرت داشته باشه

نه!!!!!!!! استاد فکرشو کن 750tiیعنی ایشون>>> :-S  در مقابل 290x یعنی ایشون>>> :Frustrated: در  دایرکت 11 این همه برتری داره و ایا در بازیها هم اینطور برتره و فریم دهی میکنه؟!(عکسو نیگاه کنید)

lf7wtu6utd4lpd1uiia.png

خیر استاد

الگوریتمهای تست برنامه به صورت خاص نوشته شده پس مبحث دایرکت 11 و کارایشون و انویدیا رو نکشید وسط که  سوالاتی مبهم  پیش میاد!!(یکی از سوالها رو خودم الان پرسیدم)

خوب در تستهای انویدیا هم که اجازه تست منتل داده نشده پس اونهم منتفی هست

در کل نه مبحث و تاپیک  سر دایرکت 11 هست و نه سر کارت گرافیکهای اونیدیا هست(پس اینا رو بزاریم کنار)

مبحث اصلی و تاپیک سر منتل و دایرکت 12 هست پس بهترین استناد در تستهای این برنامه بخصوص تست, همون کارت گرافیکهای amd هست که هم منتل روشون تست شده هم دایرکت 12

پس در این رقابت نفس گیر بین DirectX 12 و Mantle(تا اینجا و در این تاپیک)

دقیقا  واضحه که برتری از ان منتل هست(همون نوار ابیه منتله دیگه)

"هایر هم ایز بتر" سوات نداریم دیگه این اینطوری مینویسیم :laughing:

ویرایش شده توسط mehrxad( مهرزاد قائم مقامی)
لینک به دیدگاه

And Mantle
Oxide Games
Star Swarm Stress Test - ©2013
C:\Users\***********\Documents\Star Swarm\Output_15_02_12_0537.txt
Version 1.10
02/12/2015 05:37
===========================================================
== Hardware Configuration =================================
GPU: AMD Radeon R9 200 Series
CPU: GenuineIntel
Intel® Core i7-4770K CPU @ 3.50GHz
Physical Cores: 4
Logical Cores: 8
Physical Memory: 17061449728
Allocatable Memory: 140737488224256
== Configuration ==========================================
API: Mantle
Scenario: ScenarioFollow.csv
User Input: Disabled
Resolution: 1920x1080
Fullscreen: True
GameCore Update: 16.6 ms
Bloom Quality: High
PointLight Quality: High
ToneCurve Quality: High
Glare Overdraw: 16
Shading Samples: 64
Shade Quality: Mid
Deferred Contexts (D3D11): Disabled
Small Batch Optimized (Mantle): Enabled
Temporal AA Duration: 16
Temporal AA Time Slice: 2
Detailed Frame Info: Off
== Results ================================================
Test Duration: 360 Seconds
Total Frames: 21875
Average FPS: 60.76
Average Unit Count: 4523
Maximum Unit Count: 5694
Average Batches/MS: 1301.80
Maximum Batches/MS: 5234.45
Average Batch Count: 22258
Maximum Batch Count: 161782

O RLY?
Oxide Games
Star Swarm Stress Test - ©2013
C:\Users\********\Documents\Star Swarm\Output_15_02_12_0526.txt
Version 1.10
02/12/2015 05:26
== Hardware Configuration =================================
GPU: AMD Radeon R9 200 Series
CPU: GenuineIntel
Intel® Core i7-4770K CPU @ 3.50GHz
Physical Cores: 4
Logical Cores: 8
Physical Memory: 17061449728
Allocatable Memory: 140737488224256
== Configuration ==========================================
API: DirectX
Scenario: ScenarioFollow.csv
User Input: Disabled
Resolution: 1920x1080
Fullscreen: True
GameCore Update: 16.6 ms
Bloom Quality: High
PointLight Quality: High
ToneCurve Quality: High
Glare Overdraw: 16
Shading Samples: 64
Shade Quality: Mid
Deferred Contexts (D3D11): Disabled
Small Batch Optimized (Mantle): Enabled
Temporal AA Duration: 16
Temporal AA Time Slice: 2
Detailed Frame Info: Off
== Results ================================================
Test Duration: 360 Seconds
Total Frames: 13076
Average FPS: 36.32
Average Unit Count: 4041
Maximum Unit Count: 5282
Average Batches/MS: 668.50
Maximum Batches/MS: 1818.36
Average Batch Count: 20554
Maximum Batch Count: 190232

لینک به دیدگاه

من نمیدونم بعضی از دوستان تو سایت عضو میشن واسه دعوا کردن و کل کل بازی این حرفا و دارن با ابروی یه سایت برجسته و کارامدی همچون لیون کامپیوتر بازی میکنند و چیزی به اسم منطق سرشون نمیشه هدف از تشکیل فروم برای اینه که یه سری اطلاعات بدست بیارین و مطرح کردن مشکلات در  بین اساتید وپاسخ دادن با دلیل و مدرک معتبر نه اینکه هر کس هر چیزی شنیده بدون فکر کردن در اینجا مطرح کنه و با گفتن یسری حرف ها بچگونه واسپم های بی خودی  باعث بی نظمی تو فروم بشه بعضی از دوستان مثل اینکه فروم رو با line viber اشتباه گرفتن دوستانی که اطلاعات در مورد سخت افزار یا نرم افزار یا هر چیزی که به الکترونیک ربط داره 

ندارن بیخودی در بحث های از این قبیل اسپم ندن و بذارین توسط اساتید به این موضوعات جواب داده بشه و شخصیت خودتون رو با اینجور حرفها زیر سوال نبرین به خاطره همین جور کارا و حرف ها فروم مثل گذشته اون جذابیت همیشگی رو نداره دوستان خواهشی که از شما دارم به عنوان یک برادر کوچک تر تو اسپم دادن ها یا  تایپیک یا هر بحثی سعی کنید به سوالات همدیگه جواب بدید و با هم دیگه کمک کنید تا سطح علمی خودتون رو بالا ببرید نه اینکه ایرادات همدیگه رو بگیرین و یا کسی رو از خودتون برنجونید خدایی نکرده هدف اینه که از وقت خودمون به نحو احسن استفاده کنیم و یه چیزی از هم دیگه یاد بگیریم  دوستان بنده قصد جسارت به کسی نداشتم     :)

استارتر عزیز ببخشید که این حرف ها رو در این تایپیک مطرح کردم  @};- @};-  @};-  

از تمامی دوستان به خاطر اطلاع رسانی مفید و بر بچه های گل لیون کمال تشکر رو دارم

ویرایش شده توسط W/!\NTED
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فقط open GL   @};-  @};-  @};-

حدودا 10 سال پیش کدش رو میزدم ولی الان دیگه حوصله کد زدن گرافیک ندارم 

SpectraGI-feature-672x372.jpg

لینک به دیدگاه

تنها منتل و بس ،،،،، اما چون sweet fx حمایت نمی کنه خیلی دلخورم کرد

لینک به دیدگاه

من نمیدونم بعضی از دوستان تو سایت عضو میشن واسه دعوا کردن و کل کل بازی این حرفا و دارن با ابروی یه سایت برجسته و کارامدی همچون لیون کامپیوتر بازی میکنند و چیزی به اسم منطق سرشون نمیشه هدف از تشکیل فروم برای اینه که یه سری اطلاعات بدست بیارین و مطرح کردن مشکلات در  بین اساتید وپاسخ دادن با دلیل و مدرک معتبر نه اینکه هر کس هر چیزی شنیده بدون فکر کردن در اینجا مطرح کنه و با گفتن یسری حرف ها بچگونه واسپم های بی خودی  باعث بی نظمی تو فروم بشه بعضی از دوستان مثل اینکه فروم رو با line viber اشتباه گرفتن دوستانی که اطلاعات در مورد سخت افزار یا نرم افزار یا هر چیزی که به الکترونیک ربط داره 

ندارن بیخودی در بحث های از این قبیل اسپم ندن و بذارین توسط اساتید به این موضوعات جواب داده بشه و شخصیت خودتون رو با اینجور حرفها زیر سوال نبرین به خاطره همین جور کارا و حرف ها فروم مثل گذشته اون جذابیت همیشگی رو نداره دوستان خواهشی که از شما دارم به عنوان یک برادر کوچک تر تو اسپم دادن ها یا  تایپیک یا هر بحثی سعی کنید به سوالات همدیگه جواب بدید و با هم دیگه کمک کنید تا سطح علمی خودتون رو بالا ببرید نه اینکه ایرادات همدیگه رو بگیرین و یا کسی رو از خودتون برنجونید خدایی نکرده هدف اینه که از وقت خودمون به نحو احسن استفاده کنیم و یه چیزی از هم دیگه یاد بگیریم  دوستان بنده قصد جسارت به کسی نداشتم     :)

استارتر عزیز ببخشید که این حرف ها رو در این تایپیک مطرح کردم  @};- @};-  @};-  

از تمامی دوستان به خاطر اطلاع رسانی مفید و بر بچه های گل لیون کمال تشکر رو دارم

درود دوست عزیز

با اغلب حرفاتون موافقم

ولی دست من  میگید ایرادات همو ندید بگیریم

خوب ایرادی احساس شد باید به چالش کشیده بشه و روش بحث شه

البت بحث هم منطقی نه اینکه متعصبانه و فن گونه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...