رفتن به مطلب

مشکل خیلی بد در مورد گرافیک

aliebrahimi04
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت اساتید و دوستان عزیز

امروز داشتم با نرم افزار cinema 4d کار میکردم که یهویی یه اخطار ظاهر شد.

زیاد بهش دقت نکردم و زدم رفتش.تا اونجایی که فهمیدم اخطار در مورد درایور گرافیک بود.

بعد از این که زدم اخطاره رفت دیدم نرم افزار دیگه باز نمیشه و سیستم درست کار نمی کرد.

سیستم رو ریستارت کردم .توی صفحه ی اول که مربوط به نشان مادربرد هست دیدم خط های سفیدی تو صفحه هست.دلم هری ریخت. :(

این خط های سفید همه جا هستند.گفتم شاید مشکل از درایور باشه.با نرم افزار DDU درایور رو پاک کردم و دوباره ریختم.ولی باز درست نشد.

کارت گرافیک رو درآوردم زدم اسلات پایینی مادربرد ولی باز درست نشد.

کمک کنید.خیلی نگرانم

http://8pic.ir/images/vnnzkht3qbnmk6r9fqs1.jpg

http://8pic.ir/images/en6jxprp6x6mmsddo5el.jpg

http://8pic.ir/images/8cgxt3u9365b4fw62f91.jpg

http://8pic.ir/images/cpxbhwh0hrzwyiolfcnz.jpg

مشخصات سیستم:

asus z87-a

intel corei7 4790k

asus gtx580 ref

8 gig gskill 

لینک به دیدگاه

متاسفانه مشکل کارت هست . من هم مشابه این مشکل رو چند سال قبل با کارتم داشتم . فرستاده بودم گارانتی و گفتن مموری کارت مشکل داره و قابل تعمیر هم نیست . امیدوارم مشکل شما ( با اینکه شبیه هست ) مثل مشکل من نباشه . کارت رو به یک تعمیرکار و یا نمایندگی نشون بدید .

لینک به دیدگاه

درود بر شما

به نظر میاد این مشکل بیشتر سخت افزاری (قلع مردگی)باشه  راهکارها

1-باز کردن گرافیک و تمیز کردن اسلت مربوطه

2-تعوض خمیر سیلیکون پردازنده گرافیک(اگه در این کار تخصص ندارید از کسی کمک بگیرید)

3-تست سیستم با یک گرافیک دیگر (پیدا کردن قطعه معیوب)

4-تست پاور سیستم اطمینان صحیح از کارکرد درست منبع تغذیه

ویرایش شده توسط ali2424
لینک به دیدگاه

من هم یه کارت ایسوز داشتم چند سال پیش گارانتی داشت فرستادم تعویض شد رنگها برفکی شده بود

ویرایش شده توسط koorosh kabir
لینک به دیدگاه

متاسفانه مشکل کارت هست . من هم مشابه این مشکل رو چند سال قبل با کارتم داشتم . فرستاده بودم گارانتی و گفتن مموری کارت مشکل داره و قابل تعمیر هم نیست . امیدوارم مشکل شما ( با اینکه شبیه هست ) مثل مشکل من نباشه . کارت رو به یک تعمیرکار و یا نمایندگی نشون بدید .

درود بر شما

به نظر میاد این مشکل بیشتر سخت افزاری (قلع مردگی)باشه  راهکارها

1-باز کردن گرافیک و تمیز کردن اسلت مربوطه

2-تعوض خمیر سیلیکون پردازنده گرافیک(اگه در این کار تخصص ندارید از کسی کمک بگیرید)

3-تست سیستم با یک گرافیک دیگر (پیدا کردن قطعه معیوب)

4-تست پاور سیستم اطمینان صحیح از کارکرد درست منبع تغذیه

من هم یه کارت ایسوز داشتم چند سال پیش گارانتی داشت فرستادم تعویض شد رنگها برفکی شده بود

ممنون از دوستان

ته دلم خالی شد آقاااااا

الان پولی ندارم تا عوضش کنم

قابل ذکر هستش که دمای این کارت هم به نسبت بالا بود.تایپیکش رو هم زده بودم اینجا.

دما در حالت بیکاری بین 40 تا 50 بود.که به این نتیجه رسیدم که به خاطر خمیر پردازنده هستش.از اونجایی که خیلی کارت قدیمی هستش احتمال میدم خمیرش نابود شده باشه.

میخواستم تا چند روز آینده براش خمیر بگیرم که خیلی این دست اون دست کردم.

شما احتمال میدید از خمیر باشه؟

چند نفر هم میگن از چیپش هست و چاره ی کار فقط تعمیر یا تعویض هستش!!!!

الان هم کابل مانیتور رو درآوردم زدم به گرافیک آنبرد .الان دارم خیلی خوب کار میکنم.

گرافیک رو بکلی از سیستم جدا کردم.

به نظرتون چی کار کنم؟

تعمیر کار خوب کجا سراغ دارین؟(کارت گارانتی نداره)

لینک به دیدگاه

مشکل مربوط به چیپ کارت گرافیک هست. این مشکل به خاطر فشار آوردن به کارت گرافیک پیش میاد که یکی از مواردش بالارفتن دمای کارت هست. کارتتتون اگه درست هم بشه دوباره بعد از یک مدت این مشکل براش پیش میاد و در آخر باید کارتتون رو تعویض بکنید.

لینک به دیدگاه

آقا من هم با 8800 gt همین مشکل رو داشتم.مشکل سخت افزاریه و تعمیرش کردن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

بوسیله برنامه msi afterburner مقداری فرکانس رو کاهش بدید

کولر کارت رو بردارید و بوسیله سشوار مقداری چیپ رو از پشت و رو حرارت بدید تا حدی اطراف چیپ رو هم حرارت بدید

اگه بعد از نصب درست شد مطمئن باشید بعد از یه مدت دوباره این مشکل بوجود میاد بنده هم یه کارت 9800 داشتم که همین مشکل رو داشت و با این ترفند مشکل برطرف میشد و دوباره ظاهر میشد

فقط مدت تا خرابی بعدی مشخص نمیکنه

به تعمیر کار هم بدید از همین ترفند استفاده میکنه و پول بیخود از شما میگیره (به اصطلاح میگن هیتر زدن)

مگه اینکه ایراد دیگه ای داشته باشه

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

دما 40تا50 بالا هست اما هرگز هرگز باعث مشکل این چنینی نمیشود مشکل از جای دیگه هستش... توی فول لود دما چقد بوده ؟؟

لینک به دیدگاه

عزیز دمای این سری از گرافیک انودیا بالاست در حدود ۸۰ درجه. کارت من ۶۵ تا ۶۸ درجه تو فول لود دماش هست . چون کولر خیلی خوبی داره. خمیرشم تعویض کردم. اگه آدما وارد و باحوصله ای هستی صد در صد توصیه می کنم خمیرش رو تعویض کنی.

لینک به دیدگاه

توی کل خاورمیانه تعمییر کار گرافیک نیست .کلا دستگاهها شو ندارن 4 تا خازن رو فقط میتونن برات تعویض کنن 

منم یک کارت 9800 رو فقط برای اینکه خت های سبز توش میاد انداختم کنار

لینک به دیدگاه

سلام

بوسیله برنامه msi afterburner مقداری فرکانس رو کاهش بدید

کولر کارت رو بردارید و بوسیله سشوار مقداری چیپ رو از پشت و رو حرارت بدید تا حدی اطراف چیپ رو هم حرارت بدید

اگه بعد از نصب درست شد مطمئن باشید بعد از یه مدت دوباره این مشکل بوجود میاد بنده هم یه کارت 9800 داشتم که همین مشکل رو داشت و با این ترفند مشکل برطرف میشد و دوباره ظاهر میشد

فقط مدت تا خرابی بعدی مشخص نمیکنه

به تعمیر کار هم بدید از همین ترفند استفاده میکنه و پول بیخود از شما میگیره (به اصطلاح میگن هیتر زدن)

مگه اینکه ایراد دیگه ای داشته باشه

دما 40تا50 بالا هست اما هرگز هرگز باعث مشکل این چنینی نمیشود مشکل از جای دیگه هستش... توی فول لود دما چقد بوده ؟؟

صد در صد دما تو فول لود تا نزدیکای 100 بالا رفته.

من فک کنم تاپیک شما رو یادم باشه 

ولی تعجبم در اینه که چرا اقدام به تعویض خمیر نکردید ؟!!!

دما در حالت فول لود تا 93 درجه هم میرفت

اما دیگه باهاش بازی نمیکردم.

اشتباه کردم سریع خمیر رو عوض نکردم :(

از دوستان پرسیدم،فرمودند با هیتر یا ریبال شاید مشکلتون حل شد.

طبق گفته ی دوستمون هیتر که موقتی هستش و مشکل رو به طور کامل حل نمیکنه.اما ریبال مشکل رو حل میکنه.اما باید بدم یه جای خوب تا برام این کار رو انجام بده

شما سراغ ندارید؟آیا شرکت های گارانتی این کار رو با هزینه ی شخصی خودم انجام میدن؟

ویرایش شده توسط aliebrahimi04
لینک به دیدگاه

سلام.با اجازه استارتر منم یه سوالی داشتم.من GIGABYTE GTX 460 OC دارم و تو بیکاری دماش حدود 42 هست.تو لود هم تا 75میره.احساس میکنم دماش بالا رفته و قبلا تو حالت بیکاری حدود 35بود و تو لود 65

یکی از همین مدل کارت رو چند روز پیش تاپیکشو زده بودن برای فروش تو بیکاری دماش 28بود.به نظرتون کارت نیاز به تعویض خمیر داره؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...